Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2016., 09:20   #1
songoku83
Registered User
Moj komp
 
songoku83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Thermaltake V9 problem s ventilatorima

Pozdrav

imam sreću/nesereću da imam Thermaltakeovo V9 black edition kućište. Na njemu su dva velika ventilatora (prema specifikacijama 230x230x20mm). Gornji hladnjak mi je počeo neugodno udarati i zapinjati pa sam ga morao priručno sa vezicama pritegnuti za gornju zaštitnu mrežu pa je sad koliko toliko ok. Čini se da su nosači venta malo oslabili s godinama pa cijeli vent visi malo pa počinju lopatice udarati. Na bočnom pak hladnjaku mi se odvalila jedna lopatica propelera, ne znam kako valjda sam ga puknuo kad je bučio.

Uglavnom da skratim ima li netko iskustva s ovim kućištem i ovim dimenzijama ventilatora? Gledao sam dosta po našim dućanima baš i nije standardnda dimenzija. Možda paše i 200 milimetarski pa bi ga zamijenio. Frka me je debljine obično su 30mm pa ne znam da li ću uspjeti taj deblji utrpati u kućište (bočni možda i da).

Uglavnom eto ako ima netko neki info da mi pomogne.

Prodajem komp a ne mogu ga baš sa ventovima u takvom stanju.
songoku83 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 10:10   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.09.2016., 10:12   #3
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor songoku83 Pregled postova
Pozdrav

imam sreću/nesereću da imam Thermaltakeovo V9 black edition kućište. Na njemu su dva velika ventilatora (prema specifikacijama 230x230x20mm). Gornji hladnjak mi je počeo neugodno udarati i zapinjati pa sam ga morao priručno sa vezicama pritegnuti za gornju zaštitnu mrežu pa je sad koliko toliko ok. Čini se da su nosači venta malo oslabili s godinama pa cijeli vent visi malo pa počinju lopatice udarati. Na bočnom pak hladnjaku mi se odvalila jedna lopatica propelera, ne znam kako valjda sam ga puknuo kad je bučio.

Uglavnom da skratim ima li netko iskustva s ovim kućištem i ovim dimenzijama ventilatora? Gledao sam dosta po našim dućanima baš i nije standardnda dimenzija. Možda paše i 200 milimetarski pa bi ga zamijenio. Frka me je debljine obično su 30mm pa ne znam da li ću uspjeti taj deblji utrpati u kućište (bočni možda i da).

Uglavnom eto ako ima netko neki info da mi pomogne.

Prodajem komp a ne mogu ga baš sa ventovima u takvom stanju.
pogledaj ovdje, tu imaju dosta tih dimenzija i dostavljaju u RH
https://www.caseking.de/en/aircoolin.../230mm-pc-fans
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 12:29   #4
songoku83
Registered User
Moj komp
 
songoku83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Hvala provjerit ću, ovaj iz ADM-a nije baš takav ali ako paše dimenzijama probat ću zamijeniti. Moram ga samo dobro premjeriti i checkirati raspored rupa.
songoku83 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 14:37   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Ako je vjerovati fotkama iz galerije i raznih reviewa, umjesto prednjeg venta od 230mm, bez problema bi išao i veći vent.
http://www.thermaltake.com/db/pictur...9313496196.jpg
http://www.technogog.com/wp-content/...dscf0517-2.jpg
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2016., 19:52   #6
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Još veći od 230mm?

Najbolje nek stavi onu gloamznu "propelu" nekog od ovih samostojećih odrona iz Peveca, Konzuma...

Sad kad je lito pri kraju možda budu i na sniženju
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2016., 09:18   #7
songoku83
Registered User
Moj komp
 
songoku83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
ovi manji prednji i stražnji su ok.

Veliki mi probleme rade probleme, a po nosaču idu ti neki 230mm. Pretpostavljam pošto je u ADM-u isto od thermaltake-a da će rupe pasati. Mislim da ću zarotirati gornji sa bočnim i umjesto gornjeg staviti novi.

Iako se sa raznih foruma čini da je nemoguće gornji vent izvaditi bez da počupam pol kompnenti van (ili vrlo vjerojatno sve ako moram matičnu skinuti)

Osjećam se kao onaj lik koji picani auto na hrelji prije prodaje
songoku83 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 12:57   #8
songoku83
Registered User
Moj komp
 
songoku83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Nema više na stanju u ADM-u. Mislim da ću kupiti neko kućište za 150kn i sve prebaciti u njega. Neko koliko toliko pristojno
songoku83 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na