Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.06.2009., 02:06   #1
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
Verbatim DVD-RW nepovratno unisten??

Dakle radi se o navedenom mediju kojeg sam kupio za svrhu instalacije windows 7 buildova koji izlaze svako malo. Snimio sam ga samo jednom i sad ga namjeravao presnimiti zadnjim buildom i nece. Sjetih se da nisam napravio erase i kad to pokusam izbaci mi: failed to start erase operation, power calibration area error (CD burner XP PRO sam koristio, kao i neru, power iso). Uglavnom, odbija mi obrisati disk.

Ima pomoci ili ga bacam u smece (glupo mi je da je zje*ban a ovo mu je trebalo biti drugo snimanje tek..)
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 02:25   #2
semiRocket
Registered User
 
semiRocket's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Rijeka, Žejane
Postovi: 21
Meni to zvuči na neispravnu pržilicu ili nešto softverski, probaj negdje drugdje obrisat taj isti medij.
semiRocket je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.06.2009., 10:45   #3
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor semiRocket Pregled postova
Meni to zvuči na neispravnu pržilicu ili nešto softverski, probaj negdje drugdje obrisat taj isti medij.

Meni također miriši na neispravnu pržilicu, jer sam imao istu grešku na staroj pioneerki koja se pokvarila. S druge strane, kada mi DVD-RW nije više valjao zbog previše snimanja/brisanja, obično bi se prža učila s njegovim čitanjem ili bi mi se win smrznuli sve dok ga ne bih izbacio van iz pržilice. Tada bih znao da je vrijeme za novi DVD-RW.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 11:47   #4
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Vrlo vjerojatno je disk krepucnio.
Općenito optički mediji (ovi mainstream) su vrlo, vrlo daleko od deklariranog roka trajanja, a RW-ove moraš još dodatno paziti jer svako snimanje i čitanje ga haba dodatno.

Imam nemalo iskustva s njima (koristim za gledanje serija/filmova na TV-u) i mogu reći da su Verbatimovi DVD-RWovi još i najbolji što sam koristio i traju jedno 2-3 mjeseca svakodnevnog snimanja (snima se jednom dnevno) dok ih dvd-player ne počne preskakivati, no vjerojatno bi ih dvd/rw na pc-u mogao koristiti za neke manje bitne podatke.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 11:50   #5
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ja sam imao problema sa verbatim dvd-rw diskovima i upropasti sam ih dosta jer mi je bio neki konflikt izmedju ploce i snimaca, kasnije kada sam zamjenio plocu iz drugih razloga sve radi bez problema i vis enikad nijeda nije riknuo.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 13:02   #6
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
przilica je 99% neispravna...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2009., 18:14   #7
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,882
imali ste pravo, stavio sam DVD u drugu pržu i sad sve štima. Samo nije mi jasno; ona prža (radi se o laptopu) sasvim normalno radi inače.. (nisam probao koristit RW medije prije na njoj)
rak21 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2009., 04:39   #8
semiRocket
Registered User
 
semiRocket's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Rijeka, Žejane
Postovi: 21
Ako si siguran da ti pržilica podržava DVD-RW medije probaj s drugim OS brisat medij, čisto da eliminiraš tehnički kvar. Ako nemaš dual-boot pri ruci probaj dić neku linux live distru pa probaj sa programom K3B.

Moguće je možda i to da firmware od te pržilice ne podržava konkretno taj medij. Probaj s nekim drugim medijem isto

Malo proguglaj spec laptopa pa vidi...
semiRocket je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2009., 11:13   #9
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
imali ste pravo, stavio sam DVD u drugu pržu i sad sve štima. Samo nije mi jasno; ona prža (radi se o laptopu) sasvim normalno radi inače.. (nisam probao koristit RW medije prije na njoj)

Pržilice su čudna bića. Kad je meni jedan model krepao, nije hti osnimati DVD-e, a snimao je CD bez problema. Nakon par mjeseci ni CD nije mogla snimiti, ali ih je sve redom čitala.....onda mi više nije bila od koristi, pa sam je zamijenio.

Inače, veća je vjerojatnost da pržilica krepa unutar par mjeseci nego da verbatim DVD-RW ne radi prilikom prvog snimanja.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na