Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.10.2010., 10:16   #1
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Taxi usluga u ZG

Kakvo je vaše mišljenje o ovom licemjernom lopovluku(po mom mišljenju ) koji se događa u ZG?

Ono,neki dan štrajkaju,pa ne štrajkaju tu tamo i na aerodromu..... i dojde mi cura jedna iz Berlina u posjetu,uletio u gužvu te reko,ajd zemi taxi platit ću. I ono,mrtvo ladno ccca 248kn Pleso-Kvatrić. za Nekih 15-20kmkm i vožnju od po njenim riječima,10min. U Splitu je aerodrom troduplo dalje pa dojde 300kn vožnja.

Pregrmio,ono ajd gubi se da te nevidim i dabog da ti turbina na okanu propjevala tetke ti I sad svaki dan,čitanje gluposti kako oni štrajkaju jer grad NE ŽELI dati građanima jeftiniju i kvalitetniju uslugu. Pa kad se dublje uleti u njihove zahtjeve,skuži se zapravo da oni naravno nežele konkurenciju. Izgleda da 20 godina monopola i besramnih cijena izgleda nije dosta za građane Zagreba. Daj još,daj još....

U onaj Cameo u Rijeci kad sam se sjel prije par god josh,herc me ćopil kad me lik RI-Opatija odvezel za cifru od nekih 30kn,pito sam ga jel našikan il šta?


Your view on subject?
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 10:23   #2
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Mogla je ići na bus.

Ja ne vidim problema sa cijenama taxi službe. Neka košta 500 kuna Pleso-ZG centar. Ono sa čim sam imao problema je monopolizam i nedopuštanje drugim kompanijama da dodju.

Uskoro kako ide će i to biti gotovo, a ovi mogu na burzu ako ne snize cijene.
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 10:35   #3
gibo
Premium
Moj komp
 
gibo's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 187
Problem je monopol. I u Osijeku su bile "pristupačne" cijene dok nije došao Cameo. Glavni kolodvor - Sjenjak (cca.kilometar) su naplaćivali 50kn. Sad ide i za 12 kn, samo nitko se više neće voziti iz principa. Vikendom navečer se Cameo čeka i po sat vremena koliko imaju posla, a i ovim danima se stalno viđaju na cesti.
gibo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 10:42   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja ću i dalje na ždere dolazit taxijem, bio on 10kn ili 100kn jer se više ne razumijem u tramvaj
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 10:50   #5
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Uskoro budes mozda na Zdere dolazio sa jos troje nepoznatih ljudi u istom taksiju
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 10:54   #6
Dejmos
Premium
Moj komp
 
Dejmos's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 116
Sada ZG taksi želi smanjiti cijene za 50-65%. Nakon toliko godina pljačke su se sjetili. Taksi koji je u normalnim zemljama normalna stvar kod nas je bila: "Vaauu došo je taksijem!"

To da su bili lopovi se vidi po tome što ljudi u pravilu uvijek pružaju potporu zakinutima (npr. ljudima iz firmi gdje se ne dobivaju plače) ali ne vidim podršku za prosvjede naših taksista. Nadam se da je došlo vrijeme kada će taksisti voziti i zarađivati, a ne igrati šah na zadnjem sicu i čekati turiste.
Dejmos je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 10:56   #7
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
pa normalno da je lopovluk, jer gle meni bratic dodje iz stutgarta za 25 eura i sad da da jos 248 do grada! hmm u biti to dodje ko neka taksa za te niskotarifne letove

a kaj se tog taksista tice, on lagano more otic doma jer je dnevnicu zaradil
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 11:14   #8
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Mogla je ići na bus.

Ja ne vidim problema sa cijenama taxi službe. Neka košta 500 kuna Pleso-ZG centar. Ono sa čim sam imao problema je monopolizam i nedopuštanje drugim kompanijama da dodju.

Uskoro kako ide će i to biti gotovo, a ovi mogu na burzu ako ne snize cijene.
Ja vidim problem u cijenama. Njihova usluga ne smije koštati toliko jer za to nema razloga. Zbog tih cijena u Zagrebu ne postoji „kultura“ vožnje taxijem, zbog tih cijena usluga je nepristupačna, isto tako kvaliteta je upitna jer nemaju razloga biti bolji (svaki **beni put kada sam bio prisiljen ići taxijem sam slušao i bezuspješno se branio od istog, kako je njima teško, pa crnjak ovaj i onaj, pa lik davi politikom i sl.).
Jednostavno treba ih prisilit da budu uslužni, cijenom prihvatljivi i da napokon nešto rade. A ne da na glavnom ispijaju limenke pive i da na starom okanu igraju šah.
Monopol na tako običan posao mora prestati, a tada treba napraviti korekciju cijena.
laytime je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 11:25   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Uskoro budes mozda na Zdere dolazio sa jos troje nepoznatih ljudi u istom taksiju
dobro što ću ja dolaziti, a šta je sa onih 2-3 poor bastrdsa koji će morati sa mnom odlazit?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 11:45   #10
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Mogla je ići na bus.
Ne,nije mogla,takvi se koker španijeli ne voze z busevima.... zapravo,ja neznam dal ona zna kaj bus opće je. Bilo bi fora kad bi svom caji,inaće dopredsjedniku jednog bivšeg bundesligaša rekla da ju je frend i poslovni suradnik pustil da ode na nekakav "bus" i to u periferiji Zagreba Very wise for my career! Uostalom,kad smo kod toga...u Berlinu je taxi IMHO u trecinu jeftiniji nego u ZG

Citiraj:
Ja ne vidim problema sa cijenama taxi službe. Neka košta 500 kuna Pleso-ZG centar. Ono sa čim sam imao problema je monopolizam i nedopuštanje drugim kompanijama da dodju.
Ti ne vidiš problema s cijenama? Jesi onda slijep il imaš više vulo od Todorića?

Sorry,meni nije bed slomit novce na cugu i frendove,ali da dajem 400kn da bi navecer doso i oso s Jaruna.... ipak riskiram vozačku.radje... čak ne toliko zbog škrtosti,već zbog toga što bi me istu relaciju u Rijeci došlo 80kn max. I ako Riječanin može za 80 vozit,kako ovom vampiru onda treba 400?

Zadnje izmijenjeno od: trouble. 26.10.2010. u 11:56.
trouble je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.10.2010., 11:48   #11
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
i dojde mi cura jedna iz Berlina u posjetu,uletio u gužvu te reko,ajd zemi taxi platit ću. I ono,mrtvo ladno ccca 248kn Pleso-Kvatrić. za Nekih
Prva stvar za komentar prije glavne teme.

Ovo je nazalost vase lose poznavanje Taxi postulata kad se dolazi u neki grad! Ovo nema nikakve veze samo sa ZG-om vec gotovo svakim EU gradom. Dobro, Germani su ponekad izuzetak - ali samo ako je vozac stariji i bas pravi German, a ne neki dosljenik koji radi dok mu ne dodje "bolji posao" prilika. Kretao ti od ZG kolodvora ili iz londonskog Heathrowa, pravilo je uvijek isto : NIKAD ne kreci s koferima u ruci pred taxistu koji stoji u autu i ceka musteriju! oVo ce ti potvrditi svaki taxista u svakom EU gradu = nikad. Teatralno zvuci ali to je istina. Odes nekoliko ulica dalje, nazoves na telefon (prije su govornice bili mobiteli) i tamo cekas da dodje po tebe. Psihologija osobe (zene posebno) s koferima u ruci u "novom" gradu eksploatira najnize "potencijale" tarifnog zaracunavanja onih nižeg duha medju Taxistima. Zato NIKAD ne kreci s kolodvora direktno u Taxi, ako ne zelis riskirati ovakvu tarifu. Posebno u zemljama koje imaju korpulentnije ministre financija i pretilu suprotnost drzavne blagajne.

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
Kakvo je vaše mišljenje o ovom licemjernom lopovluku(po mom mišljenju ) koji se događa u ZG?
S njima sam se vozio jos kao klinac iz osnovne. S prijateljima sam dijelio voznje na Tenis, treninge, ucenje jezika i kojekakvih gluposti. Svakog od zadnja 3 sefa Taxista sam uspio upoznati u voznji. Od najstarijeg Antea (bijeli legendarni Kadet) "Mercedes Ace" iz Bolonje i do najvece legende ikad medju Taxistima : Hijena!

Svakom vozacu se desi opet potreba za Taxi-em, pa i danas cesto posluzi barem po koji put mjesecno. Jasno, imam nekoliko najdrazih kojih tada zovem na mob.

Hijena je bio cak i kao 80-godisnjak (Audi 80 Zrinjevac) jednak Robin Hood-u (za svoj djep) i nanizao vise afera i prica nego ijedan Taxista u HR. No eto, mene nikad nije ni pokusao oderati, jer sam vise manje napamet znao dosta brojeva vaznijih imena u Taxi sluzbi, a to je pri ulasku uvijek bila dobra preventiva, kad bih ugledao neobicno "kalibrirane" taksimetre.

Desavali su im se kojekakvi zakoni za boje auta; pa kojekakvi mutni "dilovi" za kupovanje auta na kredite u kojima su prodavaci imali posao stoljeca a sami Taxisti skoro pa nikakvu koristi. I kojekakve dogodovstine koje su mi prepricavali u voznji. No ovi problemi paleozoik tarifa su puno veci od samih Taxista. Naime ljudi koji vode su podlozni istim "hemeroid" faraonskim postulatima funkcije i svaka promjena je za njih smrt. Odnosno za "uhodani" ustroj $tvari koje idu na stetu vecine ali od koristi za meštrove koji sebi tako opletu korist.

Danasnji primitivni mentalitet Taxi zivotarenja prosjecnog Taxista je na granici ponizavanja. Time prvenstveno mislim na one depresivne redove auta ciji vozaci igraju Šah, i cekaju svoj red, da ispune jednu ili dvije dnevne voznje za citavo poslijepodne. A vjerujte da ima dosta takvih vozaca.

To je skolski primjer ustajalog i zaostalog razmisljanja koje ZG (ali i sire po HR) uslugu cini ravnom zadnjoj periferiji. Dakle konkurencija je nesto sto jedino moze dati pomak. Sami vozaci se ne mogu oformiti da nesto pokrenu a oni kojih ih vode to vide kao najvecu prijetnju. I tu je nastao zacarani krug! Oni i sad preventivno pricaju "ako dodje konkurencija" i "kad dodje konkurencija" umjesto da vec sada imaju razradjen u tancine plan pokretanja potpuno drugacijeg pristupa naplati usluge. Svaki Taxista ce racionalizirati svoje troskove i ostati bez solucije kako bolje voziti, ali zato treba biti uprava koja ima neku viziju.

Nazalost kao i u svemu kod nas, tamo sjede kadrovi koji su birani liderskom politikom i zato tu nema nikad pomaka. Iskreno govoreci ovo je štrajk (a i dosta Taxista ce to priznat) kojeg javnost uopce ne prepoznaje, a kamoli podrzava ili opravdava. To je jedan nezdravi i zaostali mentalitet razmisljanja koji se MORA suociti s pravom konkurencijom.

To se moglo rijesiti na normalniji i bezbolniji nacin, ali, u ovom slucaju se Taxisti moraju ljutiti na svoje vodstvo i nikoga drugog! Sad dal su stvarno predali te papire prije godinu dana za promjenom politike naplate usluge? Tesko je reci, ali nije ni vazno. No vrlo brzo ce shvatiti da ih je vodstvo kostalo i da ce ih kostati vise nego sto su mislili kad dodje konkurencija.

U ovom slucaju > sto prije to bolje!

Citiraj:
Autor trouble Pregled postova
U onaj Cameo u Rijeci kad sam se sjel prije par god josh,herc me ćopil kad me lik RI-Opatija odvezel za cifru od nekih 30kn,pito sam ga jel našikan il šta?
Da, i ja sam Kvarnerisao prvi put taj Taxi i dosta ugodno ostao iznenadjen. Realno je ocekivati (ovisno o interesu gradjana) u ZG-u i kapacitetima koje misle dovesti... brzina bas i nece biti vrlina u samom pocetku. Jer jednostavno nece moci pokriti kompletan grad. Ali, to su slatke brige, jer ako gradjani stvarno ponovo probude zelju za povoljnom Taxi voznjom, te ako se mozes pola dana voziti za cijenu jednog srednjeg rucka u DE, ne vidim zasto bi to trebala biti iznimka cak i u Kroejsi

.8.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 26.10.2010. u 12:06. Razlog: ...ispustio link...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 11:57   #12
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Katastrofa Glavni kolodvor - autobusni kolodvor 65 kn mislim da je bilo, preskupi su...
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:00   #13
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
2Visage> konstruktivan post,kao i uvijek

Citiraj:
Autor panda505 Pregled postova
Katastrofa Glavni kolodvor - autobusni kolodvor 65 kn mislim da je bilo, preskupi su...
Da dočaramo: 1km vožnje i drito jedan zavoj udesno
Čudi me da je za to bio i spreman red izgubit. Baš je nekidan na radio ciboni bila debata u podne(svaki dan neš imaju) i dosta ljudi se žalilo da su ih taxisti odbili vozit jer im se ne isplati zbog 100kn gubit red....
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:05   #14
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
dobro što ću ja dolaziti, a šta je sa onih 2-3 poor bastrdsa koji će morati sa mnom odlazit?
Budući da znamo iz kojeg si kvarta-brijem da bi izgledali ko reklama za Benetton

Ždere su koliko puta, recimo dva puta u tri mjeseca-bolje mi je dati 55 ćuna za taxi do doma nego minimalno 200 a realnije 300-400 organu kad me zahalta sa par pivčuga u škembi

Da ne pričam da možeš zaradit prijavu za pokušaj mita+bodovi+par mjeseci bez vozačke.

Bolje te nofce potrošit na bolji rad bubrega i otpelat se doma taxijem.


Mene živo zanima izračun poslovanja u našim uvjetima.
Kreda za auto, osiguranje, servisi...brijem da se nabere toga kroz godinu.
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:13   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Da se razumijemo odmah - ni Cameo nije milo cvijeće. Ima tu svega - od izrabljivanja vozača, do nenajavljene vožnje više ljudi jer neke pokupi usput,... Ali da je jeftiniji od ostalih - je.
U svakom slučaju, konkurencija je dobra stvar. Odjednom ZG taxisti najavljuju spuštanje cijene za 50-60% što znači da su vas do sada debelo derali. Draga gospodo taxisti, ili ćete prihvatiti konkurenciju ili propasti. Izbor je vaš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:36   #16
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
jep, sve ima svoje prednosti i mane. ali mi se uvijek uglavnom skupimo par nas da podijelimo trosak, pa ti onda nema vise koga kamo nakalemit a ja dođem doma za cijenu jedne cuge
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je online   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:44   #17
Ordem
Banned
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Vk
Postovi: 572
samo cu reci da se prije dolaska taxi camea u osijek, u zivotu se nisam vozio u taxiu (bar ne u hrvatskoj)

ovako skoro svaki drugi vikend idemo taxiem u izlazak
nas 4 plati 20kn..

auti su dobri, vozaci profesionalni - nece seru i laprdaju osim ako ne pocnes sam razgovor sa njima

jedina mana tog camea je sto te nekad pokupe sa jos 5 osoba pa bude pun taxi (onaj kombi) - al dobro, za 20kn razvoze sve kuc (20kn cijela voznja, ne po osobi..)
Ordem je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:46   #18
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Prva stvar za komentar prije glavne teme.

Ovo je nazalost vase lose poznavanje Taxi postulata kad se dolazi u neki grad! Ovo nema nikakve veze samo sa ZG-om vec gotovo svakim EU gradom. Dobro, Germani su ponekad izuzetak - ali samo ako je vozac stariji i bas pravi German, a ne neki dosljenik koji radi dok mu ne dodje "bolji posao" prilika. Kretao ti od ZG kolodvora ili iz londonskog Heathrowa, pravilo je uvijek isto : NIKAD ne kreci s koferima u ruci pred taxistu koji stoji u autu i ceka musteriju! oVo ce ti potvrditi svaki taxista u svakom EU gradu = nikad. Teatralno zvuci ali to je istina. Odes nekoliko ulica dalje, nazoves na telefon (prije su govornice bili mobiteli) i tamo cekas da dodje po tebe. Psihologija osobe (zene posebno) s koferima u ruci u "novom" gradu eksploatira najnize "potencijale" tarifnog zaracunavanja onih nižeg duha medju Taxistima. Zato NIKAD ne kreci s kolodvora direktno u Taxi, ako ne zelis riskirati ovakvu tarifu. Posebno u zemljama koje imaju korpulentnije ministre financija i pretilu suprotnost drzavne blagajne.
Ma da, kaj bi sad trebala cura ic do zubaka pjeske i kaj onda nazvat taksi, ha?! Jos sad kak je tam sve raskopano... Ne pricaj gluposti. Ok to mozda stoji da ne uletis pred njega s koferima, al kaj nije tarifa ista svugdje?! Tj. kaj ti sad ta jedna ulica znaci.
Evo ti dva primjera: 1.prije nekoliko godina ja sa autobusnog u minhenu do strine (5km, po noci) platim 10eura.
2.Sad prije mjesec dana poznanica kaze u barceloni se vozili za 3eura (to je do nekih 3-4km zaboravil kaj je tocno rekla)

znaci lopovluk je zesci!

Ovo boldano: to ne znam, ja sam cul da treba pregovarat prije voznje (ko u pragu). Btw jel se u zg moze tak prije dogovorit cijena?

Zadnje izmijenjeno od: tomekk82. 26.10.2010. u 12:52.
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 12:53   #19
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Visage

Malo pretjeruješ. Većina aerodroma baš i nije u naseljenom području da možeš za pet minuta se pokupit negdje.

Dobar savjet je jedino loviti podzemnu ili tak neš slično ako ima mogućnosti aerodrom. Ili barem bus do grada. U svakom slučaju jeftinije nego taksi u 90% slučajeva valjda. Ako ti dođe već avion kasno po noći kad nema prijevoza (ako je takav slučaj), onda kaj ćeš. Zoveš taksi i ciao djaci.

Kaj se tiče plesa. 35 kuna je autobus do glavnog autobusnog. Čist oke za put od Gorice do grada.
  Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:02   #20
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor tomekk82 Pregled postova
Ne pricaj gluposti.
Trudim se

Citiraj:
Autor tomekk82 Pregled postova
al kaj nije tarifa ista svugdje?! Tj. kaj ti sad ta jedna ulica znaci.
Tarifa nije ista! Po zakonu slova jest, ali u praksi nikad nije. Kolodvorska start voznja je najskuplja i najneprevidljivija voznja od svih Taxi voznji. Poznato je da na stanicama prvenstveno ordiniraju Taxisti koji vole dobru zaradu. Jedna ulica u ovom slucaju znaci prilicnu razliku. To sto imas malo iskustvo s Taxi sluzbom kao takvom je druga stvar. Pitaj bilo kojeg taxistu, u bilo kojem gradu HR > sto misli o voznji s kolodvora i koja su pravila igre. Pa mozda shvatis.

Citiraj:
Autor tomekk82 Pregled postova
Evo ti dva primjera: 1.prije nekoliko godina ja sa autobusnog u minhenu do strine (5km, po noci) platim 10eura. 2.Sad prije mjesec dana poznanica kaze u barceloni se vozili za 3eura (to je do nekih 3-4km zaboravil kaj je tocno rekla) znaci lopovluk je zesci!
Dvije epizode ne cine praksu. Svake godine samo od frankfurtskog aerodroma (4x u oba smjera) skupim dovoljno potvrde kad me vozi neki starji domacin ili mladji turcin koji redovito zavrse i do 15-tak Jureka skupljom voznjom. No nikad ne riskiraju poziv stanici, pa cifru lako oraspolozimo na pocetak. Probaj u francuskoj zbunjola doci s dva kofera i uletiti u prvi taxi - pa mi javi tko prica gluposti. Tvoje dvije voznje na stotine mojih

Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Malo pretjeruješ. Većina aerodroma baš i nije u naseljenom području da možeš za pet minuta se pokupit negdje.
Ja sam vam dao primjer koji svaki taxista poznaje i svojim prijateljima preporucuje. Daklo to je misljenje samih Taxista koji poznaju kakva ekipa radi na kolodvorima. Ne brkati Taxi koji dolazi nakon poziva stanice i onoga koji s novinama ceka musteriju. Pravilo takve voznje sam ponudio, ali ne i krajnost da zbog toga neces ici u Taxi kao takav. Vec da se znas postaviti i da ulazis kao znalac koji to daje na znanje vozacu koji te vozi. Slucajnom "aluzijom" ili komentarom, toliko da mu prizemljis krive planove. Ovo posebno ide za zene kad same ide s koferima. Dakle preventivno ponasanje je potrebno i onda su stvari drugacije.

Ti pises ovo iz sigurnosti svoje stolice a ne iz pozicije nekoga tko je usao u grad i zeli sto prije ostaviti kofere i smjestiti se. Covjek koji je mokar ili umoran, zeli sto prije stici do zeljene destinacije i takav je prepoznat plijen, a rezime je onda kao prijateljica Tomekk82-a, koji sve zna, ali nije znao ustediti kolegici na voznji

.8.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 26.10.2010. u 13:19. Razlog: zbrka od teksta
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:12   #21
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Vjerujem da tu ima istine.

Jedna zgoda....2000. godine;Milano,dan prije utakmice murja i mi te AC Milan Dinamo....neznamo dicemo spavati neko bubne neki hostel di su neki naši išli. Zahaltamo mi taxi i kazemo voziiiiii tamo negdje....i tak pici lik kroz creno,dobacuje argentinskim kurvama,prića sa nama a mi ni T od talijanskog guknut...uglavnom,25min je vožnja praznim gradom trajala sa 150,onda znate kaj smo prešli...i neš na kraju,lik pita neš,ja reko neznam....Zagabria,Croatzia.... frajer: Dinamo Zagabria? Si si....i raskopčava lik u supermen stilu majcu a ispod Interov dres.....Forza Dinamo Zagabria,Forza Inter Milano počne lik histerično talijanski... i gasi nocnu naplatu voznje od 7.000 lira....uglavnom....19.000 lira(26 ukupno s taksom koju je zgasio da nas pocasti) je bila vožnja prek cijelog grada i pol Lombardije valjda to je bilo 20 maraka,nadam se da vam je jasno kolko nas vec dugo deru onda
trouble je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:17   #22
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
@Visage
Pa dobro. Sad već ulazimo u sferu snalažljivosti. Nisam jedanput odbio platiti dok mi ne skine cifru dole. Nisam mulac. Zadnji put mi je to napravio neki Poljak (taksist) u Tallinnu kaj se valjda dvaput zgubio (namjerno ili slučajno nije moj problem) po putu.

Iako baš nemam neki običaj (ako ne moram) ići taksijem od aerodroma jer uvijek imam skoro nekog da me pokupi radilo se o Madridu, Tallinnu... Ili mi je jednostavno u blizinu podzemna (madrid, berlin schonefeld...) ili autobus (Beč, oh taj beč kako je tamo dobar javni prijevoz, tallinn, pariz i charles de gaulle, riga...) Put avionom, pa makar i sa dva presjedanja mi nije neka tlaka pa mi neki teži umor... ne igra neku ulogu.
  Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:31   #23
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
@Visage prvo nije moja prijateljica al to sad nije ni bitno

drugo: ja sam mislil na istu tarifu na i oko aerodroma. Konkretno da je voznja bila od zubaka do stana, kaj oces rec da bi bilo 100kn manje (u istim uvjetima, znaci da je samo uletila u taksi)?
i da, znam da su te kolodvorske cifre brutalne.

trece: da ja nemrem govorit kad nemam prakse. u biti ja se taksijem vozil valjda dva puta u zivotu al sad da se idem vozit u zg sigurno nebi samo uletel vec bi pital za cifru, pa ak mi pase...
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:36   #24
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Budući da znamo iz kojeg si kvarta-brijem da bi izgledali ko reklama za Benetton

Ždere su koliko puta, recimo dva puta u tri mjeseca-bolje mi je dati 55 ćuna za taxi do doma nego minimalno 200 a realnije 300-400 organu kad me zahalta sa par pivčuga u škembi

Da ne pričam da možeš zaradit prijavu za pokušaj mita+bodovi+par mjeseci bez vozačke.

Bolje te nofce potrošit na bolji rad bubrega i otpelat se doma taxijem.

Mene živo zanima izračun poslovanja u našim uvjetima.
Kreda za auto, osiguranje, servisi...brijem da se nabere toga kroz godinu.
to i ja kažem... bez obzira na cifru sve je bolje od haltanja pod cugom, eh sad da ću se sa svojim standardom furat svakih par dana taxijem - neću, ali da ću riskirat šaru ili keš ili eventualno sudiju zbog 50-100kn za taxi - nema šanse.

mogu ti ja iz prve ruke reć... stari ex-taxista sa dosta redovnih mušterija i generalno prilično poznat pošto je prije oh-ho-ho godina sjedio u centru i do sad nisam sjeo u taxi da ga netko nije znao - nismo baš extra bajno živjeli, auto je i dalje bio na kredu, gume/rega na otplatu, a sjedio je 8-14h u autu dnevno.

deda još uvijek taxist, cijeli vijek isključivo noćna generalno sa autobusnog, prije kojih mjesec dana mi je pričao da se zna desiti da nema ni jednu vožnju (~23h do ~10h).

osim ponešto extra troška na auto em zbog kilometraže, em zbog uglancanosti troši se malo do osjetno više od normalnog korisnika auta. treba naravno i jednokratna ulazna cijena licence, taximetar sa baždarenjem (kojeg je stari redovno baždario pri prelasku na druge profile guma, brijem da to rijetko tko radi), transparent i tu su još mjesečni troškovi - taxi udruženje, obrtničko, zdravstveno i mirovinsko je što mi prvo pada na pamet.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:42   #25
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
http://danas.net.hr/novac/page/2010/...06.html?pos=n1


Ja neznam kakva smo mi to država da se ovo dopušta, pazi oni štrajkaju jer će doći netko s jeftinijim prevozom u grad. Jel oni slušaju sami sebe, a i sami su si krivi, da su cijene donekle uredu, vjerujem da ovima nebi ni bilo u interesu doći u Zagreb il u bilo koji drugi grad, ovako im naravno je jer gnjevni ljudi jedva čekaju da dođe netko tko će ih vozit po normalnim cijenama.
Sjećam se kad sam bio klinjo i išli smo u Zg u neke svatove i sad čekamo mi kod crkve i razgledamo okolo kad vidim tablu taksija na kojoj je pisalo da čim taksi krene, 30kn manje u džepu... Fascinantno


Uglavnom, mogu se žalit koliko hoće, Cameo il netko jeftiniji će sigurno doći jer je pritisak javnosti prevelik a oni sad mjesto da se prilagode i snize cijene il da voze zadnje skupe rute, oni štrajkaju i nakupljaju potencijalne nezadovoljne kupce. Ja znam da se nebi vozio s njima i da snize cijene kad znam da su me prije 10 il xx dana ostavili negdje jer su štrajkali zbog najjadnijeg razloga koji postoji.

Znam da sigurno ima na forumu netko čiji ćaća zarađuje kruh taksiranjem i da će sigurno imati nešto za reći u njihovu obranu, al ovaj štrajk je besmislica. To bi bilo isto ko da konzum ide štrajkat jer su cijene u billi manje...
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:52   #26
tomekk82
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: ZG+20
Postovi: 40
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
osim ponešto extra troška na auto em zbog kilometraže, em zbog uglancanosti troši se malo do osjetno više od normalnog korisnika auta. treba naravno i jednokratna ulazna cijena licence, taximetar sa baždarenjem (kojeg je stari redovno baždario pri prelasku na druge profile guma, brijem da to rijetko tko radi), transparent i tu su još mjesečni troškovi - taxi udruženje, obrtničko, zdravstveno i mirovinsko je što mi prvo pada na pamet.
ajd ak neko zna vise malo nek napise neke cifre za recimo jednu godinu. bas me to zanima. ajd pa onda bumo mozda mogli rec da je cijena ok ili ne
tomekk82 je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:53   #27
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
... stari ex-taxista sa dosta redovnih mušterija i generalno prilično poznat pošto je prije oh-ho-ho godina sjedio u centru i do sad nisam sjeo u taxi da ga netko nije znao
Eh, onda sam se 100% barem jednom vozio kod njega. Gdje je bio stacioniran tocno u centru? Pa se mozda sjetim, koji mi se u voznji zalio na audiofilskog rastrosnog sina

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
deda još uvijek taxist,
Koji auto/lokacija? On je onda Antina generacija koji mu je bio dugogodisnji sef.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
taximetar sa baždarenjem (kojeg je stari redovno baždario pri prelasku na druge profile guma,
Sad me sjeti BiH i kakvih je tamo sve bilo taximetar epizoda. Onih žutih mehanickih starudija. Svako malo, pa bas mu se danas "pokvario" taximetar pa nam "izlazi u susret" i zaokruzuje cifru

Pa onda likova na koje su se derali (dok se voze!) iz centrale : Ako do sutra ne stavis taximetar - ne vracaj se na posao !

A sve to slusam (Nova Gradiška) dok se vozim s njim u autu.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 13:59   #28
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nije bio stari u centru-centru... pod centar sam mislio "funk", a inače je bio ferenščica-volovčica-borongaj.

deda je laguna ph2 srebrna, ne znam broj na pamet... kao što rekoh noćna autobusni u "tunelu".
syss je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:02   #29
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mogu ti ja iz prve ruke reć... stari ex-taxista sa dosta redovnih mušterija i generalno prilično poznat pošto je prije oh-ho-ho godina sjedio u centru i do sad nisam sjeo u taxi da ga netko nije znao - nismo baš extra bajno živjeli, auto je i dalje bio na kredu, gume/rega na otplatu, a sjedio je 8-14h u autu dnevno.

deda još uvijek taxist, cijeli vijek isključivo noćna generalno sa autobusnog, prije kojih mjesec dana mi je pričao da se zna desiti da nema ni jednu vožnju (~23h do ~10h).

osim ponešto extra troška na auto em zbog kilometraže, em zbog uglancanosti troši se malo do osjetno više od normalnog korisnika auta. treba naravno i jednokratna ulazna cijena licence, taximetar sa baždarenjem (kojeg je stari redovno baždario pri prelasku na druge profile guma, brijem da to rijetko tko radi), transparent i tu su još mjesečni troškovi - taxi udruženje, obrtničko, zdravstveno i mirovinsko je što mi prvo pada na pamet.
Pa zato sam i rekao-u našim uvjetima.
Kreda za auto je superskupa prema recimo DE, moraš imat kasko jer banka to traži, tehnički, rega, servisi, benza-kad podjeliš sa 12 fina cifra svaki mjesec.
+doprinosi.

Baš smo frend i ja neki dan računali koliko nas dođe auto mjesečno, ja imam staru kramu a on novog na kredu-nije malo
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2010., 14:03   #30
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nije bio stari u centru-centru... pod centar sam mislio "funk", a inače je bio ferenščica-volovčica-borongaj. deda je laguna ph2 srebrna, ne znam broj na pamet... kao što rekoh noćna autobusni u "tunelu".
Bas sam te PM-ao sa brojevima. Jer Taxistima brojevi vise znace od imena i prezimena Zanima me posebno sto je sa prvim. Hm da, znaci i taxistima si poznat kao Meblo maher?


Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa zato sam i rekao-u našim uvjetima.
Kreda za auto je superskupa prema recimo DE,
Bilo je puno pokusaja (Ba.tic, .ubak...) da se ponudi kredni nacin koji bi njima bio stimultivan. Ali na kraju je uvijek bio super za dilera, a samim taksistima astronomija. Nisam jos cuo Taxista koji je time bio zadovoljan pretjerano.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 26.10.2010. u 14:12. Razlog: zaboravio sliku koju dugujem Syss-u vec koji tjedan
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na