Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.10.2005., 20:18   #31
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
CD je inače star 4-5 tjedana.

A problem je konačno riješen sinoć. Nestručnim rukovanjem Plex je poslan na Manituove pašnjake, došlo je do nerješivog mehaničkog defekta uslijed otvaranja dotičnog.

Vrijeme smrti 20:32.
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 03:04   #32
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
'

Hvala Isusu jer mi je javio da su linkovi za programe koji ocitavaju medij sa pocetka teme postali kaput. Svi linkovi refreshani i aktivni te vode ka zadnjim verzijama svakog programa
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 22:55   #33
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Molim, Visage, nema na čemu.

A evo par zanimljivih rezultata testiranja medija.

Izvror LiteON Smart Burn, DVDInfoPro, DVD Identifier.

TDK DVD+R 8× ( rated 16×) Spindle 50kom iz HG spota negdje na ljeto kupljeni
proizvođač: TDK : goood :

"TDK" DVD+R, 8×( rated 8×) na komad, danas iz Kvarka, proizvođač Moser Bayer India : baad :

PrimeON DVD+R, 8×(rated8×) cake box 10kom HG spot kupljeni tjedan dana prije TDK-a, proizvođač: Ritek

Kvark DVD+R 8× Danas na komad. Proizvođač Taiyo Yuden, ugodno sam se iznenadio kad sam to vidio.: goood :

Princo CD-R 2×-56× (rated 24× ), 100kom iz Princa. prozvođač princo.
Kvaliteta,kao novi dobri, no nakon godinu do dve odu i skup s njima podatci. Upotrbljivi smao kratkotrajno i za Audio snimke za razne tulume.

Traxadata silver 52×( rated 48×) kupljeni na komad proizvođač: ritek

Traxadata Gold 8× ( rated 12×) mota se po doma proizvođač : ritek
no moram reći da su ti CDi za dva koplja bolji od 52× silver,

TDK CD-R 80Min 16×( rated 16×) kupljeni u MDSu prije više od dvije godine. Proizvođač: TDK

Silver Circle CD-R 52×( rated 48×) frend kupio u VelProu gdje radi.
Po mom osobnom dojmu bolji od Princa. Proizvođač : Moser Baer India, Ltd ( kao i "TDK" DVD+R )

Printable Kvark CD-R 48× ( rated 24×), jako tanak medij. prizvođač :Multi Media Masters & Machinery SA

Seedeez CD-R 32×( rated:32×) dobio u Vidiu prije dosta vremena.Proizvođač: prodisk.

Soundcolor CD-R 8×(rated8×) blank bez ikakve štampe ili sličnog.Proizvođač :Vivastar AG

Acer CD-R 24× gold( rated 48×) stari oko 2.god. proizvođač: Daxon

Kodak CD-R Ultima 1-12×Info guard protection system(rated 8×) iz 2000! CD radi ko prvog dana. proizvođač: Kodak Japan ltd

RAMEDIA CD-RW 4-12( rated 10)Bezvezni RW iz narodnih novina kupljen iz hitnosti za RW cdom.. Proizvođač: unsepcified

Verbatim CD-R 52× ( rated 48×) Bijeli ne crystal 50kom Spindle. Kupljeni u Metrou. proizvođač CMC

Verbatim Crystal CD-R 52× AZO double protection surface( rated 48×). Imam ih par doma. proizvođač Mitsubishi.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum

Zadnje izmijenjeno od: Isus. 11.11.2005. u 18:10.
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2005., 18:07   #34
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
I nastavak:

Verbatim šareni ( color edition)( ovaj je smeđkasto narančasti, ima ih i zelenih itd.) CD-R 48×( rated 32×) Izvor Mitzek, proizvođač Taiyo Yuden.

Traxdata CD-R 52× kompletno srebrni-ne silver ( koji su crno srebrni), po mom osobnom dojmu kvaliteniji od klasičnih Traxdata silve rmedia.
Rated speed 48×, prizvođač: Ritek

Imation DVD-R 8× Kupljeni u Metrou, spindle 25kom.
Rated 8× proizvođač Fuji film ltd.

Verbatim DVD-R 2× Dobiven uz Vidi.
Rated 2× Proizvođač CMC magnetics.
Inače NEC 3520 uredno čita taj medij dok Toshibin TSST SD1912 odbija suranjdu s njime.

Infinity Professional CD-R 900MB 32×Rated 8× proizvođač Ritek.

Zanimljivo je da ga ni jedna pržilica ne prepoznaje kao 99min CD već kao klasični 80min CD. Isto tako svi programi ga čitaju kao 80min CD-R
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2005., 00:10   #35
Ramses_III
kapetan Janez Ibrahimovič
 
Ramses_III's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Novska
Postovi: 265
glasam za sticky!!
Ramses_III je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2005., 17:43   #36
FilipV
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 7
Verbatim DVD+R 16x u spindlu, Micubiši kemikals...

Imam pioneer a07 (107diesel) i neće mi pržit te dvd-e s 8x nego samo s 4x. Firmware je najnoviji. Jel moguce natjerat nekako przu na 8x?


Evo i nekih praznih cd-a:


Imation Color gaypederski u onim čudnim kutijama: Moser Baer India Ltd.


Verbatim 52x iz Metroa, oni bjeli 52x: Moser Baer India Ltd.
(jel to jako loše, ja koristim samo te medije?)


Verbatim DataLife 48x iz Metroa, zaostali od prije valjda godinu dana, također bjeli: Isto Moser Baer????

Traxdata 52x u kutiji, isto zaostali iz davnih dana: RITEK Corp.

Imation 52x u kutiji, isto prastar: Moser Baer...

Verbatim Color DVD+R 4x: Taiyo Yuden Co.Ltd.

Eto, to je sve prazno što nađoh doma


Neki MMORE cd iz Austrijskog Metroa tamo valjda s kraja 90-ih: Unknown manufacturer Doduše, ovaj je spržen
FilipV je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2006., 14:47   #37
marconi
Premium
 
marconi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zadar
Postovi: 130
evo ja kupia u mercatora 25 komada

kvarka dvd+r 4x(oni ljubičasti)

i pogledam koja je podloga kad ono ritek

stvarno sam ugodno iznenađen jer

koštaju 2,4kn i podržavaju prženje do 12x

preporuka
marconi je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2006., 14:27   #38
Ramses_III
kapetan Janez Ibrahimovič
 
Ramses_III's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Novska
Postovi: 265
Mene je kvark ubio. Vidio sam u trgovini 10 kom Kvark dvd-r pakiranje nekih 25 kuna ili tako nešto slično. Mislio ono kažu da kvark ima dobrih dvd-a, nisam se sjetio da si rekao za dvd+r i uzeo. KOMA! Od 9 komada koliko sam pržio 4 ne valja. I to dvaput sam pržio po tri dvda dok nisam spžio. Znači, pržio jednom - sjebo, pržio drugi put - sjebo, treći put je prošlo. Tako dva puta. I to sam pržio na 2x. Mada kad je prošao onaj test brzine javi da se može na nekih 32x-34x, i uredno sprži i kad ide verification onda skuži da je sjeban. Ne mogu sad provjerit koji je proizvođač, budem kasnije javio.
Ramses_III je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2006., 13:11   #39
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Imam jedno pitanje:
maxNAVIA DVD+R mediji - Svi programi mi ga citaju kao MCC 003,Mitsubishi osim Nera koji ga cita kao VERBATIM. WTF? Ima li tko objasnjenje?
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2006., 02:16   #40
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
Možda zbog toga jer su Verbatimi većinom Mitsubishi.

drugo kaj se tiče Kvarka +R zadnej kaj sam ja kupio su Taiyo Yuden .
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2007., 16:27   #41
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Zlato je ipak sve sto sija !

Krajem 2006 Kodak je bio objavio da ponovo vraca zlatnu seriju medija. Danas listam novi Keyboards i vidim da se vec prodaju!

Kodak 24-Karat Gold Reflective Layer

Danas zvuci nevjerovatno da se netko u konzumeriji odlucio vratiti na ovu kvalitetu. Tko drugi nego Kodak. Bravo Eastman-e kuco stara! Istina ima jos ponesto zlatnjaka, ali koji god izvor bio, vjerujem Kodaku.

Zdrava logika debljine povrsine CD-a naspram DVD-a i bozesacuvaj BD-a nalaze i bogme
vecu dugotrajnost. Po Kodakovom obecanju trajanja CD-e mozete u testament ostaviti voljenima.


Navodno da ce jedan foto monopolisticki ducan/centar dobiti u HR ove medije, ali jos moram saznati iz prve ruke.
Cijene?







Evo citiram pristiglu informaciju. Sluzbeni (po Kodaku) izvor za nabavu ovog medija je :

Croatia distributor; Rodocomp 00385 [0] 42 306 383
Rodocomp
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 22.10.2007. u 17:52.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 15:01   #42
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Ovakve postove volim-kompilacijske.Zašto ne podijeliti sa drugim što si izgooglao ili na neki drugi način pronašao nego odgovoriti "google is your friend"? Međutim nisam primijetio da je tu neko spomenuo fake medije. Dakle ako mi za "bianko" medij(ne mislim na stranu po kojoj se piše) javi da je MCC004 proizvođač Mitsubishi onada sam sretnik? Figa! Imam fake medij vjerojatno koma kvalitete.Ja bih želio saznati kad je lažnjak ,a kad nije. Na koji to način saznati osim kad ti medij za 6 mjeseci dobije CRC errore?
herion je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 15:15   #43
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Pa ono, najsigurnije je kupiti Verbatim, a ne tamo neki Verbatinum (nije šala, i to sam vidio), Laser, Hyundai, FIAT, Lada (dobro ova zadnja dva ne postoje kao brendovi medija, bar mislim)... Najčešće se fejkaju MID-ovi Taiyo Yudena, iako zna biti ponekad i imitacija MCC-a, Sony-ja i slično.

EDIT: Aha, sad skužih ovo za blank medije - ako već kupuješ, uzmeš cijeli spindl ili barem gledaj da ti otvori novi spindl ako je moguće, pa prema pakiranju vidiš. Koliko znam, jedini Verbatim mediji bez oznake branda su neki printabilni modeli (tzv. wide printable mediji i glossy white printable) za inkjet i termalne printere. Cijelo pakiranje ima oznaku, zato je bitno da vidiš neraspakirano.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2007., 15:18   #44
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor herion Pregled postova
Zašto ne podijeliti sa drugim što si izgooglao ili na neki drugi način pronašao nego odgovoriti "google is your friend"?
???
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2008., 23:41   #45
subtex
Premium
 
subtex's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 328
@igorba

Jel znaš kaj o medijima MMORE, mislim po pitanju kvalitete. U odnosu na Verbatim recimo.
__________________
Abit AB9 Pro \\ INTEL E6300 1.86Ghz & CoolerMaster Gemini II + 2X Xsilence RedWing 120mm \\ G.E.I.L PC26400CL5 2GB \\ Sapphire 3870 TOXIC 512mb
Seagate Barracuda 320GB 16mb SATA2 + 2x WD 500Gb, 16mb,SATA2 \\ DVD-RW SAMSUNG SH-W163A SATA & LITEON SHM-165S6S SATA
LCD Asus PW201 20,1" \\ Antec P160 Aluminium \\ Enermax Liberty 500W \\ MX518 + func 1030\\ Potenciometar ZALMAN ZM-MFC1 plus, sreberni 5.25"
subtex je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 00:31   #46
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ha, koristio sam par puta poodavno neke CD-ove Mmore i nije bilo problema. Što se tiče DVD-ova, rekao bih srednja žalost. Koliko znam, uglavnom su to mediji iz indijske tvornice Moser Baer (nije isključeno da imaju više dobavljača tj. proizvođača) koji su osrednje kvalitete. Na LG H42 Moser Baer mediji su vrlo dobri, kao i Verbatim mediji proizvedeni u toj tvornici, a kako se ponašaju u tvojim pržama ne znam. Ako su cijenom podjednaki, idi na Verbatim, a ako ih možeš jeftino nabaviti, uzmi par pa isprobaj.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 01:22   #47
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
@Visage,
Zlato na ebayu - čak je i cijena ok
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2008., 15:52   #48
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
@Visage,
Zlato na ebayu - čak je i cijena ok
Dobio par komada CD-a. Kao i zlatni Apogee koje madem za najvaznije radne stvari. Nemore se uopce ocitati sa nijednim programom. Svima je nepoznat izvor... s tim da ovi Kodaci imaju industrijsko oznacavanje medija.

Visage je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na