Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.01.2018., 19:37   #331
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Ima ovo malo manje, 2,88 x 1,62 m'

Moram to dobro razmislit, sad kad sredim sobu, nema više nazad tj. ne mijenjam više osim kupovine zvučnika koji nedostaju i sub-a
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2018., 23:00   #332
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Ima ovo malo manje, 2,88 x 1,62 m'

Moram to dobro razmislit, sad kad sredim sobu, nema više nazad tj. ne mijenjam više osim kupovine zvučnika koji nedostaju i sub-a
cek, jel imas projektor?

pa uperi ga da baca na zid gdje ces staviti platno i nariktaj si velicinu koja ti odgovara i izmjeri onda kolika ti je ta slika.

na prvu ce ti biti impresivno kako je veliko, ali shvati par stvari.

prvo, ostrina ti nece iti ista na vecoj dijagonali, i mene je to isto smetalo.
drugo, gubis "punch" na slici veca dijagonala/veca povrsina za osvjetliti iz istog mjesta...

ja gledam sa 3.6m udaljenosti i 120" mi je taman, moozda 2"-3" vece, ali nikako preko toga.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 12:44   #333
_lost_
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Rijeka
Postovi: 10
Pozdrav svima,
Treba mi short throw projektor do cca 7000 kn, maks 7500kn.
Bilo bi poželjno da je DLP, da ima čim duži radni vijek (znači da je cost effective). I neće se uvijek gledati u zamračenoj prostoriji. A projektor će služiti za 65% prikaz statičke slike i 35% video klipova
Trenutno su u nekom užem krugu
Hitachi CP-AX2505
InFocus IN124STx
VIVITEK DX881ST (s time da nikad nisam čuo za ovu firmu)

i tri projektora od CASIA za koja ne znam da li su short throw (nisam mogao pronaći tu informaciju).
CASIO XJ-V100W
CASIO XJ-V10X
CASIO XJ-V2

Ako imate još koji prijedlog bio bih zahvalan na pomoći.
_lost_ je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 12:57   #334
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mi ti imamo par benq short throw led projektora po firmi i pokazali su se do sada izuzetno pouzdanim (naravno jer je teško stisnuti off nakon prezentacije, pa on radi par dana bez prestanka) tako da možda i to malo pogledaš
syss je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2018., 13:34   #335
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Imas onaj W1110S ak bas hoces potrosit sve.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2018., 20:21   #336
dzaltex
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Ivankovo
Postovi: 3
Koji projektor kupiti?

Bok svima

Djevojka i ja istražujemo koji bismo projektor kupili za prikazivanje filmova.

Bili smo gotovo sigurni da kupujemo Optoma HD27 za 5550 kn

i onda smo pogledali Optoma GT1080 Darbee za 7750 kn.

E sad, razlog zašto bismo se mogli odlučiti na dosta skuplji projektor široke leće (ispričavam se na laičkom nazivu, možete mi odmah i reći kako se to zapravo kaže ) je taj što računamo da nećemo uvijek moći klasičan projektor postaviti na optimalnih 3-4 m udaljenosti od zida.

Nekad želimo gledati u sobi, nekad u boravku, kuhinji itd. Osim toga, često se selimo i možda u novom stanu neće ni biti dovoljno prostora.

Sve to zvuči kao nešto što bi nas "natjeralo" da kupimo projektor široke leće i što bi umirilo naše strahove. Projektor svakako ne planiramo fiksirati.

Recite nam sad - jesmo li samo blesavi ili ima smisla kupiti skuplji projektor?

Hvala puno!
dzaltex je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2018., 11:26   #337
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Ako često mjenjate poziciju projektora, baci oko na LG-PF1000U

Ja sam dosta slično razmišljao kao i ti pred godinu dana, i ovo mi je bio prvi izbor.
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 10:44   #338
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Već duže vremena razmišljam o nabavci projektora i sad sam lagano krenuo u realizaciju. Pročitao sam ovu temu i googlam već par dana, ali ipak nisam došao do toga što i gdje kupiti, pa molim pomoć iskusnijih po tom pitanju.

U kratkim crtama:
Namjena: gledali bi se većinom filmovi u 1080p u večernjim satima (90%), ponekad pokoja utakmica i PS4 igre (10%).
Prostor je veći (sve zajedno je nekih 40 m2, ali to nema toliko veze radi slike, više zbog zvuka), a zid na koji bih stavljao platno je širok 2,5 m, a visok 2,70 m.
Udaljenost gledanja bi bila 3,60 m od zida (platna), s time da bih mogao pomaknuti fotelje metar naprijed ili nazad, ali ta dužina bi bila optimalna da ne pomičem fotelje. Prostor gdje bi išla projekcija mogu zamračiti skoro pa potpuno.

Projektor bih montirao na strop, i udaljenost od platna je nebitna, mogao bih ga montirati na duljinu od 3,60 m ili na 20 cm od platna, svejedno mi je.
Na njega bih spojio 7.1 sustav i receiver, a u receiver media player, PS4 i možda DVBT prijemnik.

Short throw projektori - DA ili NE? To bi mi bila bolja opcija zbog nerastezanja kablova po stropu, ali zanima me daju li takvi projektori lošiju sliku od onih stropnih i kakvi su po pitanju cijene?

Budžet: do 5.000 kn za projektor, a može i nešto jeftinije od tog iznosa. Išao bih i nešto skuplje (+cca 1000 kn, ako me uvjerite da vrijedi tih novaca u odnosu na ovaj do 5000 kn). Nekako sam pregledom testova u ovih par dana došao do toga da bi Optoma HD142x bila najbolja kupovina za moje potrebe, uzevši u obzir cijenu i kvalitetu prikaza slike, te reviewove, ali sad gledam i to je već discontinued model i nema ga baš više. Na Optominoj stranici piše da su izašli novi modeli pretpostavljam tog ranga (143x i 144x), ali ne nalazim recenzije i nisam našao da ih ima za kupiti u Hr. Ovi svi što su se preporučali par stranica iza su ili discontinued, jer ne nalazim ih po HR webshopovima. Ako netko ima direktan link, bio bih zahvalan.

Što se tiče platna, pitam se da li mi ono uopće treba, s obzirom da taj zid namjeravam kompletno prebojati u bijelu boju. Da li će imati značajan utjecaj na performanse slika projicirana na goli bijeli zid ili platnom dobivam puno bolje performanse?
Gledao sam malo i platna i definitivno bih, ako bih ga uopće kasnije stavljao, išao u samogradnju i mislim da mi ne bi bio problem. Pitanje je samo koje platno naručiti i koju crnu traku? Po ebayu vidim hrpu kineskih, a po stranim forumima i Youtubeu je popularno Carl's screen material i Carl's Black felt traka. Ima li nešto bolje, jeftinije ili netko zna gdje je to moguće uzeti unutar EU? Htio bih izbjeći narudžbu iz USA, ako je ikako moguće. Skupa poštarina, carina i troškovi špeditera su mi pain in the ass.

Također molim preporuku i adekvatnog nosača za projektor koji se preporuča, montirao bih ga na strop od knauf ploča.

Evo tu sam sad nadrobio svašta, ali vjerujem da će biti onih koji su prošli tu kalvariju i izašli pametniji, stoga molim savjete.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 11:40   #339
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Mislim da imaš dovoljno daljine da ti netreba short throw.

Ja sam bio u istoj dilemi pa sam na kraju uzeo Benq W1110, iako kako sam napisao niže, gledao sam još Optoma HD26/28 Epson LCD EH-TW5350/2040.


Nažalost, u zadnjih par mjeseci sam jako malo palio projektor, stoji u kutiji. Nikako da mu se zvjezde poravnaju. Još sam uzeo i telku prije mjesec dana i sad vjerojatno još manje budem koristio. Nedostatak adekvatnog prostora i moš se slikat.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 11:54   #340
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
@izekos projektor u dnevnom boravku, na bijeli zid/platno, sa malo lumena, teško da ćeš bit zadovoljan...
Rastegni taj budžet još malo, uzmi ALR (ambient light rejecting) platno i Epson TW6700. Kad već slažeš taj 7.1 (pretpostavljam atmos) sustav, napravi to kak treba!
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 13:32   #341
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Mislim da imaš dovoljno daljine da ti netreba short throw.

Ja sam bio u istoj dilemi pa sam na kraju uzeo Benq W1110, iako kako sam napisao niže, gledao sam još Optoma HD26/28 Epson LCD EH-TW5350/2040.


Nažalost, u zadnjih par mjeseci sam jako malo palio projektor, stoji u kutiji. Nikako da mu se zvjezde poravnaju. Još sam uzeo i telku prije mjesec dana i sad vjerojatno još manje budem koristio. Nedostatak adekvatnog prostora i moš se slikat.
Ne treba mi short throw radi daljine, nego sam o tome razmišljao zbog kablova po cijelom stropu, tj kanalica.
Tražim projektor do 5.000, eventualno 6.000, a ne projektor od 10.000 kn.

Citiraj:
Autor Hrwoye Pregled postova
@izekos projektor u dnevnom boravku, na bijeli zid/platno, sa malo lumena, teško da ćeš bit zadovoljan...
Rastegni taj budžet još malo, uzmi ALR (ambient light rejecting) platno i Epson TW6700. Kad već slažeš taj 7.1 (pretpostavljam atmos) sustav, napravi to kak treba!
Da malo pojasnim, to u principu nije dnevni boravak, već ajmo ga nazvati "lounge", koji je ustvari dodatni prostor sa stolom za goste. Tu je dosta prostora i imam taj zid gdje bih stavio 2 fotelje da se mogu tu i tam izguštati za koji film sa adektavnim zvukom, te kad je Liga prvaka da imam gdje otić kad me žena šutne nogom u guzicu i prebaci na 321 kuhaj.
U pravom boravku imam 55'' plazmu i to tamo ostaje, samo što ću zvučni sustav uzeti sa sobom, jer ga ionako ne mogu iskoristiti ni 10%, s obzirom da tv gledam kad mi djeca odu spavati.
Tako bih i projektor gledao možda 2-3 dana u tjednu i to uvijek navečer, možda 2-3 sata. Ako i toliko. Samim time mu dnevno svjetlo ne bi smetalo, jer ga bi po danu rijetko kad koristio. Ako bih ga ikad i koristio po danu, naveo sam da mogu taj prostor kompletno zamračiti. S zrakom-dvije svjetla, koja bi možda bila negdje u kutu, bih taj put korištenja po danu preživio.
Što se platna tiče, gledao sam i ova iz trgovina, ali me neopisivo živcira ona aluminijska kutija u koju se rola platno. Ova DIY platna mi izgledaju super, dodatni bonus je što mi neće smetati na zidu i što ga ne mislim nigdje micati. A i inače volim "projekte", tako da mi neće pasti teško tako nešto sam napraviti, s obzirom da imam sav alat potreban za to. Relaksacija za mozak, rekao bih.

Pitanje je samo koji projektor i nosač za njega prvo kupiti, a zatim koje platno i traku za platno, u slučaju da nisam zadovoljan bijelim zidom by Jupol, projektor 1080p do 5000 kn (max 6000), platno adekvatno za taj projektor?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 14:02   #342
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Neznam kakve su sad cijene, ali ja sam prije godinu dana dao za W1110 5600kn u jednom DE shopu, što nije ni blizu 10k
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 14:07   #343
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
http://www.avmax.hr/projektor-benq-w...vod_22853.html
čak i preko 10.000 kn. Daj link, za te novce bih ga možda i uzeo.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 15:16   #344
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ja sam ovdje uzeo:

https://www.notebooksbilliger.de/pro...7-52c655637e41

s tim da sam ja jedno 2 mjeseca svaki dan pratio na nekoj stranici njemačkoj ko naša nabava di je najjeftinije, i jedan vikend kad je bio na popustu sam uzeo.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 16:53   #345
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
koliko vidim to nije model W1110, već W1120.
koji su razlozi da si se odlučio za taj model ispred npr Optoma HD142x, koji ima kontrast 23000:1 i svjetlinu 3000 ansilumena? po speckama ga šije, pa ne kužim...
koliko je dostava s tog notebookbilliger.de u Hrvatsku?
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 17:01   #346
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Pa to si dobro rekao, kad gledaš suhoparne specke, stvar je prilično jasna.

Rivjui su bili tak tak, na hrpi nekih top lista Benq je bio gore pri vrhu il prvi u tom cjenovnom rangu. S tim da kad sam ja kupovao, HD141 je bio aktualni.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 17:15   #347
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
je nikako ne bih isao rutom samogradnje platna. been there done that. zvuci puno jednostavnije nego sto jest. rezultat uglavnom kita. A ako si flegma i boli te dzon kako izgleda, onda je ok.
ako zelis da to lici kako treba, i da je platno nategnuto kako treba i da okvir nece biti izvitoperen ( A HOCE jer ces ga raditi od drveta a dvo je fleksibilno ) onda moras kupiti tab tensioned fixed frame platno.

sto se projektora tice, prekopaj internet, pogledaj sto iskace iz gomile kao neki bestbuy i uzmi neki od tih modela, nemoj ic protiv sviju, pa misliti da ces napraviti pametniji potez ako uzmes nesto 500kn jeftinije "jer je to sigurno isto", jer nece biti.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2018., 17:19   #348
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
koliko vidim to nije model W1110, već W1120.
koji su razlozi da si se odlučio za taj model ispred npr Optoma HD142x, koji ima kontrast 23000:1 i svjetlinu 3000 ansilumena? po speckama ga šije, pa ne kužim...
koliko je dostava s tog notebookbilliger.de u Hrvatsku?
specke su potpuno sporedna stvar, te specke su u rangu hifi linija sa natpsima 1500W zvucnici, 400W pojacala, i slicne debilizme.

po tome moj JVC bi bio govno jer ima "1300 lumena", sto je zapravo nekih 800-900 u cinema modu. I pazi cuda, svjetliji mi je nego Epson koji je bio 2500 lumena... a o brojkama kontrasta da ne spominjem...

imas nativni i dinamicki kontrast... svi ti projektori sa ogormnim brojkama pri testiranjima imaju po 3000:1 i slicno kontrast... a po speckama 20000-30000

da skratim, ne gledaj specke, nego reviewe i testiranja sa mjerenjima.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 11:34   #349
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
je nikako ne bih isao rutom samogradnje platna. been there done that. zvuci puno jednostavnije nego sto jest. rezultat uglavnom kita. A ako si flegma i boli te dzon kako izgleda, onda je ok.
ako zelis da to lici kako treba, i da je platno nategnuto kako treba i da okvir nece biti izvitoperen ( A HOCE jer ces ga raditi od drveta a dvo je fleksibilno ) onda moras kupiti tab tensioned fixed frame platno.

sto se projektora tice, prekopaj internet, pogledaj sto iskace iz gomile kao neki bestbuy i uzmi neki od tih modela, nemoj ic protiv sviju, pa misliti da ces napraviti pametniji potez ako uzmes nesto 500kn jeftinije "jer je to sigurno isto", jer nece biti.
zato sam i pitao, jer najmanji je problem kupiti ovo platno što se spušta iz aluminijske kutije, ali ovo fiksno s crnom trakom mi izgleda brutalno.
pogledao sam hrpe video kako su ljudi radili, imam dovoljno skilla da napravim jaki fiksni okvir, a što se tiče platna, postavljam pitanje s čime ste vi radili? jeste li radili možda s ovime:
http://www.carlofet.com/projector-screen-material.html
tensioned je i svugdje gdje sam vidio kako su ljudi napravili, ispalo im je super. možda se prije masovno radilo s nekim kineskim platnima.
A što se tiče ovog Carlovog materijala, nije jeftin, pogotovo što se šalje iz Amerike.
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
specke su potpuno sporedna stvar, te specke su u rangu hifi linija sa natpsima 1500W zvucnici, 400W pojacala, i slicne debilizme.

po tome moj JVC bi bio govno jer ima "1300 lumena", sto je zapravo nekih 800-900 u cinema modu. I pazi cuda, svjetliji mi je nego Epson koji je bio 2500 lumena... a o brojkama kontrasta da ne spominjem...

imas nativni i dinamicki kontrast... svi ti projektori sa ogormnim brojkama pri testiranjima imaju po 3000:1 i slicno kontrast... a po speckama 20000-30000

da skratim, ne gledaj specke, nego reviewe i testiranja sa mjerenjima.
to sam i pretpostavio za ove lumene, ali u cjenovnom rangu koji sam naveo - 5k-6k kn su najbolje reviewove imali projektori koji su se i tu navodili na forumu, samo što ih baš i nema za kupiti u HR. Čini mi se da izlaze novi modeli, za kojih još i nema nekih reviewova, pa bi mi trebala preporuka konkretnog modela koji se masovno preporuča u tom cjenovnom rangu. baš na takav način - koji je najbolji u praksi, ne po specifikacijama.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 15:22   #350
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Malo je nezahvalno dati preporuku za neki model projektora koji apsolutno nitko nema. Taj Benq W1120 il tu 142 optomu vjerojatno nema nitko na forumu pošto su izašli nekidan praktički, al isto tako malo je vjerojatno da su lošiji od starih modela koje zamjenjuju.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2018., 17:59   #351
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
zato sam i pitao, jer najmanji je problem kupiti ovo platno što se spušta iz aluminijske kutije, ali ovo fiksno s crnom trakom mi izgleda brutalno.
pogledao sam hrpe video kako su ljudi radili, imam dovoljno skilla da napravim jaki fiksni okvir, a što se tiče platna, postavljam pitanje s čime ste vi radili? jeste li radili možda s ovime:
http://www.carlofet.com/projector-screen-material.html
tensioned je i svugdje gdje sam vidio kako su ljudi napravili, ispalo im je super. možda se prije masovno radilo s nekim kineskim platnima.
A što se tiče ovog Carlovog materijala, nije jeftin, pogotovo što se šalje iz Amerike.


to sam i pretpostavio za ove lumene, ali u cjenovnom rangu koji sam naveo - 5k-6k kn su najbolje reviewove imali projektori koji su se i tu navodili na forumu, samo što ih baš i nema za kupiti u HR. Čini mi se da izlaze novi modeli, za kojih još i nema nekih reviewova, pa bi mi trebala preporuka konkretnog modela koji se masovno preporuča u tom cjenovnom rangu. baš na takav način - koji je najbolji u praksi, ne po specifikacijama.
ne znam koliko si pratio, ali baci pogled na topic slike vaseg home theatera...
ja sam pravio okvir i koristio Carl's Ambient Light rejection (ALR) materijal.
Najebao se ko isus dok smo nategli, pa digli, pa se objesilo, pa skidaj, pa skidaj klamerice, pa popravljaj, pa dizi, pa se izvija.
Ja sam radio veliku dijagonalu pa je i to dodalo kompleksnosti. (135" )
s tim da sam koristio prakticki gredice za okvir no i dalje je bilo tesko.

inace sam odrastao u stolarskoj radnji, i znam raditi sa drvom i alatima, sto je bio najmanji problem.
Ali nategnuti materijal je druga prica.

Sve to izgleda super kad gledas na youtubeu, samo ne zaboravi da nemaju svi iste kriterije, da ekipu ne smeta ako mu je malo zguzvano, ili ako ima valove, ili ako mu je pola slike van fokusa jer je platno usukano, itd itd.. a to neces vidjeti ni cuti na youtubeu.

Na kraju sam opet kupio fixed frame bijelo platno jer mi nekako ALR nije sjeo, koliko ima prednosti, toliko i nedostataka.
od rolo platna bjezi, jer se guzvaju, stvaraju valovi na njima, a ako ces uzet rolo platno tensioned, e to ces platiti posteno.

a vec za 1000-1500kn imas fixed frame alu okvir sa platnom tab tensioned i izgeldati ce bolje nego bilo koja samogradnja. to ti garantiram.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 11:03   #352
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
ne znam koliko si pratio, ali baci pogled na topic slike vaseg home theatera...
ja sam pravio okvir i koristio Carl's Ambient Light rejection (ALR) materijal.
Najebao se ko isus dok smo nategli, pa digli, pa se objesilo, pa skidaj, pa skidaj klamerice, pa popravljaj, pa dizi, pa se izvija.
Ja sam radio veliku dijagonalu pa je i to dodalo kompleksnosti. (135" )
s tim da sam koristio prakticki gredice za okvir no i dalje je bilo tesko.

inace sam odrastao u stolarskoj radnji, i znam raditi sa drvom i alatima, sto je bio najmanji problem.
Ali nategnuti materijal je druga prica.

Sve to izgleda super kad gledas na youtubeu, samo ne zaboravi da nemaju svi iste kriterije, da ekipu ne smeta ako mu je malo zguzvano, ili ako ima valove, ili ako mu je pola slike van fokusa jer je platno usukano, itd itd.. a to neces vidjeti ni cuti na youtubeu.

Na kraju sam opet kupio fixed frame bijelo platno jer mi nekako ALR nije sjeo, koliko ima prednosti, toliko i nedostataka.
od rolo platna bjezi, jer se guzvaju, stvaraju valovi na njima, a ako ces uzet rolo platno tensioned, e to ces platiti posteno.

a vec za 1000-1500kn imas fixed frame alu okvir sa platnom tab tensioned i izgeldati ce bolje nego bilo koja samogradnja. to ti garantiram.
nisam pratio dosad tu drugu temu, jučer sam bacio oko. Ok, onda ću odustati od samogradnje platna, ako kažeš da nikad s tim na zelenu granu. Pitanje je gdje kupiti fiksno platno? Gdje god gledam, ili su mobilna ili su rolo obična ili rolo s motorom. Fiksnog nisam našao ni u jednom dućanu. Daj prijedlog nekog dućana koji to ima.
Još samo da nađem projektor koji ću kupiti. poznavajući sebe, još ću na kraju završiti na 4k
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2018., 16:46   #353
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
aj ne budi lijen, google izbaci masu rezultata. tamo gdje si nasao da ima rolo, imat ce i fiksna.

a i tu po topicu su stavljanni linkovi vec. A i imas amazon.de i slicno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 11:26   #354
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
aj ne budi lijen, google izbaci masu rezultata. tamo gdje si nasao da ima rolo, imat ce i fiksna.

a i tu po topicu su stavljanni linkovi vec. A i imas amazon.de i slicno.
nisam lijen, ali fakat ne nalazim. u našim dućanima nisam nigdje našao na fixed frame. a volio bih ga pogledati uživo jel to to prije kupovine ili da netko kaže iz prve ruke, ako je već istraživao koje platno je best buy. veličina zida je 250 cm, dakle pretpostavljam da tražim 110 inčnu dijagonalu? postoji li takvo gotovo platno?
inače, sviđaju mi se tvoji odgovori, hvala.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 14:53   #355
Hrwoye
Premium
Moj komp
 
Hrwoye's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 245
http://www.sigma-audiokoncept.hr/pro...ka_platna.html

Oni ti imaju malo bolja platna od ovih što možeš naći po dućanima! Zvrcni pa vidi šta kažu.
Hrwoye je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2018., 22:05   #356
XXX_Man
3X
Moj komp
 
XXX_Man's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb, Croatia
Postovi: 198
Citiraj:
Autor izekos Pregled postova
nisam lijen, ali fakat ne nalazim. u našim dućanima nisam nigdje našao na fixed frame. a volio bih ga pogledati uživo jel to to prije kupovine ili da netko kaže iz prve ruke, ako je već istraživao koje platno je best buy. veličina zida je 250 cm, dakle pretpostavljam da tražim 110 inčnu dijagonalu? postoji li takvo gotovo platno?
inače, sviđaju mi se tvoji odgovori, hvala.
Možeš mi se javiti na PP sa dimenzijom i cijenom do koje možeš ići pa da ti nađemo odgovarajuće platno. Ima kod mene u firmi svašta za ponuditi, pa tako i fixed frame u raznim veličinama, a materijal se može i pogledati za neke modele.

Neću ovdje stavljati linkove da nebi ispalo da reklamiram
XXX_Man je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2018., 14:45   #357
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
hvala na sugestiji za sigmu, ali dečki iz sigme imaju početni rang platna od 5000 kn, a projektora od cca 8000 kn. tako da mislim da ću ih preskočiti.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 17:58   #358
lucis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: nigdjezemska
Postovi: 2
optoma 142x

Bok izekos, da li je na kraju doslo do kupnje projektora?

Osobno trazim projektor u slicnom cjenovnom rangu (~5k), te su mi favoriti Optoma hd142x, i po novom i Benq ht2050. Niti jedan od ova dva se ne moze nabaviti na hrvatskom trzistu, s tim da prvi izgleda lagano nestaje sa lagera nekih EU drzava.

Kao i ostali, trazim "potvrdu izbora", te pokoji savjet
lucis je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2018., 22:17   #359
izekos
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
Bok, nije jos doslo do kupovine, jos uvijek proucavam. Sto se ova 2 koja si naveo tice, sad su ti vani i novi modeli 143x i 144x od optome, a Benq 2050a. Inace, mogu se nabaviti i kod nas, Svijet medija ih je imao na stanju. U zadnje vrijeme gledam benq w1110, to je isti koji je Pupo uzeo. Samo sto su sad isli novi modeli, nije mi hica i gledam kako ce se tu situacija razvijati. U svakom slucaju, najbolje bi bilo negdje dogovoriti i vidjeti uzivo da li te zadovoljava projektor koji gledas kupiti, sto i sam planiram. Bez toga je to sve kupnja macka u vreci.
izekos je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2018., 12:21   #360
lucis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: nigdjezemska
Postovi: 2
Bok Izekos, hvala na savjetu. Bio sam u Svijetu Medija jucer, imaju optomu 144x, ali isto tako i policy da nazalost ne mozes vidjeti/testirati projektor prije kupnje, te da ga ne mozes niti vratiti u roku 24h ako si nezadovoljan prikazom, osim ako nije pokvaren.
Na kraju ispada da je kupnja projektora, kako god okrenes, kupnja macka u vreci :/

p.s. Extreme Digital ima Optomu 144x za 4231kn
lucis je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na