Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Novosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.08.2004., 16:13   #31
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Ajmo ovako nema teorije da ati bude blizu performansi u doom 3 ako nvidia u chipu ima ugradene doom 3 instrukcije.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2004., 16:20   #32
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
joooj, ovo je provala - da neki chip ima ugradjene "doom iii instrukcije".... ili bilo kakave "insert game name" instrukcije. za krepat!
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2004., 16:21   #33
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Tako je placeno id softwaru, a ne u dolarima. To je provjerena informacija btw jer id softwaru novac se ne nalazi u doomu 3 nego u stotinama engina koje ce prodati. I zasto molim te lijepo to ne bi bilo moguce isplati se i nvidiji i id softwaru, jer to onda vise nije samo doom 3 sto steka nego sve druge nadolazece igre temeljene na doom 3 enginu.

http://www.tweaktown.com/document.ph...Id=686&dPage=4
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 23.08.2004. u 17:07.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2004., 16:34   #34
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
X800 je ušminkani i udebljani R300 , ništa revolucionarno, samo evolucionalno, osim toga Ati će popušiti sve benchmarke i to debelo čim počnu izlaziti Dual PCIX-8/16? ploče za SLI karte. Uhvatila ih nvidia spuštenih gaća i do R500 ništa od SM3 i zato Ati pokušava potkopati PS3.0, čak je na vidjelo izašao ATijev memo u kojem piše:

Citiraj:
Steer people away from flow control in ps3.0 because we expect it to hurt badly
Izgleda da nvidiote čeka svijetla budućnost, a fanATIci će i dalje tvrditi da je bolje kupiti kartu sa 2god starim feature-ima (X800) koja će pokleknut čim počnu izlaziti PS3.0 igre (6 mjeseci) nego state-of-art GF6800 koja će trajati i trajati...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2004., 21:56   #35
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Bono
Tako je placeno id softwaru, a ne u dolarima. To je provjerena informacija btw jer id softwaru novac se ne nalazi u doomu 3 nego u stotinama engina koje ce prodati. I zasto molim te lijepo to ne bi bilo moguce isplati se i nvidiji i id softwaru, jer to onda vise nije samo doom 3 sto steka nego sve druge nadolazece igre temeljene na doom 3 enginu.

http://www.tweaktown.com/document.ph...Id=686&dPage=4
To ti tak ne funkcionira... Meni se neda sad pisat roman o tome kak ti ide komunikacija developeri-ati/nvidia koja onda moze ili ne mora imat utjecaja na feature ali to kak si ti to objasnio nema veze s vezom. tvrdi kaj oces, da ti je sam carmack rekao, ali to tak ne funkcionira.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2004., 22:00   #36
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Dobro ja sam to cuo iz pouzdanih izvora i dalje mislim da sam u pravu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2004., 22:07   #37
ßellerophon
Sannin
 
ßellerophon's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 1,568
a koje bi to bile instrukcije? unaprijed pohranjene texture cudovista?
__________________
YES - BUT /
your evaluation is superb - behold the underlying truth
ßellerophon je offline   Reply With Quote
Staro 23.08.2004., 22:33   #38
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Instrukcije nisu texture.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2004., 22:32   #39
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Ovako... i ja sam misljenja da je nV6800 bolji i napredniji proizvod od X800..

ali...

smatram da X800 nema neku izrazenu manu kao sto je to FX serija imala (koliko se sjecam, neki cache je daleko premali da bi iskoristio punu snage ostatka chipa,a i nema bas "tocnu" podrsku za dx9 specifikaciju tj. nema fp24).

Najveca mana X800 je ta sta ATi jos nije uspio napravit postene OpenGL drivere(sto im bas i ne bi trebalo bit tako tesko kako je, buduci da je FireGl sad pod njihovom kapom...a tamo ljudi siguro znaju napravit OpenGL drivere...)

Eto..trenutno da kupujem kartusu, uzeo bi nV i to bas zbog OpenGl drivera.. i to ne zbog brzih igrica nego jer puno profi inzenjerskih 3D alata uopce ne prepoznaje OpenGL podrsku od ATi-ja ..and it pisses mi off!

Sta se igraca tice.. mislim da se nece zajebat s nijednom od novih kartusa, jer kao sto je netko reko - developeri si ne mogu priustit da im igra steka na 30 ili vise % novog hardvera...

Prednost sm3.0 ce najvjerojatnije doc puuno kasnije do izrazaja u svojoj vecoj brzini izvrsavanja, negdje ko sta se sada r8500 u nekim situacijama nose dobro sa gf4ti serijom zbog dx8.1 specifikacije(ispravite me ako grijesim)


Pozdrav
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 10.09.2004., 22:18   #40
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
kao što nVidia kartice dominiraju u Doom 3 testovima tako Ati u HL2 sad. Ja ionako kupujem 6800GT jer je to trenutno itekako naprednija kartica od X800 i ne želim čekati da Ati ponovno dostigne nVidiu.
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na