Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 14.02.2008., 12:08   #91
tonik
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Croatia
Postovi: 1
da neotvaram novu temu ... evo ukratko mog problema, vec par dana pokusavam instalirat mac os x na pc, cim se boota s cd-a stisnem F8 i upisem -v , tako da vidim sta se radi, e tu nastaje problem nakon toga vidim kako mi lista hw (loading HFS+ nesto) i onda crni ekran nema pomaka vise ... eh najveci problem i po meni nejasnoca je to sto mi je par puta uspjelo doci do normalne instalacije (ali bi blokalo usred instalacije), a sada mi nece makne dalje nego samo crni ekran. Verzije s kojima sam isprobavao su ToH_x86_9A581_RC2 i Mac OS X 10.4.8 [JaS AMD-Intel-SSE2-SSE3 with PPF1 & PPF2]. Ako netko ima rijesenje nek se javi

Konfiguracija je;
procesor: Celeron D 335, 2.8GHz,
maticna: ECS 865PE-A v2 (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, LAN) Intel chipset
graficka: ATI Radeon 9600SE
disk: Western Digital 80GB IDE
memorija: 1.5GB DDR (433MHz)
tonik je offline  
Staro 17.02.2008., 13:44   #92
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Nekako mi smrdi MBO, ali ja sam i na starijem hardwareu uspio instalirat OSX. Jesi li formatirao HDD u FAT?
Baja 001 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.02.2008., 03:27   #93
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
gle, stvarno na tako starom hardveru je teško da će ti raditi.. bez uvrede.
Gabre je offline  
Staro 19.02.2008., 15:18   #94
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Zašto? Ako može na Northwoodu nema razloga da ne radi na onome gore, naravno kolko to ima smisla na ECS ploči je već nešto drugo...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline  
Staro 20.02.2008., 14:45   #95
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
S obzirom da su mi danas završili rokovi sad se opet mogu primiti borbe s ovim čudom.

@jonyb - složio sam particije kako si napisao, šiknuo drugu kao aktivnu s acronisom i postavio obje SATA opcije u BIOS-u. To je sad problem. Digao sam instalaciju u kojoj je OSX po prvi puta prepoznao čitav hard sa svim particijama i nije zasro kompletan NTFS na svakoj od njih. Taman se poveselio da je to sad to, ali baš i nije - naime, nije bio u stanju formatirati svoju particiju, a niti išta drugo s njom - za sve je baco 'invalid request'....

Acronis mi je pak javljao da nemam hard, pa ima osjećaj da neš s hardom ne štima, tj. kak je uštekan - budem pogledo na kojem mi je kontroleru. Što se tiče prže, ona je ionako na IDE i normalno je prepoznata.
__________________

Artistar je offline  
Staro 20.02.2008., 21:02   #96
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
pa normalno da ti ih ne prepozna ako su sve NTFS, najbolje je toj aktivnoj particiji na koju ide osx ne dodjeliti ni jedan file system ili staviti FAT32, naravno možeš i AF ako znaš kako.
jonyb je offline  
Staro 20.02.2008., 21:29   #97
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor jonyb Pregled postova
pa normalno da ti ih ne prepozna ako su sve NTFS, najbolje je toj aktivnoj particiji na koju ide osx ne dodjeliti ni jedan file system ili staviti FAT32, naravno možeš i AF ako znaš kako.
Mislim da si me krivo razumio. Particija namijenjena OSX-u i je FAT32, i na istu takvu sam ga već prije i uspio instalirati samo što nije htio u safe mode - uostalom sve piše u ranijim postovima.
__________________

Artistar je offline  
Staro 20.02.2008., 23:05   #98
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
koju verziju instalacije osx-a koristiš i koje izdanje?
jonyb je offline  
Staro 20.02.2008., 23:17   #99
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor jonyb Pregled postova
koju verziju instalacije osx-a koristiš i koje izdanje?
Kalway 10.5.1 - ta navodno provjereno radi na mojoj matičnoj....

http://forum.insanelymac.com/index.php?showtopic=77069
__________________

Artistar je offline  
Staro 21.02.2008., 01:21   #100
jonyb
Registered User
Moj komp
 
jonyb's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: zg
Postovi: 887
probaj neku drugu instalaciju čisto da vidiš jel do toga, makar ti Kalway treba raditi.

npr=> iATKOS v1.0ir2 + post update
http://forum.insanelymac.com/index.p...8404&hl=iatkos

btw da sam na tvojem mjestu, isprobal bi prvo instalaciju Tigera pa zatim išao na Leopard.
jer koliko god je Leo fora i ušminkan, tiger mi bolje i stabilnije radi, da ne pričam o i shitu sa bootloaderima i kompatibilnošču sa nekim programima.
jonyb je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2008., 10:55   #101
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor jonyb Pregled postova
probajbtw da sam na tvojem mjestu, isprobal bi prvo instalaciju Tigera pa zatim išao na Leopard.
jer koliko god je Leo fora i ušminkan, tiger mi bolje i stabilnije radi, da ne pričam o i shitu sa bootloaderima i kompatibilnošču sa nekim programima.
To će morati pričekati idući mjesec jer sam ostao bez prometa na Optimi, a do onda ću pokušavati s ovom instalacijom.

Probao sam isključiti AHCI (ostavio native mode) i prepoznao je normalno čitav hard i kapacitet, ali sad baca novi error: "Invalid bs_jmpboot in boot block:0000".

Ne znam što mu ne paše....
__________________

Artistar je offline  
Staro 04.03.2008., 21:06   #102
Bilobrkster
Premium
Moj komp
 
Bilobrkster's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 270
Prilično sam siguran da nemože, ali budući da imaju podršku i za SSE2 i SSE3 ipak ću pitati, mogu li se koristiti VIA-ini C7 procesori kao i chipseti?
Bilobrkster je offline  
Staro 17.03.2008., 21:01   #103
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007