Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2008., 21:56   #61
devil_kc
geek.
Moj komp
 
devil_kc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: koprivnica
Postovi: 260
kde = tromo i nestabilno. tak da..
glupo kaj si uzel bsd, tsvarno. uzmi arch linux i cao.
divan szustav, a ako bas oces kde imas kdemod koji je gospodin.
kaj se grafike tice, bolje idi na 6600gt, bolje je podrzana, serija 7*** je losa dosta, vjeruj mi. ja imam 6600gt i to kaj sam uzel nakon 9800pro i stavrno je velika razlika.
__________________
I nogom u guzicu je korak naprijed
devil_kc je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 00:19   #62
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Evo mene sad sa 7600gs. Razlika je jako vidljiva. Na bolje. No jos uvijek neznam sto sa GUIem. Ovaj kde 4.1 je po meni vise za šminku nego za svakodnevnu upotrebu :/
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.10.2008., 00:33   #63
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Citiraj:
Autor Shadowww Pregled postova
Evo mene sad sa 7600gs. Razlika je jako vidljiva. Na bolje. No jos uvijek neznam sto sa GUIem. Ovaj kde 4.1 je po meni vise za šminku nego za svakodnevnu upotrebu :/
vjeruj mi ostavi se KDE-a 4. Probaj gnome.
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 07:54   #64
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,352
KDE 4 = PREFRIŠKO...upotrebljiv je jedino na OpenSuse...ako se to može nazvat upotrebljivo
KDE 3.5 = STABILNO,provjereno,nekom leži a nekom ne.
GNOME = Stabilno,provjereno,nekom leži a nekom ne.

Uostalom-šta će ti GUI na serveru?
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 13:12   #65
Shadowww
^_-
Moj komp
 
Shadowww's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb, Dubrava
Postovi: 311
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Uostalom-šta će ti GUI na serveru?
o kakvom serveru pričaš? o0

pa govorimo o unixoidima za svakodnevno desktop koristenje.

btw. jel moze neko nabrojit distre linuxa koje dobro rade s gnome GUIem? Jer cujem nesto da nisu sve destre za sve guie prilagodjene.. ili se varam?
__________________

Shadowww je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 15:09   #66
Dule
Premium
Moj komp
 
Dule's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb, Sesvetski Kraljevec
Postovi: 547
Citiraj:
Autor Shadowww Pregled postova
btw. jel moze neko nabrojit distre linuxa koje dobro rade s gnome GUIem? Jer cujem nesto da nisu sve destre za sve guie prilagodjene.. ili se varam?
manje vise sve popularnije distrea rade ok sa bilo kojim GUI-em.

recimo za debian/ubuntu GNOME je dosta dobar izbor... ali radi dobro sa KDE3 ili XFCE-om.

Za GUI ti nitko nemoze reci koji je najbolji jer je stvar dosta subjektivna. Meni npr. GNOME je dobar ali fali mi neki osjecaj ispoliranosti kod koristenja (nekako mi je trom i bugovit, ali to je samo meni, nisam primjetio da se drugi zale na njega... kazem stvar je dosta subjektivna).

Preporucam ti da jos probas i XFCE, LXDE, Openbox, Fluxbox - tim redom (pogotovo ako volis minimalizam i jednostavnost u kombinaciji sa jako niskom potrosnjom resursa). Npr. Openbox se moze toliko customizeati da izgradis desktop tocno kakav zelis (iako treba dosta vremena).
Dule je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 14:05   #67
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
'Ko bi rek'o... Daj mi jedan dobar razlog zasto bi netko zelio imati *BSD na racunalu kao glavni desktop OS. Samo jedan.
Ima jedan razlog. Nije Micro$oft.

Mislim ja imam Window$ licencirane no trebaju mi samo radi nekog spektra stvari kao shto je razvoj aplikacija za Window$. Tu nisam prechesto ali opet mi nažalost treba.

Imam samo jednu licencu a ostalo sve Linux. Imam jedne Window$e radi razvoja aplikacija za Window$. No sistem koji je kad se razgoliti od stvari koje isto tako a i bolje može obavljati Linux - ostaje iskljuchivo sam sebi svrha jer služi samo za svoj vlastiti development.

A što možemo nego ponekad se pomiriti s apsurdom ?
JosipMiller je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 14:15   #68
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
KDE 4 = PREFRIŠKO...upotrebljiv je jedino na OpenSuse...ako se to može nazvat upotrebljivo
KDE 4 je josh nezrela okolina, teshko je s podesavanjem panela (znaju se toliko pobrkati da ihe ne možeš složiti natrag ) i josh nekim stvarima ali ima potencijala. Medjutim za sada odgovor je NE.

KDE 3.5 je glavni !

Osobno rabim KDE 3.5, navikao sam na njega ali GNOME je svaka chast. Djeluje brzi i laksi na resurse u radu nego KDE. Kako god bilo KDE i Gnome za sada nemaju neke ozbiljnije konkurencije. Postoje neki pokushaji oko kloniranja Motifa (Lesstif) no to josh nisam probao. Takodjer netko je napravio projekt Indigo Magic Desktop za Linux koji je jednostavno nestao s lica zemlje a u stvari je verzija SGI Indigo Desktopa za Linux. Ovo su pokušaji portanja starih dobrih GUI na Linux.

Zadnje izmijenjeno od: JosipMiller. 22.10.2008. u 14:28.
JosipMiller je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 14:17   #69
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor JosipMiller Pregled postova
Ima jedan razlog. Nije Micro$oft.

Mislim ja imam Window$ licencirane no trebaju mi samo radi nekog spektra stvari kao shto je razvoj aplikacija za Window$. Tu nisam prechesto ali opet mi nažalost treba.

Imam samo jednu licencu a ostalo sve Linux. Imam jedne Window$e radi razvoja aplikacija za Window$. No sistem koji je kad se razgoliti od stvari koje isto tako a i bolje može obavljati Linux - ostaje iskljuchivo sam sebi svrha jer služi samo za svoj vlastiti development.

A što možemo nego ponekad se pomiriti s apsurdom ?

pa zasto onda ne radis samo ne-windows aplikacije?
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 14:31   #70
JosipMiller
Technician
Moj komp
 
JosipMiller's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor msvrtan Pregled postova
pa zasto onda ne radis samo ne-windows aplikacije?
Napisao sam ti gore. Moram raditi neshto developmenta za Window$ jer mi posao i klijenti tako nalažu. Ne puno ali dovoljno da moram imati licenciran Window$.
JosipMiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2008., 14:47   #71
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor JosipMiller Pregled postova
Napisao sam ti gore. Moram raditi neshto developmenta za Window$ jer mi posao i klijenti tako nalažu. Ne puno ali dovoljno da moram imati licenciran Window$.
necu ulaziti u daljnju raspravu jer ce se svesti na flejmanje
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 15:31