Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2008., 15:01   #31
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Nebumo se sad vrijeđali, pa znam da mi treba ovaj nisam ...! Al velim da ne pali, zato ak netko ima hrabrosti nek sproba pa nek javi...velim kaj se meni desilo! Ajde ljudi pa nemam ja jedino x64!
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2008., 15:16   #32
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor danc00 Pregled postova
Nebumo se sad vrijeđali, pa znam da mi treba ovaj nisam ...! Al velim da ne pali, zato ak netko ima hrabrosti nek sproba pa nek javi...velim kaj se meni desilo! Ajde ljudi pa nemam ja jedino x64!
Ja bi drage volje isprobao ali mi se neda sad kreirat particiju, instalirat 64bit Vistu, nać sve 64-bitne drivere, instalirat SP1. Pa onda sve ooovo dalje...
tutix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.03.2008., 12:35   #33
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Thumbs up

Citiraj:
Autor Lihto Pregled postova
ova tema nije kak je vista loša ili super nego samo podešavanje viste stoga nek neko obriše sve što nema veze sa pomaganjem naštimavanja viste radi lakše preglednosti...
amen
Atrax je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2008., 13:23   #34
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Lacy - svaka čast na ideji za topic. Samo si trebao ostaviti još jedan dodatni post za nadopunu. Jedan od razloga je samo 25 thumbnialova po postu. Sa znakovima nema problema, imaš ih 20k

Još jednom
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 13:38   #35
Tichma
Premium
 
Tichma's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 164
sve super samo sto ovo nije stavljeno kao sticky ?
Tichma je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 22:18   #36
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Kad mi je vista updateana na sp1, naravno, nestalo je fullscreen Aera. Vistaglazzom sam srušio totalno komp, da nisam mogao doć do explorera, a kamoli do sysrestore. FORMAT
Nova instalacija, update, SP1, svi programi itd.... do jučer, kad sam naletio na prekrasne teme, i tako meni jedna zapne za oko, promjenim dll-ove, restart i opet MRAK. Dakle, sad sam na svježoj (3. u mjesec dana) instalaciji, čeka me ponovna instalacija svih programa koje koristim (PowerDVD u tijeku dok pišem ovo)

Poanta je da sam na ovaj thread naletio sa danom zakašnjenja STICKY OBAVEZAN

P.S. mogu li bez straha koristiti ove SP1 dll-ove?
murina je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 22:21   #37
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
P.S. mogu li bez straha koristiti ove SP1 dll-ove?
Moraš tutixa pitati, ja nisam probao. Opet nemam vremena nastaviti tutorijal ali planiram proširenje.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2008., 23:23   #38
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Čekaj, ne kužim jesi prvo napravio to sa Vista Glazzom pa onda išao na SP1 ili si uzeo ove fileove za SP1 kad si ga već instalirao?

Ja sam to napravio sa SP1 i ovim novim fileovima, stara verzija na SP1 ne radi zbog toga što je shell32.dll drugačiji. Gledam na WinMatrix forumu i tamo se nitko ne žali na ove SP1 prepatchane fileove.

Pogledaj si koji verziju imaš Winsa sad - Orb - Control Panel - Performance Information and Tools - lijevo Advanced Tools - View advanced system details in System Information - odmah bi ti trebala pisati verzija

Meni je 6.0.6001.18000 pa je jasno da mi trebaju ti drugi fileovi (SP1) - 6.0.6000.16386 ti je verzija bez SP pa bi ti onda logično trebali drugi.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 01:59   #39
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
VistaGlazz prije SP1-----radi
SP1 instaliram, automatski makne dll-ove, nema fullscreen aera. Pokrenem isti VistaGlazz katastrofa, jedno od najgorih rušenja windowsa koje sam doživio, a rušim ih od 3.1

Sad znam da postoje dll-ovi za sp1, ali ih trenutno nemam namjeru isprobavati, nije mi o glavu, a ne da mi se po 4. put u mjesec dana instalirati
murina je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 08:02   #40
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Sad znam da postoje dll-ovi za sp1, ali ih trenutno nemam namjeru isprobavati, nije mi o glavu, a ne da mi se po 4. put u mjesec dana instalirati
Prije nekog većeg isprobavanja napraviš image particije na drugu i ako nešto krene po zlu za par minuta sve vratiš.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2008., 11:32   #41
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
VistaGlazz prije SP1-----radi
SP1 instaliram, automatski makne dll-ove, nema fullscreen aera. Pokrenem isti VistaGlazz katastrofa, jedno od najgorih rušenja windowsa koje sam doživio, a rušim ih od 3.1

Sad znam da postoje dll-ovi za sp1, ali ih trenutno nemam namjeru isprobavati, nije mi o glavu, a ne da mi se po 4. put u mjesec dana instalirati
Ja sam isprobal sa dll-ovima za SP1 i ne radi, i ista stvar ko kod tebe, samo kaj ja nisam rušil windowse jer netrebaš, samo umetni dvd od Viste i napraviš sys restor par sati natrag i sve radi kak treba osim normalno tema...
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 14:45   #42
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Meni Vista Glazz nije pomogao dok nisam ručno zamjenio lajbrarise odnosno .dllove, ne znam kako je kod vas. Meni na SP1 sve odlično fercera što se vidi i na screenshotu.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 18:50   #43
danc00
Why so serious
Moj komp
 
danc00's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapinske Toplice / Zagreb
Postovi: 3,415
Čekaj, imam Vistu x64 SP1, ručno sam zamijenil .dll; restartam i niš ne vidim tj nekaj ne štima zvuk ide al slike nema, ni u safe modu...pa kaj to onda nekom ide nekom ne?
danc00 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2008., 19:12   #44
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Hmmmm moja vista nema to na dvd-u. vjeruj mi tražio sam, samo instalacija ili ništa. ne pitaj kako
murina je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 02:05   #45
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Evo upravo instalirah 64-bitnu Vistu bez SP-a. I pokušah zamjenit lajbrarise i sad meni to uspije ali nakon restarta dobijem error kao danc00. I što sam napravio, otišao u XP i navigiram do system32 mape od Viste i imam što za (ne)vidjet - u system32 folderu uopće nema fileova koje sam ja kopirao. I sad skinem u XP 64-bitne lajbrarise i kopiram u system32 od Viste, restartam u Vistu i voila uspije - instaliram Vista Glazz i sve radi ko podmazano.

Sad, ne znam zašto se to događa. Negdje sam pročitao da 64 bitna Vista ima više zaštita što se tiće sistemskih fileova pa možda zato na njoj ne radi kak bi trebalo i ne želi kopirati prepatchane .dllove nego samo ignorira. Još ću malo istražiti pa javim, dotada nemojte koristiti tutorijal za 64 bitnu Vistu.

Ako se nekome eksperimentira - neka proba preuzet ownership nad cijelom system32 mapom i onda iskopirat .dllove. Ja ću to isto sutra probat.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 17:21   #46
Atrax
Premium
Moj komp
 
Atrax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 553
Question

Evo ja jučer instalirao Vistu Ultimate 32bit, odma nakon toga i SP1, sve u principu odlično radi, čak me iznenadilo kak se brzo sve instaliralo. Samo imam par pitanja:

1. Kad idem u properties od Computer, imam tamo Dellov logo...šta to znači? Jel ima kakve razlike između te Dellove verzije i obične?

2. Pokrenuo sam onaj Windows Expirience Index, i izbaci mi ukupnu ocjenu 5.3 (Graphics 5.9. Gaming 5.9, HDD 5.9, Memeory 5.4 i CPU 5.3). Šta nisu to ocjene od 1 do 5? Msilio sam da je 5 maksimalna ocjena

3. I zadnje pitanje, u biti prvi problem na koji sam naišao...Kad otvorim neku sliku, kojeg kod formata, slika je potpuno roza, vide se na nekim od slika samo obrisi i sjene, al 99.9% slike je potpuno rozo. Slike u thumbnails su ok, i kad otvorim onaj slideshow su normalne, al kad otvaram jednu po jednu, slika je kompletno gay roza, opće se ne vidi šta je na slici.
To mi se dogodilo jednom u XP-u, u PhotoShopu kad sam neš mijenjo po postavkama, i onda je pomogla reinstalacija Photoshopa, ali se javljalo samo u PhotoShopu, na Windowse nije utjecalo. Ovdje dobivam isti efekt, al ne znam koji je uzrok, nisam čak niti instalirao PhotoShop. Samo SP1, drivere najnovije i nod32.
Jel netko zna neš o tome?

Konfa je ova lijevo, sve je Vista kompatibilno tak da valjda nije do hardvera, bar se nadam.
Atrax je offline   Reply With Quote