Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.05.2007., 00:17   #1
edge
Premium
 
edge's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Šibenik / Zagreb
Postovi: 78
no beep signal

Sve je pocelo sa jednim zaista omalenim padom napona, koji mi je restartao komp, koji se smrzao pri novom dizanju windowsa, tocno pri prikazu logotipa windowsa.
Pri paljenju kompjutera nema nikakvog zvucnog "beepa", nema slike na monitoru, te se naravno ne dizu windowsi, ali sve komponente, dakle hd, ventovi i grafa rade uredno, te signalna lampica na ploci svijetli.

Probao sam mijenjati memorijske module, te graficku, ali bez rezultata. Takodjer sam prstom oprobao da li proc funkcionira, te se usput i opeko, dakle i on funkcionira. Diskove sam takodjer iskopcao, jer nemaju nikakva utjecaja na taj "pocetni beep", ali opet isti problem.

Napajanje je sharkoonovo od 300W, proc je xp 2500+ a ploca je asusova A7N8X-X.

Da li je itko imao slican problem, i kako ga rijesiti?



p.s. na forumu sam nasao nesto slicno, navodno mu je "otisla" maticna, ali nisam siguran posve u to.

Zadnje izmijenjeno od: edge. 17.05.2007. u 03:06.
edge je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2007., 00:48   #2
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor edge Pregled postova
Pri paljenju kompjutera nema nikakvog zvucnog "beepa", nema slike na monitoru, ali sve komponente, dakle hd, ventovi i grafa rade uredno, te signalna lampica na ploci svijetli.

Probao sam mijenjati memorijske module, te graficku, ali bez rezultata. Takodjer sam prstom oprobao da li proc funkcionira, te se usput i opeko, dakle i on funkcionira. Diskove sam takodjer iskopcao, jer nemaju nikakva utjecaja na taj "pocetni beep", ali opet isti problem.

Napajanje je sharkoonovo od 300W, proc je xp 2500+ a ploca je asusova A7N8X-X.

Da li je itko imao slican problem, i kako ga rijesiti?


p.s. na forumu sam nasao nesto slicno, navodno mu je "otisla" maticna, ali nisam siguran posve u to.

Probaj izvaditi bateriju na par sati pa onda vrati i probaj kresnuti komp. Ako to ne pomogne, mislim da možeš početi planirati jedan lijepi sprovod...

Pričekaj, naravno i mišljenja drugih. Možda se netko sjeti nečeg pametnijeg.
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.05.2007., 20:21   #3
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
mogla bi biti ploca ili procesor, to sto se griju ne znace i da rade (zapravo, obicno se jos vise griju kada vise ne rade ispravno ). cisto reda radi probaj iscupati optiku i hard/ove prije vecih intervencija iako ne bi smjeli utjecati na prvi dio boota.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2007., 21:31   #4
Jablan
Premium
Moj komp
 
Jablan's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: ZG/Njemacka
Postovi: 756
A mogao bi prvo provjeriti napajanje, koje hoće kihnuti kod promjene napona, ako je ispravno onda možeš misliti na najgore (proc, ploča)
Jablan je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2007., 02:54   #5
edge
Premium
 
edge's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Šibenik / Zagreb
Postovi: 78
Citiraj:
Autor Jablan Pregled postova
A mogao bi prvo provjeriti napajanje, koje hoće kihnuti kod promjene napona, ako je ispravno onda možeš misliti na najgore (proc, ploča)
sharkoonovo je napajanje, doduse malo starije, 300W, ali radi ko bog..

izgleda da je agp utor riknuo prema zadnjim saznanjima... :/
edge je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na