Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2002., 20:17   #1
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
tzv, stuttering iliti zastajkivanje kod igara s atijevim karticama.

Želio bih ovdje malo razmijenit iskustva o jednom gadnom problemu koji mi se javlja. Naime riječ je o tzv stutteringu ili ti zastajkivanju slike u igrama koji mi se zna javljat kod nekih igara. Dobiješ nazivno visoki frejm rejt npr. 60 ali ti slika zastajkuje ponekad i gotovo neprimjetno s vremena na vrijeme. To sranje me muči i ide mi prilično na živce jer je vrlo nezgodno pogotovo kod simulacija vožnje.
E sad ja ne tvrdim ja da je problem samo u atijevim drjaverima ili da se to javlja samo kod atija, nego želim čuti kakva su vaša iskustva. Naime pročitao sam na netu dvije verzije objašnjenja problema. Prva ide za tim da je neki probelm kod atijevih drajvera tj. kod vertex shadera iako se meni to javlja i kod igri koje ne koriste vertex shader. Druga verzija je da su odavno neke igre patile od sličnih sranja pod NT-om, a pošto su 2000 i XP nastali na osnovu NT-a to bi moglo biti objašenjenje.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 21:11   #2
miato
(°_°)
 
miato's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,249
Sad sam se sjetio da je i meni to bio problem dok sam igro nfs.
Inace ga vrti na 50-60 fps, neznam tocno koja je bila reza, i onda odjednom stane na pola sekunde, taman da se ja zabijem u neki zid
inace imam winxp
__________________

Toshiba m200 TabletPC + Samsung 205BW
miato je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.12.2002., 22:32   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Mislim da su većinu tih problema riješili sa 2.5 verzijom drivera.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 23:10   #4
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
ne govorim o problemu nfs hp 2, koji se javi kad ti komp se smrzne na nekoliko sekundi ili potpuno smrzne. To je drugi tip problema vezan za tipičnu igru.
Isto tako ne mislim da je problem vezan za neku verziju atijevih drajvera. već sam promjenio dosta verzija drajvera i opet imam iste probleme. Isto tako sam pročitao da se takav problem primjerice javlja u Combat flight simulatoru 3 na Nvidijinim karticama.
Po meni možda je problem u Direct x-u jer nisam zamjetio te probleme pod Open gl-om.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2002., 23:22   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Pa na to sam i mislio.
Novi driveri navodno rješavaju gro tih problema.

Samo...
Moraš dobro očistiti ostatke starih drivera.
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2002., 01:51   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Trza DX ne GL

Nakon onih muka po NFS HP2 (THX, Jelc one more time). Što se tiče smrzavanja i zastajkivanja kod mene na WinXP ProSP1 to se zbiva samo u DirectX, na OpenGL nema ničega, samo glideeee ili ti po naški klizi, nema trzanja. Mislim da kada bane novi DX9 da toga neće biti. Pa mislim vertex, pixel i ostali ex su tu tek koju godinu, a znaš kak je sa M$ sve što nije 7.0, 8.0, ... ti je u stvari neka pre beta. Dakle sa DX 9 (koji je kada čovjek razmisli na osnovu iskustva u stvari beta) bi to trebalo se smanjiti i onda će negdje sa 9.1 i valjda nestati (ali će se pojaviti neki novi bugovi, kako to biva. Izbaci stare Bugove i unesi nove), ako je kako mislim u pitanju DX, a ne ATi driveri.:confused:
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2002., 23:27   #7
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
ja se nadam da su najnoviji drajveri riješili te probleme. Ak ih je netko isprobao tko je imao slične probleme nek javi rezultat,
Slažem se da bi problem trebao ležat u direct-x. Za nadat se da će devetka ispravit neke stvari.
Ali po meni direct x je najveće sranje kaj se dogodilo svijetu igara. Open gl je mnogo jednostavnija i bolja platforma, usto neke igre odlično izgledaju i ne traže zvijeri od mašina da bi vrtile pod open gl-om.
Ali jebiga dobroćudni gates je svugdje morao nametnut svoju volju pa tako i s tim direct x-om.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 19.12.2002., 23:52   #8
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Tko se voli igrati i bitni su mu kompatibilnost i stabilnost-nek si skine najnovije OMEGA drivere.


http://www.omegacorner.com/

I za ATI i za NVidiu...
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na