Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.12.2002., 04:19   #1
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
radeon 8500,9000 ili gf4 ti 4200

neki frendovi me gnjave i nemogu se ni sami odluciti izmedju ove tri kartice.. (mislim da je 9000 u pitanje-da li je to nes slicno 8500-mislim po cjeni)

zanima me opcenito jer na netu ima svega i svacega a zanima me kako ljudima to doma radi..znaci ako neko ima neku od ovih grafikanera doma nek izlista neke fps-ove iz igri..

frendovi su malo skepticni na ati jer je prije bilo problema s driverima a na gf zbog pink screena a ne zna se da li je to samo na gainwardu...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 09:40   #2
Ivann
Premium
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: croatia
Postovi: 57
frend ima msi karticu i ima istih problema
Ivann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2002., 12:20   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Od te tri-najbrži je TI-4200
A ak hoćeš usporedbu ja sa XP1600 i R8500 imam oko 8250 u 3dmarku
Za igre ti nemogu dat neke cifre ali na takvoj konfi idu dobro
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 12:32   #4
mateo
zanimanje-pijani geolog
 
mateo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
zna neko jel ima abit ti4200 OTES problema sa pink screenom??
__________________
[Athlon 850@1020]
[Epox 8kta3]
[Gainward gf2 mx]:clap:
[384 mb ram pc-133]
[Maxtor 20gb]
[LG 24/10/40]
[cd sony 52x]
.....Dinamo je prvi,komp dobro,ja sretan.....





mateo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 12:33   #5
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Ako gledas cijenu, to bas i nisu iste kartice...

Najaci je Ti4200, zatim R8500, pa onda R9000 (znam malo apsurdno, veci broj slabija kartica)

Kako su porađane po jacini tako su poređane i po cijeni...

E sad, ja imam R9000, i za mene odlicno, kako kazu pcekspertovci, best buy. Ali ako imas malo vise novaca kupi pravu R8500 ili za nesto manje R9000Pro, u koju se ugrađuju puno brze memorije od R9000.

E sad ako imas 1500-1600 kuna za Ti42000, uzmi najbolja je kartica od svih ovih za igre i rad na monitoru, ali je TV-out koma, i ne moze se nikako mjeriti sa ATI-ovim (jedino sto kod ATI-a je jako tesko skinuti macrovision zastitu (ja jos nisam uspio), pa ako ti to pretstavlja problem, razmisli opet).

Pozdrav
soda je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 17:14   #6
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by soda
Ako gledas cijenu, to bas i nisu iste kartice...

Najaci je Ti4200, zatim R8500, pa onda R9000 (znam malo apsurdno, veci broj slabija kartica)

Kako su porađane po jacini tako su poređane i po cijeni...

E sad, ja imam R9000, i za mene odlicno, kako kazu pcekspertovci, best buy. Ali ako imas malo vise novaca kupi pravu R8500 ili za nesto manje R9000Pro, u koju se ugrađuju puno brze memorije od R9000.

E sad ako imas 1500-1600 kuna za Ti42000, uzmi najbolja je kartica od svih ovih za igre i rad na monitoru, ali je TV-out koma, i ne moze se nikako mjeriti sa ATI-ovim (jedino sto kod ATI-a je jako tesko skinuti macrovision zastitu (ja jos nisam uspio), pa ako ti to pretstavlja problem, razmisli opet).

Pozdrav
pa sta nije ti4200 oko 1300 kn? istina mozda je zbog dolara sad sve gore...

kakvi su driveri za ati...zanima me odgovor ljudi koji ga imaju a ne sto je netko citao na netu...uvidio sam da takve stvari se bas u reviewima ne spominju pa zato...tnx all
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 17:31   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Lightbulb Uzmi nešto četvrto

Uzmi si nešto četvrto. Pazi 8500 je zakon, sada ga je zamjenio 9100. 9000 je slabiji od 8500, a GShit 4 ne volim čekaj par dana da i u Hrvata bude 9500 koji je zakon za sve ove kartice. Onaj od 64Mb se da nabaviti u Austriji za 195€ (oko 1450 kn). Mislim da ženi G4 4200 ako se dobro sječam testova i pazi ovaj je mislim full 9DX kompatibilan Bježi od nVidie ako Višu sliu znaš
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	vga ati9500.gif‎
Views:	150
Size:	42.7 kB
ID:	83  
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 18:41   #8
mateo
zanimanje-pijani geolog
 
mateo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Re: Uzmi nešto četvrto

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Uzmi si nešto četvrto. Pazi 8500 je zakon, sada ga je zamjenio 9100. 9000 je slabiji od 8500, a GShit 4 ne volim čekaj par dana da i u Hrvata bude 9500 koji je zakon za sve ove kartice. Onaj od 64Mb se da nabaviti u Austriji za 195€ (oko 1450 kn). Mislim da ženi G4 4200 ako se dobro sječam testova i pazi ovaj je mislim full 9DX kompatibilan Bježi od nVidie ako Višu sliu znaš
ne voliš ti nvidiu baš,a??
__________________
[Athlon 850@1020]
[Epox 8kta3]
[Gainward gf2 mx]:clap:
[384 mb ram pc-133]
[Maxtor 20gb]
[LG 24/10/40]
[cd sony 52x]
.....Dinamo je prvi,komp dobro,ja sretan.....





mateo je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 18:44   #9
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
pa sta nije ti4200 oko 1300 kn? istina mozda je zbog dolara sad sve gore...

kakvi su driveri za ati...zanima me odgovor ljudi koji ga imaju a ne sto je netko citao na netu...uvidio sam da takve stvari se bas u reviewima ne spominju pa zato...tnx all
Ma čuj driveri od Nvidie su sigurno dorađeniji od ATI-a, ali ATI ima bolje kartice. Uostalom driveri od ATI-a se popravljaju sve više i bolje tak da je sad to sve skupa OK. S zadnjom verzijom Catalysta nema nekih velikh nerješivih problema. Sve igrice igram i više nego super. UT 2003 vrti bez problema, sve na high, maximum do kraja. Jedva da zatrza svakih pola sata... A ostale igrice da i ne spominjem. Ja sam jako zadovoljan s njom, a još je to LE verzija. Ja sam za 8500, bez razmišljanja. Za ovu sam dao 880 kn. Mogao sam kupiti i Ti 4200, nije mi toliko bilo bitno 500-tinjak kn razlike, ali sam se odlučio za ovu i nisam požalio pogotovo kad se pojavio Mr. pinky na Ti karticama. Rezultat u 3D mraku oko 8000 pa po tom vidiš o kakvoj kartici je riječ.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 19:03   #10
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Arrow Ne i ne volim nVidiu

Koja nVidia kartica je išta vrijedila ako ćemo istini pogledati u lice. TNT, najavljivan je kao nešto što lomi i ubia i poslije toga su ga ona moja dva nikada prežalejna Voodoo2 od Cl svaki sa po 12Mb u SLI ubijala i masakrilala. Onda je došao TNT2 sa jad i bijedom braćom Vanta, m ovaj i m onaj. Koju je imao namučio se više nego ja sa svim ATi ima zajedno. Onda je stigao GShit kao ima neki T&L koji je tamo bio fore radi i nekog marketinga, realno bio je u tragovima do GShit2 serije i to one GTS totalno neupotrebljiv, pa eto i sada neki pink screen of dath. Pa mislim, i onda ljudi puše još neke fore GShit4MX 4x0 kao ima neke sličenosti sa pravim GShit4 Ti (moš si misliti). ATi za razliku od nVidie šta kaže da daje to i da, driveri su u startu za qrac ali poslije se poprave i na kraju imaš nekada i duplo bržu karticu nego li si prvotno je kupio. I mrzim nVidu radi smrti 3Dfx, ubili je forama, pobrali svu tehnologiju koja je ubijala njihovu i onda to zaključali u ladicu. Kartica ima radnu temperaturu oko 75°C i to je OK po nVidi. pa čovjek bi rekao da ti ljudi nisu imali kemiju i fiziku u životu, pa da nekome od nas proc razvije 75°C pa vjerojatno bi kupio hlađenje sa tekućim dušikom, ... nVidia
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglas Oglasni prostor

Staro 15.12.2002., 21:47   #11
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Ne i ne volim nVidiu

Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Koja nVidia kartica je išta vrijedila ako ćemo istini pogledati u lice. TNT, najavljivan je kao nešto što lomi i ubia i poslije toga su ga ona moja dva nikada prežalejna Voodoo2 od Cl svaki sa po 12Mb u SLI ubijala i masakrilala. Onda je došao TNT2 sa jad i bijedom braćom Vanta, m ovaj i m onaj. Koju je imao namučio se više nego ja sa svim ATi ima zajedno. Onda je stigao GShit kao ima neki T&L koji je tamo bio fore radi i nekog marketinga, realno bio je u tragovima do GShit2 serije i to one GTS totalno neupotrebljiv, pa eto i sada neki pink screen of dath. Pa mislim, i onda ljudi puše još neke fore GShit4MX 4x0 kao ima neke sličenosti sa pravim GShit4 Ti (moš si misliti). ATi za razliku od nVidie šta kaže da daje to i da, driveri su u startu za qrac ali poslije se poprave i na kraju imaš nekada i duplo bržu karticu nego li si prvotno je kupio. I mrzim nVidu radi smrti 3Dfx, ubili je forama, pobrali svu tehnologiju koja je ubijala njihovu i onda to zaključali u ladicu. Kartica ima radnu temperaturu oko 75°C i to je OK po nVidi. pa čovjek bi rekao da ti ljudi nisu imali kemiju i fiziku u životu, pa da nekome od nas proc razvije 75°C pa vjerojatno bi kupio hlađenje sa tekućim dušikom, ... nVidia

e to sam zaboravio...koliko vam se radeoni griju...naime moj gf2 mx sa pasivnim je gori od altona bez coolera...cini mi se da naprijmer meni graficka vise grije komp nego proc...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 22:33   #12
soda
Premium
 
soda's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Vukovar
Postovi: 438
Ma ljudi, sta vam je?

nVidia pravi odlicne kartice za gaming, a nova Ti serija ima super sliku na monitoru (kao i ATI), driveri su wow, nema nikakvih problema (eto osim ti crtica, mada mislim da i one nisu nesto srasno).

E sad, imam i ja ATI u kompu, ali zasto blatiti drugu stranu kada su i oni dobri?

Ja sam uzeo R9000 zato sto sam toliko imao novaca. Da sam imao vise uzeo bi Ti4200.

Ne navijam niti ni za jednu stranu, samo da bude konkurencije i eto nama pravih grafickih stanica za male pare.

A sto se tice drivera od ATI-a, ja nisam imao nikakvih problema niti sa jednom igrom, ni programom.

Pozdrav.
soda je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 22:44   #13
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Post Temperatura 8500

RadeON BBA (BuiltByATi) 8500 koji radi 275 / 275 MHz se grije između 35°C kada samo "puca" sliku na monitor i oko 40°C dosegne kada se ubije od posla. Uglavnom te brojke izmjerene sondom odgovaraju i oneme što je dobila i ekipa na http://www.3dxtreme.org/ttcrystalorb.shtml kada je uspoređivala orginalni ATi cooler sa onim od TTa. Tamo je u Fahrenheitima ali u °C kada se to preračuna to je to. Ledeno hladna:burn:
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2002., 00:00   #14
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
ne znam mislim da su 8500 i GF 4 4200 nešto drugo a 9000 nekaj drugo. 9000 je stvar na mx foru iako puno bolje napravljena i mislim da je trenutno najbolja kupnja jer ćeš praktički sve igrat u 1024x768 bez problema. Ipak ja bih uvijek uzeo GF 4200 ili 8500. No sasvim sigurno ko god da kupuje novu karticu treba još malo sačekat. Uskoro će 9500, a posebno pro varijanta je mrak kartica i bit će najpovoljnija za kupit još dugo vremena.
Kaj se tiče iskustva ja imam 8500 le sa 128 rama i radi ok, dobijem oko 8100-8200 u 3d marku no on nije jedino mjerilo.
Možda su nvidijini drajveri dorađeniji ali ponekad i bolesno optimizirani na uštrb kvalitet slike. Atijevi drajveri su sve bolji i bolji te više nisu nikakva zapreka kupnji kartica.
Kaj se tiče frejmova mogu navesti npr. Moto GP 1280x1024 60 fps svi detalji na max
GP 4 1280x1024 30 fps sve na max
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na