Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2002., 23:30   #1
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
radedit, fleshanje, overclock

Dosta se tu pričalo o fleshanju bajosa atijevih kartica, overclocku i sl. Pa ajde iznesite svoja iskustva s tim!!
Drug Jelc me je zaintrigiral s tim radeditom pa ajde nek onda objasni kak stvar u biti radi. Mene zanima dali je to samo alat za flešanje bajosa ili se pomoću toga mogu modificirat neke vrijednosti u bajosu kartice bez pravog fleša. Dakle čisto promjenit neke postavke u bajosu!??
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2002., 12:34   #2
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Skineš dotični alat,otpakiraš,otvoriš program-i tipkom curent pogledaš koji bios imaš.E onda ti je pametno sejvat isti i to negdje spremit.

U biosu možeš promjeniti brzinu proca,mem. cas, vrstu tv-izlaza-ma vidjet ćeš i sam...

Kad napraviš promjene-sejvaš taj bios na disketu gdje ti je alat za flash grafičke...pokreneš komp u DOS-u,flashas i to ti je to

A ak usereš flash staviš PCI karticu u komp i flashas stari bios koji si valjda sačuvao

Neznam koju graf. imaš ali nije baš svaki bios kompatibilan sa nekim karticama
Jelc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.11.2002., 22:55   #3
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Skineš dotični alat,otpakiraš,otvoriš program-i tipkom curent pogledaš koji bios imaš.E onda ti je pametno sejvat isti i to negdje spremit.

U biosu možeš promjeniti brzinu proca,mem. cas, vrstu tv-izlaza-ma vidjet ćeš i sam...

Kad napraviš promjene-sejvaš taj bios na disketu gdje ti je alat za flash grafičke...pokreneš komp u DOS-u,flashas i to ti je to

A ak usereš flash staviš PCI karticu u komp i flashas stari bios koji si valjda sačuvao

Neznam koju graf. imaš ali nije baš svaki bios kompatibilan sa nekim karticama
E baš te gnjavim ali opet mi neke stvari nisu jasne!!
Dakle: 1. Nije moguće promjenit postavke u bajosu radeditom a da ga ne flešam??
2. Znači radedit i nije alat za sam fleš bajosa?? ako je tako na koji alat za fleš grafičke misliš??
Vidio sam da još ima nekoliko sličnih programa za fleš bajosa pa me onda zanima koji je najbolji po tom pitanju.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2002., 23:00   #4
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
E još jedan stvar nevezano za ovo! Jel ima ko da zna dobro ruski??
Naime na ruskom dijelu sajta digit-life objavili su prvu recenziju 9500 sa 128 rama i kolko sam skužio pazi sad! kartica ima 256 bitni bus te dere Ti 4200 za po 50% sa uključenim 4 x antialiasingom. Bez aa još uvijek je kartica nekaj malo ispred 4200 a malo clockana šiša je bez problema. Ne treba zaboravit ni dx 9 kompatibilnost. Uglavnom 128 mb verzija je dosta brža od 64 mb upravo zbog 256 bitnog busa.
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 25.11.2002., 23:12   #5
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
RADEDIT je alat sa kojim vršiš modifikaciju biosa i naravno da moraš flashat.

A flashas sa alatom koji imaš na stranici proizvođača grafičke
Ma koju ATI-cu ti imaš?
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2002., 22:50   #6
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
RADEDIT je alat sa kojim vršiš modifikaciju biosa i naravno da moraš flashat.

A flashas sa alatom koji imaš na stranici proizvođača grafičke
Ma koju ATI-cu ti imaš?
A onda mi taj radedit i nije tolko zanimljiv! Moja se kartica odaziva na ime Connect 3d 8500 le i na njihovom sajtu definitivno nema nikakvog alata za fleš a ne znam dal tako nešto postoji na atijevom sajtu. Ima toga na rage 3d pa ću tam pogledat
pinsla je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 23:16   #7
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by pinsla
A onda mi taj radedit i nije tolko zanimljiv! Moja se kartica odaziva na ime Connect 3d 8500 le i na njihovom sajtu definitivno nema nikakvog alata za fleš a ne znam dal tako nešto postoji na atijevom sajtu. Ima toga na rage 3d pa ću tam pogledat
Koliko memorije ima tvoja kartica?
Koja ti je verzija biosa(grafičke)
Alat za flashanje i ine fine stvari imaš tu:
http://www.ati-news.de/HTML/Download/auswahl.shtml
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2002., 23:43   #8
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Wink Radeonator

http://www.radeonator.tk/ je adresa gdje možeš skinuti alat za brljanje po postavkama svakog ATi (od RadeONa 7000 pa na ovamo (mada je 7200 u stvari prvi izašli RadeON). Ovo kaj se tiče flashanja pa čuj ima i ATi beskonačnu petlju kao i GShit4, ali flashnes BIOS i brigama je kraj (ako sve izvedes kako treba). Jelc kaj ti misliš o Radeonatoru? Meni je alat sasvim OK i lagano se koristi i sučelje mi je jedno 150 i kusur puta razumljivije i jednostavnije od onog koje ima Rage3D. Šta dobiješ još flashanjem, pa gle ako imaš dobru memoriju na kartici (GPU već imaš ako imaš ATi cu ) onda možeš recimo npr. ATi 8500 LE (250 / 250) pretvoriti u (275 / 275) i da ti više ne treba nikakav softwerski overclock, je kartica si sada misli da je ATi 8500 bez kukulele, i dobiješ još neke pogodnosti sa novijim BIOSom, ne pa zakaj Flashas mamu dasku ili ti matično nego iz razloga da bude bolja i stabilnija.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 00:00   #9
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Radedit je super alat za te stvari.
Bilo da samo pogledaš koju verziju biosa imaš,za mjenjanje postavki u samom biosu,(CAS,clock,VENDOR ID,vrstu tv izlaza),ili ak samo hoćeš trenutni bios skinut i sačuvat.
Nemora se ni flashat drugi bios ak nečeš-samo na svom promjeniš klok sa 250 na 275 i flashas.
Ja na svojoj imam bios od jačeg Gigabayta 8500 deluxe i dela mi fino na 275-275
Atijev orginal sam stavljao ali sam onda izgubio očitanje Hardware monitora koji imam na kartici pa sam vratio stari
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 01:22   #10
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Moj r 8500 le ima 128 rama. Da, našao sam puno zanimljivih stvari na ati news.de. Stvarno dobar sajt. Ali prvi si moram nabavit neku pci grafičku za slučaj da stvari pođu loše!!
A kaj se tiče radeonatora i rage 3d tu su negdje. sa radeonatorom sam bez problema clocknuo 7500 ali mi nova verzija nije pravilno prepoznala drajvere za 8500. Rage 3d me služi jako dobro iako nisam uspio clocknut 8500 sa rage 3d.
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.12.2002., 02:27   #11
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Originally posted by pinsla
Moj r 8500 le ima 128 rama. Da, našao sam puno zanimljivih stvari na ati news.de. Stvarno dobar sajt. Ali prvi si moram nabavit neku pci grafičku za slučaj da stvari pođu loše!!
A kaj se tiče radeonatora i rage 3d tu su negdje. sa radeonatorom sam bez problema clocknuo 7500 ali mi nova verzija nije pravilno prepoznala drajvere za 8500. Rage 3d me služi jako dobro iako nisam uspio clocknut 8500 sa rage 3d.
Mislim da sa modelom 128 moraš bit dosta oprezan kaj se tiče flasha.Dobro sve provjeri-da li je BGA pakiranje mem i takve stvari.
Znam da se netko na rage3d forumu nekaj plakal da je ukuco krivi bios.
A za nabrijavanje možeš probat Power Strip-on dela bez problema a isto ima dosta zanimljivih opcija
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2002., 23:48   #12
pinsla
Caught Somewhere In Time
 
pinsla's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: zg-vrbani, vž u srcu
Postovi: 1,860
Citiraj:
Originally posted by Jelc
Mislim da sa modelom 128 moraš bit dosta oprezan kaj se tiče flasha.Dobro sve provjeri-da li je BGA pakiranje mem i takve stvari.
Znam da se netko na rage3d forumu nekaj plakal da je ukuco krivi bios.
A za nabrijavanje možeš probat Power Strip-on dela bez problema a isto ima dosta zanimljivih opcija
ma da to sam i ja čuo da je nekaj drugačije s 128 mb modelima. A probat ću i sa Power stripom.
pinsla je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na