Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.04.2007., 20:41   #1
bigbozo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Update LG GSA-H42N

Skinuo sam Hitachi-Buffalo firmware (dvsmxh1218_fwrj11.exe) za
LG GSA-H42N, a uz njega i Media Code Speed Edit v1.0.9.10.

Procedura je slijedeća:
pokreni MCSE, učitaj .exe od firmware-a, napravi edit
nekih varijabli, snimi promjene i nadogradi DVDROM .

Problem:
MCSE pokušava učitati dvsmxh1218_fwrj11.exe( oko 1,7 MB), ali nema
nikakvog efekta, sve rubrike su prazne, zasivljene i nedostupne.

Da li je dvsmxh1218_fwrj11.exe ona često spominjana
RJ11 firmware datoteka (mislim da je skinuta sa Hitachi-jeve stranice) ?

Može li pomoć kako izvesti ovu proceduru do kraja !?
bigbozo je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2007., 22:45   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Čekaj, što točno želiš?
1) Flashati pržu RJ11 firmware-om (to je Hitachijev firmware pod Buffalo imenom jer Hitachi ne prodaje LG-Hitachi prže pod svojim imenom, već je OEM proizvođač, a prodaje ih pod brandom Buffalo) kako bi promijenio riplock na 8x (umjesto 4.8x) i imao automatski bitsetting (obavlja ga firmware umjesto software-a i ne mora se ponovno narediti nakon reboota).
2) Flashati pržu RJ11 firmware-om kako bi dobio gore navedene prednosti i promijeniti/zamijeniti neke strategije MCSE programom

Koja god bila od ovih opcija, prvo ćeš datoteku koju si skinuo (dvsmxh1218_fwrj11.exe) otpakirati WinRAR-om ili sličnim programom. Kad raspakiraš, pronaći ćeš datoteku imena GSAH42N_RJ11.exe i OVU datoteku ćeš otvoriti programom MCSE. Zatim ćeš u donjem desnom kutu iz padajućeg izbornika odabrati GSA-H42N, i to kliknuti lijevom tipkom na taj naziv, nakon čega će se pojaviti dijaloški okvir s pitanjem "Do you really...'GSA-H42N' drive?" u kojem ćeš odgovoriti potvrdno. Nakon toga odeš na File -> Save firmware i to je to.

p.s. Ako želiš napraviti ono pod brojem 2, dobro pazi jer možeš dobiti lošije rezultate nego po default strategijama. LG ima dobre strategije snimanja za većinu medija, svi bolji 8x mediji se overspeed-aju na 12x, a sve strategije su vrlo brze. Tako da mislim da nema prevelikog smisla raditi to, ali ako baš hoćeš.

p.p.s. Flashanje prže gore navedenim firmware-om u teoriji ti poništava garanciju, pa budi toga svjestan.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.04.2007., 00:05   #3
bigbozo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 23
Citiraj:
Autor igorba Pregled postova
Čekaj, što točno želiš?
1) Flashati pržu RJ11 firmware-om (to je Hitachijev firmware pod Buffalo imenom jer Hitachi ne prodaje LG-Hitachi prže pod svojim imenom, već je OEM proizvođač, a prodaje ih pod brandom Buffalo) kako bi promijenio riplock na 8x (umjesto 4.8x) i imao automatski bitsetting (obavlja ga firmware umjesto software-a i ne mora se ponovno narediti nakon reboota).
2) Flashati pržu RJ11 firmware-om kako bi dobio gore navedene prednosti i promijeniti/zamijeniti neke strategije MCSE programom

Koja god bila od ovih opcija, prvo ćeš datoteku koju si skinuo (dvsmxh1218_fwrj11.exe) otpakirati WinRAR-om ili sličnim programom. Kad raspakiraš, pronaći ćeš datoteku imena GSAH42N_RJ11.exe i OVU datoteku ćeš otvoriti programom MCSE. Zatim ćeš u donjem desnom kutu iz padajućeg izbornika odabrati GSA-H42N, i to kliknuti lijevom tipkom na taj naziv, nakon čega će se pojaviti dijaloški okvir s pitanjem "Do you really...'GSA-H42N' drive?" u kojem ćeš odgovoriti potvrdno. Nakon toga odeš na File -> Save firmware i to je to.

p.s. Ako želiš napraviti ono pod brojem 2, dobro pazi jer možeš dobiti lošije rezultate nego po default strategijama. LG ima dobre strategije snimanja za većinu medija, svi bolji 8x mediji se overspeed-aju na 12x, a sve strategije su vrlo brze. Tako da mislim da nema prevelikog smisla raditi to, ali ako baš hoćeš.

p.p.s. Flashanje prže gore navedenim firmware-om u teoriji ti poništava garanciju, pa budi toga svjestan.
Mislio sam izvesti ono pod točkom 2) , za sada odustajem !!

Hvala na odgovoru !
bigbozo je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 14:50   #4
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Mene samo zanima da li bi se tim novim firmwareom dobila poboljšanja u vezi kvalitete zapisa nekih (šrot) medija...ili je bolje ostaviti na firmwareu koji je...
denied je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 20:03   #5
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Pa određena poboljšanja su sigurno prisutna jer je to noviji firmware, dakle ima poboljšane neke strategije, ali samo za neke medije (dok se ne proba ne može se znati koji je poboljšan). Glavna prednost je automatski bitsetting, a glavna (jedina?) mana to što se time poništava garancija, a još nije izišao novi LG firmware, pa da se može flashati nazad na LG firmware u slučaju problema i potrebe za garancijom.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 22:27   #6
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Moraš naprije extraktirati exe datoteku. U njoj se nalazi .bin datoteka koju moraš otvoriti
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 23:07   #7
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor LorD ClockaN Pregled postova
Moraš naprije extraktirati exe datoteku. U njoj se nalazi .bin datoteka koju moraš otvoriti
Ne. LG modeli s Renesas čipsetom (dakle i H42N) standardno koriste exe format firmware-a iz kojeg se ne ekstrahira .bin datoteka (to je slučaj samo s LG snimačima s Panasonic čipsetom). Fora je jednostavno u tome da Buffalo tu firmware datoteku u .exe formatu još jednom zapakira u samoraspakirajuću (.exe) arhivu. Znači, ekstrahira "GSAH42N_RJ11.exe" datoteku iz "dvsmxh1218_fwrj11.exe" arhive i to je to (dobro, još ju modificira u MCSE kako bi mogao flashati LG-jevu inačicu snimača).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2007., 23:38   #8
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Svašta. Ne bi nikad rekao da je exe za firmware.

Ja sam skinuo exe za moj h30n, ali sam ju morao extraktirat da ju modificiram sa tm MCSEom
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na