Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2006., 08:14   #1
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Koji laptop imate + par rijeci o njemu

Ajde da malo ozivimo ovaj podforum, a jos i ostali korisnici vide sto se koristi.

Dakle napisite model, par rijeci o njemu, specifikacije, koliko vas sluzi te preporucate li ga drugima.
Ovime bi dobili i malu bazu, i mozda pomogli nekome pri odabiru.

Nastojte ime modela napisati odmah na pocetku posta i istaknite da se odmah vidi - biti ce preglednije.

Npr. ovako

HP nx6325

Specifikacije:
xxx
xxx

Opis, misljenje, preporuka, +/- :
xxx
xxx

Slijedite Bran-ov primjer, odlicno napisano.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10

Zadnje izmijenjeno od: atha. 30.08.2006. u 09:34.
atha je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 09:40   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Asus A3500N

Specifikacije:
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz (2 MB L2 cache, 400 MHz front side bus)
Intel Extreme 2 (8-64 MB) shared
15"(1024x768)
4X +/- DVD-RW Pioneer DVR-K14AS
HDD 60GB Hitachi 4200 rpm, 8 MB cache
DDR 512MB (2x256, DDR 333)
Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394
4xUSB2.0
0.35 million pixela integrirana video camera

Slika:



Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Laptop je kupljen pred dvije godine (za mjesec dana). Spada u kategoriju poslovnih modela (barem to tako Asus kategorizira, serija A3). Što se tiče brzine i kvalitete vrlo sam zadovoljan njime. U ono (10 mjesec 2004.) vijeme je bio jedan od najboljih modela koji su se mogli kupiti na našem tržištu po cijeni od gotovo 11000 kn.
Usko grlo mu je grafička koja jednostavno nije dobra za novije igre. One tipa COD i DOD još rade, ali na nešto smanjenoj rezoluciji (800x600). Pošto igram jednom mjesečno kad se s društvom okupim to mi nije nikakav problem. Za sve ostale poslove je sasvim ok. Plastika je vrlo kvalitetna i do sada se nije ništa rasklimalo. Ne mogu se požaliti ni na monitor. Kvaliteta slike je vrlo dobra. Jedino je maksimalna rezolucija 1024x768. Kome ne treba više onda je dobro. Da i mogu u Windowsima ne bih imao veću rezoluciju. Sve je kako je bilo i prvog dana. Dobro ima par malih ogrebotina na kučištu (zaradio na feštama ) ali se niti ne vide osim ako ih ne gledamo pod posebnim kutom. Nema Bluetooth, ima Infrared, čitač kartica (MMC, SD, MS) što je vrlo praktično ako nemamo pri ruci kabel od recimo fotoaparata. Postoji mala kamerica koja je namijenja za video konferencije. Njome se može slikati i snimati bez nekakvog posebnog softvera. Također se može slušati glazbeni CD bez da se upali. Postoji par tipki (Play, Pause, Stop, Next, Previous) s kojima se može upravljati pjesmama na CD-u. Kad je upaljen te tipke koriste u DVD playeru kad gledamo film. Od cijelog laptopa Asusova je samo matična i wireless kartica i kućište vjerojatno. Monitor je Toshibin, disk je Hitachijev (4200 rpm), tipkovnica IBM-ova, DVD snimač Pionerrov (4X). Također postoji program koji ima 8 stupnjeva rada laptopa i time se štedi baterija. Baterija na najbržem načinu rada drži oko 3 sata i 45 minuta. Kad je bio novi bilo je to 15-tam minuta duže. Na najštedljivijem drži nešto više od 5 sati. Ako treba za neku prezentaciju i sl. sitnice onda se može i to koristiti. Dobio sam puno korisnog softvera i Windowse XP Home. Sve u svemu nisam požalio što sam odabrao Asusa premda ju u igri bio još i HP gotovo istih karakteristika. Vjerujem da ne bih pogriješio niti s tim HP-om. Ako ne treba za igre onda je ovo jedan od najboljih modela koji su se mogli kupiti u svoje vrijeme. Ako ću kad kupovati novi latop vjerujem da ću opet nabaviti neki model iz Asusove ponude, naravno, ako budem u mogućnosti.
Evo ako se sjetim još čega dopisat ću.

EDIT: Težina laptopa je 2.75 kg (nisam vagao ali tako piše). Znači nije težak ali ima ih i lakših. Kad ga stavim u torbu s adapterom, mišom i još nekim sitnicama sigurno ima preko 5 kg. Torba ima klasičnu ručku, a ima i da se može staviti na jedno rame. Ako malo duže nosite laptop (15 minuta do faksa) osjećate da vas rame malo boli. Pogotovo ako se to ponavlja gotovo svaki dan i ako zabacite koju knjigu dvije u torbu. Također nema problema sa zagrijavanjem. Sve u granicama normale. Laptop vrlo tiho radi i samo ponekad se uključi ventilator koji se malo vrti i to je to. Također sam dizajn je vrlo dobar. Nije nešto kičavo nego ono klasično. Tamnosiva i crna boja i to je to. Ništa posebno ali oku ugodno. Što se tiče zvučnika nisu ništa posebno. Tek toliko da se nešto čuje. Kao i većinom na svima laptopima. Laptop je doma spojen na liniju pa mi to nije važno.
Evo i izvještaj za cjepidlake koje zanima svaka sitnica.
http://rapidshare.de/files/31540938/asus.htm.html

Ocjena: 9 / 10

Obrazloženje ocjene: Slaba grafička kartica i mala rezolucija monitora. Možemo zaboraviti na igre. Za obične korisnike i malo programiranja, uredske poslove i sl. je sasvim super. Za to ga i ja koristim tako da se ne mogu žaliti. Kad bi mi igre bile važnije na tom laptopu dobio bi ocjenu 5-6. Sigurno ne više.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera






Zadnje izmijenjeno od: Bran. 25.10.2006. u 12:38.
Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2006., 10:29   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
HP nx6110




Specifikacije

Intel Celeron 1,4 gHz
512 mB DDR
15'' TFT
40gb HDD
8x DVD+/-RW
2*USB 1.1
VGA izlaz
trajanje baterije: 2-4h (cca 80min gledanja filma na DVD-u)


Dojmovi

Koristim ga preko godinu dana već i ja sam super zadovoljan. Prije svega izgledom. Kada vam netko kaže riječ laptop, zamislite ovog HP-a. Baš je pravi laptop, bojom, oblikom, izgledom. Bez ikakvih črnčkarija po sebi, 150 različitih boja i sličnih marketinških kretenarija...
Čvrst (uljeva povjerenje) i ne ne nešto zasebito lagan, mogao bi i biti brži. Dugo govorim da ću skupit 300kn i staviti još 512 DDR-a, ali eto još dan danas nisam.
Celeron sa svoje strane obavlja posao kako spada i nije niti jednom do sada zakazao. Lijepo vrti svojih 1,4 sto je za potrebe laptopa, i sasvim dovoljno. Misljenja sam da laptop sluzi za situacije kada smo udaljeni od kuce, kao jedan malo napredniji scientific calculator. Nista vise. A za to su specifikacije ovog laptopa, barem meni, oduvijek bile i više nego dovoljne.
Moja zamjerka je ta sto nema integriran, ni Bluetooth, ni IrDU, ni WLAN. Za jedan laptop je u danasnjem svijetu nesto od toga postalo neophodno. No zato PCMCIA i Bluetooth dongle su uvijek u pripravnosti pa je za koju stoticu više, i taj problem riješen.

Ocjena: 7,5/10
mat je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 10:38   #4
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
HP nx6125



Spec:
AMD Turion ML-32 procesor (1.8 GHz, 512 kb L2 cache)
ATi Xpress 200 chipset (integrirana Radeon X300 grafa)
512 Mb Hyundai 333 MHz RAM
Fujitsu 80 Gb hard. 5200 0/min, 8 Mb cache
Matashita DL DVD/RW prža
čitač otiska prsta
Bluetooth
802.11a/b/g WiFi
čitač kartica:SD, MS/Pro, MMC, SM, XD
15" 1024*768


Osobni doživljaj
Laptop nije baš namijenjen igranju, premda se može zaigrati NFS Most Wanted u niskoj rezoluciji (640*480) čak i sa malo AA, LFS i naravno nekakve strategije ili manageri poput Simy City 4 ili Rome Total War. Kao što se može pretpostaviti, samom laptopu usko grlo predstavljaju grafička kartica i memorija relativnog malog kapaciteta ali i frekvencije.
Vremena učitavanja su malo duža zbog 5200 o/min diska, što će možda smetati korisnicima koji su naviknuli na brze diskove, pogotovo na Raptore.
Igrati se može na ovom laptopu,ali to nije njegova primarna namjena i nemojte očekivati čuda.

Poprilično je dobar za tipkanje,zbog kvalitetnih tipki koje su relativno kratkog hoda i samog kućišta koje je blago nagnuto.
Touchpad nisam previše isprobavao, rađe sam koristio miš jer nisam naviknut na touchpad. Touchpad funkcionira kao i pravi miš, na njemu možete raditi duple klikove "klikanjem" na njega i naravno emulira kotačić.

Procesor se grije poprilično, jer je defaultni napon od 1.5V i zato preporučam korištenje CrystalCPUID-a i smanjenje napona na 1.1V. Kada je procesoru smanjen napon, zagrijavanje je poprilično nisko, čak i za laptop.
Raditi na njemu je brzo i ugodno (mislim na "obične" aplikacije, tipa Office i drugih jednostavnijih) i osjećam kako je procesor brži od mog P4 u stolnom računalu,naravno uzevši u obzir kako procesor barata sa 512 Mb 333 MHz meme u SC-u.
Naravno, može se i overclockirati, što ne preporučam,ali se može
Maksimalni tak do kojeg sam došao je 2300 MHz na 1.475V, memorija je predstavljala kočnicu za dalje.

Zvuk na njemu je poprilično dobar,tako da se možete opuštati uz nekakvu glazbu a da vam zvuk nije katastrofalan (preko slušalica). Situacija nije toliko bajna kada se sluša preko zvučnika od laptopa, no nije ni tako strašno...

A sada buka:disk tiho krči tijekom rada (čitanja/zapisivanja) i čujete strujanje zraka ventilatora procesora. Buka nije strašna i može se podnjeti jer nisu iritantni zvukovi.

Monitoru nije vidljivi kut jača strana, no nakon što ga malo podesite,slika i boje će biti dobri.

Na bateriji laptop može držati poprilično dugo, preko 2 sata i 15 minuta sa slušanjem glazbe u Winampu (nisam isprobao krajni limit baterije) sa frekvencijom procesora od 800 MHz i naponom od 0.9V.

hladna katoda:
+ povoljan, spada u kategoriju Best Buy modela
+ jak procesor i nisko zagrijavanje na 1.1V
+ kvaliteta izrade
+ dobar omjer uloženog i dobivenog

hladna kaša:
- slaba grafika
- malo memorije

Sve u svemu, jako sam zadovoljan, pogotovo uzevši u obzir da je bio plaćen cca. 6600 kn prije dva mjeseca i mislim da je i više nego dobar za te novce : goood :

9/10
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 30.08.2006. u 10:59.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 12:12   #5
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
HP nw8240




Specifikacije:
Intel® Pentium® M Processor 760,2.0 GHz, 2-MB L2 cache, 533-MHz front side bus,
1024 MB DDR II RAM
ATI Mobility Fire GL V5000 graphics controller with 128 MB of video memory discrete PCI express
DVD+/-RW Drive
60GB 7200 rpm Hard Drive
Wireless support: Intel Pro 2200 BG/2915 ABG/ Broadcom 802.11 b/g WLAN
Boradcom 802.11 a/b/g WLAN with Cisco support, Bluetooth
56k modem/ NetXtreme Gigabit 10/100/1000 NIC PCI Express Ethernet Controller
3x USB 2.0/ VGA/ audio in/out power/RJ-11 /RJ-45 / S-Video TV out/ serial 1394 /Fast IR

Security:
HP Protect Tools, HP Drive Lock, HP TMP Embedded Security Module.

Screen:
15.4 WSXGA + wide viewing angle 1920x1200

ISV certifikati:

MCAD: Autodesk Autocad 2005,Dassault Catia V5, I-DEAS, Adobe.......
GISS:ESRI ArcGIS 8.3, 9.0
DCC: Alias Studiom, Alias Maya....

Sound: HP Premiere Sound

Tezina: 2.8kg

Opis, misljenja, preporuke, +/-:

eto sto reci.. zadovoljan sam s laptopom, nemam nikakvih zamijerki, nije toliko ni velik za svakodnevno nosenje a dovoljno je jak za bilo kakav ozbiljan rad. Vecinom mi sluzi kod kuce kao kucno racunalo. Preformanse su mu zbilja savrsene, vrti Oblivion bez problema, vrti Catiu bez problema, sto god se pozeli. Uz njega sam uzeo i opcionalnu travel bateriju, tako da na duljim putovanjima mogu gledati DVD-ove, izvrsno radi.

Po meni je to apsolutna preporuka za developere, arhitekte, gradjevinare, strojare, i sve kojima je potrebna velika snaga grafike i procesora za zahtjevne aplikacije, takodjer i za gamere i sve one kojima je dojadio veliki desktop kod kuce, dostojna zamijena plus prednost sto se moze nositi bilo gdje.. Lan party-i itd..

Nisam mu nasao nikakvu zamijerku, zak ni tih cca 3kg nije toliko tesko da se ne moze nositi. Dobar ruksak (HP ih prozvodi) i uopce se ne osjeti.

Ocijena: 9/10

Drugi prijenosnik:

HP tc1100




Intel Pentium M 1.0 Ghz
1 Gb DDR RAM
SMART Hard Drive 60 GB (5400)
SD slot
10.4 XGA TFT hard tempered glass covering
NVIDIA Geforce 4 GO 420 32MB AGP 4x
WLan 802.11 a/b/g+ bluetooth
1.4 kg

Opis,misljenja, preporuka, +/-:

Ovo je moja preporuka svima koji vole pravu mobilnost, cesto ga koristim kao zamijenu za biljeznicu, nosim ga na sastanke.

Ne moze se pohvaliti jakom hardwerskom snagom no za to nije ni napravljen, za citanje i slanje maila, pisanje tekstova, gledanje divx-ova , slusanje glazbe i igranje starijih igara je kao stvoren.

Minus je jedino autonomija od samo 3-4 sata.

Ocijena: 8/10
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 13:11   #6
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
HP Compaq nx6125

Specifikacije:
Mobile AMD Sempron 3100+ @ 1.8GHz (256 kB L2 cache)
HP 308B powered by 6-cell high capacity Lithium-Ion
Kingmax 1GB DDR333 & Hyundai 256MB DDR333
ATI Radeon Xpress 200M (RS480M)
Samsung MP0804H 80GB ATA100
Matshita UJ-840D DVD-/+RW DL
Conexant Cx20468 @ ATI SB400 - AC'97

čitač otiska prsta
802.11a/b/g WiFi

Gb LAN
čitač kartica:SD, MS/Pro, MMC, SM, XD
15" XGA


Opis, misljenje, preporuka, +/- :
Eto, sta da kazem o ovom prijenosniku osim da je za omjer ulozeno/dobiveno odlican! Pravi poslovni laptop sa kojime mozete raditi i neke druge stvari tipa igrati igre, internet, filmovi, muzika.... Ako se mene pita mislim da se vise i ne treba ocekivati niti zeljeti od pravog poslovnog laptopa. Malo ranije je "Swarm dude" opisao isti/slican laptop ovom mojem i mislim da ja tu nemam sta puno za dodati.
Touchpad sam dosta koristio na terenu i mogu reci da stvarno odlicno radi i sluzi svrsi, a pogotovo mi se svidja sto ima napravljenu zamjenu za scroll sa njegove desne strane, koji isto tako dobro funkcionira.
Posto ja nisam extremno osjetljiv na te zvukove, meni je prakticki necujan. Mislim, cuje se vent od hladjenja malo kad radi punom parom ali to nikome ne bi trebalo smetati. Disk jos nisam uopce cuo niti kod defragmentiranja i ne grije se nesto previse, ali sam primjetio da se sa donje strane jako osjeti toplina kod poklopca za memoriju sto ce reci se ista grije jako (zimi ce to jako dobro doci hehe )
Ekran je dobar ali naspram ovog samsunga na stolu je khm, los(iji) ali sluzi svrsi. Kut gledanja je naravno slab ali to ne smeta kad se dobro podesi.
Grafika ima izlaz za TV i analogni monitor sto je super (pogotovo prilikom gledanja filmova na TV-u).
Brzo se puni, ali isto tako i prazni ako ga se optereti na duze vrijeme. Inace max sto sam radio na bateriji je skoro 3h (malo cad, word, mp3 i nekih 15-20 min igre)
Zvuk je solidan za manja drustva ali za neke vece pijanke ipak trebaju externi zvucnici, isprobano
Kuciste je solidno izradjeno s obzirom da je od plastike, a sto se tice prenosivosti mislim da cu nabaviti ruksak a ne onu torbu za preko ramena jer ipak tih cca 3kg i nije tako malo za vucarati okolo cijeli dan...

I na kraju moram reci da sam jako zadovoljan laptopom i premisljanja oko prodaje sad su samo proslost Kupljen je prije cca mjesec-dva za 5800kn sto je mislim sasvim dobra cijena za taj model.

Naravno, moja preporuka bi bila nx6325 koji je nasljednik ovog sto ce reci i napredniji...

Ocijena: 8.5/10
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 13:50   #7
kw1
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: mountain M
Postovi: 34
Fujitsu Siemens AMILO D 1840

Specifikacije:
General
System Type Notebook
Built-in Devices Stereo speakers
Width 35.8 cm
Depth 26.9 cm
Height 3.6 cm

Processor
Processor Intel Pentium 4 3.2 GHz
Data Bus Speed 800 MHz
Features Hyper-Threading Technology
Chipset Type SiS648FX
Cache Memory
Type L2 Cache
Installed Size 512 KB
RAM
Installed Size 1 GB/ 1 GB (max)
Technology DDR SDRAM - 266 MHz
Memory Specification Compliance PC2100
Storage Controller
Type IDE
Top of PageStorage
Hard Drive 80 GB
Optical Storage
Type DVD+RW - integrated
Read Speed 24x (CD) / 8x (DVD)
Write Speed 16x (CD) / 2.4x (DVD)
CD / DVD Rewrite Speed 8x (CD) / 2.4x (DVD)
Display
Display Type 15.4" TFT active matrix
Max Resolution 1280 x 800 ( WXGA )
Widescreen Display Yes
Video
Graphics Processor / Vendor ATI Mobility Radeon 9600 PRO
Video Memory 128 MB
Max Resolution (external) 1600 x 1200 / 24-bit (16.7 million colours)


Audio
Audio Output Sound card
Audio Codec Realtek ALC655
Compliant Standards AC '97
Audio Input Microphone
Telecom
Modem Fax / Modem
Max Transfer Rate 56 Kbps
Protocols & Specifications ITU V.90
Networking
Networking Network adapter
Data Link Protocol Ethernet, Fast Ethernet
Expansion / Connectivity
Expansion Slots Total (Free) 2 ( 0 ) x memory
1 ( 1 ) x SD Memory Card
1 ( 1 ) x Memory Stick
1 ( 1 ) x CardBus - type I/II
Interfaces
Miscellaneous
Features Locking device keyhole
Compliant Standards ACPI 2.0, CE, EPA Energy Star
Power
Power Device External
Voltage Required AC 120/230 V ( 50/60 Hz )
Power Provided 160 Watt
Battery
Technology Lithium Ion
Installed Qty 1
Capacity 4400 mAh
Run Time (Up To) 2.5 hour(s)
Environmental Parameters
Min Operating Temperature 5 °C
Max Operating Temperature 35 °C
Humidity Range Operating 10 - 90%
Opis, misljenje, preporuka, +/- :

do sada evo vec tri godine radi neprestano
kupio hladilo u biti Coolpad s dva ventilatora na 3000RPM
malo se vise grije
promjenio jedan disk pod garancijom jer sam ga satrao s pustim instalacijama sto win sto suse
zvuk je malo losije kvalitete(kartica)
video izvaredan -- upravo vrti Oblivion
uglavnom dobar ali i ne pravi prijenosnik
vise zamjena za desktop nego prijenosnik
nema bas nesto ludu bateriju ali izdrzi nekih sat i pol
uzimajuci u obzir kolko je star dao bi mu destetku za ocijenu ali eto ....

Ocijena: 8/10
kw1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2006., 09:26   #8
maus
Registered User
 
maus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 10
ACER ASPIRE 5670



Intel Core Duo T2250 1,73 GHz, 533 MHz FSB, 2 MB L2 Cache
15,4'' WXGA CrystalBrite LCD (16 ms)
Ati Mobility Radeon X1600 up to 512 MB HyperMemory
120 GB SATA HDD
Slot-load DVD-Super Multi double layer/DVD+-RW
1 GB DDR
802.11a/b/g wireless LAN
Bluetooth 2.0+EDR, IrDA
1.3 Mega px kamera
Baterija ~ 2 sata
Čitač 5-in-1
Firewire, 4 USB, S-video, DVI,

1200.00 € AUSTRIA - MEDIA MARKT

Laptop je zwijeeer nemam što za napisati,
radim filmove na njemu, dobar za igre,
ocjena 10/10:clap:
maus je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2006., 02:40   #9
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
DELL Inspiron E1505



Specifikacije:

Intel Core Solo (Yonah) T1350, 1.86 GHz
15.4" widescreen (1280x800) + TrueLife
DVD+/-RW, 8X, Toshiba Samsung ST
60GB 5400 Hitachi
RAM 1 GB DDR2 533
Modem, WLAN, LAN
Card reader: SD, MS/Pro, MMC, XD
ExpressCard, USB 2.0 x 4, FireWire
Windows XP Home

Osobni dojam:

Konacno je stigao i moj lap. Nakon 3 dana druzenja s istim, mogu izraziti samo odusevljenje, sto sam se i nadao, s obzirom da sam ga narucio direktno od Dell-a uz vlastiti odabir komponenata.
Sto se performansi cijeloga sustava tice izrazito sam zadovoljan, pa je cak i Hitachi sa svojih 5400 o/m sasvim dovoljan za ugodan rad, a tu je i gigabajt rama. O procu ne treba puno govoriti. Rezultat od 33s u super pi-u 1M, govori dosta. A radi se o jednom od slabijih Core proceva. Za moje prohtjeve na laptopu ovo je i predobro tako da bi nadoplata za ista jace bilo cisto bacanje para. Grafa je Intelova integrusa, taman sto mi treba.
Baterija traje i traje. Sto se tice mog kratkog dosadasnjeg testiranja, na najstedljivijim postavkama i nezahtjevnim koristenjem (surf, tekst i sl.) izdurala je nekih 5 sati. I da, usput, nisam pokupio defektan eksplozivni primjerak. Takodjer niti na ekran nemam apsolutno nikakvih zamjerki (tim vise sto su mi oci kronicno razmazene buljenjem u 193p+), vrlo ugodan za oci, naravno u nekim situacijama bi se klasicni format puno bolje snasao, ali opet s druge strane, vrijedi i obrnuta prica. Refleksija, u ovom slucaju TrueLife, filtra nije uopce toliki bauk, a prednosti su stvarno vidljive (posebno mi se svidja prikaz DivX/DVD sadrzaja).
Eventualne zamjerke koje sam u ovom kratkom vremenu susreo bi dao optici koja bi mogla za nijansu tise (nis strasno, al eto da budem picajzla), americkoj tipkovnici (takodjer nis strasno, a i nis cudno, s obzirom gdje sam ga kupio) i eventualno nekompatibilnost novog ExpressCard utora sa dosadasnjim rasirenim CardBus-om (i opet, meni osobno nebitno).
Cak i dizajn cijelog tog sklopa je odlican (barem meni) i djeluje prilicno kvalitetno…I naravno sad, secer na kraju: cijela ta stvarcica, preracunato iz USD, me opalila samo 4000 i nesto sitno kuna. A sta da kazem, i vise nego zadovoljan!

Ocjena: 10/10
(na temelju omjera ulozeno/dobiveno)

EDIT:

Evo da bacim mali update nakon godinu i pol koristenja, s obzirom da sam primijetio u odredjenim preporukama kod kupovine, pljuvanja po Inspiron seriji (i slicnim neposlovnim serijama prijenosnika drugih proizvodjaca), te posto-poto forsiranje polu/poslovnjaka, jerbo svi drugi su "prenekvalitetne izrade" i kao takvi nedostojni pogleda jednog prosjecnog korisnika ovog foruma. Trebalo bi dobro razmisliti koja je uopce svrha lapa koji kupujemo. Jednostavno, takve stvari prebrzo gube na vrijednosti, pa dodavanje nekoliko somova kuna za za neku uber-izdrzljivost laptopa, koji nece biti doslovno 0/24 u pokretu, nema nikakvog smisla.
Da se vratim na temu, nakon navedenog perioda redovitog koristenja/prenasanja po ruksaku/raznoraznim torbama laptop je u istom stanju kao i prvog dana. U prijevodu, ne skripi, boja nije nigdje izlizana, tipkovnica ne klima, optika radi kao od jucer. Prema dijagnostickim alatima, unutar godinu i pol krajnji kapacitet baterije je pao na 91% (baterija je konstantno unutra, bio on spojen adapterom ili ne). Dakle, jos uvijek drzi bez problema po nekoliko sati. U medjuvremenu je dodan veci disk i 2 GB rama. Stari disk i dalje bez problema radi u HTPC-u. Sto reci, vrijedi svake kune.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2

Zadnje izmijenjeno od: nexus-6. 09.02.2008. u 15:29.
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2006., 10:56   #10
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
HP NW8440