Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.10.2013., 12:02   #181
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Citiraj:
Autor cruiser Pregled postova
Hvala. Međutim negdje sam baš na ovom forumu pročitao(ne sjećam se sada točno gdje ali mislim na temi o OpenWRT) da se nakon isključenja ovih opcija na T-comu uopće ne možeš spojiti tj. ADSL linija ne funkcionira.
Ne znam ko je to napisao, vjerojatno neki tekomov provokator
Te postavke uopce nisu vazne za spajanje i odrzavanje DSL linije, kao ni iterneta, IMS-a ili IPTV-a. Samo si zatvorio kanal za daljinsko administriranje, kao da si sam sebi zatvorio kanal za IMS ili IPTV...

Meni dva takva routera sa tim iskljucenim opcijama rade uredno i neprekidno malo dulje od 6 mjeseci. Bas T-Com briga kaj ti radis s routerom dok njima ne stetis ili trazis podrsku. Gdje u ugovoru pise da moras koristit bas njihov router i bas njihove postavke?

Osim toga, ako ti nesto ne radi, sa dva klika misa vratis sve na staro.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 24.10.2013. u 12:03. Razlog: doan tekst
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 19:28   #182
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
dobro je pročitao a ti se informiraj prije balamasanja. IMS ne radi bez uključenog remotea
back2quick je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.10.2013., 21:18   #183
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ako neko balamasa, stogot ti to znacilo, onda si to ti, jer meni na dva A4202 radi sve i internet i IMS telefon i na jednom IPTV. Na oba je iskljucen Tech user i TR-069! Kako to tumacis?

I ne samo to, meni radi i internet i IMS i IPTV na jednom SX763, kojeg on spominje, na kojem je takodjer iskljuceno daljinsko administriranje.

I ne samo to, nego i na routeru kojeg sam koristim, ST780 iz posebnih razloga, radi sve, iako je tako konfiguriran da tehnicka sluzba uopce ne vidi koji router koristim., a kamoli da bi ga mogli administrirat. Kako to tumacis?

Ono sto se ne moze bez ukljucenog remota je inicijalno spajanje IMS-a i dodjeljivanje korisnickog imena i lozinke. Kad je to jednom odradjeno, moze iskljucit kako sam naveo. Meni je IMS ukljucen dok sam imao spojen A4202 i nakon toga sam samo prenio sve podatke na svoj stari ST780, koji nije bio ni pod njihovom kontrolom ni na ACS-u, pa svejedno IMS radi uredno vec mjesecima!

Jos da dodam da je na svim spomenutim routerima originalni T-Com firmware:
ADB: PRGA4202N_HTC_2.1.1.0009
SX763: 4.3.52.21.07
ST780: 6.2.17.5

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.11.2013. u 14:32. Razlog: Dodan tekst
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 21:55   #184
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Polako dečec, nije sve tako "jednostavno".
Osim ako nisu skoro šta mijenjali u pravilu IMS ne radi ako promijeniš uređaj "samo tako",
tako se ponaša ako im je SX "prijavljen" a pogotovo ako je preko optike a ne adsl - a.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2013., 22:07   #185
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Za optiku ne znam, a sve pisem iz vlastitog iskustva na ADSL-u. Na dva sam mjesta mijenjao router, jednom u Zagrebu i jednom na Malom Losinju. Oba puta je ADB zamjenjenjen sa SX763. Sve sto je bilo potrebno da IMS proradi je bio poziv sluzbi za korisnike da odjave ADB i prijave SX. Nakon reseta IMS je uredno proradio.
Kod sebe doma, na trecem mjestu, sam mijenjao ADB sa ST780 koji je proradio bez ikakvih potreba za njihovom intervencijom, nakon sto sam ga konfigurirao prema vrijednostima iz ADB-a. To je sve uradjeno u zadnjih 4-5 mjeseci, a kako je bilo prije ne znam.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 18:39   #186
thepicho
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Sisak
Postovi: 3
Unhappy Enable Remote Access

Da li se i kako može podesiti remote access na ADB routeru?

Ulogiran sam kao administrator i enable-ao sam remote access:

Da li je potrebno još nešto podesiti?

Thx!
thepicho je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 18:47   #187
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
(Ne vidim tvoja podesavanja).
Remote Access je ukljucen po default-u. Dovoljno je resetirat router na tvornicke postavke.
Inace, mora bit omogucen Remote pristup za "Tech User" i mora biti ukljucen TR-069 protokol.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 20:58   #188
thepicho
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Sisak
Postovi: 3
Remote pristup sam omogućio samo za administratora, a remote access je uključen po defaultu kao i TR-069. Problem je da kada se hoću spojiti preko interneta (browsera) na hostname i port 8080 ili 443, ne uspijevam dobiti konekciju (Firefox can't establish a connection to the server at xyz.dyndns-server.com:8080). Nije problem u useru.

Ista greška se javlja ako ugasim "Remote Access Control List".

tp

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 29.10.2013. u 23:33.
thepicho je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2013., 23:02   #189
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Sorry, krivo sam te razumio.
Jesi na istom mjestu gdje je i Tech User prijavljen za remote access, prijavio i administratora? Ako si to uradio, onda ne znam u cem je problem.

Kad omogucis Telnet Server, jel se mozes onda daljinski spojit preko porta 23?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 30.10.2013., 10:34   #190
thepicho
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Sisak
Postovi: 3
Da ... na istom mjestu sam administratoru omogućio remote access ...
Telnet nisam probao jer mi ne treba.

Ne znam da li moram u Port mapping dodati portove za remote access (http 8080 i https 443)?
AKo da onda mi nije jasno na koji IP, jer na 192.168.1.1 neide..

tp

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.11.2013. u 14:31.
thepicho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.10.2013., 11:41   #191
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ako pristupas izvana, onda mozes uci samo preko IP-a koji ti je dodijeljen prilikom spajanja na internet. Telnet sam spomenuo samo radi probe mogucnosti spajanja.

Mislim da ti je otvaranje porta kroz firewall potrebno samo za prolaz kroz router do kompova iza njega, a ne za njegovo administriranje.

Odi na stranicu https://www.grc.com/x/ne.dll?rh1dkyd2, i na drugom ekranu strisni provjeru za "Common Ports". i tako provjeri koji ti je port otvoren. Obicno je https 443 otvoren cim se spojis na taj sajt.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 18:22   #192
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
Prezime, bok stari. Čuj, evo pročitao sam sve od prvog posta i vidim da imaš taj adb u malom prstu, pa daj mi molim te pomogni ak možeš. Evo, prije dva tjedna vratio sam se nakon 4 g na našeg dragog t-comu samo zbog arene i uvalili su mi taj adb. Kaj je radilo do prije 4 godine kod njih, pa onda 4 kod alternativca, najosnovnije stvari, sad ne radi kako treba. Veza stalno puca, nekad 100 puta dnevno, nekad prođe cijeli dan da ne pukne. Upload kad radim stalno puca ftp. Jel to zbog tog smeća made in vietnam? Kako je moguće da sad odjednom to ne šljaka, kaj je šljakalo sa svim kasdama, zyxelima, d-linkovima. Stalno čekam da mi riješe i niš ne rješavaju, al ok, u postpuku je, nude neka rješenja, kao smanjit ćemo sinkro na niže, pa zamijenit žice od kutije do utičnice itd to još čekam. Pa smopinju nekaj da sam 2 i sitno km od centrale, pa smetnje ... pa kako je onda uvijek sve radilo, a sad ne radi odjednom, meni to kao laiku nije jasno. Evo, dok čekam njihove sljedeće korake, laički pitam, jel moguće da to sad odjednom ne radi samo zbog tog adb smeća, da bi radilo s bilo čim drugim i splitterom kako je i radilo zadnjih 10ak g? Evo, nazadnje kod ovih altera je bio d-link. Ak ti treba još neki podatak reci, al eto, hvala ti na svakom odgovoru. Ispirčavam se ak zvučim dramatično, al već dva tjedna čekam da to riješe i stalno prijavljujem, a kad ti ni najobičniji 512 upload više ne radi, onda sam otišao malo pogledat dok čekam da vidim kaj škvadra piše i eto, pitam samo da mi bude lakše.

Ajde, bok i oprosti na smetnji.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 19:37   #193
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ovako, po mojim spoznajama to je vrlodobar router sa velikim mogucnostima podesavanja, ali za dobru ili odlicnu liniju. Ima prilicno los modem koji ne izlazi na kraj s greskama na losoj liniji i najlosiji wireless od svih T-Comovih routera radi unutarnje antene.
Za udaljenost od "dva km i sitno" od centrale, uz dodatne smetnje ako imas dosta zracnih linija, to nije router s kojim ces biti zadovoljan. Dodatna moguca losa okolnost je ako imas IMS, jer ti onda i upload moze biti uzrok cestim prekidima i pucanju veze.
Za takve uvjete kakve imas, trazi od servisera da ti daju Siemens SX763 koji je njihov najbolji router za lose linije...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 20:30   #194
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
da, ima dosta zračnih linija, sigurno pola kuća na potezu od centrale do mene je tak spojeno, i to moja polovica, prva polovica su kopali pod zemljom naknadno kolko se sjećam. a imam i taj ims, to je ono sad kaj je telefon uštekan u ruter? pa to je strašno. jel se može riješti svega toga smeća, znači kažem dajte mi taj siemens (nisam ga nikad prije imal pa mi nije ostal) (taj valjda niti nema tu rupu za uštekat telefon?), uzmem neki s hrpe splittera kaj su mi ostavili tijekom godina i slobodno vratim na staro, bude to šljakalo? koliko vidim u ugovoru potpisanom prošli mjesec, tamo piše da sam na analogiji. eto, pa to je tragično da ja njima moram predlagat rješenja. a kaj da ti velim, max tv su mi donijeli onaj glomazni sivi, a daljsinki polijepljeni crni, pa su mi onda donijeli ganc novi daljinski crni, a nakon toga i novi prijemnik crni, tek onda je sve proradilo u tom departmanu.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 20:47   #195
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Davi ih na SZK, traži SX763, zbog IMS - a telefon ostaje spojen na router (i SX763 ima "izlaz" za tel.).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 20:48   #196
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Taj Siemens SX763 ima sve sto ti treba, isto kao i ADB. Telefon se usteka u njega, a u zidnu uticnicu ide samo router direktno, bez splitera.
Inace, serviseru ne kazes "dajte mi taj siemens", nego "molim vas lijepo dajte mi SX763"
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2013., 20:59   #197
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
ma nema problema,meni su ovi dečki domaći na terenu uvijek bili dobri jednom kad se pojave, al dok to dođe do njih i dok oni dođu do mene... ok, hvala vam na savjetima. dakle, inzistiram na sx763 i siguran sam da će tad sve prošljakakt kak je bilo oduvijek s kasdama, zyxelima i d-linkovima (i tomsonima na drugoj lokaciji).

ma davim ja njih već dva tjedna non stop od kad su me priključili. da nisam davio ne bi mi radio ni telefon, max tv bih imao uvaljenu sivu gromadu i uvaljeni polijeplejni daljinski koji svako malo nije radio, al to su riješili. još samo ta "sitnica" da se riješim uvaljenog adbja i da mi proradi internet.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2013., 07:32   #198
t-krom
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 67
evo, ljudi, mislim da ću ga danas dobit, samo iz predostrožnosti da vas pitam;jel i kod njega kao kod adb-a ima neka posebna izmišljena komplicirana šifra za uć u advanced opcije il po starinski user/admin/1234/0000 i sl. pa odmah imaš pristup za sve kaj ti je potrebno? ak je ovo drugo, nadam se da ću pogodit kombinaciju brzo :-) (mislim da sam negdje već pročitao da je ovo drugo, al da budem siguran pitam, pardon).

Zadnje izmijenjeno od: t-krom. 02.11.2013. u 07:39.
t-krom je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2013., 10:21   #199
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Piše ti u temi o SX - u
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2013., 13:58   #200
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Nema taj router takvu mogucnost. Ima samo lozinku "user" za pristup standardnim postavkama. Za otkljucavanje je potrebno malo kemije, pa prouci temu koju ti je Nikky spomenuo.

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.11.2013. u 14:29.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 17:20   #201
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Kada ubacim podatke za dynamic dns u ADB, konstantno mi javlja error i ne osvježava IP adresu na dyndns serveru. Ova opcija jednostavno ne radi. Može li mi itko pomoći ili nešto krivo radim? Bitno mi je zbog live streama za kameru. Na SX763 je uredno radilo. Hvala!
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 18:12   #202
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Koji DDNS koristis? Meni je uredno radio sa "dyn.com" kao i na svim drugim routerima. Probaj s njihovim 14 dana besplatnim DynDNS Pro Trial service.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 19:04   #203
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Koristim dyndns.org placeni racun i imam mogucnost otvaranja 30 adresa. Na siemensu je ovo radilo ok. Ovdje nakon sto upisem podatke u ruter, odredim interface i dobijem error. Nema komunikacije izmedju rutera i dyndns servera.
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 19:42   #204
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Koji interface?

Edit:
Nazvao sam kolegu koji koristi taj router i dyndns.org. On pod Interface ima odabrano:
PPP-Ethernet Over ATM, 0/33 Static IPv4 Address..

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 04.11.2013. u 20:01.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 21:14   #205
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Tako je i kod mene. Medjutim, dobijem error...ne znam di je problem...imas li kakav prijedlog?

Provao sam isključiti firewall, opet isto.
Treba li još nešto uštimati?

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.11.2013. u 22:20.
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 22:21   #206
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ne znam u cem je kod tebe problem...
Koji tocno error ti ispise i kad? Jel se uopce pokusava spojit, ili se greska odnosi na krivo upisane parametre? Jesi radio jos kakva druga podesavanja na tom routeru?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 22:29   #207
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
Evo par slika...nije tajna
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 22:36   #208
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 23:02   #209
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Mozda da im posaljes mejl sa tom greskom, jer bi oni trebali znati sto koji error znaci i kako ga rijesit.

Inace, zasto ti treba dyndns servis? Jel ga trebas za kameru, server il ...? Jel mozes vidit/dohvatit taj svoj "uredjaj" sa neta?

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 04.11.2013. u 23:10.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2013., 23:38   #210
CaptKirk
Registered User
Moj komp
 
CaptKirk's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 75
evo sredio sam ....
Lozinka je sadržavala znak koji izgleda adb ne poznaje.
Promjenom lozinke je proradilo .... svašta!
Inače, treba mi za dvije web kamere koje rade u live streamu

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.11.2013. u 23:47.
CaptKirk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na