Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2012., 06:04   #151
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
ZABA je čudna banka. Prije godinu-dvije su svim korisnicima ukinuli trajne naloge uz neku krkansko objašnjenje. Da vidiš panike kad su ljudi vidjeli da im nisu plaćene režije.
Po meni, ZABA i Erste su dno dna po fleksibilnosti i ugodnog korištenja tj. naklonjenosti korisniku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 06:40   #152
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Erste banka, od mene same preporuke. Ono što ja koristim je dobor i nikad nisam imao problema, a i ako bude nešta brzo se riješi. Plaća sjeda isti dan, dok mi je kod PBZ-a znalo 1-2 dan kasniti (nakon uplate). Imaš pare na rate, odeš na bankomat, digneš 3000kn, podjeliš na 12mj, uzme ti ni 100kn za naknadu. Otplatiš, i opet možeš dizati na rate. Većinu stvari možeš telefonski riješiti pitati, nisam bio u banci nepamtim. Trajni nalozi uredno idu, i nemam šta dodati...
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2012., 09:21   #153
intruder
Registered User
Moj komp
 
intruder's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
Moram se složiti što se tiče Erste banke. Nikakvi problema ni zavrzlam nisam imao sa njima. Koristim neki osnovni paket (Maestro+ebankarstvo) bez ikakvih drugih kartica što plaćam nekih 15kn/mj, što je po meni ok s obzirom kolko ZABA i druge banke deru po mejsečnim naknadama ZA VOĐENJE RAČUNA (daj molim te ). Doduše ja se još do sada nisam našao u situaciji da sam kasnio sa uplatama kredita i sl. pa neznam kakvi su u takvim situacijama kad klijentu treba izaći u susret.

O ZABI mogu reći samo najgore. Skupi do boli, totalno ne fleksibilni.
intruder je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 09:41   #154
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Trebate vidjeti kako Erste (ne)funkcionira kada radite sa 100+ računa. Za svaki qrac treba zvati centralu u Bjelovaru jer lokalne poslovnice nemaju nikakvih ovlasti za rješavanje problema.
Kaos je bio potpun kada sam zatražio arhiviranje svih izvoda svih računa iz neke godine. Zovem, pišem dopise, mailam, a nitko me ne hebe ni 5%. Na kraju dođe cd bez ikakvog popratnog dopisa, sa nekim lijevim formatom izvoda, a računi samo nabacani bez ikakve strukture. Katastrofa.
Na privatni račun mi je netko krivo uplatio lovu, pa su me zvali radi storniranja uplate tj. povrata love. Sve ok, osim što su mi naplatili i krivu uplatu i isplatu s računa. Vrlo poslovno.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 09:44   #155
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Jos jedan glas ide ersteu, dosad sam promjenio PBZ i RBA imao sam samo problema sa njima...

Iako to jako puno ovisi o djelatnicima u maticnoj poslovnici, ali svejedno, predstavljaju tu banku.

Kod erstea me jedino smeta sto bi se ova nova aplikacija za android/iOS naplacivala za koristenje, iako vec imam netbanking :/

Inace sve pohvalno, cak mi je i sugava tan tablica prakticnija od tokena iako ju nevolim
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 14:40   #156
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo jedan ovako zarez iz života zaba kredita, da ne pomišljam na gore stvari... inače sam rba klijent, ali zbog neznanja i nedovoljno iskustva pristao sam uzeti auto preko zaba-e i to u chf.

osim što sa inicijalnih 1280kn smo sad negdje na 1700kn, 5 godina bez ijedne neplaćene rate, apsolutno sve na vrijeme i dolazi meni opomena (prije divljanja chf) na 0.99chf zbog razlike tečaja + kamata + 6chf papir koji mi je već 16og bio u sandučiću, a 15ti mi je rok za uplatu.

znači ~8chf čistih novaca njima na račun i zovem u paromlinsku da im mater spomenem i prvo na finjaka tipa gledajte stvarno nije u redu da godinama ne kasnim sa ratom i sve je generalno oke i sad me vi tu prčite za 1chf + bezobrazno mi naplaćujete šprance koje se dnevno tiskaju na hiljade primjera 6chf... veli meni baba - je gospon, da vidite tek kak je u drugim bankama.

znate koji bi sad sve psovke napisao, tako da nema potrebe za zvjezdicama.

inače stara je klijent zabe već 30ak godina i ode u crveni minus nekih 100ak kn, sjelo nešto na naplatu što se preračunala i ona tamo i maltene da nije bilo poznanika na osobnom bankarstvu sjeli bi joj na plaću, meni se to isto dogodi nedugo nakon za nekih 10kn i ja u panici brzo u autu sa parama da položim, trči, nedaj... dođem u rba i veli žena maltene - boli nas briga za tvojih 10kn, ne bi te ni zvali ispod 300-400kn crvenog, a i onda se možemo sve dogovoriti.

pametnom dosta
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 20:32   #157
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Hvala na opisima iskustva. Sad znam jos manje u koju banku bih otisao.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 20:42   #158
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Hehe, istina...

Evo samo da spomenem da sam sada isprobao mbanking od erste banke na mom android mobitelu i aplikacija radi odlično, sve se vidi, ono plaćanje uslikaj i plati stvarno radi, 5-6 računa probao i svi bez greške. Sve što se nalazi na internet bankarstvu ima i ovdje, plus neke opcije tipa najbliži bankomat, poslovnica, kotakt, prijavit izguljenu karticu...

eto još jednog plusa ako imaš android ili iphone
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 21:43   #159
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
@kruno
koliko te izadje m-banking usluga
baban je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 21:51   #160
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor agent orange Pregled postova
@kruno
koliko te izadje m-banking usluga
6kn/mj. ako sam dobro vidio na cijeniku
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2012., 22:00   #161
baban
Premium
Moj komp
 
baban's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: DE
Postovi: 591
ja sam u hpb-u i prezadovoljan sam nakon splitske
danas su mi rekli da je hpb m-banking u testiranju i da bi u veljaci trebala usluga biti dostupna klijentima
jos da bude jeftina
baban je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 19:48   #162
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp