Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Optički uređaji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2006., 12:55   #1
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
BENQ

Hoce kolega da kupi DVD-RW snimac pa se dvoumi izmedu dva modela Benq 1650 ili DQ60 koliko sam ja vidio razlika je jedino u tome sto ovaj drugi moze da snima DVD-RAM ako neko zna nesto vise molio bih da pomogne u razrjesenju ove dileme.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2006., 01:02   #2
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ako ih ima negdje za kupiti - definitivno DW-1650 (ili 1655 - to je isti snimač + LightScribe). Kod BenQ-a je situacija ovakva sa novijim i popularnijim DVD snimačima:
DW-1640, 1650, 1655 - temeljeni na Philips Nexperia čipsetu, to su "pravi" BenQ snimači, koji su im i donijeli popularnost (uz nešto stariji 1620 koji je sve započeo), daju odlične rezultate snimanja sa SL medijima, malo slabije podržani DL mediji (recimo Verbatim 2.4x snimaju dobro, ali samo na 2.4x), odlični čitači, imaju mogućnost skeniranja PIE-PIF grešaka (Nero CD-DVD Speed), overspeed, smartburn...
DW-1670 - temeljen na Panasonic (Matsushita) čipsetu, promjena vjerojatno kako bi izbacili DVD-Multi snimač (+R/-R/-RAM), u odnosu na ove gore nedostaje overspeed, smartburn, PIE/PIF skeniranje, i nažalost vrhunska kvaliteta snimanja. Mislim, kvaliteta je uglavnom dobra, ali ipak nešto slabija i nešto manje konzistentna. Novosti u odnosu na 1640-1650-1655 - DVD-RAM podrška, Mount Rainier;
DQ-60 - isto Panasonic čipset, slične osobine kao 1670, BenQ fanovi ovaj drive ne smatraju pravim BenQ-om (isti kao Teac DV-W516E i Plextor PX-750A). Solidan, ali nema one funkcije koje BenQ čine onim što jest.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2006., 01:10   #3
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Tako je. Najbolje je uzet 1655. Ili eventualno 1650, kome ne treba Lightscribe njemu je svejedno.
SRV je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2006., 13:29   #4
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Ima kod nas jos malo 1650 pa neka to kupi ja sam dosada promjenio ravno 8 snimaca u ovih nekoliko godina od kako su se pojavili po normalnim cijenama dosada mi je ovaj Plextor najbolji jeste skup, ali mene je kostao kao obicni snimac neki su dugovi bili u pitanju pa sam dobio Plextora.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2006., 21:11   #5
Seafreak
Mali od soli...
Moj komp
 
Seafreak's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 72
Jucer sam kupio Benq DW1650 u Links-a i mogu reci da sam odusevljen. Odusevila me ljubaznost osoblja iz Links-a u Splitu, koji su mi cak dali i paket DVD-eva na poklon iako sam ih natjerao da me cekaju debelo iza radnog vremena. DW1650 przilica je procitala i najostecenije i najzaprljanije cd-e koje sam nasao i to bez problema (pri tome mislim na povrsinska ostecenja). Przi takodjer bez greske. Moj Pioneer DVD player inace jako dobro radi, ali Benq przilica je procitala cd-e koje nisam ni mogao pokrenuti preko Pioneera a ni TEAC CDRW, a da ne govorim kako je dobro przila na par cd-a koje mi TEAC nije nikako htio progutat.

Za Plextora kazu da nema sta ne moze, ali Benq mu je u najmanju ruku vrlo blizu. Odusevljen sam. : goood :
Hvlala svim forumasima na dobrom savjetu...
Seafreak je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 07:19   #6
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Jel itko zna gdje bi se moglo doc do tih benq przilica, ja trazio i nigdje ne mogu naci....
Stvarno bi volio imati svoj primjerak : nuts : : nuts :
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 08:51   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 10:10   #8
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Nazalost ni u jednom od ponudjenish shopova vise nemaju na lageru przu...cak sam jednu trgovinu zvao i kazu da pojma nemaju sto se desava i uopce neznaju dali ce ih vise dobiti...: hitthewa
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 10:20   #9
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Sve sam modele pretrazio u skoro svim shopovima
DW 1640
DW 1650
DW 1655
nigdje ih nemaju, sve rasprodano niti neznaju kada ce ih dobiti...


Odlucio se za ovo
Lite On SHW-165H6S
Sto vi mislite ???: nono :
nadam se da je izbor dobar u odnosu na ponudu u ovoj zabit..(znam, znam za plextor ali toliko love nemam, niti bi dao za przu)
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 12:16   #10
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
U nedostatku pravih BenQ-ova i zbog skupoće Plextora, kad se radi o samom snimanju, ja bih uzeo 1. LG, 2. LG, 3. NEC/Pioneer.
Ako su bitne napredne mogućnosti čitanja (čitaj: skeniranje kvalitete DVD-ova), onda jedino preostaje LiteOn ili neki od novijih Samsunga (isti čipset kao LiteOn - MediaTek) koji podržavaju skeniranje. U obzir dolazi čak i najnoviji BenQ 1800 jer se zapravo radi o LiteOn-u (nažalost).
Po mom mišljenju, najbolja je kombinacija ako imate dovoljno love - LG H1x kao snimač, bilo koji LiteOn DVD-RW kao čitač (ne zbog brzine ili kvalitete čitanja, tu je LG možda i bolji, nego zbog skeniranja kvalitete).
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2006., 13:18   #11
Željac
sto da napisem ?!
 
Željac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zg
Postovi: 880
pozdrav !

ja imam benq DW 1650, kupljena u linksu prije dva, tri mjeseca, zbilja je dobra i za svaku pohvalu, nisam imao nikakvih problema s njom, pržio sam na svakakve medije i na svakog je odlično snimila...
prijatelj je sinoć u links uzeo LG H22
http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.112.122
i čini mi se također kvalitetna i dobra pržilica, nekoć sam i ja imao LG cd pržilicu, bila je stara oko 5 godina i cd-e je pržila od dana kad sam je kupio pa do dana kad sam je zamjenio.
Benq je po MENI jako dobra pržilica sa dobrom cjenom, a LG će se sad dokazati premda mislim da je i on OK.
a DVD čitač mi je LiteOn i nikad s njim problema nisam imao tako da sam zadovoljan sa svime !

Željac je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 13:31   #12
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
I u sarajevu nema vise kupiti BENQ snimaca, i nece ih vise biti iz poznatih razloga tako da je ponuda snimaca pravo jadna par modela NEC-a, PHILIPS-a, PIONEER-a is. Ja sam dobio ovaj PLEXTOR povoljno neka mucka je bila u pitanju inace nebih dao toliko love snimam vec godinama promjenio sam sve i svasta sve je to priblizno slicno za prosjecnog korisnika tako da se isplati kupiti sta je u datom momentu povoljno bilo cijenom, bilo garancijom. Ovaj Plextor snima ok mada ima medija kojima spusti brzinu snimanja na 6x ili 8x valjda mu nesto neodgovara posto ima to automatsko podesavanje snimanja, sam kvalitet snimka je odlican doduse ja volim samo Verbatim DVD+ medije tako da nemoze niti da nevalja jedino drugima snimam na svakave medije sve radi osim prokletog Princa.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 16:00   #13
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
I u sarajevu nema vise kupiti BENQ snimaca, i nece ih vise biti iz poznatih razloga tako da je ponuda snimaca pravo jadna par modela NEC-a, PHILIPS-a, PIONEER-a...
S obzirom da su BenQ i Philips godinama bili u partnerstvu glede proizvodnje optičkih pogona, neki Philips snimači su zapravo BenQ. Dobro, priča je malo složenija... Svi najpopularniji BenQ snimači koriste Philips Nexperia čipset, a u globalu je Philips davao tehnologiju, a BenQ jeftinu radnu snagu. Ovo ne vrijedi za najnovije optikanere jer je prvo LiteOn kupio BenQ-ov odjel za proizvodnju optikanera, pa su onda Philips i LiteOn nedavno potpisali suradnju. Rezultat - BenQ se pokvario s novijim pogonima jer su prešli na Panasonic čipset, LiteOn-i su se malo popravili jer su uzeli par dobrih tehnologija od BenQ-a, a s ovom najnovijom suradnjom LiteOn-a i Philipsa, možda budući LiteOn-i budu ono što je nekoć bio BenQ (samo malo manje kvalitetno).
Uglavnom, ako slučajno među tim Philips modelima ugledaš DVDR1648P - kupuj. To je isti pogon kao BenQ DW-1640.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 17:01   #14
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Kupio

HP dvd940i

...tipovi u kvarku mi promjenili misljenje prilikom kupnje, govoreci mi da je hp jedan od najboljih...tako da je lite on otpao,a koliko vidim i nije nesto...

I sto kazete o hpu ?
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 18:11   #15
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova
Kupio HP dvd940i
...tipovi u kvarku mi promjenili misljenje prilikom kupnje, govoreci mi da je hp jedan od najboljih...tako da je lite on otpao,a koliko vidim i nije nesto...
I sto kazete o hpu ?
Čestitam. Umjesto običnog LiteOn-a kupio si 'brandani' LiteOn. : wtf :
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 19:43   #16
CoreDownloader
Skidaj se do kraja ;-)
Moj komp
 
CoreDownloader's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Tunguzija
Postovi: 158
Primjetih..poceo prziti traxdatin dvd 8x i nece ga dozvolit vise od 6x ...kreno przit na 6 kad ono vidim dolje na neru u pocela skakati ona mala zelena trakica ko luda ....: giljotin

Sutra idem pa mjenjam za LG
CoreDownloader je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2006., 19:45   #17
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ak ides mjenjat sutra odi pa mjenjaj za NEC-a.A to kaj to smeće od ritek-a przi na 6x nije problem, bitnije je kako ga isprži. većina pržilica riteka ne voli ionako. NEC 2510 jedino na kaj je lose przio (to je prastara przilica) je bio RITEK.
(tocan kod sad ne znam al neki noviji je 8x, vjerojatno isto to kaj ti imas, jedino su mediji bili platinum)


Citiraj:
Autor CoreDownloader Pregled postova
Primjetih..poceo prziti traxdatin dvd 8x i nece ga dozvolit vise od 6x ...kreno przit na 6 kad ono vidim dolje na neru u pocela skakati ona mala zelena trakica ko luda ....: giljotin

Sutra idem pa mjenjam za LG
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote