Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2016., 21:17   #1381
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ne volim APU, pretvara PC u konzolu. APU nebu dovoljan nikada za gaming, smo multimedija a za to je dovoljan i tablet . Rastu rezolucije, zahtjevi itd. 4K gaming je pred vratima, VR, 120 hz gaming i sve ostalo, nema tu kaj delati APU. IMO. Više bi volio da vrate integrirane grafe na ploče a spuste cijenu procesora.
APU je već sad dovoljan za gejmanje.
Inače konzole ne bi postojale.
A,pc igre su svedene na konzolaske portove.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:25   #1382
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Citiraj:
Autor Hawker Pregled postova
APU je već sad dovoljan za gejmanje.
Inače konzole ne bi postojale.
A,pc igre su svedene na konzolaske portove.
Ma preseravanja, evo pogledajte ovaj review AMD A10 7850k od JayzTwoCents i kako se i na tome cak moze solidno igrati Battlefield 4, a di se nebi moglo na gtx 750ti i buducim APU-ima sa HBM-om.

EDIT:
Također se vidi koliko drasticno rastu performanse sa brzom memorijom.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:33   #1383
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Ma preseravanja, evo pogledajte ovaj review AMD A10 7850k od JayzTwoCents i kako se i na tome cak moze solidno igrati Battlefield 4, a di se nebi moglo na gtx 750ti i buducim APU-ima sa HBM-om.

EDIT:
Također se vidi koliko drasticno rastu performanse sa brzom memorijom.
Budući APU sa HBM će bit masivni napredak jer jedino što trenutačno koči AMD da pomete sve entry level diskretne grafe je problem memory bandwitha koji će bit rjesen sa HBM.

Taj progres je nezaustavljiv.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:37   #1384
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Pa ako im taj APU nebude u rangu gtx 750ti ili jaci bolje da ga ni ne izbacuju zato jer ce onda biti u krugu Broadwellove iGPU
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:45   #1385
Hawker
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,972
Daleko će to bit iznad Broadwell igpu i, što je najvažnije, jeftinije.

AMDu je samo trebao HBM i zato su i krenuli onomad sa Hynixom u razvoj.

Ljudi jednostavno nisu svjesni što donosi APU+HBM.
Hawker je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 21:48   #1386
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Pa nije jasno samo onima koji ne zele da im bude jasno, vidi se tocno po ovom videu sta sam stavio koliko drasticno utjece brzina memorije na APU, sta ce tek bit sa HBM-om moze se samo naslutit, em sto ce to bit na potpuno novoj i unaprijeđenoj platformi od sadasnjih APU-a
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:09   #1387
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ajmo onda razdvojiti konzolaške prilagođene igre i igre koje hoćemo gledati na 2-3-4k sa eyecandyima koje konzole neće vidjeti iduću deceniju.

pričamo o tome da se industrija razvija kao i do sada i jednostavno voli raw power, a i mi volimo sve šta dolazi sa tim raw powerom.

ako si sirotinja - kupi konzolu, ako hoćeš finu grafiku - kupi komp sa propisnom grafom, ako si xyz - kupi int. grafu... ni ne znam kako bi nazvao tu skupinu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:10   #1388
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
To su trendovi i ne žive svi u vukojebini. PC je elitistička platforma a za sve manje zahtjevne tu je konzola kada je igranje u pitanju.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:40   #1389
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
To su trendovi i ne žive svi u vukojebini. PC je elitistička platforma a za sve manje zahtjevne tu je konzola kada je igranje u pitanju.
20% korisnika Steama se igra na Intel integrušama...al pretpostavljam da je u tvom svijetu i Steam nebitan i malen


Ako pribrojimo konzole i PC kartice slabije od 750ti, na tome se igra 90% populacije
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 22:55   #1390
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nisam siguran da steam ne detektira nešto pogrešno. Npr. Integriranu grafu iako imaš i klasičnu. Ali OK, recimo da sam ja u krivu, nebitno. I dalje ne vidim budućnost u apu igranju bez obzira na hbm propusnost...vidimo kako konzole prolaze u tome i to samo zato jer se posebno trude oko optimizacije pa je svejedno to neki minimum.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 23:10   #1391
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ajmo onda razdvojiti konzolaške prilagođene igre i igre koje hoćemo gledati na 2-3-4k sa eyecandyima koje konzole neće vidjeti iduću deceniju.

pričamo o tome da se industrija razvija kao i do sada i jednostavno voli raw power, a i mi volimo sve šta dolazi sa tim raw powerom.

ako si sirotinja - kupi konzolu, ako hoćeš finu grafiku - kupi komp sa propisnom grafom, ako si xyz - kupi int. grafu... ni ne znam kako bi nazvao tu skupinu.
marketing direktore..

bas iz ovih razloga sam malo isprobavao zadnjih mjeseci razlicite grafe.. i razlicite detalje (to mozes i sam probati)

iznenadis se koliko puno vise novaca das za nista bolje.. ili koliko je zapravo malo razlike izmedju ghigh ili ultra detalja, ili cak med i ultra detalja..

igram ovih dana sa sincicem na ovoj smrdusi integriranoj na ovom i5 dirt3 , na low detaljima radi glatko.. na prvu se odmah vidi da su low detalji ..nakon 5 minuta zaboravis
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote