Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.01.2016., 00:17   #2941
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Zašto uopće koristite bilo kakva burn-in sranja ?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 00:24   #2942
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Ej ovako ljudi, nemojte trolati amd temu .
Uglavnom izdrkava me ta R9 380 vec par dana nesto...zapravo izdrkavaju me drajveri vjerojatno.
Htio sam zapravo reci da sam imao uzasas screen tearing dok dam igrao BF4.
Namjestio sam onih jbnih 60fps...config file..iskljucio v sync, smanjio detalje i uvijek taj jbni tearing...dere li ga dere.
Naletio sam na kraju na neke teme o "monitor overclocku" i probao.
Uspio sam pokrenuti monitor na 1080p u 70hz i mogu reci da je fluidnije i da imam manje poderanih slicica bar mi se tako cini, mozda je placebo mozda nije ali meni je bolje i bolje odmah igram. Sutra cu probati na 75hz.
Ne znam ima li ko iskustva s time?
Si overclockao taj 380? Koje su ti temperature.
Koje drivere imaš?
Ja nemam problema.
Samo mi je jednom na malo jačem OC-u ekran imao dugine boje iza sebe a miš radio.
Kako sam u to vrijeme držao prime test jer je izbacivala 5 worker na 4.3ghz i 1.376V, podignuo sam na 1.38V i sada mi drži proc a bome i grafička na ovom.

Probaj staviti na ovo.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 00:37   #2943
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zašto uopće koristite bilo kakva burn-in sranja ?
Zahladilo je, a ovako imam 2 u jedan

Šala, no zanimalo me kako ide... kratko sam pokušavao dok nisam vidio da vrm ide preko 100 jer sa +50 powerom ovo fakat može sjebati karticu....

Za stabilnost do ocam obično vrtim heaven....

Za razliku od 280x izgleda ovdje sam dobio normalnu karticu koja ide na 1155... Možda malo i više, no ne jebe me tih 45 mhz, ali kad je to 150+ mhz kao na bivšoj 280x prema boljim primjercima kartica onda imam kisel osmjeh kad god je koristim...

i da, moja verzija kartice je ona novija - 1040/1500 sa backplateom..

Išao sam na nju umjesto 970 jer nisam im mogao oprostiti tih pol gige rama tj da im je došlo do "greške u komunikaciji" između inžinjera i marketinga... A i palim se na "veličinu".. Više tranzistora, više rama, više kila hladnjaka, viša potrošnja.

Nadam se da neću požaliti u igrama u onome što mi je najbitnije...
Vsync i glatkoći izvođenja na 60 fpsa....


E sad, pošto mi ta grdosija jedva stala u CM 690 kućište, koristim drugi slot na ploči i on prijavljuje PICE 8x 3.0. Sad po testovima nema razlike u fpsima, ali mene zanima ima li ikakve druge razlike, recimo brzina učitavanja?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 23.01.2016. u 00:48.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 00:37   #2944
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Ma overclockao i drzao stock..probao sam sve...drajvere sam za sad stavio zadnje catalyst jer su ovi crimsom govno...barem na ovom mom win 10 x64. Znaju mi se pojavljivati neke ljestve umjesto ikone misa, problem sa zvukom na Tv-u...bezveze.
Kad clocknem grafu i vrtim recimo furmark gpu load 100% a frekvencina pokazuje bubam, 880mhz...kad kloknem malo vise pokaze vise ali svejedno ne ide do maximalnih koliko sam stavio. Barem tako kaze gpu-z.
Zapravo to me i ne briga previse...najvise sam se zajebavao oko tih jebenih crta u igri a da v sync nije ukljucen.
I evo sad sam odigrao jos jedan tdm na bf4 i mogu reci da 100% ima barem malo manje tih pokidanih slicica tijekom igre.
Stavio sam refresh monitora na 70hz...ne znam koliko ce to biti zdravo za njega ali bmk

I da..prosla je grafa test u 3dmarku i sa gpu 1120 mhz ali djabe kad je maximalna bila manja .
Vi koji clockate jeste ikad provjeravali zapravo jel se stvarno vrti na tim frekvencijama ili samo tako pise
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 01:02   #2945
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor dekky Pregled postova
Vi koji clockate jeste ikad provjeravali zapravo jel se stvarno vrti na tim frekvencijama ili samo tako pise
To se lako da provjeriti tako da se afterburner ili gpuz ostavi u pozadini pa poslje provjeri. meni je na 1200 počela downclockati....

A za ostale tipa valley koristim OSD gdje vidim sve od loada, rpm, clocka, memorije grafe i rama, do svake jezgre... To koristim u igrama dok ne uštimam ako šta treba....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 08:07   #2946
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Meni su u igrama i benchmarcima uvijek taktovi kako sam i stavio, jedino dok sam u glavnom meniju izvan igre onda padaju taktovi zato jer tamo garfa ni ne radi punom snagom.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 10:07   #2947
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Ja sam u WOW-u skužio da je tearing uvijek prisutan ako mi je VSync isključen, pa makar ograničio FPS na 50 s onim sliderom u Crimsonu.
Brlja je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 10:59   #2948
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor Sphere Pregled postova
Meni su u igrama i benchmarcima uvijek taktovi kako sam i stavio, jedino dok sam u glavnom meniju izvan igre onda padaju taktovi zato jer tamo garfa ni ne radi punom snagom.
zato jer ti nije lockana 60 fps.
Da lockaš taktovi bi padali ako može potegnuti tada iznad toga. Meni npr ni dvije sekunde ne budu isti taktovi u TR osim ako na nekim scenama ne padne ispod 60 fps - tada rade na maximumu. raspon ide od 600-1150, a frejmovi stabilnih 60. Ali dobro ja igram na 1920x1200.

Može pasti i ako trotla (temp, power ili oc limit) i ako je cpu bottleneck, ali dobro 3570k na 4.5 je izvrstan proc za gaming i rijetko koja igra zakuca koju jezgru na 100...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 11:02   #2949
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Jel ko probao ovo http://www.radeonpro.info/features/d...vsync-control/ ? Mislim na one koji imaju problem tearinga slike.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 15:32   #2950
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Radi u assasin creedu 2. Ekvivalent adaptiveu koji ati nezna ugraditi u driver vadivši se na neke legale i pizde materine i druge izlike... kao d3d overide tripple sync.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 15:58   #2951
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Jel ko probao ovo http://www.radeonpro.info/features/d...vsync-control/ ? Mislim na one koji imaju problem tearinga slike.
Čak se i na tom linku spominje da je moguć Tearing unutar perioda kada je uključen, ali je neaktivan tj. kada grafa generira ispod 60FPS.

Ovo mi se ukazalo par puta u Fallout 4, pa sam se čudom čudio, te mi je jedino logično objašnjenje da ako frekvencija monitora i generirani FPS nisu isti javlja se Tearing, bez obzira što je FPS ispod frekvencije monitora.

Ovo su zapravo oba tabora loše odradili, ali bitno da naplaćuju masnu lovu za grafe i monitore :/

Btw znam da postoji G-Sync, ali to je pak bezobrazno skupo, samo da bi imao normalnu sliku na monitoru.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 16:17   #2952
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Zato je freesynce prilicno pristupacan, koji na kraju krajeva i spada pod ovu temu...
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 17:21   #2953
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
Čak se i na tom linku spominje da je moguć Tearing unutar perioda kada je uključen, ali je neaktivan tj. kada grafa generira ispod 60FPS.

Ovo mi se ukazalo par puta u Fallout 4, pa sam se čudom čudio, te mi je jedino logično objašnjenje da ako frekvencija monitora i generirani FPS nisu isti javlja se Tearing, bez obzira što je FPS ispod frekvencije monitora.

Ovo su zapravo oba tabora loše odradili, ali bitno da naplaćuju masnu lovu za grafe i monitore :/
Tearing nastane jer ti pokaže dio jednog framea i dio drugog bez obzira da li je fps iznad ili ispod refresh ratea. Nastaje i ako je isti ako nisu u syncu (fps cap)

Ova funkcija dynamic - adaptive služi da ti locka vsync na 60 fpsa i isključi ga kad padne ispod 60.
Nije stalno 60-30-30-30-60-60 nego 60-59-49-42-60-60 sa teringom jer nema synca.
To je to.


Sa vsyncom imaš ovo:



Sa adaptive/dynamic imaš ovo.



Po meni sasvim dobar trade off.

EDIT: Isprobano u Tombrideru, radi solidno.... u igri vsync off, u RPro na dynamic 60 fpsa...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...

Zadnje izmijenjeno od: Alfa_R. 23.01.2016. u 17:48.
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2016., 18:10   #2954
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Adaptive (Dynamic) uglavnom radi dobro, ali postoje situacije u kojima ima vidljivog tearinga. Kada framerate nakratko padne sa 60 na npr. 45 baš se vidi kako "raspara" sliku ... doduše ovo je relativno rijetka pojava, ali kada se dogodi vrlo je uočljiva.

V-sync Lag nisam toliko primjećivao, ali vjerujem da je i on primjetan oštrijem oku.

Naravno Freesync i G-Sync su ovo uglavnom uklonili, ali cijena jednog 27" 1440p IPS monitora već ozbiljno grize novčanik. O Freesync/G-sync 4K IPS-u da niti ne pričamo

Zadnje izmijenjeno od: dh41400. 23.01.2016. u 18:18.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 17:14   #2955
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Ovo moje pitanje je u rangu "Je**** bi se a da joj ne uđe"....

Uglavnom, ja bi ugasio powerplay u igrama, a da radi u 2d-u.
Uspio sam ga ugasiti u afterburneru, ali onda ostane 1150 mhz i u 2d i lagano se grije...
Mogu paliti gasiti na taj način, ali bi rađe da u svakoj igri upali max ili preko profila igrica da jednom stavim i to je to.

Da li je to moguće?

Ili bar preko nekakve ikone pali gasi....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 19:13   #2956
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Da sam sebi odgovorim... Riješio sam pomoću RadeonPro.
Startam igru on prepozna i uključi overdrive sa opcijom allways use higest performance clock while gameing.
Kad se isključi igra vraća na stari OC (isti, samo bez te opcije)...
Jedina mana je dok je igra ikonificirana radi na max clockovima (ako gejmam to obično bude dosta jer svako toliko spustim i surfam malo), ali bolje i tako nego nikako..... bar kad ugasim koristi 300 mhz.

Još da glupi RadeonPro nema onaj prozor od helper module na 64 bita... gdje bi bio mojoj sreći kraj....
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2016., 23:03   #2957
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 13:07   #2958
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
GPUOpen is a new philosophy spearheaded by AMD that aims to bridge the gap between console and PC game development by allowing optimal access to the GPU for developers. GPUOpen is a portal to effects, SDKs, libraries and tools that provides various levels of GPU access and functionalities for real-time graphics and content creation. In addition GPUOpen components are provided with an open source license to give developers full control and usage of the code they choose to use. GPUOpen marks the beginning of a new era where developers are able to achieve their artistic and technical vision via open and unrestricted access to the GPU.

A critical design goal was to have*GPUOpen created*by developers, for developers, keeping*marketing elements to a minimum. The creation of the Radeon Technology Group led by Raja Koduri was key in turning GPUOpen into a reality and I am very excited*that this project*is now being launched.

Today is the birth of GPUOpen and like any newborn it has some growing to do. As we add*new content over the next few months we will be listening to developers feedback and respond as needed.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2016., 23:24   #2959
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Good guy AMD

Još da ovi malo otvore svoj shitworks... Kakvav bi to altruizam bio

EDIT:

Geez, sad sam pročitao svoj post i sam sebi zvučim fanbojski, sorry, fakat mi to nije bila namjera...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote