Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.06.2014., 13:14   #31
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
naravno da ne moraš... izvadi pinove iz jednog headera naguraš u drugi skupa sa postojećim, radi 100%
Postoji li tu neki finiji način od čupanja i guranja klještima?

Malo mi je to guerilla mod. Nedo vrag da se neki pin izvuče pospoji neke kontakte i ode ceo sistem
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 13:19   #32
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma ni ćut... imao sam tako spojeno na starom zračnom kuleru i sada na corsu.

sa iglom ili nećim sitnim klikneš na pinovlje sa boka konektora, to ide van i onda samo naguraš u drugi... doslovno minuta posla.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:40   #33
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
naravno da ne moraš... izvadi pinove iz jednog headera naguraš u drugi skupa sa postojećim, radi 100%
Ponekad radi, ponekad ne.
Zavisi kolko ploča ampera šalje na 3-pinski konektor.
A i nemereš onda očitavat RPM ak se ne varam.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2014., 14:48   #34
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,062
Citiraj:
Autor Jaki Zidar Pregled postova
tak je to kad montiraš ventove umoran iza jedan ujutro (idealno vrijeme za testirati glasnoću/tišinu ventova)

Uglavnom, drago mi je da ti sad sve radi kako treba. Velim, meni je Link dobro radio sa stock ventilatorima, međutim 3-pinski su mi stvarali probleme.
Upravo tako, nije bilo gluho doba noći al je bio sumrak u glavi.
Al kad mi je Link reko da ima novi firmware za vodeno, priceless.
Šta još sve neću doživjet, uskoro ćemo i frižidere i vešmašine flashat, pomislih.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 14:44   #35
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Pozdrav svima!

Jučer sam si dao truda pa sam napravio test OC i hlađenja procesora.

Testovi koje sam koristio su MAXON Cinebench R15 i ASUS RealBench 2.2 koji se sastoji od 3 podtesta: Image Editing, Encoding i OpenCL. U grafikonu je prikazan kumulativni score za ova 3 podtesta.

Kao test stabilnosti sam koristio IntelBurnTest v2.54, postavke su bile 10X (times), High, All Threads.

Prije nego što pokažem rezultate, nekoliko važnih informacija:

-najviši stabilni OC kojeg sam postigao na ovom procesoru je 4.5GHz (45 x 100) pri 1.27v. Temperature su s dodatno ugrađenim Corsair SP120 Quiet Edition vrlo visoke, međutim siguran sam da bi sa stock ventilatorima bile značajno niže (nažalost nisam stigao ovaj dio odraditi, no zato sam napravio test s odličnim Alpenfohn WingBoost 120 ventilatorima koji su okvirno na nivou Noctue po kvaliteti izrade i omjeru performansi/glasnoće(tišine).

-najviši OC s kojim je proc uspio odvrtiti do kraja Cinebench i RealBench je 4.6GHz (46 x 100) pri 1.337v, međutim pri ovim postavkama IntelBurnTest bi mi redovito rušio Windowse već nakon 3-4 testa (od 10), pa s obzirom da je i ovo relativno visoka voltaža pri kojoj se Corsair H80i pošteno namučio već i s benchmark testovima, odustao sam od daljnjeg maltretiranja procesora (izvukao se ).

-brzina cache-a je postavljena na fiksnih 3.9GHz pri 1.20v za sve frekvencije procesora

-brzina sabirnice je defaultnih 100MHz

-postavke memorije su 1600MHz pri 9-9-9-24 1T

-svi rezultati su dobiveni pri sobnoj temperaturi od 25-25.5C (klima)

-Cinebench score dobiven prosjekom rezultata 3 testa na svakoj frekvenciji

...

No, da ne duljim, evo rezultata:















U svakom slučaju, mislim da ćemo se svi složiti da je nekakav optimalan OC za ovaj primjerak procesora 4.3GHz pri 1.17v Vcore. Performanse u sintetičkim i real-life testovima su povećane za oko 13% dok su temperature povišene za ~8% (u odnosu na stock frekvenciju). Meni savršeno prihvatljivo za 24/7 OC u svim situacijama, jedino bih si postavio Adaptive voltažu za manju potrošnju kad se prockas ne koristi intenzivno. Sve u svemu, neloše
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2014., 15:00   #36
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Zaboravio sam napisati da je mjerenje glasnoće ventilatora odrađena aplikacijom DecibelMeter (za Windows Phone OS) koja bilježi minimalnih 43dB(A) što je tišina sobe u kasnim satima sa zatvorenim prozorima i ama baš nikakvim izvorom zvuka.

Brzina ventilatora grafičke kartice je bila postavljena na minimum (26% - nečujno), dok je napajanje ionako nečujno neovisno o tome da li je sistem u idle ili pod opterećenjem (ako se ne varam, sistem je povlačio oko 221W pri 4.5GHz i IntelBurnTest, što je debelo ispod "granice" od oko 500W gdje se ventilator napajanja jedva može čuti i na taj način utjecati na ukupnu zvučnu sliku).

Max.Core Temp u 2.grafikonu je najviša zabilježena temperatura jedne od jezgara prilikom ASUS RealBench testa.

Eto, nadam se da sam sad pokrio sve eventualne nedoumice
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2014., 11:05   #37
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Stigao novi hardveraj!

Zasad samo jedna teaser fotka...

Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2014., 11:27   #38
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Zašto si mijenjao 4670K za 4690K? :/
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2014., 12:08   #39
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Zašto si mijenjao 4670K za 4690K? :/
Vidjet ćeš za koji dan...
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2014., 11:07   #40
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Jaki Zidar je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 23:40   #41
Jaki Zidar
Registered User
Moj komp
 
Jaki Zidar's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
Pozdrav svima!

Prije par dana se vratih s godišnjeg; dočekala me poveća kutija novog hardveraja, što kupljenih preko e-baya, što osvojenih putem nagradnih igara/aukcija; uglavnom - očekujte poprilično osvježeni MAXIMUS Fortress V2 kroz koji dan, u međuvremenu evo par teaser fotki



Jaki Zidar je offline   Reply With Quote