Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2009., 12:05   #1
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Obrisana particija

Situacija je sledeća:
Zbog upada virusa u računalo bio sam prisiljen napraviti kompletnu reinstalaciju Windowsa.
I sad prije reinstalacije da bi sačuvao podatke na HDD-u posudio sam od prijatelja vanjski HDD od 350 GB i na njega kopirao ono što je važno.

Nakon toga krenuo sam sa reinstalacijom. Nakon obavljenog posla nakon što sam instalirao drivere s matične ploče htjeo sam sa vanjskog HDD-a vratiti iskopirane datoteke. No kad sam ga priključio na USB priključak kompj. ga ne prepoznaje, tj na zvučniku čujem da je priključak ostavren no kad otvorim My commputer njega nema. Probao sam u drugi USB priključak ista stvar, probao sam i kod prijatelj opet isto. I sad sam dobio informaciju da je obrisana particija ( ne znam kako). Na tom HDD- je više od 300 gb podataka, što mojih što prijateljevih a ja ne mogu donjih. Da li postoji način da se ti podaci spase (jer su mi važni). Disk nije formatiran znači podaci su na njemu a ja ne mogu do njih...Unaprijed hvala
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 12:08   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Izvadi disk iz kućišta i direktno ga spoji na matičnu, možda elektronika u kućištu zeza
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2009., 13:05   #3
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Izvadi disk iz kućišta i direktno ga spoji na matičnu, možda elektronika u kućištu zeza
Jest ako ga vadim iz kućišta gubi li se garancija (5 god.)
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2009., 13:15   #4
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Gubi se, a ako ga daš na servis gubiš podatke vrlo vjerovatno, na tebi je odluka
Evo, kolega forumaš ima isti problem:
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=153738
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 01:22   #5
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Vidis li disk slucajno u disk managmentu? Ako ga vidis u disk managment probaj mu dodijelit novi drive letter pa vidi sto ce bit...
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 10:51   #6
Jerry_nidžo
Premium
 
Jerry_nidžo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: KOSORE
Postovi: 226
Citiraj:
Autor Joke Pregled postova
Vidis li disk slucajno u disk managmentu? Ako ga vidis u disk managment probaj mu dodijelit novi drive letter pa vidi sto ce bit...
Disk u drive menagmentu vidim. Ako pod drive letter podrazumjevate dododavanje particije to je učinjeno ali traži formatiranje a to ga se bojim, jer formatiranje znači definitivno ćao podacima...
Jerry_nidžo je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 14:52   #7
Joke
N00B
Moj komp
 
Joke's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Split
Postovi: 3,886
Citiraj:
Autor Jerry_nidžo Pregled postova
Disk u drive menagmentu vidim. Ako pod drive letter podrazumjevate dododavanje particije to je učinjeno ali traži formatiranje a to ga se bojim, jer formatiranje znači definitivno ćao podacima...
Citiraj:
How to assign a drive letter
To assign a drive letter to a drive, a partition, or a volume, follow these steps:

1. Log on as Administrator or as a member of the Administrators group.
2. Click Start, click Control Panel, and then click Performance and Maintenance.

Note If you do not see Performance and Maintenance, go to step 3. Performance and Maintenance appears in Control Panel only if you use Category view. If you use Classic view, Performance and Maintenance does not appear.
3. Click Administrative Tools, double-click Computer Management, and then click Disk Management in the left pane.
4. Right-click the drive, the partition, the logical drive, or the volume that you want to assign a drive letter to, and then click Change Drive Letter and Paths.
5. Click Add.
6. Click Assign the following drive letter if it is not already selected, and then either accept the default drive letter or click the drive letter that you want to use.
7. Click OK.
__________________
IE6
Linux is Not Windows
Joke je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2009., 15:50   #8
Mr.Lordi
Registered User
 
Mr.Lordi's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Između noći i dana
Postovi: 19
Probaj priključit prijenosni hdd izravno iza na ulaz...meni je to pomoglo...
Mr.Lordi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na