Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.03.2019., 15:30   #2911
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ima njih puno više u hr. Kažu do 40 000 čak . Službeno oko 17 000

Druga stvar je što 99% njih ne želi u škole iako imaju sve besplatno , dobiju 960 kn za drva svaku zimu, 200 kn struje svaki mjesec , ne plaćaju komunalije , ne rade nikad ni dana , niti plaćaju ikakve poreze i slično a očekuju sve povlastice našeg društva .

Većina ih živi od socijalne pomoći i kradje... Meni su ukrali jebene rine sa kuće u sred bijela dana i kad sam zvao policiju morao sam pustiti malog cigu zato što je maloljetan a ja skoro dobio pritvor i kaznu za zadržavanje i navodno udaranje (a stvarno nisam iako sam trebao) .

Ne trude se uklopiti, žive od danas do sutra bez ikakve kulture i higijene . Ponudis im plaćeni posao, nitko neće, npr cijepanje drva, unošenje drva i slično...

Nisu svi takvi ali od 100 90 je tako sigurno

Nitko ne kaže da nema i bijelih lopova nego da su oni takav narod...
E sad ovdje ima trolova ili likova koji žive pod kupolom pa pričaju nebuloze o generaliziranju...

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: buljaka. 23.03.2019. u 15:45.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 16:49   #2912
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor panasonic Pregled postova
Nepoznati likovi nude radove na kući i ovaj pristane bez da ima pojma da li su oni uopće registrirana firma? Ovo je vrhunac.
Stvarno ne znam čemu uopće to pričati po forumu, bio si na policiji gdje i trebaš, ako ti oni ne mogu pomoći onda ne znam kako će članovi foruma...
Bas citam i cudim se

Svaka skola se placa.

Samo nisam skuzio jesu oni njima platili tih 7800kn za sat vremena posla
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.03.2019., 17:14   #2913
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Očito jesu, jer je napisao da nisu htjeli otići dok ne dobe lovu.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 19:07   #2914
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Očito jesu, jer je napisao da nisu htjeli otići dok ne dobe lovu.
Nismo platili toliko, platio sam samo za škart materijal i dalje previše, ali što je tu je, ima i gorih stvari u životu. Njima je i bilo u interesu da bubnu što veću cijenu, tako da kasnije mogu reći, evo spustili smo vam. Lik je računao kolina mislim po 500 kn , sad mi je žao što mu nisam rekao da odemo tu blizu do limara, da limar pogleda taj njegov super materijal koji traje 80 godina. Budite pametni i naučite na našoj grešci, da je vi ne ponovite. Stalno sam starom tupio da se čuva prijevara, da ne pristaje na različite ponude telefonom, ali eto dogodilo se, i on sam sad kaže da mu nije jasno što mu je bilo...

Inače na prvu ljudima ne prilazim sa predrasudama, ali slažem se sa većinom ovdje, svaka čast izuzecima, ali većina njih je sklona besposličarenju i kriminalu. Sami su si krivi za takvu stvorenu sliku o njima, nije ni čudo da su razasuti posvud po svijetu i da nemaju svoju državu.
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 21:49   #2915
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Većina ih živi od socijalne pomoći i kradje...
U Sl. Brodu, jedno cijelo naselje su okupirali. Kad im djecji doplatak sjedne, taxisti nikad vise posla nemaju. Mislim da svi moguci taxiji u Brodu idu u to naselje jer voze ove u shopping.
Al da itko od njih radi tamo... ma kakvi. Zivi se od djecjeg i socijalne.
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2019., 21:54   #2916
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
U Sl. Brodu, jedno cijelo naselje su okupirali. Kad im djecji doplatak sjedne, taxisti nikad vise posla nemaju. Mislim da svi moguci taxiji u Brodu idu u to naselje jer voze ove u shopping.

Al da itko od njih radi tamo... ma kakvi. Zivi se od djecjeg i socijalne.
Pa baš to. Ja pitam jednog Roma od 30tak godine šta radi u životu. Kaže on ti radiš za mene 😂😂 ...što je najgore to je istina.

I još mi se hvali kako ima ženu i sedmero djece pa se razveo na papiru da ga žena može tužiti za alimentaciju. Ja gledam koji k a onda mi objasnio on da država dvije godine plaća neki postotak alimentacije , a kao njega kasnije ganja za to . Pošto on nikada neće raditi neće se nikad ni naplatiti😂😂

Bilo bi smiješno da nije žalosno ..

I dosta ih je prijavljeno kod nas da pokupe socijale pa odu živjeti u Srbiju zato što im je puno jeftinije ..

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 06:04   #2917
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Otkad je to migrant=rom???
To si ti napisao, ne ja, ne znam gdje si to vidio. Pročitaj još jednom, ali s razumijevanjem.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
I nemoj o postocima molim te, u našoj državi koja im 4 milijuna ljudi živi 15000 roma, ako je to tebi puno onda no comment.
OK, neću, očito nisi bio na nastavi kad se govorilo o postocima pa ih ne kužiš. Niti u HR ima 4 milijuna ljudi, niti ima 15000 Roma.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Bolje se pitaj zašto nam se cijela država iseljava po njemačkoj i irskoj, sigurno ne zato što im romi kradu bickle, nego zato što su pošteni "bijelci" pokrali sve što su mogli.
Rom će možda ukrasti usrani bicikl, ali direktor s kravatom će zamračiti milijune i upropastiti 6 firmi.
Ni to nisam spomenuo jer smo toga valjda svi svjesni, ali kad si se već dotakao te teme, velik dio novaca ide Romima. Zašto? Već je rečeno.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ali bitno da ti trkeljaš o tome kako se trebamo probuditi, i to ni manje ni više nego radi roma koji kradu željezo ljudima iz dvorišta. :facepalm:
Polako, doći će ti valjda do sivih stanica kroz koju godinu. Ono što vidiš u novinama je sjena onoga što se stvarno događa, ne samo u HR, nego i u ostatku EU i svijeta.

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ja znam da u mom naselju romi sa kamiončićima skupljaju željezo i prodaju krumpir i lubenice,a to što neki u njima vide neprijatelja br. 1 to je komično, rasizam ti viri iz očiju.
Vodi si ga onda doma, ako ti je tako dobar.

Nemoj mi molim te o rasizmu. Svaki dan živim i radim s najmanje 30 različitih nacija (uključujući Indijce odakle su Romi porijeklom) i nemam ništa protiv nikoga. Jedan od najboljih prijatelja iz djetinjstva mi je bio Rom. Možda i sliku nađem negdje...

Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ispričavam se moderatorima radi spamanja, što se mene tiče ova teme je završena s moje strane.
I bolje, s moje također, otišlo bi na politiku, a to mrzim. Živio!
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 21:39   #2918
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
evo recimo primjer od neki dan... na borongaju ide gavran sa kombijem i skuplja sve u biti, ostavio čovjek broj mobitela jer se nakupilo malo raznog čumeza u dvorištu, prekjučer je to bilo, jučer se uredno javio i rekao da će doći između 17h i 18h, taman došao nakon 17h i nije sve mogao staviti jer je imao pun kombi pa je rekao da se javimo kada god je netko doma da dođe po to.

igrom slučaja stara bila baš tu večer sa babama na rođendanu i priča to sve i veli kolegica koja živi na borongaju da su mijenjali ugradbenu elektroniku i staru su samo stavili van... isti taj čovjek je bio u prolazu, pozvonio im doma i uredno pitao da li bi imali šta protiv da on to uzme ako misle baciti.

2 puta sam imao krađu u ovih 35g na kvartu, jednom ko klincu su mi bajk maznuli i to hahari sa kvarta, i drugi put plinske boce iz podrume neka ekipa za koju murija zna i nisu sa kvarta uopće, a nije da mi je udruga roma hrvatske 50m iza kuće.

tak da... ali tko ne živi okružen njima i tu promovira neku veliku pravdu za sve, onda ipak bi ponovio domyevu rečenicu - slobodno si ih zemi.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 23:25   #2919
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Jos ce ispast da su cigici posten radisan narod.
Cast izuzecima

Jel treba pisati kako se ekipa provede koja se zakaci s njima?

Sjekirom ruke odrezu itd. Slucaj iz Otočca, a takvih slucajeva masu

.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2019., 23:54   #2920
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,757
Imao je i frend za podstanare dvojicu roma. Posteni, redovni platise, nula buke i tako godinama.

Nedugo nakon sto su se odselili dolazi murja na vrata "jesu li ova dva dilera zivjeli kod vas i sto nam mozete reci o njima". On rekao sve najbolje o njima, jbga, mozda su dilali al su bili podstanari za pozeljeti...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2019., 10:16   #2921
nhooyd
Premium
 
nhooyd's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Zg
Postovi: 51
Previše loših iskustava sa romima i izbjegavanjem policije da išta napravi imam da bi mislio kako su loši pojedinci samo pojedinci a ne reprezentacija cijele "kulture" lopovluka, prevara, nasilja i općenito barbarizma, za koju dobivaju toliko pomoći i poticaja da ne znam, zašto nitko ne ode na jebeni faks?

Zaista bi volio vidjeti sve ove flower power ljude kako bi razmišljali da provedu mjesec dana negdje u hc romskom kvartu.
nhooyd je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 10:47   #2922
Immortalis
Slobodan leni seronja
Moj komp
 
Immortalis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 842
Jos jedna zgoda, frend mi pricao.
Neko selo oko Pozege, bas romsko selo (ne sjecam se tocno sad imena), i kad su isli u Veliku na kupanje, ako nisi tamnije puti, tko god da je vani na ulici u to doba, gađaju ti auto kamenjem. Pa ti prođi
Immortalis je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 10:53   #2923
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Jos jedna zgoda, frend mi pricao.
Neko selo oko Pozege, bas romsko selo (ne sjecam se tocno sad imena), i kad su isli u Veliku na kupanje, ako nisi tamnije puti, tko god da je vani na ulici u to doba, gađaju ti auto kamenjem. Pa ti prođi
Ja napola iz Požege, bio milijun puta u Velikoj, nikad čuo ni doživio takvo što.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 10:57   #2924
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor HAL 9001 Pregled postova
Pozdrav, jučer smo prevareni od skupine osoba romskog podrijetla, pa sam došao opisati situaciju i pitati može li se nešto više napraviti.

i.



ja ne razumijem zašto uopće ulaziti u bilo kakve razgovore (a kamoli šta drugo) sa tom manjinom. zaštićeni su više od hrvata i u svakom slučaju oni neće bit krivi.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 10:57   #2925
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Immortalis Pregled postova
Jos jedna zgoda, frend mi pricao.
Neko selo oko Pozege, bas romsko selo (ne sjecam se tocno sad imena), i kad su isli u Veliku na kupanje, ako nisi tamnije puti, tko god da je vani na ulici u to doba, gađaju ti auto kamenjem. Pa ti prođi
Kod nas na kružnom gađali bicikliste nogometnim loptama.
Imaju svoju "mahalu" gdje ni policija ne zalazi.
U "mitrovici" im grade sjenice, obnavljaju i boga i vraga, ne moraju imati registriran auto, ne moraju platiti kazne, ne moraju platiti ništa osim računa za mobitel, internet i/ili IPTV.

Da imam mogućnosti, sve liberale bi zatvorio u tu mahalu na mjesec dana da sami dožive te predivne ljude.

Jedna smiješna stvar, koju sam možda i napisao prije, al neću sad tražiti post: Pitam jednu osobu zašto samo navečer zaključava vrata od kuće, a ne svaki put. Kaže točno ovo: "Nemam potrebe zaključavati vrata kao što ti moraš. Kod nas nema cigana."
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2019., 11:08   #2926
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Kod mene je 60% kuća (ne građana) ciganskih kuća u ulici i ulicama do. S njima nikad problem - čak su i pomogli očistiti dvorište od smeća kad smo generalku radili. Uvijek pozdrave i pristojni su. Naravno da neće nikakva sranja raditi u svom kvartu/ulici već negdje drugdje. Btw ne zaključavam niti ja kuću po danu već po noći. Jednom mi je čak ostao ključ od neke rage koju sam vozio na stupu od ograde na izvol'te (vadio neke stvari iz auta pa sam odložio na stupu i nisam se sjetio uzeti ključ kasnije) i sljedeći dan me dočekao na istom mjestu. S obzirom da živim u takvom naselju gdje stvarno ima dosta Roma znam da ih ima koji rade sranje, ali hvala Bogu ne rade u svom kvartu, ali ima i stvarno normalnih i dobrih Roma
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 11:29   #2927
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Pozdrav ljudi, jedno pitanjce u vezi postupanja dalje što se tiče zakona.

Naime jedan rođak konstatno gnjavi moju baku(dolazi žicat pare/hranu, pokušava uć u kuću, ne želi otić itd)

E sad obzirom da baka živi sama a nitko od nas nije u blizini da smo bane i otjera ga(a ovak i onak se vrati drugi dan), kaj tu možemo napraviti?

Frajer je bio u vrapču, potroši sve pare na kave i slična sranja a onda žica. Bojimo se da moze postat nasilan(a žena od 75 god mu nemože ništa fizički)


E sad dali se išta može raditi tu sa zakonske strane? Netko mi reko da dok ništa on fizički ne napravi se policija neće mješat.
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 11:44   #2928
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
To nije istina. Ako ti nekoga ne želiš u svojoj kući, i vlasnik si te iste kuće, nitko tebi bez tvog pristanka ne smije ulaziti u kuću.

Ako ga baka ne želi pustiti a on ipak ulazi, prijaviš ga policiji, zabrana ulaska na privatni posjed i to je to.

Gdje bi mi došli da je samo do "fizičkog obračuna"?
Preskočim ogradu, uđem nekom bogatašu u kuću, gledam tv, jedem njegovu hranu, vozim njegov auto, jer ipak, nisam ga fizički taknuo?

Nema smisla, jel?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 11:49   #2929
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Sve stoji, i meni nije imalo smisla pa zato pitam.
Hvala na odgovoru
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 12:07   #2930
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
To nije istina. Ako ti nekoga ne želiš u svojoj kući, i vlasnik si te iste kuće, nitko tebi bez tvog pristanka ne smije ulaziti u kuću.

Ako ga baka ne želi pustiti a on ipak ulazi, prijaviš ga policiji, zabrana ulaska na privatni posjed i to je to.

Gdje bi mi došli da je samo do "fizičkog obračuna"?
Preskočim ogradu, uđem nekom bogatašu u kuću, gledam tv, jedem njegovu hranu, vozim njegov auto, jer ipak, nisam ga fizički taknuo?

Nema smisla, jel?
s druge strane po HR zakonu ti kao vlasnik parcele ne smiješ mu ništa fizički. inače on ima pravo tebe tužit i ti gubiš. nije to amerika gdje da ispratiš sačmaricom.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 12:18   #2931
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Al' ne smije on niti neovlašteno na tuđi posjed. I kako se riješiti tog gada, ako nedaj Bože meni dođe netko takav u dvorište?
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 12:19   #2932
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
s druge strane po HR zakonu ti kao vlasnik parcele ne smiješ mu ništa fizički. inače on ima pravo tebe tužit i ti gubiš. nije to amerika gdje da ispratiš sačmaricom.
Pa gdje sam išta napisao na nasrtanje na nekoga fizički? Pa zdrav razum govori da ti nikoga ne smiješ fizički napadati. Zoveš murju i gotovo.
Nisi shvatio što sam želio reći. Kolega je napisao da je čuo da policija neće pomoći ako čovjek baku nije fizički napao. Ja sam na to komentirao da to nema smisla, jer bi tako svi ulazili u tuđe kuće i tako dugo do kada iz fizički ne diraju, policija im ne može ništa? Ono, "dobar dan, došao sam k vama malo prespavati dan-dva"...

Citiraj:
Autor nickross Pregled postova
Al' ne smije on niti neovlašteno na tuđi posjed. I kako se riješiti tog gada, ako nedaj Bože meni dođe netko takav u dvorište?
Zoveš policiju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 12:51   #2933
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
policija će doć ,napravit nekakav zapisnik i to je to...ništa neće poduzet prema njemu dok on nešto ne napravi (a znamo kako prođu oni koji ukradu nešto - dobiju opomenu - romi čak ni to)

ponavljam nismo u americi gdje ti možeš oružjem opravdano branit svoj posjed.

ovako dok baka nazove policiju, tip ode...i vrati se za dan-dva...i ti mu nemreš ništa jer nitko ne gleda na "tresspass" u HR.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 13:02   #2934
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Kažem, nisi u pravu.

Imao sam sličan slučaj, riješilo se bez problema u našu korist. Ako baka zna čovjeka i ne želi ga kod sebe, nema on šta dolaziti niti ulaziti na privatni posjed.

Zna mu ime i prezime, da se riješiti bez problema. Ako ništa drugo, vidjet će da se policija umješala, pa možda odustane.

Ili još bolje, lijepo zaključati vrata i gotovo?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2019., 13:21   #2935
Stanky069
Premium
Moj komp
 
Stanky069's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2018
Lokacija: Stuttgart/Strizivojna
Postovi: 124
Imao sam i ja sličan slučaj...i postoji u HR ometanje posjeda...nisu to amerikanske fore,ne mozes nikoga upucati u dvoristu,to čak ne mozes ni u cijeloj Americi vec u nekim državama samo...ali prijava za ometanje.posjeda postoji.

Nakon poziva policiji,dosli i napravili zapisnik,otisli porazgovarati s njim i upozoriti ga,još jednom se lik pojavjo,pozvana murja,napravili zapisnik,pronasli njega njega i u stanicu... Poslije vise nije se nikad pojavio...

A recimo,kum je imao fizicki obracun sa susjedom,ali na svom posjedu i bili su i na sudu,tip ga tužio jer je na jedno oko izgubio vid nakon obračuna i sud presudio u korist kuma jer se on branio na svom posjedu,ovaj je presao preko ograde sa namjerom ometanja posjeda i fizickog napada...

Tako da se može nekoga sprijeciti u ometanju privatnog posjeda.
Stanky069 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2019., 09:05   #2936
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kažem, nisi u pravu.

Imao sam sličan slučaj, riješilo se bez problema u našu korist. Ako baka zna čovjeka i ne želi ga kod sebe, nema on šta dolaziti niti ulaziti na privatni posjed.

Zna mu ime i prezime, da se riješiti bez problema. Ako ništa drugo, vidjet će da se policija umješala, pa možda odustane.

Ili još bolje, lijepo zaključati vrata i gotovo?
Ma i radi to ona, ali on dolazi vec dugo vremena (a obzirom da nije čist u glavi, ne radi mu logicki sklop).
Budemo zvali policiju pa cemo vidjet
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2019., 15:20   #2937
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
što se tiče ove protekle 24h akcije nadzora brzine na cestama po istri sam vidio pandure koji su na sve strane mjerili brzinu, bez reflektirajućeg prsluka, a prema PRAVILNIKU O NAČINU POSTUPANJA POLICIJSKIH SLUŽBENIKA U OBAVLJANJU POSLOVA NADZORA I UPRAVLJANJA PROMETOM NA CESTAMA, piše da bi ih trebali nositi, osim ako načelnik nije drugačije naredio?

da rezimiramo, trebaju li ili ne? ne razumijem baš šta se želi reći u pravilniku? sjećam se kad sam polagao autoškolu kao klinac još da se pričalo i da moraju obavezno furati pandurske kape?
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 04.04.2019., 19:45   #2938
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, ako te snimi i zaustavi bez prsluka i kape, a ti si vozio 200km/h u naselju, ne može te kazniti i ko da i nisi počinio taj prekršaj ccccc....

Onaj koji zaustavlja bi trebao imati, onaj koji snima ne.

Al čitaš krivi pravilnik, u ovome koji je na snazi, koristi se naziv policajac tj. policijski službenik
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2019., 20:33   #2939
ALiEN17
Premium
Moj komp
 
ALiEN17's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Histria
Postovi: 1,136
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da, ako te snimi i zaustavi bez prsluka i kape, a ti si vozio 200km/h u naselju, ne može te kazniti i ko da i nisi počinio taj prekršaj ccccc....

Onaj koji zaustavlja bi trebao imati, onaj koji snima ne.

Al čitaš krivi pravilnik, u ovome koji je na snazi, koristi se naziv policajac tj. policijski službenik

ne generaliziraj pitanje koje je već samo po sebi dovoljno jasno
__________________
ševa!
ALiEN17 je online   Reply With Quote
Staro 05.04.2019., 08:46   #2940
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nisam skužio da postavljaš retorička pitanja hahaha

A i sam prizvuk u pitanju je diskutabilan
lowrider je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na