Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2011., 08:59   #211
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
***

Citiraj:
Autor Computer_Modder
Zasto ne igrice na ext disk? Kabel je dikektno spojen s maticne u disk, samo je disk u vanjskom kucistu. Na taj nacin mi je sam disk puno tiši, što mi je bitno za HTPC.
Nisam znao da su diskovi tiši u eksternim kućištima.

Citiraj:
Autor Computer_Modder
Posto su mi kolege to rekli, a tvrde da znaju više od pola hrvatske u vezi informatičke tehnologije, vjerovao sam im
Možda su preskočili predavanje o diskovima
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 17.04.2011. u 14:39.
borny je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 10:16   #212
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
*** Posto su mi kolege to rekli, a tvrde da znaju više od pola hrvatske u vezi informatičke tehnologije, vjerovao sam im i odlucio vas priupitati za savjet.
Znaju više od pola hrvatskog IT-a? Zato jer su na FER-u? Daj ne budi smiješan. Kad izađu s faksa počinju učiti od nule.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Disk mislim koristiti za cesto prebacivanje sa particije na particiju na samom disku (hint: obradeni i neobradeni video materijal). Da li će green taj posao obavljati u nekom pristojnom vremenu (radi se o kopiranju 20-25gb videa, na blacku pise u Windowsima da je kopiranje cca. 30MB/s).
Onda idi na dva manja greena od 1 TB (jedan za obrađeni, drugi za neobrađeni materijal), bit će bitno brži od blacka od 2 TB. Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Za backup imam druge diskove koji mi stoje u ormaru u antistatickoj vrecici.
I za neobradeni video materijal: stotine kazeta sortiranih isto tako u istom ormaru ;D
Onda dobro.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.02.2011. u 14:12.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2011., 10:27   #213
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Znaju više od pola hrvatskog IT-a? Zato jer su na FER-u? Daj ne budi smiješan. Kad izađu s faksa počinju učiti od nule.
[SARCASM]
mda...dok se faks zavrsi popijes svu pamet svijeta, samo budala bi pocela od nule nakon faksa
[/SARCASM]

Citiraj:
Onda idi na dva manja greena od 1 TB (jedan za obrađeni, drugi za neobrađeni materijal), bit će bitno brži od blacka od 2 TB. Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju.
ovo je definitivno najbolja solucija buduci da ti je RAT nebitan za video materijal.

@CM
sad, dal budes ti uzel ultra mega f***** brzi black ili jadan i spori green, to odluci sam sa sobom
i da, u vezi diskova na ovom forumu slusaj Iggy-a i dh41400
domis je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 11:21   #214
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Nisam znao da su diskovi tiši u eksternim kućištima.

Možda su preskočili predavanje o diskovima
Vjeruj mi, disk je puno tisi u eksternom kucistu.
Kuciste računala je na stolu i disk se stalno čuo (kuciste je dosta teško, a lim debel), nisu se cule vibracije nego je 3.5" utor odmah kod 5.25" utora i sve se culo. Kad je disk u eksternom kucistu koje je na samom kučistu računala, disk je puno tiši, a topliji je par stupnjeva što me ne dira.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Znaju više od pola hrvatskog IT-a? Zato jer su na FER-u? Daj ne budi smiješan. Kad izađu s faksa počinju učiti od nule.

Onda idi na dva manja greena od 1 TB (jedan za obrađeni, drugi za neobrađeni materijal), bit će bitno brži od blacka od 2 TB. Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju.
Ja samo citiram što su mi rekli. Imam još par kolega koje rade u HPu pa mogu i njih priupitati za savjet ako je potrebno.

Možda si u pravu što se 2 greena tice, no, nemam mjesta. A i rađe bi u tom slucaju ciljao na 2×2TB, pa nek se nađe...

Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju? Da li mu je to samo dodatan posao koji će, uz vidljivo manju brzinu nego da kopira na drugi disk, normalno obaviti ili se pritom disk "malo po malo" ubija?


Citiraj:
Autor domis Pregled postova
sad, dal budes ti uzel ultra mega f***** brzi black ili jadan i spori green, to odluci sam sa sobom
i da, u vezi diskova na ovom forumu slusaj Iggy-a i dh41400
Hvala na savjetu.
Kažeš jadan i spori green?
Nebih rekao da je 2TB disk jadan, cachea ima 64mb, a i nije pretjerano spor koliko vidim.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 12:04   #215
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Posto vidim da me ignorirate i da cu morati savjete potraziti na drugim mjestima/ustanovama, lijepo cu vas zamoliti da mi da te savjet koji disk kupiti.
Ostali komentari me ne zanimaju, da napisem sa drugim accom pitanje, dobio bi suvisle odgovore, no ocito mene nitko ne prihvaca ovdje stoga prije nego sto kolege (nda, trece) pitaju za isti savjet na istom forumu, ja vas tražim da kažete što da kupim.
Odlazim u njemačku večeras te sutra kupujem disk, stoga bih želio znati da li će black odn. green biti promašaj ukoliko kupim.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 12:38   #216
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Ja samo citiram što su mi rekli. Imam još par kolega koje rade u HPu pa mogu i njih priupitati za savjet ako je potrebno.
Imaš par dobrih ljudi u HP storage dijelu pa njih pitaj.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Možda si u pravu što se 2 greena tice, no, nemam mjesta. A i rađe bi u tom slucaju ciljao na 2×2TB, pa nek se nađe...
Sama veličina nije toliko bitna u odnosu na tip posla koji rade, zato sam rekao dva.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju? Da li mu je to samo dodatan posao koji će, uz vidljivo manju brzinu nego da kopira na drugi disk, normalno obaviti ili se pritom disk "malo po malo" ubija?
Da, kopiranje s particije na particiju je najgori tip posla jer se iz tipično sekvencijalnog rada prebacuju u iznimno random rad (čita - piši po drugim, "dalekim" cilindrima. Raditi će ga relativno normalno, teško da će mu se radi toga duplo smanjiti radni vijek.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 12:49   #217
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
@Computer_Modder

Nije mi jasno oko cega dizes toliku paniku, te postavljas pitanja koja su odgovorena vec x puta... Ako kupujes storage disk uzmi WD Green ili Samsung F4 EG - simple as that, naravno mozes ti uzeti i Blackya ali on jednostavno nije napravljen za storage ("bucan je", grije se i sl.).. Posto sam i sam prije tjedan dana posta vlasnik Samsunga F4 2Tb, mogu ti ga toplo preporuciti, disk je jako tih (prakticki i ne mozes cuti dali radi), ne proizvodi nikakve zamjetne vibracije i dosta je hladan. Brzina mu je zadovoljavajuca i izbor je pao na njega upravo radi velikog broja negativnog feedbacka (DOA, dead nakon 1 tjedna i sl.) od strane korisnika sto se tice WD Green 2Tb Odluka je tvoja..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 13:27   #218
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imaš par dobrih ljudi u HP storage dijelu pa njih pitaj.

Sama veličina nije toliko bitna u odnosu na tip posla koji rade, zato sam rekao dva.
Nemam ljude iz HP storage dijela, nego djelatnika prodaje i "kucnog" servisera računala.

Mislio sam reci da ga nemam kamo spojiti.


Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
@Computer_Modder
Nije mi jasno oko cega dizes toliku paniku, te postavljas pitanja koja su odgovorena vec x puta... Ako kupujes storage disk uzmi WD Green ili Samsung F4 EG - simple as that, naravno mozes ti uzeti i Blackya ali on jednostavno nije napravljen za storage ("bucan je", grije se i sl.).. Posto sam i sam prije tjedan dana posta vlasnik Samsunga F4 2Tb, mogu ti ga toplo preporuciti, disk je jako tih (prakticki i ne mozes cuti dali radi), ne proizvodi nikakve zamjetne vibracije i dosta je hladan. Brzina mu je zadovoljavajuca i izbor je pao na njega upravo radi velikog broja negativnog feedbacka (DOA, dead nakon 1 tjedna i sl.) od strane korisnika sto se tice WD Green 2Tb Odluka je tvoja..
Procitat cu još to za mrtve zelene, na neki nacin me to "plaši". Naime, backup nemontiran videa nemam u planu raditi jer sve imam na trakama, ali kad sam izgubio stotine sati da prebacim s kazeta na komp, nebih zelio da mi sve nestane. A montirane videe spržim na DVD, tako da ni za to nemam u planu raditi backup.
Uglavnom, da, disk bi bio za storage i backupe, nebi na njemu bile igrice, OS ili slicno, a da li ce mi se video od 25gb kopirati pola sata ili 45 minuta mi i nije pretjerano važno.
Pogledat cu i za taj Samsung F4 2TB, pa mozda ipak njega uzmem jer ne zelim riskirati s gubitkom podataka ako zelenko 2TB ima problema s time.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 13:31   #219
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Nemam ljude iz HP storage dijela, nego djelatnika prodaje i "kucnog" servisera računala.
A onda je bolje reći da nemaš nikoga.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Mislio sam reci da ga nemam kamo spojiti.
Uvijek možeš dodati kontroler za sto kuna.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Procitat cu još to za mrtve zelene, na neki nacin me to "plaši". Naime, backup nemontiran videa nemam u planu raditi jer sve imam na trakama, ali kad sam izgubio stotine sati da prebacim s kazeta na komp, nebih zelio da mi sve nestane. A montirane videe spržim na DVD, tako da ni za to nemam u planu raditi backup.
Vidi samo da li ti je jeftinije dati par sto kuna za disk ili potrošiti "nešto" radnih sati ako ovaj crkne.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 17:34   #220
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
***

Citiraj:
Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju? Da li mu je to samo dodatan posao koji će, uz vidljivo manju brzinu nego da kopira na drugi disk, normalno obaviti ili se pritom disk "malo po malo" ubija?
Itekako nije dobro za disk i nije preporučljivo.

Što se eksternog diska tiče ... nećeš primjetiti razliku između Blekija i Zelenka, pogotovo kod velikih datoteka ... ugl. Green je idealan za takvu namjenu.

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.02.2011. u 14:15.
dh41400 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.02.2011., 12:47   #221
Flake
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Mostar
Postovi: 203
ja imam 2tb green i nisam se razocarao

***

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.02.2011. u 14:15.
Flake je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2011., 14:22   #222
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Pošto se na zadnje dvije stranice nakotilo svakakvih off topic (i spam, flame...) rasprava o (ne)korisnosti fakulteta, koliko prosječnom čovjeku treba pržilica i koliko je previše, tko koga vuče za nos i treba li slušati tamo neke kolege ili ljude s foruma, a bilo je i nepotrebnog i neprikladnog rječnika, morao sam pribjeći (meni nemilim) nacističkim metodama i pobrisati sve što je nepotrebno i off topic.
Za gore navedene rasprave, predlažem da otvorite pokoju temu na Svaštari, a za ovu temu predlažem da "iznosite svoja pitanja u vezi kupnje te iskustva i preporuke o tvrdim diskovima za stolna računala veličine 3.5" i kapaciteta većeg od 1 TB na SATA sučelju." (citiram kolegu domy-ja). Ukoliko vam nečiji način komunikacije smeta, ili ga ignorirajte, ili prijavite na za to predviđen način, ukoliko smatrate da su prekršena pravila foruma.

Hvala. Svima želim ugodan dan!
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2011., 23:37   #223
ante2
Premium
Moj komp
 
ante2's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,300
Evo mali info sa mojih putesestija po info i inim ducanima.
Nakon Merkatora na Vukovarskoj (oni iz Zagreba ce znat koji a onima koji nisu iz Zagreba je svejedno) odsetao sam do Chipoteke i bacio oko na HDD 2TB od poznate firme CNmemory i gle cuda u kutiji se krije Samsungov disk od 2TB cak nema ni CNmemory naljepnicu na sebi nego besramno pise plavim slovima Samsung.
Disk ima 16 MB kesha sta me blago zbunjuje jer na www stranicama od samsunga ne nalazim ni jedan 2TB disk sa 16MB kesha.
Na zalost nisam popamtija brojeve i slova modela ali drugi put budem ili prepisa na papir ili slika.
Garancija na disk je dvije godine, cijena 699kn.
Meni se cini ok za pohranu ili NAS.
Ima li ko da ga je uzea da kaze koju o njemu (ima ga lega sa foruma ali se jos nece izjasnjavat, aj gukni golube ne budi kukavica)

ps-cuo sam glasinu da za samsunga WD radi diskove, ovoj tezi u prilog ide cinjenica da WD ima 2TB disk sa 16GB kesha jos poznatiji kao Caviar Green
__________________
MSI Z77 MPower
Intel i5 3570K @4,2GHz, NOCTUA NH-U12S
Gigabyte GTX 1070
DDR3 16GB (4x4GB) 1600Hz Corsair Vengeance
Carbide Series Air 540, Corsair RM750i
CREATIVE LABS X-Fi Titanium-Kingston HyperX Cloud
DELL U2515H
Synology DS413

Zadnje izmijenjeno od: ante2. 18.02.2011. u 23:49.
ante2 je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 16:33   #224
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Pozz, gledam ubost hard od 1,5Tb samo i isključivo za serije skinute sa torrenta. Čisti storage, nikakvo igranje ili sistemi i slično.
Što preporučate?

Ono kaj sam gledao je jasno najjeftiniji:
http://www.diskont24.com/product.php...cat=542&page=1

Hvala!
New One je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 16:37   #225
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
I dalje od toga Green-a niti ne gledaj...super za storage.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 16:40   #226
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Prestigao si me pa nisam mogao edit napravit.

Frend poslao link za ovog koji je veći.

http://www.magazinrs.hr//artikl.asp?code=SGT-ST2000DL003

Jel išta bolje to uzet?

Zadnje izmijenjeno od: New One. 20.02.2011. u 16:57.
New One je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2011., 17:26   #227
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Imho, jest - jer dobijes vise GB/$ i nesto brzi disk...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 11:24   #228
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
da vas pitam...

imam wd black 640gb black u ladici spojen preko sata sučelja i uspio sam ga napuniti do kraja,koristim ga za backup i vrijeme je da kupim novi disk....

razmišljam o kupnji nekog wd green disk od 1TB ili više od toga,pa me zanima kaj mi se najbolje isplati,da li uzmem od 1TB ili više od toga?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 11:46   #229
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ako već ideš na WD Green, mislim da je bolje odmah uzeti 2TB jer je razlika između 1TB i 2 TB svega 250kn (420 kn napspram 670kn ; +/- 20-tak kn).
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 12:01   #230
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
ok,onda najbolje uzeti 2TB..

a kaj je s onom pričom da su wd green 2TB ili veći modeli i nihovim pločama da je veća vjerojatnost da se kvare nego oni diskovi s jednom pločom?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 12:18   #231
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor gin.tonic Pregled postova
a kaj je s onom pričom da su wd green 2TB ili veći modeli i nihovim pločama da je veća vjerojatnost da se kvare nego oni diskovi s jednom pločom?
objesiš je mačku o rep
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2011., 12:31   #232
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
može...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 01:12   #233
°kabel listrik°
Premium
Moj komp
 
°kabel listrik°'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 79
pozdrav!
Naime procesljao sam kompletan forum(topic) i dobar dio interneta i razno raznih opisa i review-a vezano za diskove, a kako mi je neophodan jedan za storage iskljucivo, odlucio sam se za ovaj :

http://www.protis.hr/products/detail...7200-rpm/29055

pa bih molio samo pokoju rijec i od Vas za ovaj konkretan model! hvala !
__________________
°kabel listrik° je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 09:07   #234
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Za storage super
Nemaš nikakve brige, ja imam jedan u torent stroju i radi super, tih, hladan, a još nije ni stroj prozračan, za sistem je spor.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2011., 09:17   #235
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor °kabel listrik° Pregled postova
pozdrav!
Naime procesljao sam kompletan forum(topic) i dobar dio interneta i razno raznih opisa i review-a vezano za diskove, a kako mi je neophodan jedan za storage iskljucivo, odlucio sam se za ovaj :

http://www.protis.hr/products/detail...7200-rpm/29055

pa bih molio samo pokoju rijec i od Vas za ovaj konkretan model! hvala !
Hebote kak cijene padaju, dobro, akcija je, ali svejedno, mislim - super!
Ja sam prije 2 mjeseca kupio taj i služi mi za storage, nisam otkrio manu, sve 5
Citiraj:
Autor mrva_zg Pregled postova
Za storage super
Nemaš nikakve brige, ja imam jedan u torent stroju i radi super, tih, hladan, a još nije ni stroj prozračan, za sistem je spor.
Potpis, kučište mi je jadno i neprozračno, a on hladan (max 30ak °C) dok mi po ovom za system (640GB WD black) piri vent. pa opet bude preko 30°C...
Jedva čekam da nabavim SSD
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 01:41   #236
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Za pohranjivanje koji hard disk uzeti Samsung F4 EcoGreen 2TB ili WD Green od 2TB?

Cilj mi je što manja buka i vibriranje. Samsung F3 1TB me ubi u pojam s vibracijama, cijeli chieftec se trese od njega pa ga i prodajem odmah.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 06:56   #237
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Ne znam za wd-a, ali mogu ti reci da ovaj sammy nit se cuje nit vibrira.. Prvi put kad sam ga spoija u komp, nisam moga reci dali radi ili ne (ruka prislonjena na gornju stranu hdd-a) dok se nije pojavija u windozima, toliko o vibracijama . Sto se tice buke, jedva se cuje pri seeku i to je to.. Btw, ovo mi je prvi zamzung nakon dosta godina, i odlucija sam se za njega (isprid wd greena 2tb) samo zato jer je ima puno veci pozitivni feedback i pozitivne komentare - za razliku od navedenog wd-a (za kojeg dosta ljudi prijavljuje rma ili kvar u prvih tjedan-dva)...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 09:21   #238
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ne znam za wd-a, ali mogu ti reci da ovaj sammy nit se cuje nit vibrira.. Prvi put kad sam ga spoija u komp, nisam moga reci dali radi ili ne (ruka prislonjena na gornju stranu hdd-a) dok se nije pojavija u windozima, toliko o vibracijama . Sto se tice buke, jedva se cuje pri seeku i to je to.. Btw, ovo mi je prvi zamzung nakon dosta godina, i odlucija sam se za njega (isprid wd greena 2tb) samo zato jer je ima puno veci pozitivni feedback i pozitivne komentare - za razliku od navedenog wd-a (za kojeg dosta ljudi prijavljuje rma ili kvar u prvih tjedan-dva)...
jel možeš molim te poslati link gdje si to vidio? ja isto kupujem HDD od 2TB, ali disk koji će mi biti u ormaru na koji ću trpati stvari koje mi neće trebati u svakodnevnom korišćenju kompa a opet, glupo mi je bacat pare i gomilat DVD-ove.
Mene zanima ovo što si rekao da 2TB Greenovi idu na RMA u tolikom broju...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2011., 11:25   #239
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Cuj, ne znam tocno o kolikom broju rma diskova se radi, niti se sicam tocnog linka (u medjuvremenu pala reinstalacija windowza tako da nista od browsing history ), ali znam da sam gleda feedback na ebayu, nekom njemackom shopu (ne znam ime da me ubijes) i masu stranih foruma. Uglavnom komentari su bili dovoljno uvjerljivi da mi prominu misljenje, dok je prica o black modelima potpuno drugacija (vecinom pozitivan feedback).. Potrazi malo po netu, ima materijala siguran sam...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2011., 21:59   #240
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Samo da javim kupio sam WD Green 2TB (WD20EARS model). Nažalost Samsunga nisu imali no sa ovime sam i više nego zadovoljan.

Također slabo vibrira i jako je tih, po danu se ništa neosjeti no ponoći se ipak čuje šum. Eh sada nisam siguran jel to od WD blue ili od WD green-a.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na