Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2017., 19:14   #29581
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Ja popizdim dok bicikliram uzbrdo i onda prođe dizel. Ovi euro (5) 6 su mila majka, al sve ispod toga živi užas. Benzinci su mi gotovo svi ok, osim prastarih 20+god.
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 20:09   #29582
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
@Thore - ti si furao 100KS benzinca....to uspređivati s dosta jačim dizelašom u više-manje istom autu nije fer...možda da si imao onog jačeg skyactivea onda bi uspredba vrijedila....frend ima taj od 125Ks čini mi se i ide ko blesav mislim da je rekao da mu ne ide preko 8l u gradu kako god vozio...
Usput budi rečeno otvoren je prvi mazdin muzej van Japana....u Wolfsburgu
Znam neke koji voze taj G120. To je tvornički zaključani G165 i ekipa koja ga je testirala kaže da razvija i više od 120KS. Iako i dalje mislim da je to skoro isti motor, u Mazdi meni tvrde da se G120 i G165 razlikuju po varijabilnom usisu odnosno ventilima i još nekim sitnicama. Znam samo da G165 osjetno više troši od ova druga dva. Što se potrošnje tiče, moj stari G100 i taj G120 troše isto. U gradu oko 7-8l. Naspram tome, diesel koji sad vozim oko 6l uz klimu. Kad vozi tast je 6,3l a kad ja vozim 5,7 - nek bude 6l. Kod slijedećeg tanka ću ručno izračunati da vidim dal putno računalo laže ili ne...

Oko performansi - ne sumnjam da je 120KS više nego dovoljno ili taman. Definitivno minimum za nove Mazde3. G100 se muči. Preporuku za diesel umjesto G165 sam dobio iz samog salona. I nisam požalio. Za sada.

Mazdine nove benzince fakat moraš razvrtiti da potegnu. A onda se motor i čuje. Kako nemaju turbinu nemaju ni momenta baš na nižim okretajima i traže 4000 pod ozbiljnijim opterećenjem.

U usporedbi s time - ovaj CD150 samo klizi i guta kilometre. 4 ljudi i prtljagu ne doživljavam više u autu. Tih, brz i poteže iz bilo koje brzine i u bilo kojim okretajima radi 2 turbine. Nevjerojatan gušt za voziti. Meni barem.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2017., 20:44   #29583
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Fanatik, pretpostavljam da još uvijek voziš sličan auto ko i ja, kako često ti ide regeneracija? Ne znam za tvoj režim vožnje, ali moj je većinom na otvorenoj/brzoj cesti. Potrošnja prema BC-u je bila ravno 6, ali kako su krenuli topliji dani u nekih mjesec dana je pala na 5.8. Pretpostavljam da zaštopan nije kad auto ide normalno, auspuh je čist, tj. nema tragova čađe. Iskreno, ja dosad nisam primjetio nijednom da je bila pokrenuta regeneracija.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 20:46   #29584
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Pa zato sam i naglasio da uspoređujem ispravne i održavane benzince i dizelaše novijeg godišta...ima i te kako tih krama na benzin koje smrde ko kuga i bacaju plavi dim...dizelaši crni...Samo kod dizelaša pa i novijih ipak osjetiš smrad ako imaš ventilaciju upaljenu iza njega (a da nije interna cirkulacija)....Nije strašno kao kod starijih dizelaša (ni blizu) al se osjeti...Sad to nije neki veliki problem....meni je zanimljivija tvrdnja da je dizel bolji za grad...pogootvo kaj to više nije puno manja potrošnja i kad se izme u obzir sranje s DPFom a nije ni sreća micanje istog...Pa onda koliko ljudi radi hrpu kraćih relacija po gradu...
Dottorea sam stavio na ignore pa lik je provokator prve klase....nemojte mi ga samo kvotati nek sam sebi odgovara...Nisam ja prvi kojeg je uhvatio u žrvanj na ispuhivanje hormona...

I ne vodim ja nikakve ratove samo iznosim drugačije mišljenje od nekih ovdje ali i dalje mi nije jasno to uspaljivanje oko nečijeg mišljenja..mišljenje je moje i ne tvrdim da sam samo ja u pravu....možda je to ona stara pcekspertovska klanska spika?
DPF imam od prvog dana i nije mi stvarao probleme....LOL, provokator prve klase. ... Zbilja imaš problema samim sobom....
Vodiš ratove jer ponavljaš kao papiga... desing by Tvrdi
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 21:02   #29585
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor T}{OR Pregled postova
Mazdine nove benzince fakat moraš razvrtiti da potegnu. A onda se motor i čuje. Kako nemaju turbinu nemaju ni momenta baš na nižim okretajima i traže 4000 pod ozbiljnijim opterećenjem.
Normalno, Skyactive nije ništa nego samo vrhunski atmosferac koji troši malo. Na stranu što je npr. Mazda 2 auto ispod 1000kg, pa bi bilo koji motor lakše pokretao auto nego neki od 1200kg.
No sigurno ima manje dijelova koji se kvare (i općenito manje dijelova) čim nema turbinu.

Nikak se nemrem sjetit kak se turbo benzinci novi, ovi od 1.0-1.5L voze. Probao sam davno Leona 1.4 TSI, ali se nemrem sjetit jel ima isto šus kao dizel kad turbina proradi ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 21:15   #29586
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
1.4 TSI ima maksimalni moment (250 Nm) od 1250 do 4000 okretaja. "Sus" je slabiji (identican 1.6 TDI), ali duze traje. Zato je Leon s TSI / 150 do stotke brzi za 0.3 s nego TDI / 150.

Tko se puno vozi, dizel je bolja opcija cisto zbog cijene goriva. Potrosnja u litrama je meni s 1.4 TSI u deci ista kao sto je bila s 2.0 TDI. Do vrtica / posla 7.8l/100 (4 km simo - tamo), a nedavno sam vozio 2 x 800 km i tu sam s TSIjem imao 5.7l (limit + 10 gdje se moze, u De 130 - 140).

Ono sto mi fali od dizela je cijena goriva.

Ono sto mi ne fali od dizela su vibracije u ganz novom autu (vozio duze vrijeme 2.0 TDI 140/150/184), regeneracija i miris paljevine svaki drugi dan, buka motora i paljenje grijanja kad vec dodjem do posla.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:04   #29587
HONDA type R
Premium
Moj komp
 
HONDA type R's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 335
Žena mi vozi corollu 2004, dizel 116 konja,,, nije mi jasno zašto taj auto ne dimi crni dim (niti smrdi,,, mozda mi je nos sjeban ali oci nisu, nema dima...) baš nikada, ni kod prvog paljenja niti zesce voznje, prebacivanja 5 u 2 brzinu i td,,, a izvađen je katalizator i idući mjesec će okrenuti 300.000km
HONDA type R je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:09   #29588
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Normalno, Skyactive nije ništa nego samo vrhunski atmosferac koji troši malo. Na stranu što je npr. Mazda 2 auto ispod 1000kg, pa bi bilo koji motor lakše pokretao auto nego neki od 1200kg.
No sigurno ima manje dijelova koji se kvare (i općenito manje dijelova) čim nema turbinu.
Yup, zato i kažem iz prve ruke da se 100KS muči sa 1260kg Mazde3 (G120 prazna masa ide gore za 20kg na 1280kg). Motor treba razvrtiti na 4000, a onda se i čuje.

Sve to je gušt onome tko se želi ganjati i voli puno mijenjanja, međugas pa niža i prestizanje - ovako s dieselom imam komfor i dišinu jer se ne vozim stalno solo u autu da se mogu natjeravati. Nekome dosadno, meni optimum jer se M3 & CD150 jako lijepo glasa. Pogotovo za diesela.

Još veći komfor od ovoga bio bi automatic s tim motor.



Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Tko se puno vozi, dizel je bolja opcija cisto zbog cijene goriva. Potrosnja u litrama je meni s 1.4 TSI u deci ista kao sto je bila s 2.0 TDI. Do vrtica / posla 7.8l/100 (4 km simo - tamo), a nedavno sam vozio 2 x 800 km i tu sam s TSIjem imao 5.7l (limit + 10 gdje se moze, u De 130 - 140).
Slažem se u potpunosti. Mi smo s prošlom Mazdom3 napravili 50000km unutar 3 godine. Troje nas vozi i puno se vozimo. Kad idem na posao autom, idem obilazinicom jer je kroz grad ujutro a i poslije posla koma. Duplo dulje vremena mi treba ako idem kroz grad. Da se vozim primarno gradom, ostao bi na benzincu.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Ono sto mi fali od dizela je cijena goriva.

Ono sto mi ne fali od dizela su vibracije u ganz novom autu (vozio duze vrijeme 2.0 TDI 140/150/184), regeneracija i miris paljevine svaki drugi dan, buka motora i paljenje grijanja kad vec dodjem do posla.
Vidiš ja ne kužim nikakvu razliku kod svoje 3ce na vibracijama. Identično se trese kao i benzinac, jedina razilika je što traži više korištenja spojke na nižim okretajima inače počne trokirat i gušit se - isto tako radi zamašnjaka i momenta kreće sam bez gasa defakto.

Jedino me ta regeneracija povremeno iritira. No izuzev više potrošnje cca dva puta po rezervoaru nema neke razlike u perfomansama auta.

I zgrije se jako brzo.


EDIT: Slika potrošnje, ranije večeras:

__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:13   #29589
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Normalno, Skyactive nije ništa nego samo vrhunski atmosferac koji troši malo.
Samo?? Pa nije samo ako su ga radili s boljim materijalima i olakšali ga plus veći moment i drastično manja potrošnja od starog atmosferca...Meni je taj motor čisto čudo iskreno...npr. ovaj 2.0 - 120KS, dobar moment (ne zaboravimo vrhunsku kompresiju 14:1!) i vrti se bez beda na 6500 i meni je to baš fora da se vrti....i taj zvuk (vozio sam se kao suvozač) plus potrošnja do 8l u gradu. I ide vrlo solidno sa m3 šasijom....

Citiraj:
Autor HONDA type R Pregled postova
Žena mi vozi corollu 2004, dizel 116 konja,,, nije mi jasno zašto taj auto ne dimi crni dim (niti smrdi,,, mozda mi je nos sjeban ali oci nisu, nema dima...) baš nikada, ni kod prvog paljenja niti zesce voznje, prebacivanja 5 u 2 brzinu i td,,, a izvađen je katalizator i idući mjesec će okrenuti 300.000km
D4D je odličan motor...a nije nužno da dizeli bacaju crni dim, odn. bacaju ga ali ne mora kod svih biti jako izraženo. Međutim, smrad je tu. Sad, jasno da ovima na forumu koji ih voze to ne brine ali jebiga "smeta" nas koji se vozimo iza njih sbiciklom ili s autom s ventilacijom upaljenom (namjerno forsiram ovo jel vidim da neki pizde na to kaj voze smrada)....

Zadnje izmijenjeno od: Tvrdi. 06.06.2017. u 22:23.
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:14   #29590
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
50 000 km u tri godine je tebi puno kilometara? 17k godisnje... pa to na godisnjoj razini je nista, i dizel je neisplativ ako se kupuje novi
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.06.2017., 22:21   #29591
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
50 000 km u tri godine je tebi puno kilometara? 17k godisnje... pa to na godisnjoj razini je nista, i dizel je neisplativ ako se kupuje novi
Kažu da je 15tkm granica isplativosti ali vjerujem da je ipak više....Ima nas masu koji se vozimo do 12 tkm i to većinom grad...pa koji vražji dizel onda....pogotovo nov...a i polovan je veća lutrija od polovnog benzinca..definitivno...Jasno, svakom može zapast dobar ili loš primjerak s kojim god pogonom...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:28   #29592
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
1.4 TSI ima maksimalni moment (250 Nm) od 1250 do 4000 okretaja. "Sus" je slabiji (identican 1.6 TDI), ali duze traje. Zato je Leon s TSI / 150 do stotke brzi za 0.3 s nego TDI / 150.

Tko se puno vozi, dizel je bolja opcija cisto zbog cijene goriva. Potrosnja u litrama je meni s 1.4 TSI u deci ista kao sto je bila s 2.0 TDI. Do vrtica / posla 7.8l/100 (4 km simo - tamo), a nedavno sam vozio 2 x 800 km i tu sam s TSIjem imao 5.7l (limit + 10 gdje se moze, u De 130 - 140).

Ono sto mi fali od dizela je cijena goriva.

Ono sto mi ne fali od dizela su vibracije u ganz novom autu (vozio duze vrijeme 2.0 TDI 140/150/184), regeneracija i miris paljevine svaki drugi dan, buka motora i paljenje grijanja kad vec dodjem do posla.
Nisam nikad dozivio te mirise sa mojim dci 110 i mjet II. Vibracije su skoro nepostojece osim na nekim rpm i to skuzim ak nes platicno vibrira u pretincu ili sl., 1.6 tdi je gori kaj se toga tice..Stigne se svasta jos desit jer su oba auta relativno nova..

Zanimljiv je moment kod dizla je na papiru izgleda da samo vuce od 1500 do 2500 a u zbilji tek pocne ic punom parom iznad 2500 i tak do preko 4.

9.9 do 100, 13 na papiru.. Slatanje na cca 4100 rpm, malo malo rpm na startu, u 4tu je usaltan na 103 ili sl... Da nisam htio probat nebi ga vjerojatno nikad tak stiskal.. Skuzio sam da je i heel and toe "friendly", vec sam se pomirio da toga vise nema sa Meganom da kojem nema sansi..


Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 06.06.2017. u 22:40.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:44   #29593
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Samo?? Pa nije samo ako su ga radili s boljim materijalima i olakšali ga plus veći moment i drastično manja potrošnja od starog atmosferca...Meni je taj motor čisto čudo iskreno...npr. ovaj 2.0 - 120KS, dobar moment (ne zaboravimo vrhunsku kompresiju 14:1!) i vrti se bez beda na 6500 i meni je to baš fora da se vrti....i taj zvuk (vozio sam se kao suvozač) plus potrošnja do 8l u gradu. I ide vrlo solidno sa m3
Ista stvar vrijedi i za njihov diesel.

Jesi ga vozio osobno? Motor nema rezerve momenta ako se dobro ne razvrti. Taj od 120 sigurno ima više od mog starog 100, ali i dalje traži visoke okretaje.

Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
50 000 km u tri godine je tebi puno kilometara? 17k godisnje... pa to na godisnjoj razini je nista, i dizel je neisplativ ako se kupuje novi
Naravno da nije puno. Ali nije ni malo. Pogotovo jer mi ga nije bilo neki posebni gušt voziti pa sam koristio priliku za javni prijevoz kad je to bilo moguće. S ovim sad... samo tražim izgovor za vožnju.

Nisam uzeo 150KS motor radi isplativosti. Tu spiku sam ženi prodao.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 22:49   #29594
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Samo?? Pa nije samo ako su ga radili s boljim materijalima i olakšali ga plus veći moment i drastično manja potrošnja od starog atmosferca...Meni je taj motor čisto čudo iskreno...npr. ovaj 2.0 - 120KS, dobar moment (ne zaboravimo vrhunsku kompresiju 14:1!) i vrti se bez beda na 6500 i meni je to baš fora da se vrti....i taj zvuk (vozio sam se kao suvozač) plus potrošnja do 8l u gradu. I ide vrlo solidno sa m3 šasijom....
Izvukli su definitivno max. iz atmosferskog motora sa svjećicama. S druge strane, gledam Hondine motore koji imaju sličnu malu potrošnju i performanse, a na tržištu su već ohoho vremena.
Na kraju krajeva, hoćeš li ti sa tim autom doživiti da osjetiš da se on manje kvari (jer realno ima manje dijelova od turbo inačice) nakon 10 godina kaj ga imaš ili tek nakon 15-20g ?

Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Kažu da je 15tkm granica isplativosti ali vjerujem da je ipak više....Ima nas masu koji se vozimo do 12 tkm i to većinom grad...pa koji vražji dizel onda....pogotovo nov...a i polovan je veća lutrija od polovnog benzinca..definitivno...Jasno, svakom može zapast dobar ili loš primjerak s kojim god pogonom...
Sad računam, ako je razlika 2L na 100km sa ovim cijenama goriva, dobiješ ~4700kn na 20 000km kod nas. Kaj su dizeli, 2 000€ skuplji od benzinaca, a još manje od turbo benzinaca. I opet pitanje, kada ćeš ti osjetiti da tebi DPF, turbina, dizne ili nešto peto napravi 1000€ štete ? Tokom 10 godina ili više što imaš auto?

Ja bi osobno turbo benzinca sa plinom koji će preći 200 000km bez problema. Efikasno, jeftino, imaš momenta od malih okretaja, malo košta, ne trese i ne smrdi . Bonus je što možeš imati i sve dijelove na njemu (khm, katalizator ) . I da krepa nakon tih 200 000km, opet sam uštedio 10 000€ u tom periodu. I naučiš se biti majstor za plin
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 23:11   #29595
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
To ti odokativnom metodom mjeris ili? Ili si koristio GPS racelogic vbox uredjaj?

Jer su brojke krajnje nerealne.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 23:14   #29596
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Meni se jedva ispalti sa preko 30 tisuca godisnje.. Da nema malih dizlasa vjerojatno ga nebi imal nikad jer su veci motori jos uvijek preskupi. Ne tak davno su samo takvi bili dovoljno jaki za putni auto i bili su mi preskupi. Sad su dizlasi jeftiniji nego ikad, dok su benzinci skuplji nego ikad. Bas gledam reklamu za i30 i pocne od 120k ili sl. a nekoc su pocinjali od ispod 100 tisuca..

Gabre ide tak garant. 3x sam mjerio sa GPSom na dve ceste. Odokativno je slicna cifra takoder.. Katapultira se u prvoj i drugoj ko torpedo zbog 4x4 a kasnije ide jer je dizlo. Nerealnih su tih 13 sekundi. Nije ni 10 sekundi neka vau cifra da bi se trebalo cudit. Meganu pise 12.5 a njemu sam mjerio 11 pred par god. isto sa GPSom..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2017., 23:57   #29597
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Koga zanima, evo jedan test (od susjeda) dva najjača motora trenutno na našem tržištu za Mazde3:

http://www.vrelegume.rs/test/mazda3-...otiv-dizelasa/

165KS atmosferski benzinac vs. turbo diesel od 150KS

- pred FL verzija, iz 2014.

Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Gabre ide tak garant. 3x sam mjerio sa GPSom na dve ceste. Odokativno je slicna cifra takoder.. Katapultira se u prvoj i drugoj ko torpedo zbog 4x4 a kasnije ide jer je dizlo. Nerealnih su tih 13 sekundi. Nije ni 10 sekundi neka vau cifra da bi se trebalo cudit. Meganu pise 12.5 a njemu sam mjerio 11 pred par god. isto sa GPSom..
4x4 sigurno radi osjetnu razliku kod starta.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 00:50   #29598
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Odlican je allGrip. Jako dobar napredak u odn. na stari sa SX4 koji je gubio dosta kod takvih ubrzanja zbog sporog 4x4. Onaj je bio vise kao dodatak, 2wd + .. a ovaj je stalni i puno flekibilniji, gladi i brzi..

Vidim sad vec vise Crosseva na cesti, tesko se skuze Dobro to prodaje Suzuki a sad imaju i novog Swifta i mislim da ce i dalje prodavat puno.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 02:05   #29599
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Meni se jedva ispalti sa preko 30 tisuca godisnje.. Da nema malih dizlasa vjerojatno ga nebi imal nikad jer su veci motori jos uvijek preskupi. Ne tak davno su samo takvi bili dovoljno jaki za putni auto i bili su mi preskupi. Sad su dizlasi jeftiniji nego ikad, dok su benzinci skuplji nego ikad. Bas gledam reklamu za i30 i pocne od 120k ili sl. a nekoc su pocinjali od ispod 100 tisuca..

Gabre ide tak garant. 3x sam mjerio sa GPSom na dve ceste. Odokativno je slicna cifra takoder.. Katapultira se u prvoj i drugoj ko torpedo zbog 4x4 a kasnije ide jer je dizlo. Nerealnih su tih 13 sekundi. Nije ni 10 sekundi neka vau cifra da bi se trebalo cudit. Meganu pise 12.5 a njemu sam mjerio 11 pred par god. isto sa GPSom..
Nema sanse da tvornica stavi 13sekundi a da ide 10. Ili je greska u katalogu ili greska u mjerenju s tvoje strane jer svi vole staviti male brojke
Opet pitam, jesi mjerio racelogicom ili odokativno gpsom nekim s mobitela.

Koliko ks ima taj auto i kilograma?

Sent from my Pixel XL using Tapatalk
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 02:44   #29600
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
D4D je odličan motor...a nije nužno da dizeli bacaju crni dim, odn. bacaju ga ali ne mora kod svih biti jako izraženo. Međutim, smrad je tu. Sad, jasno da ovima na forumu koji ih voze to ne brine ali jebiga "smeta" nas koji se vozimo iza njih sbiciklom ili s autom s ventilacijom upaljenom (namjerno forsiram ovo jel vidim da neki pizde na to kaj voze smrada)....
Ozbiljno ili sprdaš?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 05:16   #29601
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Fanatik, pretpostavljam da još uvijek voziš sličan auto ko i ja, kako često ti ide regeneracija? Ne znam za tvoj režim vožnje, ali moj je većinom na otvorenoj/brzoj cesti. Potrošnja prema BC-u je bila ravno 6, ali kako su krenuli topliji dani u nekih mjesec dana je pala na 5.8. Pretpostavljam da zaštopan nije kad auto ide normalno, auspuh je čist, tj. nema tragova čađe. Iskreno, ja dosad nisam primjetio nijednom da je bila pokrenuta regeneracija.
Moj režim je praktički sve gradska vožnja, možda dvaput mjesečno do Varaždina. I piše 6,3. Van grada ide to dosta manje, dok je autoput oko gradske ali sa visokim prosjekom brzine. Isti slučaj kod mene, ni ja nisam primjetio regeneraciju.

Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
... (namjerno forsiram ovo jel vidim da neki pizde na to kaj voze smrada)....
Ako namjerno forsiraš, znači da trolaš. No, daj mi reci koji to od vlasnika dizela na ovoj temi pizdi na to što vozi dizela? Meni se čini da smo mi sasvim zadovoljni time što vozimo. Jedini koji neprestano kuka si ti.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 06:15   #29602
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
ja vozim dizela (1.6 TDI, Golf 7) i rade bi benzinca ^^ ali za moje potrebe (po mojoj racunici) mi je dizel i dalje isplativiji, tako da zasad ostajem na dizelu

Mazde Skyactive nisam vozio, ali benzinci VAG grupe su uvjerljivo tisi od dizelasa (Golf 7, novi Leon, Skoda RS). Barem sto se tice 1.4/2.0 benzinca i 1.6/2.0 dizela.

Sto se tice regeneracije, ja skuzim po potrosnji koja blago poraste (posto auto vozim uvijek na istom dijelu autoceste i relativno istom brzinom). Kao i da je potrosnja dosta veca po zimi kada temperature odu u minus...
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 07:22   #29603
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Meni je potrošnja veća ljeti, kad stavim ljetne gume (tj. potpuno jednaka je ko zimi, najbolje je onaj proljetni dio kad je toplo, a imam zimske)

Netko je pital kak se vozi 1.0 turbo benzinac, potpuno identično ko TD (barem moj s 3 cilindra, za ove s 4 nebih znal, nisam probal...) neki 1.6 npr. vuče od 1500, jedina razlika je kaj možeš razvuči do 7000, ne moraš na 3500 ili 4000 mjenjati da ti se motor ne raspadne.

Većinom ga vozim između 1500 i 2500 (piše u manualu držati motor (između 1500 i 3000), tu i tam stisnem malo prek 4000 da se razvrti.

Malo pripaziš da ne gaziš hladnog prek 2500, ako se nateravaš autocestom zadnjih 5-10 km se voziš ispod 2000 da se malo ohladi sve u miru. Također ljeti često pali hlađenje turba nakon kaj sparkiraš auto (zvrndanje tiho nakon što ugasiš).
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 07:51   #29604
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
Ništa. Kupi kaj hoćeš. Možeš i parnu lokomotivu.
A koje su to prednosti dizela?
1. Moment + turbina = fun
2. Moment + turbina + 6ta brzina + tempomat = popnem se ko car na velebit
3. Potrošnja - jel radim oko 20 hiljada km godišnje
4. konstantana razlika u cijeni po litri goriva - bas jucer sam gledao na INI je oko 80 lipa

Citirat cu čovjeka iz riječ života: Aleluja braćo i sestre

ToucheEEE, Aleee.....

Citiraj:
Autor Tvrdi
...namjerno forsiram ovo jel vidim da neki pizde na to kaj voze smrada....
Ermm da...a daj mi reci tko to pizdi? Jedino tko se uzjebo oko toga si ti. Vidim ja da tebe muči dosta toga. Daj ti nama radije reci koji je tvoj problem. (stvarno ne trolam i flejmam). Bit ce ti lakse
kad se izjadas malo. Nekako imam osjecaj da te žena prevarila s nekim tko ima diesela....ili tako nesto slicno...pa ti se sad malo nakupilo...

Uostalom bolje da to izbacis iz sebe da nebi bilo ko u onom filmu dani ludila ili kako se vec zvao....

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 07.06.2017. u 07:57.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 08:35   #29605
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nekako imam osjecaj da te žena prevarila s nekim tko ima diesela....ili tako nesto slicno...pa ti se sad malo nakupilo...
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 08:48   #29606
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
1. Moment + turbina = fun
2. Moment + turbina + 6ta brzina + tempomat = popnem se ko car na velebit
3. Potrošnja - jel radim oko 20 hiljada km godišnje
4. konstantana razlika u cijeni po litri goriva - bas jucer sam gledao na INI je oko 80 lipa

Ja ću se samo nadovezati citatom iz linka koji sam gore stavio:


Citiraj:
I jedan i drugi automobil imaju izvanredno subjektivno ubrzanje, sa time što ono u benzincu deluje uzbudljivije i moćnije, dok turbo dizelaš sve postiže isto ali elegantnije. Benzinac pri ubrzanju živahno turira i vrti se na minimum 4.000 obrataja da bi pokazao zube, Mazda CD150 diskretno brunda na mnogo manjim obrtajima, ne zaostajući u dinamici na štoperici. Međutim, ubrzanje iz nule je jedno a u vožnji sasvoim drugo. Turbo dizel se pokazao daleko izdašnijim kod preticanja na srednjim brzinama. Ima značajno višu elastičnost motora zahvaljujući gotovo dvostruko većem obrtnom momentu i sjajno ukomponovanim prenosnim odnosima menjača.
Potvrđujem iz prve ruke. Za mene je to komfor i elegancija. Što se s onime iza, kog sam prestigao događa, ne zanima me.


Šalu na stranu, benzinac u novim M3cama je bolje balansirana karoserija. Diesel to malo poremeti, osjeti se malo veća masa naprijed ali niti blizu kao kod starijih diesela gdje kad vozim jednog čini mi se kao da mi je slon na haubi naspram benzinca*. Tako da kad bi se išao primarno ganjati, uzeo bi benzinca opet jer je "agilniji" i "agresivniji" prema linku - u stvarnosti razlika je puno manja nego što se iz članka može iščitati. Pri svakodnevnom korištenju auta - vidi boldano.^^

* U prijelaznom razdoblju između dva auta vozio sam staru Mazdu6 diesel iz 2002.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 08:58   #29607
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova

Nikak se nemrem sjetit kak se turbo benzinci novi, ovi od 1.0-1.5L voze. Probao sam davno Leona 1.4 TSI, ali se nemrem sjetit jel ima isto šus kao dizel kad turbina proradi ?
EcoBoost 125 ks nema,ravanomjerno ubrzava od malih okretaja i ne osjetis ubrzanje.



HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 09:27   #29608
Tvrdi
Sremium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2013
Lokacija: Na granici istočnog i zapadnog rimskog carstva
Postovi: 2,854
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
1. Moment + turbina = fun
2. Moment + turbina + 6ta brzina + tempomat = popnem se ko car na velebit
3. Potrošnja - jel radim oko 20 hiljada km godišnje
4. konstantana razlika u cijeni po litri goriva - bas jucer sam gledao na INI je oko 80 lipa

1. Turbina postoji i kod benzinaca..momenta ne fali ni novim benzincima
2. Ponavljaš se tu s momentom...6 brzina..opet nije vezano za pogon striktno..ima ih i kod benzinaca...tempomat? heh
3. Potrošnja bitna samo onima koji rade puno km...
4. Ovo ti priznajem ali opet skuplji su ti servisi, popravci, rega itd...

Kažem ovo se pretvorilo u klasičan "svako svoga konja hvali" natjecanje..ja ni nemam skyactive ili ecoboost u svom autu pa opet im priznajem da su odlični...
Tvrdi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 09:37   #29609
T}{OR
DBS
Moj komp
 
T}{OR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,855
Citiraj:
Autor Tvrdi Pregled postova
2. Ponavljaš se tu s momentom...6 brzina..opet nije vezano za pogon striktno..ima ih i kod benzinaca...tempomat? heh
Nisi shvatio poantu. Odi malo na Reddit i čitaj odjeljak s Mazdama 3. Ima dosta komentara kako amerima njihove 2,5l Skyactive atmosferci benzin verzije s 185 KS ostaju "bez daha" kad se ide u malo više krajeve.
__________________

YT playliste: IL-2 Sturmovik: Great Battles | Duxford Flying Legends
T}{OR je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2017., 09:39   #29610
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
EcoBoost 125 ks nema,ravanomjerno ubrzava od malih okretaja i ne osjetis ubrzanje.



HOMTOM HT17 koristeći Tapatalk
Ne znam, meni se čini da se na oko 4500 još malo dodatno osjetni ko neki "kick". Možda mi se čini, možda stvarno ne znam. Pogotovo ako ga iznad 3000 poklopiš, e bome onda ima "šuš" (pogotovo u 2. i 3. brzini). Ja za Fiestu govorim, to je 1050 kila.

Mislim da si ti rekel da si Focusa probal ili imaš, pa se valjda i tam slabije osjeti, kad je sigurno 300 kila teži
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na