Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2020., 22:47   #811
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
povjerenje kupca u trgovca nakon kojeg se kupac uvijek vraca tom trgovcu zbog tog povjerenja.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2020., 23:23   #812
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
Aha, a ja mislija da je dovoljno jednom da te zajebu i ukradi ti pare sa racuna.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2020., 23:26   #813
bleh
Premium
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 99
ako trgovac zatrazi 3DS u svojoj naplati onda u slucaju kradje kartice i drugih sporova prebacuje teret odgovornosti na kupca/karticara/banku, uglavnom trgovcima je to plus. ali moze bit da su takve transakcije da je niski rizik od frauda pa ne zeli komplicirat kupovinu i ne trazi 3ds
bleh je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 09:15   #814
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,537
Generalno trgovci balansiraju izmedju jednostavnosti kupnje i sigurnosti pa ovisi tko se kako odluci. Npr american nisi morao potpisivati uopce u mcdonaldsu (u hr, zadnjiih godinu dvije).
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 09:26   #815
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor bleh Pregled postova
ako trgovac zatrazi 3DS u svojoj naplati onda u slucaju kradje kartice i drugih sporova prebacuje teret odgovornosti na kupca/karticara/banku, uglavnom trgovcima je to plus. ali moze bit da su takve transakcije da je niski rizik od frauda pa ne zeli komplicirat kupovinu i ne trazi 3ds
Plus, mislim da kartičari su nudili niže naknade ukoliko trgovac uključi 3DS. Mana istog je što većini ljudi ide na živce i usporava kupovinu. Amazon, ebay, paypal ga ne koriste vjerojatno zbog toga.

Citiraj:
Autor the_ghost Pregled postova
Generalno trgovci balansiraju izmedju jednostavnosti kupnje i sigurnosti pa ovisi tko se kako odluci. Npr american nisi morao potpisivati uopce u mcdonaldsu (u hr, zadnjiih godinu dvije).
Moguće da to rade svojom odlukom, ali onda u slučaju prigovora nemaju niti jedan dokaz da je kupac obavio transakciju i vjerojatnost je 100% da će izgubiti te novce. Vjerojatno su ocijenili da rade s poštenim narodom i da je postotak žalbi minoran ili nikakav i da im se takav način rada isplati.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 09:28   #816
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Ma revolut je u kombinaciji sa google pay zakon...sve svugdje prolazi nista nediram.djaba mi beskontakt kartica kad moram pin ukucavat...banke su 10 godina iza fintechova

Internet bankarstvo isto nemam jer mi netreba,a preko revoluta uplatim nekom na racun i posalje mi ekipa tiskom...i sve za free
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 17:58   #817
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Ovisi onda do trgovca i kartičara zajedno, kakav deal sklope. Jer na tele2 web shop kad se kupuje zaba maestro šalje na Mastercard SecureCode, a ako se kupuje Mastercardom od Revolute ne pita ništa.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2020., 20:06   #818
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
The second thing to note is that 3DS only applies to certain ecommerce payments. Revolut has no control over which ones it applies to, as this is handled by merchants individually.
https://blog.revolut.com/3ds-secure-payments/

Pa ako netko želi pročitati u detalje
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 12:03   #819
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
https://www.revolut.com/system-status

Pocrkalo im sve, a nisu disejblali topup, meni progutalo 350 kn, pa se nemojte ko ja zajebat i pokusavat topup-at
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 13:18   #820
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Dan danas mi ne ide u glavu zasto te info poruke ne guraju kao push notifikacije.

Uredno ih prikazu unutar appa kojeg realno nemas zasto paliti (ne sjecam se kad ga upalim, najcesce za top up otkad su mi sjebali auto top up za pbz karticu - sad je koliko vidim i ta opcija opet tu). Ne, nego ti lijepo prati tvitere i status sajtove svaki dan. Ili pali app... Totalno ne kuzim tu logiku.

Isto vrijedi i za druge m banking appove - mpbz i curve koje koristim.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 13:41   #821
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,201
Ma da svaki dan je tu trokut sa "BE AWARE OF FAKE AGENTS" doslovno filtriram tu poruku u glavi niti ne čitam jer odma pretpostavim da je taj BE AWARE, mislim zanm da ce vrati pare i to al ono, da se neko nebi zaletio pa uplatio više para.

E da, push notifikacije kostaju
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 19:54   #822
panda505
(╯°□°)╯︵ ┻━┻
 
panda505's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Beertopia
Postovi: 2,013
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
https://www.revolut.com/system-status

Pocrkalo im sve, a nisu disejblali topup, meni progutalo 350 kn, pa se nemojte ko ja zajebat i pokusavat topup-at
vratit će ti pare.
Tak curi bilo jednom. Doduše, ona pokušala topupat ~100kn. Pa je mislila da je progutalo. Vratilo joj ~dan kasnije.
__________________
54' / 74' / 90' / 2014

I'm only here to see how the story unfolds. Any self-respecting leading man would do the same.

panda505 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2020., 20:02   #823
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Ekipa, jel moguće Revolut koristiti kao mjenjačnicu, a da je to isplativo?
Konkretno, 2000€ na deviznom u erste.
Napravim topup u eurima na revolut, promjenim u kune i ponovo prebacim na tekući u erste?
a) kakve su šanse da će mi Revolut blokirati sredstva?
b) koliko i gdje sve će me erste oderati
c) dali je uopće moguć topup sa deviznog bez da erste radi konverziju u kune?
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 08:40   #824
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Moguće je. Kurs je bolji nego u banci, ali li-la sa privatnim mjenjačnicama. Ne mijenjati vikendom jer onda Revolut ima lošiji kurs nego radnim danom.
Odgovori:
a) skoro pa nikakve

b) nigdje ako prebacuješ direktno s računa na Revolut

c) da. Ja sam par puta prebacivao € s Erste devizne kartice i kn sa tekućeg na Revolut bez ikakve naknade. Bitno je NE kliknuti opciju koju ti Revolut ponudi tj. da izvrši promjenu valute i imati na Revolutu aktiviranu valutu koju prebacuješ s našeg računa.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 08:47   #825
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Are there any restrictions on using the Revolut app or Revolut Card?

Please act reasonably and responsibly when using the Revolut app or Revolut Card.
For example, the Revolut app or Revolut Card must not be used (directly or indirectly) as follows:

to trade in foreign currencies for speculative purposes (that is, to take advantage of any expected rise or fall in the value of a currency) or to take advantage of discrepancies in the foreign exchange market.

https://www.revolut.com/legal/terms
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 09:27   #826
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Are there any restrictions on using the Revolut app or Revolut Card?

Please act reasonably and responsibly when using the Revolut app or Revolut Card.
For example, the Revolut app or Revolut Card must not be used (directly or indirectly) as follows:

to trade in foreign currencies for speculative purposes (that is, to take advantage of any expected rise or fall in the value of a currency) or to take advantage of discrepancies in the foreign exchange market.

https://www.revolut.com/legal/terms
Ovo sto bi on promjenio 2000€ nema veze s ovim sto ti pises.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 09:40   #827
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Čitam par dana o revolut na forumima, postavljam si pitanje, kolko je sigurno linkati karticu od tekućeg kunskog računa ili bilo kojeg, žiro ili deviznog na taj revolut. Prednosti aplikacije razumijem, možeš proći jeftinije pri slanju novca u drugu državu nekome, pa do naknade koju uzimaju pri plaćanju, prilikom razmjene valuta itd. Btw, nisam to koristio još, registrirao sam account, al nisam dodao kartice. Ne znam kolko mogu tako imat otvoren račun bez da dodam karticu neku. Već mi par puta stigla notifikacija da dodam karticu. Htio sam i pobrisati račun, al kaže da će onda biti teže otvoriti ponovno isti ako budem htio kasnije.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: catroot. 14.04.2020. u 10:05.
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 10:29   #828
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,145
Puno je veci rizik drzati novce na revolutu nego linkati karticu. Revolute nije banka, ako sutra propadne novci na tim racunima su upitni. Dok ako sutra propadne, tvoja kartica nema nista s time. Da ti neovlasteno skinu novce zalio bi se karticarskoj kuci za prevaru, neovlasteno skidanje novca i slicno. Ako te bas to tako muci, imas u HPB-u prepaid Visa karicu. 50kn 3godine traje. Dodas novce na prepaid, uploadas na revolut i to je to.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 10:58   #829
catroot
Premium
Moj komp
 
catroot's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: I live in 43 05'04.11"N 17 57'36.71"E
Postovi: 880
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Puno je veci rizik drzati novce na revolutu nego linkati karticu. Revolute nije banka, ako sutra propadne novci na tim racunima su upitni. Dok ako sutra propadne, tvoja kartica nema nista s time. Da ti neovlasteno skinu novce zalio bi se karticarskoj kuci za prevaru, neovlasteno skidanje novca i slicno. Ako te bas to tako muci, imas u HPB-u prepaid Visa karicu. 50kn 3godine traje. Dodas novce na prepaid, uploadas na revolut i to je to.
Ok hvala na savjetu.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
catroot je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 11:17   #830
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ovo sto bi on promjenio 2000€ nema veze s ovim sto ti pises.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Mislio sam da "iskoristavanje odstupanja tecaja na trzistu" spada pod ono sto on cilja - brzi top up i isplata u drugoj devizi. Nijesam skolovala, mouda i krivo tumacim slovo, samo neka prouci ToS i bog ga veselio. Valjda mu je los tecaj banke, ne znam zasto bi to inace radio
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 11:57   #831
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Par puta sam napravio usporedbu tečaja Revoluta i mjenjačnice u kojoj redovito mijenjam kn u €. Razlika je bila zanemariva. Kako sam često u toj mjenjačnici, dobijem i sitno bolji kurs od njihovog službenog pa mi je to isplatljivije nego Revolut.
Jedino sam jednom na Revolutu promijenio US$ u € jer kod nas bi morao izvršiti dvostruku konverziju na kojoj bi imao osjetne gubitke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 12:19   #832
akoj
lijevo smetalo
Moj komp
 
akoj's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,115
EUR - ciljaj petak navečer i ponedjeljak ujutro - znaju biti primjetne razlike. A što se tiče USD, GBP, HUF - razlike su velike.
__________________
Nvisen Y-GX01 // HP ProBook 470 G2 // BMAX Y11
akoj je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 13:40   #833
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Puno je veci rizik drzati novce na revolutu nego linkati karticu. Revolute nije banka, ako sutra propadne novci na tim racunima su upitni. Dok ako sutra propadne, tvoja kartica nema nista s time. Da ti neovlasteno skinu novce zalio bi se karticarskoj kuci za prevaru, neovlasteno skidanje novca i slicno. Ako te bas to tako muci, imas u HPB-u prepaid Visa karicu. 50kn 3godine traje. Dodas novce na prepaid, uploadas na revolut i to je to.
Zar Revolut nema bankarsku licencu, te osigurava sredstva korisnika na isti način kao i svaka druga banka? (do 100.000 EUR preko banke u Estoniji).

Uz to, koliko sam imao priliku pročitati, novci korisnika nisu vezani uz sami Revolut, odnosno pohranjuju se u banci odvojeno od njihovog poslovanja (dakle, ne mogu koristiti novac korisnika za financiranje vlastitog poslovanja).
MarioEf je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 14:11   #834
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Ne, koliko sam pratio Revolut je još uvijek pod licencom UK, ali ne banke nego neka novčana licenca. To za banku unutar EU su se prijetili , ali ništa od toga za sada. Možda čekaju kraj godine i brexit.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 14:25   #835
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,145
Ma oni imaju neku Bankarsku licencu u Litvi no ja nisam bas siguran da se to odnosi na nas jer ja nemam nigdje nikakav ugovor sa tom bankom. Dok ja nebudem vidio da je Revolut potpuno pokriven u EU EDIS-om (Deposit Insurance) nis ja to ne vjerujem, zapravo i oni sami pisu da EDIS nije jos na snazi.
mann je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 14:27   #836
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,443
zato ja gore stavljam siću po siću, malo po malo, pa ak i ode/zblokiraju/nešto treće - nema suza
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 16:02   #837
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
zato ja gore stavljam siću po siću, malo po malo, pa ak i ode/zblokiraju/nešto treće - nema suza
Potpuno isto. Dok ne postanu banka i ne bude to osigurano pošteno, nema se što prebacivati veće iznose tamo. Ovako služi za online plaćanja, netflix itd.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 16:06   #838
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ma oni imaju neku Bankarsku licencu u Litvi no ja nisam bas siguran da se to odnosi na nas jer ja nemam nigdje nikakav ugovor sa tom bankom. Dok ja nebudem vidio da je Revolut potpuno pokriven u EU EDIS-om (Deposit Insurance) nis ja to ne vjerujem, zapravo i oni sami pisu da EDIS nije jos na snazi.
Jesi siguran? Šta kažeš na ovo: https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/
MarioEf je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 16:09   #839
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,145
Citiraj:
Autor MarioEf Pregled postova
Jesi siguran? Šta kažeš na ovo: https://blog.revolut.com/we-got-a-banking-licence/
Na tvom linku ti piše "It's worth pointing out that this scheme is not currently in place, so your current funds with Revolut remain safeguarded in accounts with a tier one UK bank, as per our obligations under the e-money regulations." Sto ce reci nis od toga za sada.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2020., 16:27   #840
MarioEf
Premium
Moj komp
 
MarioEf's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Split
Postovi: 54
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Na tvom linku ti piše "It's worth pointing out that this scheme is not currently in place, so your current funds with Revolut remain safeguarded in accounts with a tier one UK bank, as per our obligations under the e-money regulations." Sto ce reci nis od toga za sada.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
Kako ja to razumijem, aplicirali su, odobrena im je licenca, a dok je ne uvedu sredstva su zaštićena od strane banke (Lloyds) u kojoj su deponirana sredstva korisnika. Za njihovu uslugu je sigurno bolje imati aktivnu licencu, no to ne znači da novac nije osiguran do tog iznosa? Ili ima neko drugo objašnjenje?
MarioEf je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na