Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2008., 15:35   #1
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
HP PAVILION dv2000/dv9000 problem - crkli

dakle..problem..
1. laptop HP dv2000..sestra ga ne gasi skoro nikad..samo spusti ekran i on ode onda u svoj standby..jucer je digla ekran..i on je bio skroz bijel..restartala lap..i pojavio se onaj startup screen na kome pise samo HP invent..i to se ne mice..kad je restartala ponovo..poceo je pistati..beeeeeep beep beep..i ne pojavlja se nista..probao vadit bateriju..i sve to..isto..samo beepa..u cemu bi mogla bit stvar?

2. jucer pokusavam sredit to njoj..i dok sam to radio moj normalno ode u standby (ugasi se monitor i to)..i taknem tipkovnicu da se upali..i nece..restartam ga..nista..slika se ne pokazuje..one lampice svijetle..ne beepa nista..samo se restarta nekoliko puta za redom..onda ga ugasim..pricekam malo..upalim..i sve u redu...radi normalno...
ugasim ga..odem spavat..probudim se..palim ga..nece...ne pokazuje se slika..restarta se sam od sebe nekoliko puta..nista..vadim bateriju..kabel..restarta se par puta sam od sebe..i onda se odjednom upali???wtf???
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 15:41   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Beepovi
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=50273

Nisam baš pametan kako riješiti te probleme. Prvo što bih pomislio je da su pukle vindoze na oba lapa. Njoj bi lako moglo biti da je hard vrisnuo.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2008., 15:53   #3
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
ma nemoguce da su windowsi..ja imam xp, a ona vistu..problem je sigurno hardverski..kod nje vjerojatno grafa..1 dugi beep i 2 kratka..ali lap nije kupljen u hrv...oce oni to sredit onda pod garancijom?

a kod mene neznam u cemu bi mogla bit stvar..moj ne beep-a nista..ali je na ovoj listi http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/g...87277_identify

samo neznam kako to funkcionira u hrv??
jer lap nije kupljen tu..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 23:22   #4
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
jel ima tko kakvu ideju?
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 23:27   #5
Kristijan_7
Just don't give a fuck
 
Kristijan_7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 764
Vrlo ti je vjerovatno zapela neka tipka na tipkovnici. Znam da zvuči glupo, al probaj... Vezano za sestrin. A za tvoj, valjda je vidio drugog da ljenčari, pa je odlučio i on malo...
Kristijan_7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 00:13   #6
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor Kristijan_7 Pregled postova
Vrlo ti je vjerovatno zapela neka tipka na tipkovnici. Znam da zvuči glupo, al probaj... Vezano za sestrin. A za tvoj, valjda je vidio drugog da ljenčari, pa je odlučio i on malo...


Covjeku crknu dva laptopa u 2 dana, a ti se zayebavas..

Nego, rekao si da ti sestra nikad ne gasi laptop, ondosno rijetko, a predpostavljam da je stalno na punjaču?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 02:52   #7
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
a vecinu vremena je na punjacu da..ali ne bas stalno..ovo me stvarno ubilo u pojam..ono..poceo sam podzemne vode trazit..2 laptopa u 2 dana..moj sad radi..al ono..da se upali..to je lutrija..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 10:55   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ako je veliku vecinu vremena na punjacu i na njemu je baterija, vrlo vjerovatno je da ti je sestri otisao hard..U nepovrat..
To se dogodilo mom frendu, pa su mu rekli da je to zbog toga, kao s vremenom dolazi do problema s regulacijom napona i stradava disk.. Bateriju teba napunit na 100%, i trosit dok ne padne na 75% i onda ju fino skinut i stavit na neko tamno i suho mjesto. I lap furat stalno na punjacu..Ili stalno koristit bateriju.

A i ja sam imao sličan problem tvom sa svojim Acerom, lutrija prilikom paljenja, ali mislim da sam stavio nove windowse i da je problem nestao, ali viđao sam taj problem na nekoliko laptopa. Ono sam od sebe setak stilta i onda kroz par dana radi normalo..
poz
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 14:46   #9
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
hard mislis ha? to bi onda bilo i najjednostavnije rjesenje..ali zasto beep code beepa 1 dugo 2 puta kratko kao da je grafika otisla?

a ovaj moj problem mi je nejasan skroz..jer on kad se tako tilta i restarta sam od sebe par puta..ne pokazuje se ni onaj HP invent ekran..nego je sve crno, a on se restarta..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 14:57   #10
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
edit: ovako..sestrin..baterija je u njemu..spojen je i na struju..palim ga..stoji ono HP invent..dalje od toga ne ide..onda ga rucno gasim..on se pali sam i pocinje beepat...e sad..dvije stvari: 1. ako iskopcam kabel - nemogu ga ni rucno ugasit..pali se sam od sebe i beepa 2. ako ukopcam kabel mogu ga ugasit rucno..
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2008., 15:04   #11
Tz4r
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 98
di ste kupili pavillione ???? jer bi si i ja jednog nabavio ali ih nema u hr...
Tz4r je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 15:09   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
ma najvece ti je sranje sto nemas garanciju tu kod nas, jer mislim da je problem dosta zayeban. Ovo s kablom, ocito da ima veze jel ukljucen ili radi samo na bateriji..stvarno sranje.. Meni da se to dogodilo znaci, 2 laptopa u 2 dana, mislim da bi dobio infarkt, zapravo vise njih uzastopnih..Probaj to nekek rijesit na garanciji..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 15:56   #13
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
sad sam izvadio ram module..i vratio ih..i ne beep-a vise..ali opet se ne pali..stvarno ne kuzim nista vise..al siguran sam da je nesto otislo..pitanje je samo sto?
gdje da ga nosim na procjenu kvara?

ma da..garancije su sjeb..nije kupljen kod nas..tako da ono

sad se vise brinem ovaj svoj dovest u red..da se i meni ne dogodi najgore..jer moj je na onoj listi (link sam dao gore) problema s maticnom i to mogu zamijenit..ali opet ne kuzim kako je to s tom garancijom
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 17:28   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
pa nosi ga tamo gdje si ga kupio..ili salji dostavom..na njihov trošak
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2008., 23:47   #15
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
jea rajt..u dubai)) na to su umirali od smijeha danas u servisu..
sestrin sam odnio dakle..

a sad ostaje ovaj moj kojeg moram sredit..sta da radim?
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 00:39   #16
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor kalu Pregled postova
jea rajt..u dubai)) na to su umirali od smijeha danas u servisu..
sestrin sam odnio dakle..

a sad ostaje ovaj moj kojeg moram sredit..sta da radim?



stvarno ne znam..ali dubai..sory, ali stvarno sam se nasmijao.. testiraj jos par dana, pa ako se laptop ne dobije, jbg, ne gine mu servis..
Ako nije tajna, u koji si servis odnio?

BTW
Citiraj:
pa nosi ga tamo gdje si ga kupio..ili salji dostavom..na njihov trošak
pa ovo je moguce...sta je njima platit dostavu??

EDIT: Koliko su stari laptopi?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 01:41   #17
PostuP
Premium
Moj komp
 
PostuP's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Ne vidim zasto ne bi priznali HP-ovo jamstvo. U ovlastenom servisu, naravno. Zar nije to jamstvo "worldwide"

Kad sam moga nosio na reklamaciju jamstveni list mi uopce nije trebao jer na osnovu Product numbera imaju uvid podatak o (ne)isteku jamstva. Zasto bi bilo drukcije s pavilionima kojih kod nas (a cini mi se ni u cijeloj europi) nema? I dalje su Hewlett-Packard.


Ne znam gdje si odnio sestrin, al svakako mogu preporucit Mikronis u zagrebu. Ili si ti u rijeci?
PostuP je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 02:01   #18
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Ne vidim zasto ne bi priznali HP-ovo jamstvo. U ovlastenom servisu, naravno. Zar nije to jamstvo "worldwide"
Mislim da mora biti posebno naznačeno da je Worldwide, a ko nije naznaceno mislim da ne vrijedi.Ali ipak je to jedan HP, pa bi bilo za očekivat (i lijepo od nih) da ti to uvaze..

Citiraj:
Ne znam gdje si odnio sestrin, al svakako mogu preporucit Mikronis u zagrebu. Ili si ti u rijeci?
Ja sam tamo odnio Svoj laptop kad mi ga je frend zalio s koktelom (domaća rakij + sok od brusnice) i mogu ti reci da sam totalno nezadovoljan uslugom i odnosom.. Naime, Laptop je radio i sve ok, ali reko da mi ga očiste iznutra, da ne bi sta riknulo, trebalo je mjenjat tipkovnicu i znaci ocistit iznutra..
Laptop sam cekao hebena 2.5 mjeseca,a rekli su mi tjedan dva, jer kao nema tipkovnice, a ja zovem Senso i oni kazu da imaju..Ne znagdje Mikronis onda nabavlja.. i naravno njihova zavlačenja..
I nakon ta duuuga 2.5 mjeseca dodjem po lap, platim 650 kn i dodjem doma i vidim da one funkcise tipe ne rade, jer ih nisu dobro stavili kad su sastavljali. I jedan je zvučnik mali krčio, a prije toga je radio normalno..
Ali kako sam bio toiko zeljan svoga laptopa i trebao mi je za faks, nije mi se dalo to tamo nosit i opet cekat..
Znam gdje ga vise necu nosit.. A uostalom kod sestre je pa nek ga ona nosi gdje hoce
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 02:15   #19
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
pa i nosio sam u mikronis..neko mi se cine najstrucniji..i pricao sam s tipom tamo i to..i kaze mi da Pavilioni nemaju garanciju u HR jer ih ni nema za kupit u HR..a garancija je worldwide..ja sam i mislio da se gleda preko tog serijskog broja..a neznam..vidjet cemo sta ce rec..ja se nadam da nije bas maticna otisla skroz..jbg..


a sad se prebacujem na ovaj moj..i dalje ima te bolesti da je lutrija sa startanjem..ali skuzio sam nesto..kad mi tako ne zeli startat..onda ga forcam da se iskljuci (drzim power button dugo), iskljucim wireless (pomaknem onu tipku) i onda kad ga startam on se normalno pali? jel moguce da je u wirelessu caka?
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 02:21   #20
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
pa i nosio sam u mikronis..neko mi se cine najstrucniji..i pricao sam s tipom tamo i to..i kaze mi da Pavilioni nemaju garanciju u HR jer ih ni nema za kupit u HR..a garancija je worldwide..ja sam i mislio da se gleda preko tog serijskog broja..a neznam..vidjet cemo sta ce rec..ja se nadam da nije bas maticna otisla skroz..jbg..
i meni su se tako cinili pa su mi posao napravili kao zadnji amateri..Nadam se da ces ti imat vise sreće..
A ovo s grancijom koja je worldwide ali ne vrijedi jer ga se tu ne moze kupiti, po meni totalna debilana za jedan Hp, ali mislim da i tako rade druge firme..i nemozes tu nista..
pa jel si bas u Dubaiju morao kupit laptope?

Nisi mi odgovorio koliko su stari?
A moze biti da ti je i wirelesss otisao, ali mislim da on ne bi tako zayebavao cijeli komp.. Si pitao u servisu? vjerovatno jesi.. I sta su ti rekli?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 02:21   #21
PostuP
Premium
Moj komp
 
PostuP's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Mislim da mora biti posebno naznačeno da je Worldwide, a ko nije naznaceno mislim da ne vrijedi.
mislim da nisi u pravu. Ne garantiram, al mislim da nisi.


Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ja sam tamo odnio Svoj laptop kad mi ga je frend zalio s koktelom (domaća rakij + sok od brusnice) i mogu ti reci da sam totalno nezadovoljan uslugom i odnosom.. Naime, Laptop je radio i sve ok, ali reko da mi ga očiste iznutra, da ne bi sta riknulo, trebalo je mjenjat tipkovnicu i znaci ocistit iznutra..
Laptop sam cekao hebena 2.5 mjeseca,a rekli su mi tjedan dva, jer kao nema tipkovnice, a ja zovem Senso i oni kazu da imaju..Ne znagdje Mikronis onda nabavlja.. i naravno njihova zavlačenja..
I nakon ta duuuga 2.5 mjeseca dodjem po lap, platim 650 kn i dodjem doma i vidim da one funkcise tipe ne rade, jer ih nisu dobro stavili kad su sastavljali. I jedan je zvučnik mali krčio, a prije toga je radio normalno..
Ali kako sam bio toiko zeljan svoga laptopa i trebao mi je za faks, nije mi se dalo to tamo nosit i opet cekat..
Znam gdje ga vise necu nosit.. A uostalom kod sestre je pa nek ga ona nosi gdje hoce
ja sam tamo odnio svog hp-a na mijenjanje maticne ploce. Bio je pod jamstvom, kako sam vec i rekao. Otiso sam k njima jer sam cuo dobre preporuke. Nisam ga kupio kod njih. 2 tjedna je trajalo da naruče i zamjene plocu. I da, narucili su je izravno kod HP-a. Ovlasteni su servis

Laptop sam dobio potpuno jednak kakav je bio prije tog mijenjanja ploce. Zadovoljan sam ljubaznoscu osoblja, brzinom popravka i kvalitetom odrađenog posla.
PostuP je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 02:26   #22
PostuP
Premium
Moj komp
 
PostuP's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor kalu Pregled postova
pa i nosio sam u mikronis..neko mi se cine najstrucniji..i pricao sam s tipom tamo i to..i kaze mi da Pavilioni nemaju garanciju u HR jer ih ni nema za kupit u HR..a garancija je worldwide..ja sam i mislio da se gleda preko tog serijskog broja..a neznam..vidjet cemo sta ce rec..ja se nadam da nije bas maticna otisla skroz..jbg..
To sto su rekli da ne vrijedi provjeri na jos nekim mjestima. Zovi i pitaj Trebalo bi vrijedit

http://h40026.www4.hp.com/support/po...rijenosna.html


ili zovi izravno HP hr http://welcome.hp.com/country/hr/hr/contact_us.html
PostuP je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 02:51   #23
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
a kupljeni su u dubaiu jer je tamo ta elektronika najjeftinija..moj ima godinu dana sigurno..ali sestrin 4 mjeseca otprilike..

pa da..i meni je sumnjiv taj wireless..ali neznam sta bi drugo moglo..jedino da maticna zeza..jer na ovoj je listi http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/g...87277_identify i mogao bi je mijenjat..ali kako kad paviliona nema u hrv i garancija en vrijedi? to je jebada sad..zato se nadam da cu sam rijesit prob..pomagajte ljudi)
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 03:01   #24
kalu
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 104
..ajd neka dobra dusa koja radi u nekom servisu..pomagajte covjeku kome su u 2 dana, 2 laptopa otisla skoro:/
__________________
sTay tUned
kalu je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 03:07   #25
Renci
Premium
 
Renci's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Križevci
Postovi: 837
Ti pavilioni imaju tvornicku gresku, odredjeni modeli i sve ti pise na njihovoj stranici, braticu je njegov vrisnuo prije mjesec dana, a njegovom frendu prije 2mjeseca, laptopi su odvezeni u Svicarsku gdi su i kupljeni iako je prosla garancija i oni su im to sanirali o svom trosku sve, mjenjana je maticna i vise manje sve ununtra... a kaj je najbitnije FREE, a garancija im je obadvojici istekla. Na te modele koji su navedeni kao problematicni na njihovoj stranici je produljena garancija i mozes ih popraviti u ovlastenom serivsu ukolko imas jamstveni list bez obzira na to sto je garancija istekla, eto to je moje iskustvo.
Renci je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 03:07   #26
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
ja sam tamo odnio svog hp-a na mijenjanje maticne ploce. Bio je pod jamstvom, kako sam vec i rekao. Otiso sam k njima jer sam cuo dobre preporuke. Nisam ga kupio kod njih. 2 tjedna je trajalo da naruče i zamjene plocu. I da, narucili su je izravno kod HP-a. Ovlasteni su servis

Laptop sam dobio potpuno jednak kakav je bio prije tog mijenjanja ploce. Zadovoljan sam ljubaznoscu osoblja, brzinom popravka i kvalitetom odrađenog posla.
vidis, a ja pak totalno drugacije iskustvo.. Ne poričem da su najjači za laptope, ali po mom iskustvu..


@Kalu probaj izravno kontaktirat HP, tu kod nas i onaj u Americi..Pa vidi sto ce ti rec..
A tebi je Dubai usput kad tamo ides u shoping elektronike?
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 03:15   #27
Renci
Premium
 
Renci's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Križevci
Postovi: 837
The following symptoms apply to the dv6000, dv9000 and v6000 series notebooks:
The notebook does not detect wireless networks and the wireless adapter is not detected in the Device Manager.
There is no video on the computer LCD panel or external monitor.
The notebook has no power and no active LEDs.
The notebook does not start.
The battery charge indicator light does not turn on when the battery is installed and the AC adapter is connected.
The notebook issues a single beep during boot indicating no power.
The external monitor functions but there is no image on the notebook LCD panel.
Renci je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 03:19   #28
PostuP
Premium
Moj komp
 
PostuP's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
@Kalu probaj izravno kontaktirat HP, tu kod nas i onaj u Americi..Pa vidi sto ce ti rec..
a sto sam mu ja vec rekao i dao linkove s tel. brojevima?

btw... nema razloga kontaktirat hp u americi
PostuP je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 04:10   #29
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor PostuP Pregled postova
a sto sam mu ja vec rekao i dao linkove s tel. brojevima?

btw... nema razloga kontaktirat hp u americi
sorry nisam uopce skuzio..
srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2008., 07:44   #30
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,329
Citiraj:
Autor PostuP Pregled postova
Zasto bi bilo drukcije s pavilionima kojih kod nas (a cini mi se ni u cijeloj europi) nema?
Ima ih i u Italiji i Austriji i Njemačkoj i drugim europskim zemljama.
http://compraonline.mediaworld.it/we...199&totProd=39
http://www.mediamarkt.at/?parentCat=...3ugs5pffks8nn6
http://www.mediamrkt.de/top5/ansicht/index.php?pid=743#
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na