Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.04.2015., 20:54   #6091
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Tu je situacija stvarno čista. I dobro čovjek veli. On je tražio lovu jer nije znao da ce mu priznati reklamaciju. Isao je maksimalno da sebe zastiti. I sad kad je dobio lovu hoce dobiti i novu karticu. Da li je to ilegalno? Naravno da nije. Moralno? O tome bi se dalo raspravljati. S druge strane mu je covjek fino vratio pare...a nije trebao...znaci i on je svoje napravio i naravno da mu sada nece dati novu karticu. Znaci nasle su se dvije rogonje pa sad na velikoj livadi uspoređuju ko ima veceg....a situacija je win win za oboje...

Ono sto je zapravo cinjenica, je ova sprdačina od servisa koja prijeti nekakvim kaznenim prijavama....:facepalm...da mi je samo znati o kojem se servisu radi.

Servis nije nikakvo pravosudno tijelo koje odlučuje kome ce i koju komponentu poslati sa servisa. Isto tako sam mogao ja nazvati servis i reci da mi je romano na jednom tulumu popusio u zamjenu za milju eura i tu karticu i kako tu karticu servis mora proslijediti meni (i am trying to make my point ). Servis je duzan vratiti karticu onome ko je tu karticu donio na reklamaciju. Cim je ta kartica primljena na servis ocito je imala i valjane papire (racun, garancija, whateva). Ovo je pod pretpostavkom da je kartica kupljena od fizicke osobe (bez obzira da li ima ime na računu) a ne privatne....
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:29   #6092
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Najveci problem je ovdje sto nije dosla ista kartica sa servisa nego bolja i sad se kolju tko ce uzet tu bolju karticu. Po meni,Zeljko ima pravo zadrzati karticu jer je vratio pare. Ja to ne bih napravio ali ipak su svi podmireni na kraju. Kupac dobio pare natrag a prodavac dobio novu karticu. Ako je prodavac namjerno prodao neispravnu karticu,sva sreca da je vratio novac
spawn je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.04.2015., 21:51   #6093
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ja imam orginalan dokument da sam predao graficku na sevis HP Ekspresom.

Problem je bio sto ni ja nisam znao da li ce oni uopce prihvatiti garanciju jer je graficka izgorila. Znaci,ostao sam bez 2000 kuna,ostao bez troskova dostave 130 kuna,poslao graficku na servis 40 kuna, i igrao rulet da li cu uopce dobiti novu ili ce mi derniti troskove servisa i reci graficka ne moze ici na reklamaciju zbog fizickog ostecenja.

Pa jbt,normalno da sam trazio garanciju da mi vrati pare i fino sam mu rekao da cu mu vratiti novce ako sve prodje u redu na servisu,ako ne prodje,kad mi stigne graficka sa servisa vratit cu mu graficku i adio.

Medjutim,on je tu pricu preokrenio nakon 10 dana kad je skuzio da cu dobiti 970 za zamjenu i otisao u servis i rekao im da je on meni vratio novce i da se on sa mnom dogovorio da servis njemu da graficku bez da se mene ista pita,kontaktira ili zove. Onda je jos uzeo drugu istu koju je imao u SLI-ju i nju takodjer predao na servis jer su obadvije izgorile. Da nisam pitao sta je sa grafickom ne bi mi nikad ni javili sta se dogodilo.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:54   #6094
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Kako si ostao bez 2 soma kuna? Kaj ti nije on vratio te novce?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:56   #6095
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
Najveci problem je ovdje sto nije dosla ista kartica sa servisa nego bolja i sad se kolju tko ce uzet tu bolju karticu.
Zanimljivo je i to da, gotovo uvijek, kad je neka povuci-potegni situacija, bude rijec o grafickoj kartici Nikad nije MBO, RAM ili nedaj Boze CPU

@Romano Ne znam kak ce prica za tebe zavrsit, ali onog trenutka kad ti je taj Zeljko refundo lovu to je prestala bit tvoja kartica.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
Vratio je nakon 10 dana odugovlacenja dok ne vidi sta ce reci servis. Da je servis rekao nista od reklamacije,ne bi mi vratio pare. Pokupio graficku duplo skuplju,meni vratio 2000 kn i idemo se praviti mutavi.
Trazio si refund, dobio si refund. Da li imas napismeno dogovor sa Zeljkom, tj. to da te on privremeno refunda zvog neispravne VGA te da ces mu ti ponovo platit karticu, nakon sto ti stigne nova VGA?

P.S. Ne branim servis, mislim da nije dobro postupio jer te nije kontaktiro.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 21.04.2015. u 22:16.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 21:58   #6096
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Vratio je nakon 10 dana odugovlacenja dok ne vidi sta ce reci servis. Da je servis rekao nista od reklamacije,ne bi mi vratio pare. Pokupio graficku duplo skuplju,meni vratio 2000 kn i idemo se praviti mutavi. A da li se graficka koju sam ja poslao na servis sa svim podacima o slanju,mora vratiti meni i da ja onda rijesavam sa Zeljkom,to ce odluciti inspektorat. Servis mora zaprimljenu robu za reklamaciju vratiti onome tko je tu istu i poslao ,a ne davati nekoj trecoj strani na osnovu rekla kazala. Graficku sam kupio kao fizicka osoba,a racun sa garancijom je R1 na njegovu firmu.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:02   #6097
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Da bokte, samo bi đaklu vratio pare bez da roba ide njemu nazad. Svaka kupnja preko oglasa je lutrija. Bilo bi fora da postoje dućani sa second hand hardverom.

Uzmimo da je grafa izgorila kod tebe prvi dan kad si je stavio u komp, tko može 100% tvrditi da je on poslao neispravnu i kako to dokazati?
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:10   #6098
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Ma ja sam jos veca budala sto sam isao kupovati na povjerenje preko njuskala. Posaljem svoje pare nesto sto nisam vidio za 2000 kn,platim troskove slanja novca 80 kn,50 kn paket,platim slanje graficke na servis u njegov grad,on dodje i pokupi graficku bez da meni ista kaze. I onda sam ja lopov,a covjek posten.

A moji novci i graficka ,sve kod njega i ja cekam 10 dana i molim boga da mi uplati.I ja sam htio njega zajebati.How yes no.

I da sumiramo.Ovdje taj famozni lik Zeljko uopce nije vise bitan. Bitan je servis kojem sam ja poslao robu na reklamaciju i koji je bez mog znanja dao tu istu robu trecoj strani.

Zadnje izmijenjeno od: Romano.Cule. 21.04.2015. u 22:17.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:16   #6099
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Uzmimo da je grafa izgorila kod tebe prvi dan kad si je stavio u komp, tko može 100% tvrditi da je on poslao neispravnu i kako to dokazati?
Nikako, zato i kupnja preko oglasa je rizik. Zato, ako kupujes, kupi s jamstvom. Ova prica je (za)komplicirana od samog pocetka.

"Prodo si mi neispravnu VGA, vrati mi novce! A ja cu je poslat na servis u svoje ime pa ti ponovo platim kad mi je (i ako mi je) poprave." - greska, odmah u startu

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
I ja sam htio njega zajebati.How yes no.
Nazalos, zajebo si samo sebe

Ako VGA nije bila ispravna trebo si:

1. Vratit VGA i trazit refund.
ili
2. Poslat na servis (bez da kontaktiras prodavaca i trazis refund) te se nadat najboljem.

Nikako oboje, istovremeno.

Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
I da sumiramo.Ovdje taj famozni lik Zeljko uopce nije vise bitan. Bitan je servis kojem sam ja poslao robu na reklamaciju i koji je bez mog znanja dao tu istu robu trecoj strani.
Ok, Zeljko nije bitan. Po meni, servis je napravio propust jer te nije kontaktiro. Zapravo mi nije jasno da si ijedan ozbiljan servis moze dozvolit tako sta?!

No ti polazes pravo na nesta sto nije vise tvoje. Onog trenutka kad je Zeljko tebe refundo (to je ono sto si ti od njega i trazio), to je njegova kartica.

Jel imas ista od toga dogovora napismeno? Jer ne mozes (pravno) napadat ni tog Zeljka, ni servis na rekla-kazala.

Zadnje izmijenjeno od: nathan.fake. 21.04.2015. u 22:30.
nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2015., 22:47   #6100
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Nema nista napismeno. Napismeno imam racun od HP-a da sam kupio grafu otkupninom i poslao njemu pare s njegovim imenom i adresom.Imam taj racun s tom grafickom od tog servisa koji sluzi kao garancija.Potvrdu od HP-a da sam poslao tu istu graficku na servis.

Sve ostalo je usmeno.
Romano.Cule je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas