Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2014., 23:37   #5671
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Osobno me uzasno smeta to sto nase firme ne vole davati popuste na izlozbene primjerke. Vecinu izlozbenih stvari necu ni pogledati ako nije -25%, mnoge stvari jos zelim i puno veci popust. Recimo, trazio sam masaznu fotelju, i ispalo je da je ostao samo izlozbeni primjerak (Emmezeta). I pitam koliko jeftinije taj dobijem, koji ne izgleda nov i u kojem dnevno sjedi valjda 50 ljudi. Naravno, nista, po normalnoj cijeni. Zbunjeno pogledam prodavace i pitam ko tu koga zajebava.
To je jedan ekstreman primjer, ali recimo ne bi bas ni TV kupio da nije 30-50% snizen, ovisno o broju radnih sati.

Ikea je jedini ducan kod nas u kojem sam dozivio postene popuste na izlozbene i malo ostecene primjerke.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 03:57   #5672
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
To si dozivio jer je ikea pravi trgovac, koji je opstao na trzistu i zna kako se prodaju stvari. Ova sva tu piskarala sta piskaraju po forumu i zaobilaze zakone nece opstat, a u EU ne bi ni opstali mjesec dana. Za kupca se treba borit. Skuzit ce to kad stave kljuc u bravu a susjed opstane.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2014., 04:51   #5673
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Također piše "Check content if seal broken".

No što reći na robu iz RECRO-a? Oni sve otvaraju,
trpaju HR manual te svoj jamstveni list, te prelijepe kutiju
sa žutom trakom na kojoj piše RECRO.

To je otvarana roba. Nekorištena, ali otvarana.

Primjer bezobrazluka: tip zamoli da mu se otvori kutija miša da ga pogleda
i isproba kako mu stoji u ruci - trgovac mu otvori, tip ga isproba i kaže
"e odličan mi je - jel mi možete dati novi neotvoren?".

Da je to moja trgovina, poslao bi ga u qrc. Ok da je miš od 30kn, ali
tip je tražio trgovca da mu skine s police i otvori miša od 800kn.

GG debili.
Tocno, takvog s gustom potjeras van iz trgovine, pa nek piskara po forumu o svojim pravima

Sto se ostalog tice, naravno da na ostecenu robu ide popust. Ako je samo izvadjena iz kutije i nitko ju ne dira, ista kao i ona zapakirana i ja osobno ne bi se isao ciganit.

Zadnje izmijenjeno od: vorda22. 28.09.2014. u 04:56.
  Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 08:52   #5674
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Izašao je u Bugu veliki članak što se mijenja u novom Zakonu koji stupa na snagu 01.01.15. Ima zanimljivih stavki.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 09:13   #5675
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
Tocno, takvog s gustom potjeras van iz trgovine, pa nek piskara po forumu o svojim pravima

Sto se ostalog tice, naravno da na ostecenu robu ide popust. Ako je samo izvadjena iz kutije i nitko ju ne dira, ista kao i ona zapakirana i ja osobno ne bi se isao ciganit.
Otkud znaš da se ne dira? Pogotovo mobitel iz vitrine?
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 09:41   #5676
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Otkud znaš da se ne dira? Pogotovo mobitel iz vitrine?
Nema veze odustajem od daljnje rasprave, ocigledno treba probat iskoristit trgovca najvise sto se moze.
  Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 09:53   #5677
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pravi dućan bi miševe/tipkovnice/gamepade i sl. trebao imati izložene bez ambalaže. Kupac bi trebao imati mogućnost probati takav proizvod prije kupnje.

Što se povrata tiče nekoliko puta sam mijenjao različitu elektroniku i dobio sam zamjenu u novčanoj protuvrijednosti ili mogućnost da nadoplatim za skuplje uz priznanje punog iznosa originalnog proizvoda. Sve ostalo je dobra volja kupca IMO. U principu treba birati gdje se kupuje pa obično nema problema, pogotovo ako ste redovna mušterija.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 11:12   #5678
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Uvjek treba znati da lijepa riječ sva vrata otvara.

Znam ljude koji su OK, koji nisu uništivači hardwarea i tipovi koji idu "na nož".

Čovjek ti donese RAM nakon 6 mj korištenja, i upita dali može zamjena
za neki drugi model, jer mu ovaj izaziva BSoD zbog nekompatibilnosti s pločom.

Ima uredno ambalažu, ni ne zna se da je otvarano (onom tko nije u tom poslu
nikad neće znati dali je nešto otvarano ili ne).

Naravno da se može zamijeniti za drugi set RAM-a. Čak nije problem niti
ploču zamijeniti nakon 3-4 mjeseca, zbog razloga što ne radi dobro
u RAID konfiguraciji sa određenim diskovima.
Ali ti ljudi su uglavnom pedantni, ne koriste SATA kablove iz kutije nego imaju svoje,
donesu i limić zapakiran, jer su ploču prvo testali na stolu da vide kako se ponaša.

A kad ti netko donese tipkovnicu staru 1 dan - koju je dan prije otvorio u trgovini,
isprobao i vidio da mu je OK, te dan poslije donese poderanu i nekompletnu
ambalažu sa razlogom "ne sviđa mi se", po meni, nema se šta pričati.

Takvu robu ne želim nazad. Ili može nazad uz minimalno 10% odbitka vrijednosti.

Baš me zanima dali je itko od vas u auto-salonu tražio da napravi probnu
vožnju sa automobilom, pa nakon probne vožnje tražio da se cijena spusti za
25% jer automobil nije nov. Ajde da čujem koliko vas je to napravilo,
i dobilo nov "zapakiran" automobil sa 0 Km direktno iz "kutije".
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 12:22   #5679
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
I kaj onda nekom uvališ ram korišten 6mj. i ploču korištenu 4mj. pod novo
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 12:23   #5680
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Sve da kaže, joj ne leži mi, hvala lijepa i uzme drugog, ja neću da meni daju tog kojeg je ovaj papkao.
Ma je, super, i onda ćemo po forumu blatiti trgovine kad ne daju da se otvori i pogleda proizvod, pa ćemo ih blatiti kad ne daju da isti taj proizvod vratimo u trgovinu/zamjenimo ako se predomislimo itd.

Ovaj bi gledao mrtve pixele i raspakirao 15 kutija monitora, ovaj bi isprobavao miš, ovaj bi htio čuti kako zvučnici rade i tako redom, a s druge strane ti bi naravno htjeo novi i zapakiran proizvod kojeg nitko nije dirao.

Ljudima je nemoguće udovoljiti.
wooden je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.09.2014., 12:28   #5681
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
Nema veze odustajem od daljnje rasprave, ocigledno treba probat iskoristit trgovca najvise sto se moze.
Ja ti govorim iz svog primjera gdje sam kupio HTC Desire koji je imao packe po sebi. Što znači da ga je mnogo ljudi gledalo rukama. Budući je bio zadnji zadnji i više ih nisu ni dobivali jer je to već 2011 bio EOL model, uzeo sam ga, no uz blagi prigovor, pa sam dobio screen protectore i TPU masku đaba. vjerojatno je vrijednost toga bila 50 kn.

Nisam iskoristio trgovca do maksimuma, nego je trgovac trebao imati Dummy telefon kojeg svi mogu pipkati i tapkati do mile volje. To je njegov problem, a ne moj. A sada ipak ima malo više tih izložbenih i dummy telefona u izlozima pa je takvo nešto svedeno na minimum.

@wooden
U čemu je tvoj problem? Došao sam u dućan, rekao da ću kupit taj i taj monitor, možemo li pogledati ima li mrtvrih pixlea i stavio 1600kn keša na stol. Nije imao, uzeo taj monitor i doviđenja.
Ti bi, pretpostavljam došao doma, upalio monitor, vidio mrtve pixele i rekao: "ah, to je život, bitno da nisam zejebavao poštenog prodavača, a to što ću sljedećih par godina gledat par točkica na ekranu, nema veze".
Svašta.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 28.09.2014. u 12:34.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 12:46   #5682
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Baš me zanima dali je itko od vas u auto-salonu tražio da napravi probnu
vožnju sa automobilom, pa nakon probne vožnje tražio da se cijena spusti za
25% jer automobil nije nov. Ajde da čujem koliko vas je to napravilo,
i dobilo nov "zapakiran" automobil sa 0 Km direktno iz "kutije".
Koliko je meni poznato za probnu vožnju postoje tesna vozila (npr.) , a za sve izložbene modele ide dodatan popust.
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 12:50   #5683
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ma je, super, i onda ćemo po forumu blatiti trgovine kad ne daju da se otvori i pogleda proizvod, pa ćemo ih blatiti kad ne daju da isti taj proizvod vratimo u trgovinu/zamjenimo ako se predomislimo itd.

Ovaj bi gledao mrtve pixele i raspakirao 15 kutija monitora, ovaj bi isprobavao miš, ovaj bi htio čuti kako zvučnici rade i tako redom, a s druge strane ti bi naravno htjeo novi i zapakiran proizvod kojeg nitko nije dirao.

Ljudima je nemoguće udovoljiti.

Zamisli trgovinu koja ima prostoriju sa poslaganim zvučnicima i ti ih možeš upaliti i probati, prostoriju sa upaljenim monitorima koje također možeš razgledati, periferija po policama koju možeš probati i sl. Nije li to osnovno što bi svaki kupac koji želi kupovati u trgovini trebao imati? Koja je onda razlika između online kupovine i one direktno u dućanu ako postoji samo pult za preuzimanje robe? Ako nemaju te osnovne uvjete onda neka raspakiraju proizvod na zahtjev kupca ili neka ga izvole primiti natrag ako nije ispunio očekivanja kupca.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 12:54   #5684
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@wooden
U čemu je tvoj problem? Došao sam u dućan, rekao da ću kupit taj i taj monitor, možemo li pogledati ima li mrtvrih pixlea i stavio 1600kn keša na stol. Nije imao, uzeo taj monitor i doviđenja.
Ti bi, pretpostavljam došao doma, upalio monitor, vidio mrtve pixele i rekao: "ah, to je život, bitno da nisam zejebavao poštenog prodavača, a to što ću sljedećih par godina gledat par točkica na ekranu, nema veze".
Svašta.
Ajd čitaj cijelu raspravu o čemu se priča.
Neki kažu da ne žele proizvod kojem je kutija otvarana, što znači da ne žele taj monitor kojem si ti pregledavao mrtve pixele.

Zato i kažem da je nemoguće svima udovoljiti, ti hoćeš pregledati proizvod prije kupnje, a onaj ne želi otvorenu kutiju monitora.
Naravno da ti neželiš monitor s bad pixelima ali te isto tako nije briga za onoga koji će taj monitor kupiti poslije tebe.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Ako nemaju te osnovne uvjete onda neka raspakiraju proizvod na zahtjev kupca ili neka ga izvole primiti natrag ako nije ispunio očekivanja kupca.
Ajd i ti čitaj cijelu raspravu.
Hint:
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Recimo ako narucim nesto iz Linksa, obvezno moram napomenuti da hocu zapakiran proizvod.
Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Sve da kaže, joj ne leži mi, hvala lijepa i uzme drugog, ja neću da meni daju tog kojeg je ovaj papkao.
Prvo ne mogu znati da li je samo papkao, ili je netko koristio pa vratio.. možda je i trgovac bio znatiželjan.. pa ga malo i koristio...

Ne, neka hvala. Novi = nepapkan proizvod. Vani postoje open box i to sa
Znači, oni hoće zapakirano, ti hoćeš isprobavat, i šta da trgovac radi?
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 12:57   #5685
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
... Nije li to osnovno što bi svaki kupac koji želi kupovati u trgovini trebao imati?...
Ne. Vecina vas gleda stvari samo sa jedne strane. Ima nas koji smo obje strane isprobali i znamo bolje od vas kako stvari stoje i kako se radi.

Otisli ste previse u offtopic.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 12:58   #5686
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ajd čitaj cijelu raspravu o čemu se priča.
Neki kažu da ne žele proizvod kojem je kutija otvarana, što znači da ne žele taj monitor kojem si ti pregledavao mrtve pixele.

Zato i kažem da je nemoguće svima udovoljiti, ti hoćeš pregledati proizvod prije kupnje, a onaj ne želi otvorenu kutiju monitora.
Naravno da ti neželiš monitor s bad pixelima ali te isto tako nije briga za onoga koji će taj monitor kupiti poslije tebe.


Ajd i ti čitaj cijelu raspravu.
Svašta. Kupovao monitor u Linksu. Bio izložen na polici. Vidio i odlučio kupiti. Platio i otišao u dolje u skladište. U skladištu ga provjerili na mrtve pixele ( ne taj sa police nego novi iz kutije ) i općenito ispravnost. Bio OK i ja odnio doma. Da nije radio ili da je imao više od tri mrtva za koliko je garantirao proizvođač otvorili bi drugi. OK?
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 13:50   #5687
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Ajd čitaj cijelu raspravu o čemu se priča.
Neki kažu da ne žele proizvod kojem je kutija otvarana, što znači da ne žele taj monitor kojem si ti pregledavao mrtve pixele.

Zato i kažem da je nemoguće svima udovoljiti, ti hoćeš pregledati proizvod prije kupnje, a onaj ne želi otvorenu kutiju monitora.
Naravno da ti neželiš monitor s bad pixelima ali te isto tako nije briga za onoga koji će taj monitor kupiti poslije tebe.


Ajd i ti čitaj cijelu raspravu.
Hint:


Znači, oni hoće zapakirano, ti hoćeš isprobavat, i šta da trgovac radi?
Ok, pošteno. U mom slučaju ne otvaram procesore da vidim koji je bolji kloker, memorije, grafičke, diskove, miševe, tipkovnice, napajanja jel cvrče i tako to. Jedino nebi htio imati usran display na monitoru ili izgreban i masan i packav mobitel. Mislim da ne tražim previše.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 18:44   #5688
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
A kad ti netko donese tipkovnicu staru 1 dan - koju je dan prije otvorio u trgovini,
isprobao i vidio da mu je OK, te dan poslije donese poderanu i nekompletnu
ambalažu sa razlogom "ne sviđa mi se", po meni, nema se šta pričati.
Eto, i dalje zakone neznas.
Normalno da se nemate sto pricat i dobra volja trgovca je da to zamjeni ili ne zamjeni. Gdje je opce navedeno da se tako nesto tolerira...
Citiraj:
Baš me zanima dali je itko od vas u auto-salonu tražio da napravi probnu
vožnju sa automobilom, pa nakon probne vožnje tražio da se cijena spusti za
25% jer automobil nije nov. Ajde da čujem koliko vas je to napravilo,
i dobilo nov "zapakiran" automobil sa 0 Km direktno iz "kutije".
Ajde napisi sad nakon ovoga koliko si auta u zivotu kupio, jer po ovom opisu, u auto salon usao nisi nego ono sto vidis na tv-u.
Svaka autokuca ima "testno vozilo" u kojem obavlja tu voznju. Ili uopce nema to vozilo za testno pa se nemozes u njemu provozat. Ili imaju dane otvorenih vrata kad od svakog modela imaju po testno vozilo i onda se ta voze. Ti prije kupnje obavezno dobije debeli popust na ta testna vozila ako takvo zelis kupit. Nova auta dolaze s lagera i uredno se vidi koliko km imaju na sebi, i vise od 3-4km ne kupujem. Dosad sam 3 vozila kupio. Sad ti.
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Zamisli trgovinu koja ima prostoriju sa poslaganim zvučnicima i ti ih možeš upaliti i probati, prostoriju sa upaljenim monitorima koje također možeš razgledati, periferija po policama koju možeš probati i sl. Nije li to osnovno što bi svaki kupac koji želi kupovati u trgovini trebao imati? Koja je onda razlika između online kupovine i one direktno u dućanu ako postoji samo pult za preuzimanje robe?
Zato je i tako zamisljen zakon. Jedan ima trosak u "izlozbenim primjercima" drugi ima u mogucem povratu, ali nasim trgovcima je preskupo imat set izlozbenih zvucnika, monitora i cega vec a opet ne bi onda onaj drugi trosak itd itd

Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Naravno da ti neželiš monitor s bad pixelima ali te isto tako nije briga za onoga koji će taj monitor kupiti poslije tebe.
I u cem je problem tocno? Cinjenica je da nakon toga taj monitor ne bi trebao kupovat nitko drugi. Ako je on dosao to kupit, te ima vise nego dozvoljeno bad pixela, trgovac to treba vratit nazad, ako nema, onda ce ga ionako kupac uzet. U cemu je problem. Problem je u tome sto trgovac to nece vratit nego ce zapakirat i prodavat pod novo po metodi APP i nadat se da ovaj sto ga uzme nece nista vracat.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 18:53   #5689
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
I u cem je problem tocno? Cinjenica je da nakon toga taj monitor ne bi trebao kupovat nitko drugi. Ako je on dosao to kupit, te ima vise nego dozvoljeno bad pixela, trgovac to treba vratit nazad, ako nema, onda ce ga ionako kupac uzet. U cemu je problem. Problem je u tome sto trgovac to nece vratit nego ce zapakirat i prodavat pod novo po metodi APP i nadat se da ovaj sto ga uzme nece nista vracat.
Sad si već počeo pisat svašta.
Ako ima više nego dozvoljeno pixela onda je to neispravan proizvod i normalno da tako nešto reklamiraš, ovdje se ne priča o tome i nemoj izokretat stvari.

Mi ovdje pričamo o tome da ti trgovac raspakira monitor, ti nađeš jedan bad pixel i ne želiš ga kupiti iako je to ispravan proizvod.
Nekom drugom tih jedan-dva pixela neće smetati, ali će mu smetati raspakirana kutija i to što je 10 ljudi prije njega diralo taj monitor, eto u čemu je problem.

Ako kupujem novo onda hoću da je kutija plombirana, a to znači da me ne zanimaš ti koji tamo dolaziš raspakirat kutije i isprobavat stvari i smatram da trgovci to ne bi trebali raditi, ali naravno, njima je cilj prodati pa pokušavaju udovoljiti svima, a to je nemoguće.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 21:52   #5690
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Po tebi ja davno pisem svasta, ali dosad jedino sto je pokazano je da ti pisakas svasta.

Drug brko je stavio pare na stol. Takvi kupci se ne gube i trgovac ulazi u kalkulirani rizik da mu monitor ima 1 ili 2 bad pixela.
Ovo sto si boldao se odnosilo na kolegu Mladenxy. Za nekoga ko tupi da se ne prati sto se pise, patis od istih problema.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 22:21   #5691
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Eto, i dalje zakone neznas.
Normalno da se nemate sto pricat i dobra volja trgovca je da to zamjeni ili ne zamjeni. Gdje je opce navedeno da se tako nesto tolerira...

Ajde napisi sad nakon ovoga koliko si auta u zivotu kupio, jer po ovom opisu, u auto salon usao nisi nego ono sto vidis na tv-u.
Svaka autokuca ima "testno vozilo" u kojem obavlja tu voznju. Ili uopce nema to vozilo za testno pa se nemozes u njemu provozat. Ili imaju dane otvorenih vrata kad od svakog modela imaju po testno vozilo i onda se ta voze. Ti prije kupnje obavezno dobije debeli popust na ta testna vozila ako takvo zelis kupit. Nova auta dolaze s lagera i uredno se vidi koliko km imaju na sebi, i vise od 3-4km ne kupujem. Dosad sam 3 vozila kupio. Sad ti.

Zato je i tako zamisljen zakon. Jedan ima trosak u "izlozbenim primjercima" drugi ima u mogucem povratu, ali nasim trgovcima je preskupo imat set izlozbenih zvucnika, monitora i cega vec a opet ne bi onda onaj drugi trosak itd itd


I u cem je problem tocno? Cinjenica je da nakon toga taj monitor ne bi trebao kupovat nitko drugi. Ako je on dosao to kupit, te ima vise nego dozvoljeno bad pixela, trgovac to treba vratit nazad, ako nema, onda ce ga ionako kupac uzet. U cemu je problem. Problem je u tome sto trgovac to nece vratit nego ce zapakirat i prodavat pod novo po metodi APP i nadat se da ovaj sto ga uzme nece nista vracat.
Uff ignore korisnika na najjace...
  Reply With Quote
Staro 28.09.2014., 22:39   #5692
Don Kihoty
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,373
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
I kaj onda nekom uvališ ram korišten 6mj. i ploču korištenu 4mj. pod novo
Ploču uzmem u trošak za potrebe servisa, a RAM koji ima 10 godina
jamstva, i jamstvo od dana prodaje, mislim da stvarno nema potrebe
za cjepidlačenjem.

Usput, ako trebaš dobar RAM, evo ti preporuka:

Kingston Beast 2x 4GB 2400MHz @Nabava.Net, @Trgovina

Novo, neotvoreno. Jedina tuga - nije webshop - dakle trgovinica u koju
moraš ušetati i kupiti "old school way".
Don Kihoty je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 09:15   #5693
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
Autor Don Kihoty Pregled postova
Ploču uzmem u trošak za potrebe servisa, a RAM koji ima 10 godina
jamstva, i jamstvo od dana prodaje, mislim da stvarno nema potrebe
za cjepidlačenjem.
Ploču si uzeo na svoj trošak - zašto? Pretpostavljam stalni kupac pa imaš računicu - korektno!
Ram prodaš drugom a ne kažeš da je bio korišten. Po meni ako želiš biti 100% korektan to treba napomenuti i ponuditi popust a na kupcu je da odluči.
Znadeš kako na tržnici prolaze takve stvari


Na svakoj trgovini je da se profilira u skladu sa svojom politikom firme (a i po zakonu.)
Također svaka trgovina se profilira prema svojoj ciljanoj skupini - npr. pevec ima svoju klijentelu a neki "ekskluzivniji" dučan svoju.


p.s. tema je previše zaspamana, mod metlu u ruke
(ovaj post isto)
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 11:41   #5694
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Sorry za offtopic, ali jednostavno moram ovo napisati. Jednom jako davno, u dućanu di naš Don Kihoty sad radi, mijenjao sam dva rabljena keksa od 128MB SDRAM memorije (a to vam je ona prastara za koju mnogi nisu ni čuli) uz nekakvu malu nadoplatu za jedan novi keks od 512MB. Imao sam samo dva utora za RAM na tadašnjoj Soltek matičnoj i to mi je super odgovaralo, a gazda Sale se pokazao kao super susretljivi (tada još mladi) gospodin. Ovakve stvari su vjerojatno moguće samo u Sisku, ali to nikako nije loše jer ako roba ima garanciju i radi se od dijelu koji se ne popravlja (naprimjer CPU ili RAM keks) nego mijenja za novi, stvarno ne vidim čemu dizati galamu. Ne treba ni spominjati koliko sam ljudi poslao u taj mali dućan na konto te lijepe geste di je gazda ispao čovjek i spasio me gnjavaže. Ako si mali dućan onda moraš raditi takve stvari koje ljudi pamte i nakon 10 godina i nadati se da je kupac čovjek, a ne kreten jer nemaš municije za ratovanje s velikim igračima od kojih si gotovo uvijek par kuna skuplji.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2014., 16:37   #5695
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Lažeš - Don Kihoty je kapitalistićki tajkun, koje ima doma bazen pun nofci po kojem vozi svoju jahtu, wc papir su mu nofčanice oca domovine. Sve to ima jer vara apsolutno sve kupce i svima ide na štetu

Sad nazad na - da ima debila od ljudi ima. Kakve sma ja sve upite za ova dva dole laptopa dobio da mi nije jasno od kud ljudima ideje uopce tak nekaj pitati. Dosta je jedan pacijent da ti ušeće u trgovinu i da ti usere dan i da onda pate svi normalni.
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 17:16   #5696
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
pozdrav. tipkovnicu sam odnio na reklamaciju u links, u meduvremenu sam uzeo novu u portiu jer mi je hitno trebala, a danas mi dolazi odgovor da je tipkovnica neispravna, ali da nemaju taj proizvod i da mogu uzet nesto drugo iz ducana po toj cijeni. mene zanima dali ipak mogu trazit povrat novca,tj oce li mi ga dati bez puno natezanja buduci da mi stvarno ne treba nista iz linksa trenutno, a tipkovnicu sam uzeo iz "njihovog" webshopa.

znam da kupac ima pravo na povrat kao sto pise ovdje u prvom postu,ali nisu mi ga ponudili pa provjeravam
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 17:54   #5697
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Da, imaš pravo na povrat novca i to bi bilo najpametnije obzirom da si već kupio drugu tipkovnicu.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 18:28   #5698
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
hvala
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2014., 18:41   #5699
ukiy
Premium
Moj komp
 
ukiy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: ST
Postovi: 395
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Evo kako se "ne može" vratit lova ako tog istog proizvoda nema.

http://danas.net.hr/hrvatska/ne-odus...bi-ga-darovali




Pa da vidimo sad komentare na to od par članova koji su se čudili za povrat love ako taj isti proizvod nije moguće nabaviti
.[IMG]mm[/IMG]
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Pa vi ne slusajte slovo zakona, nego trgovacki lobi.
Ali kao sto sam ti i rekao, tebi je malo teze jer si prihvatio zamjenu vec.
Citiraj:
Autor darkydark Pregled postova
Znam ljude kojima je krepo disk pa su dobili pare nazad, o drugom disku nije bilo ni govora. "nemamo isti takav model evo vam pare"
primarni nacin rjesavanja reklamacije su minimalni troskovi i to ce raditi uvijek sa app metodama.
ukiy je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2014., 01:36   #5700
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Wat?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na