Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2023., 14:11   #721
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Kupio sam na pijesak ovu https://www.rajzaigracke.hr/filtraci...ar-4m3-p214363
Umjesto pijeska ići će perive kuglice koje su kao i bolje, više nego duplo jača je pumpa, uz to sam uzeo i skimer ... pa eto, javim kad stigne dojmove.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 13:31   #722
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ostani na ovoj koju imaš. Pumpa je samo marketing najčešće.
Kupi skimmer, on će ti riješiti masu problema.
Uz nezaobilazni algicid, klor i ph plus ili minus, ovisno o potrebi.
Imas neku konkretnu preporuku gdje i koje kemikalije kupiti ili samo odem u bauhaus/pevex i kupim prvo sto vidim?
Ne bi se htio zajebavati jer ce biti i djece u bazenu. Mali bazen sto smo uzeli za probu, ispod 2 kubika vode, ovaj sto se napuse samo gornji rub. Gledam sad ovaj skimmer sto je Doxy uzeo i ja to nemam di prikljuciti na ovaj bazen. On ima samo dve rupe za odlijevanje vode i jos jednu na koju se moze prisarafiti crijevo. Pretpostavljam da onda mogu tj moram bez toga.

Sto se tice pH i klora, koliko sam shvatio to treba odrzavati na odredjenoj razini. Kupe se trakice i onda se dolije u vodu sto treba?
Ovo za algicid jos nisam ulovio kako se koristi? Ima na stranicama bauhausa uz algicid i neki pdf ali ja tamo ne vidim nikakve detalje.

Redosljed bi trebao biti: prvo pH, onda klor i onda mjeriti jednom tjedno i odrzavati koncentracije? Opet me muci algicid jer ne znam jel bitno kad se dodaje.

Isprobali smo bazen na 5 dana bez icega i voda je bila skroz cista, na oko barem, al su stijenke nakon 4 dana postale sluzave.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 14:52   #723
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Imas neku konkretnu preporuku gdje i koje kemikalije kupiti ili samo odem u bauhaus/pevex i kupim prvo sto vidim?
Ne bi se htio zajebavati jer ce biti i djece u bazenu. Mali bazen sto smo uzeli za probu, ispod 2 kubika vode, ovaj sto se napuse samo gornji rub. Gledam sad ovaj skimmer sto je Doxy uzeo i ja to nemam di prikljuciti na ovaj bazen. On ima samo dve rupe za odlijevanje vode i jos jednu na koju se moze prisarafiti crijevo. Pretpostavljam da onda mogu tj moram bez toga.

Sto se tice pH i klora, koliko sam shvatio to treba odrzavati na odredjenoj razini. Kupe se trakice i onda se dolije u vodu sto treba?
Ovo za algicid jos nisam ulovio kako se koristi? Ima na stranicama bauhausa uz algicid i neki pdf ali ja tamo ne vidim nikakve detalje.

Redosljed bi trebao biti: prvo pH, onda klor i onda mjeriti jednom tjedno i odrzavati koncentracije? Opet me muci algicid jer ne znam jel bitno kad se dodaje.

Isprobali smo bazen na 5 dana bez icega i voda je bila skroz cista, na oko barem, al su stijenke nakon 4 dana postale sluzave.
Ma sa trakicama samo provjeriš stanje vode, i sukladno tome dodaješ što treba. Ako je ph u banani, stvarat će se alge i ide algicid u omjeru sa boce, klor dodaš isto sukladno trakicama, nesmije ga biti previše, a ako ga skoro pa i nema, onda voda ima čudan miris.

Skimer ide na sve bazene, njegovo crijevo spajaš na izlaz vode iz bazena u pumpu, tamo gdje je onaj filter s unutarnje strane prišarafljen, njega odšarafiš, i prišarafiš nastavak za skimer koji dobiš s njim u paketu, i na njega ide crijevo skimera. Zlatna stvar taj skimer, žao mi je što ga prije nisam kupovao.

Uz skimer, i algicid neće biti sluzavog, još ako se suzdržiš bez noćnog kupanja s tuđom ženom, onda pogotovo.

I da, update na moju kupovinu...
Pumpa je triput jača i bolja od ove koju sam imao, i evidentno je voda bolja, bistro čista, na oko šiba vodu podosta jače, i naravno brže zavrti vodu u samom bazenu, i izmjeni je 3 puta brže. A ima samo 130W.
Sad dok prođe još koji dan, vidjet ću što se događa sa kemijom vode.
Razmišljam preći na tablete, navodno su idealne, ne treba dodavati ručno flokulant/algicid/klor, već sama se otapa, a miks je u tableti posložen prema količini vode u bazenu, samo treba kupit tabletu koju trebaš sukladno bazenu koji imaš.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 21:08   #724
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Znaci algicid ide tek kad vidim da se boja zeleni sto se u teoriji ne bi smjelo dogadjati ako pazim na klor i pH?

Stvar s ovim malim bazenom je sto s njim nisam dobio pumpu ni filter niti ja vidim gdje bi mogao prisarafiti pumpu. Na bazenu imam dvije rupe koje su za odvod i nemaju navoje nego kao samo "silikonsko crijevo" izlazi iz bazena na dva mjesta, jedno vise, jedno nize, u duljini od jedno 5 cm. Zatvara se s ovakvim cepom. Nemrem naci sliku na netu nikak. I uz to jos imam jedan ovakav odvod na saraf na koji se valjda prikaci crijevo.

I sad mi nije jasno gdje bi ja uopce prikacio skimer? Na ova dva izlaza sa nekom selnom?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 07:19   #725
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Daj link bazena.

Ako je jedna viša, druga niža, one su za pumpu.
Pumpe nejdu na navoj, nego je crijevo i šelna.

A skimer ne radi bez pumpe.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 10:16   #726
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
Ekipa,

izgorilo mi je ložište na roštilju.
https://www.mall.hr/rostilji-na-uglj...american-style
Gdje ima za kupiti/napraviti zamjensko ložište?
Dimenzija je 42 x 36 cm.
Tnx
frunze je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 13:32   #727
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Daj link bazena.

Ako je jedna viša, druga niža, one su za pumpu.
Pumpe nejdu na navoj, nego je crijevo i šelna.

A skimer ne radi bez pumpe.
Intex Easy Set 2,44m

Ne dolazi sa pumpom niti filterom, a u generickim uputstvima koja idu s njim se filter i pumpa spominju tek kod vecih bazena, ne sjecam se od koje tocno dimenzije. Rupe jesu jedna visa od druge i ako kazes da je na selnu onda je to to. Super hvala.
Jedino me jos muci ovo da skimmer ne radi bez pumpe. Zar nije to samo fancy ime za filter u koji ide pijesak (i ove kuglice sto kazes) umjesto papira pa i dolazi sa pumpom vec? Npr ovo kaj si linkao par postova iznad sam shvatio da ima pumpu u paketu.

Ima li smisla poksati odrzavati bazen samo s klorom i pH regulatorima bez filtera? Eventualno skupljati smece s mrezicom i sa dna kako je guls iznad opisao.
Planiram svakako preci na veci bazen pa ce mi skimer trebati ali mi se igra malo s ovim pa bi isprobao i vidio efekt ako nema nekih drugih faktora koje previdjam.

Malo sam jucer guglao pa sam nasao ovog lika ispod i spominje neku alaknost (alcalinity). Kemija mi nije jaca strana pa me zanima pazi li se i na to kod bazena jer mi je ovo sad prvi glas. Kaze lik da on podize i pH s podizacima alkalnosti jer su medjusobno povezani ali nemam volje sad vise traziti gdje je to bilo jer mi je lik do zla boga naporan.

https://youtu.be/UocaSS2Jxmg?si=1yX0p2DhcRGl1X9i&t=702

Zadnje izmijenjeno od: hash. 26.07.2023. u 13:41.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 21:45   #728
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Majstori, da li može savjet oko kupnje brusilice?
Dvoumim se između ove dvije:
https://www.bauhaus.hr/elektricne-ku...30r/p/23781843
https://www.bauhaus.hr/elektricne-ku...750/p/24788014
Makita mi možda malo ljepše leži u ruci a Bosch ima po osjećaju kvalitetniji prekidač. Mislim da ću uzeti dva komada pa opasno razmišljam da uzmem obje 🤣
Koristile bi se za hoby bravariju i da Bosch brusilica koju trenutno koristim a koja je stara preko 30 godina malo predahne. Probao sam i Parkside ali nije to to...
Hvala 😉
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2023., 00:08   #729
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nećeš fulat ni s jednom.
Imam makitinu ali aku model, nikakvih problema s prekidačem.
Imam bosch električnu, isto nema problema s prekidačem.
Osobno, gledam ergonomiju, što veliš, kak leži u ruci.
Drugu stvar što možeš gledat je koja je lakša.
Razlika u snazi je mala pa to možeš zanemarit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2023., 11:33   #730
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Da, nemožeš pumpu prikopčati.

Možeš dodavati klor i algicid, ali ne i flokulant, pošto nema ga što pokupiti.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2023., 21:28   #731
damba_
Premium
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 114
Koju boju uzeti za metalne stupove za dvorišnu ogradu?
Hammerite ili ima nešto bolje?

Zadnje izmijenjeno od: damba_. 28.07.2023. u 21:43.
damba_ je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2023., 22:20   #732
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Hvala Doxy jos jednom. Uzet cu klor, algicid i pH korektore pa cu vidjeti gdje ce me to odvesti.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2023., 23:08   #733
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
Da ti budem iskren meni se Hammerite direktno na hrdju, kovano zeljezo, direktno ljušti nakon cca 2 godine, dok stari jeftinjak temeljna+boja je izdrzala i 10 god
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 07:57   #734
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
I meni se ljušti nakon 2 godine evo. Popizdio sam jer su me uvjeravali da je to super i nema potrebe za temeljnom... Danas Brusim kapiju i sad ću običnu temeljnu plus boju

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 09:18   #735
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
Hammerite jednom koristio al sam prvo premazo sa antikorozinom
evo još se drži nakon nekih 24g
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 09:34   #736
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Drugačiji sastav boje je onda bio. Sad su sve moderne stvari puno manje trajne

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 09:45   #737
damba_
Premium
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 114
Na nekoliko mjesta sam pročitao da neki hvale Hammerite, a drugi kažu da se dosta brzo oljuštio.
Kao što kažeš, vjerojatno je do sastava.
Gledam i ove 3u1 boje, npr. CHROMOS SVJETLOST HARDLUX 3U1.
Je li to što bolje?
I je li bolje uzeti nitro ili uljanu boju?
damba_ je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 12:21   #738
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
evo meni boja hammerite drzi vec 5 godina, ove godine sam samo neka mjesta touchup napravio jer vjerojatno nisam dobro pokrio kako je cijevna ograda (sa donje strane se skuplja voda kada pada kisa, donju stranu je teze farbati i nesvjesno smo mozda manje pofarbali - tanji sloj)

znaci nisam ni brusio ogradu kad je isla ta farba prvi put, imala je neki primer gdje je pocela izbijati ruzina tako da sam samo mjehurice od ruzine sa brusilicom pobrusio a svugdje gdje je bila samo oksidacija povrsna prefarbao s hammeritom i drzi bez problema. bez ikakvog ljustenja, dizanja farbe, izbijanja ruzine (osim tih par tockica sto sam spomenuo na pocetku). na slikama se vidi kako voda curi kada pada kisa i ostavlja ovaj tamniji trag.





__________________

Zadnje izmijenjeno od: Psycho. 29.07.2023. u 12:30.
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2023., 16:59   #739
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor damba_ Pregled postova
Na nekoliko mjesta sam pročitao da neki hvale Hammerite, a drugi kažu da se dosta brzo oljuštio.
Kao što kažeš, vjerojatno je do sastava.
Gledam i ove 3u1 boje, npr. CHROMOS SVJETLOST HARDLUX 3U1.
Je li to što bolje?
I je li bolje uzeti nitro ili uljanu boju?
Ma i prije 3u1 treba opalit temeljnu prvo.
Ja sam u firmi sve stalaže prebojao nitrotemeljnom, ostavio da se dobro osuši, i drugi dan prešao jednu ruku sa 3u1, i treći dan drugu ruku 3u1 (ovaj - https://www.zorkacolor.com/emajl-lak-direkt). I evo već par godina sve izgledaju potpuno isto kao nakon bojanja.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 19:38   #740
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Gdje kupiti grijaći kabel za instalaciju unutar vodovodne cijevi? Najpovoljnije što sam našao je 8,63 eura/m snage 10 W/m + termostat 100 eura. Treba mi oko 160 m pa je svaki cent bitan. Ovi obični koji nisu certificirani za montažu unutar cijevi se mogu naći za ispod 2 eura/m, ali pitanje koliko mogu trajati i kad bih dobro zaštitio sve spojeve.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 19:51   #741
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Hamerite najbolja farba ikad, ali ako se postruže i pobrusi hrđa. Jer ako ste nanosili direktno baš na staru hrđu, nije ni čudo da se oljuštilo.
Ja sam podnicu od prikolice (pločevina) pofarbo hameriteom i držala je 7 god. Obzirom da sam u njoj vozio drva i brdo šute, sve se bacalo u nju koda nema sutra. Normalno da se farba oljuštila. Tako da i dalje je za mene hamerite najbolja opcija, a na kraju me isto novčano košta ako uzmem primer + dva sloja farbe, jedino sa hameriteom farbam jednu ruku manje.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 21:26   #742
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
@domy
Ima neki posebni razlog zašto mora ta varijanta unutar cijevi ?
Bitno jeftinija i lakša za održavanje je ona za izvan cijevi.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 31.07.2023., 23:32   #743
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
A u mom slučaju nije lakše za održavanje jer ova izvan cijevi mora biti zalijepljena sa mali milijun trakica ili unutar izolacije, a izolaciju za cijevi od 2" i više ću teško naći. Onda sve zamotaš i vidiš da ne radi jer si možda negdje previše savio pa ajde Jovo nanovo svih 160 m. Kroz cijev je izvadim i stavim za max pola sata.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 10:46   #744
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Gdje zbrinuti stiropor u Zagrebu? Imam ga hrpu od bijele tehnike, a reciklažna dvorišta ga neće primiti. Odnosno kažu "samo male količine, nemamo prostora za više".
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 11:48   #745
udarnik60
Premium
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: mars
Postovi: 288
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Gdje zbrinuti stiropor u Zagrebu? Imam ga hrpu od bijele tehnike, a reciklažna dvorišta ga neće primiti. Odnosno kažu "samo male količine, nemamo prostora za više".
Hoće na Žitnjaku i Jakuševcu. Meni su rekli da samo ta dva primaju stiropor. I primili su bez problema na Žitnjaku.

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
udarnik60 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 12:00   #746
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,360
Zvao Jakuševac, dobio odbijenicu. Kaže da mogu primiti jako malo, nikako količinu od nekoliko vreća koliko ja imam.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 12:27   #747
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,617
Si probao u svaki odpeljat po malo?
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 12:30   #748
Facelessone
Premium
Moj komp
 
Facelessone's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Samobor
Postovi: 4,185
Voziš na par puta, osim ako ti je sila od jednom sve riješiti.
__________________


AMD Ryzen 7 5700X
BQ Pure Rock
MSI B450 Tomahawk Max
32GB (2x16GB) Fury Beast 3600MHz HX432C18FB2K2/16
MSI RX 6800XT GamingX Trio 16GB
500GB Crucial MX500
Fractal Define R4
Corsair HX850 Platinum
Logitech MX Master 3
Logitech MX Keys
Logitech Z2300
Dell U2715H
Iskon 200/100 Mbps



CPU Intel i7-4810MQ
VGA nVidia GT730M 1 GB
RAM DDR3 16 GB 1600 MHz
SSD 500 GB Sandisk Ultra
Display 15.5" 3K HD IPS 2880x1620
LTE Modem
DVD-RW
9 cell battery
Napajanje 135 W
Windows 10 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



AMD Ryzen 5 PRO 4650U
Radeon RX Vega 6
14" 1920x1080 IPS
8GB RAM
Kingston KC3000 512GB
Windows 11 Pro
Logitech MX Anywhere 3s



Xpenology DVA1622 @ DSM 7.1.1-42962 Update 4
H110M-DGS
Intel i3-7100
8GB RAM DDR4
WD Red 8TB
WD Purple 4TB
Seagate IronWolf 3TB
Seagate SkyHawk 6TB
Nanoxia Deep Silence 4
Seasonic X650 SS-650KM Gold

Facelessone je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2023., 20:32   #749
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Kod mene su Cigani pokupili nekoliko velikih vreća stiropora i masu starih tepiha. Ne skupljaju samo veš mašine, bojlere i ostalo železo.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2023., 09:38   #750
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Na koje nacine je najbolje toplinski izolirati pod?
Trenutno su gore plocice, razmisljam o tvrdom stiroporu + laminat kao najboljoj opciji.
Imate li vi kakav drugi prijedlog?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na