Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.01.2023., 21:26   #901
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A i zanima me kak će to riješiti u RH. Public ip nam je drugačiji nakon svakog leasa ili restarta routera. Imamo dosta CGNAT-a, baš me zanima kak će to srediti.
Jedino po mac adresi.

Ja kad putujem gledam netflix na ipadu. Baš me zanima pametni Netflix kak će to skužiti.
Morat ćeš verifyat da si to ti preko 4-znamenkastog koda kaj su uveli nedanvo.
https://help.netflix.com/en/node/123277/hr

Citiraj:
Autor rodriguez Pregled postova
Ne kužim, nas je 4 iz obitelji na jednom accountu i to plaćamo 12 eura, iliti 90 kn cca. Svak je na svojoj strani Hrvatske i sad ćemo uskoro još morat plaćat jer nismo u istom kućanstvu?
A da, sad će se bazirat na jedan IP=jedno kućanstvo.


To su sve najave, nema još službeno, no dosta glasno se priča o tome tako da će vjerojatno i započet to. Mogao bi im drastično pasti broj korisnika kad to uvedu. Da ga ne dijelim ne bi ga ni imao, ne vrijedi tu lovu. Kroz godinu bude svega par stvari koje su dobre, ovo ostatak je razina sapunica često.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 21:34   #902
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,367
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
A da, sad će se bazirat na jedan IP=jedno kućanstvo.
Sumnjam da će to moći na taj način izvesti, što zbog CGN-ova, što zbog mobitela i sto drugih stvari. Bit će vjerojatno neka kombinacija, ali limit po IP-ju je neprovediv.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 21:35   #903
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Sumnjam da će to moći na taj način izvesti, što zbog CGN-ova, što zbog mobitela i sto drugih stvari. Bit će vjerojatno neka kombinacija, ali limit po IP-ju je neprovediv.
Najviše zbog toga što u RH nema statičkog publica.

Ova gore verifikacije bi mogla proći.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 21:43   #904
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Da, samo ako će bacat svaki put kod logina verifikaciju ili tokom gledanja čak možda bit će iritantno. Nekak mi se čini da je verifikacija naizglednija ako to žele sprovest.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 22:10   #905
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
ako dignu cijenu, i jos stalno se mora verificirat, to ce sigurno natjerat ljude da odustanu od sheranja, jer ce biti prevelika zajebancija vlasniku racuna.

ako je samo jedanput, tj prvi put, ili jednom mjesecno nije neki problem

platis nekom tko to shera i cekas da on verificira, i ako ne vidi mail, ti nemos gledat
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2023., 22:21   #906
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Da, samo ako će bacat svaki put kod logina verifikaciju ili tokom gledanja čak možda bit će iritantno. Nekak mi se čini da je verifikacija naizglednija ako to žele sprovest.

nekome iz nase netflix grupe se dogadjalo to trazenje verifikacije u jednom trenu, covjek me trazio broj moba, kad bi ga trazilo verifikaciju mi je poslao poruku i rijesili smo za cas. Mislim da se desilo tipa dva puta i nakon toga nista vise, tako da i nije neki problem.
osim ako ce traziti verifikaciju svaki puta kada pokrenes netflix. onda je sr*nje
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 08:31   #907
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ali najgore, ja šeram samo s familijom.

A nitko od nas ne živi pod istim krovom više...

To je najgore. Nisam nikada prodavao, bio dio grupe, već plaćam i dajem starcima i sestri. I svako živi na svojoj stranani države.

I sad će me ograničiti i s time.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 08:36   #908
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ali najgore, ja šeram samo s familijom.

A nitko od nas ne živi pod istim krovom više...

To je najgore. Nisam nikada prodavao, bio dio grupe, već plaćam i dajem starcima i sestri. I svako živi na svojoj stranani države.

I sad će me ograničiti i s time.
također, ista stvar. Iako, kad malo bolje razmislim u zadnjih par mjeseci, upalio sam u nekoliko navrata, browsao 15 minuta i ugasio, malo mi fali da to otkantam... nego eto zbog svojih...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 09:04   #909
freddie
Premium
 
freddie's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Shire
Postovi: 347
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
također, ista stvar. Iako, kad malo bolje razmislim u zadnjih par mjeseci, upalio sam u nekoliko navrata, browsao 15 minuta i ugasio, malo mi fali da to otkantam... nego eto zbog svojih...
tak u kod mene....bit će by by netflix
freddie je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 09:29   #910
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kažem, provjerite "Worth to wait...".

Ništa ne dolazi zanimljivo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 10:45   #911
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ja taj Netflix samo jos radi klinaca imam i kako stoje stvari moram ga nastaviti placati. Oni uvijek nesto gledaju.
Ja sam vec 15+ godina vjeran KODI-ju. Samo Add-one mijenjam kad prestanu raditi i u zadnjih 5-6 godina koristim ga uz RealDebrid cisto radi komfora. Ima sve sto i Netflix + sve ostalo sto mozes zamisliti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2023., 10:51   #912
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
RD koristim mislim od kad postoji. Jos od doba Rapidshare u sl i odlicna je stvar. Jedino sam Kodi zamjenio CinemaHD te Synclerom


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote