Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.02.2013., 17:48   #5701
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ne znam jesi kad igrao neki isključivo "konzolaški FPS" tipa Resistance serijal ,
stvar može ispasti vrlo dobra i vještina igranja itekako dolazi do izražaja.

Druga je stvar sa multiplatformskim igrama koje na PC u budu daleko ugodnije
i praktičnije za igru. "Aim assist" je stvar prošlosti odavno , štoviše velik broj igara
kad se igra na najtežoj težini je isključivao aim assist. Sa "dvije gljive" se može vrlo dobro igrati FPS , ne toliko "komotno" kao sa mišem i tipkovnicom, jer, ipak je to njihovo
"prirodno stanište" , ali vidio sam igrače koji rade čuda u MW2 sa PS3 gamepedom.

Sada ,slažem se da, jednostavno "fali tipki" za neku D2-D3 igru. Ako je netko igrao
DAO na konzoli, ili čak Fallout 3 , tu jednostavno psihički fali čovjeku ono "I for Inventory" ili "F5 for quicksave" , "J for Journal" itd.

Međutim , daljnjm razvojem vjerujem da se može, ako ne ukloniti, onda barem smanjiti na minimum taj "rascjep" koji neke igre tipa D3 , DA:O na konzolama čini "manje ugodnima"
i sve objediniti u jednu veliku virtualnu zajednicu. Zašto, primjerice , ne bi na istom serveru bili PC , PS3, PS4 i XBOX igrači?

Mislim da se pretjeruje u tom potenciranju jedne igraće platforme nad drugom i fali nekog objektivnog pristupa, jer ipak je konzola danas x86 komp sa gamepadom manje-više.
  Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 19:58   #5702
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Nema shootera u kojem ce kontroler pobjedit m/k combo. Ako nema aimhack il neko sranje, kontroler sa glivama koje imaju 1cm hoda vs misa sa dobrim dpiem i podlogom, razlika je nebo i zemlja.

Sta mislis zasto se vec godinama uz pusta obecanja nije napravio shooter za sve platforme skupe u MPu? Jer bi ih PC igraci silovali da bi konzolasi poludili. Jedno je kad ti vidis/igras shooter na konzoli kad svi imate isti hendikep, na vrazijim trailerima vidis odma kako je konzolski demo, jer se nisan cudno i ravnomjerno krece.

Dobar i brzi shooter tipa quake, lol, ajde da tu vidim nekoga sa kontrolerom. Zasto ima aim assist uopce, jer se mora nekako snapat nisan na metu a ne da igrac pokusava u milimetar nanisanit nekog al radi gljiva ga ne ide.

D3 ce nekako prilagodit kontroleru, al mi reci sta ti mislis kako ce sredit da bacis acid rain/blizz/meteor tocno gdje ti hoces na ekranu bez kursora? Sad kad igram ulecem u guzve da uopce neznam gdje je kursor, po osjecaju solim gdje treba.
Konzole ce imat ili 3 range settingsa u kombinaciji sa tipkama kao Nevermore iz dote (close, mid, far), ili ce od diabla napravit sistem kao i prije na PS sta nije bio ni sjena PC igri.

Mislis da ce dopustit duele PC vs PS3 u diablu, pardon, brawling...? To ce bit vrlo zabavno, jednom se gljivom krece a drugom te nisani? Ma svakako me zanima kako ce prebrodit taj dio sa kontrolama.
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 20:19   #5703
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
@ivan77 što se tiče gamepad FPS-a bilo kad i bilo gdje, Q3 arena - pad vs ja sa m/k nema frke s tim da valjda 5g nisam ozbiljinje igrao q3 al sam siguran da svakoga sa padom zaguram u pod tako da mu se odbacim od glave plazmagunom...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 20:34   #5704
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Jedan video da pokaze kako se nekad igrao quake, i sta rade od igara danas. Zalosno koliko su parodijom pogodili.



Na pocetku se krece sa kontrolerom, i bas se vidi jer misem nemozes tako ravno crtu vuc. A kasnije pocne quake speed run sa rocketjumpom i odbijanjem od zidova.
To su bila vremena, danasnje generacije nisu u stanju povjerovat kako se onda DM igrao, nije se hodalo po levelu, odbijalo se od zidova sa RPGem, po cijelom levelu i kad ga vidis u prolazu, medju 2 odbijanja ga zavidas sa sacmarkom i dalje u patrolu.

Koja nostalgija A znao sam da ce netko rec, ajmo ja Q3A, ja na m/k a ti mozes sa cime hoces.

Da budem ontopic, D3 + kontroler = kaka
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me


Zadnje izmijenjeno od: BladeRy. 21.02.2013. u 20:39.
BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2013., 21:07   #5705
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Upravo tako, postojali su i igrači koji su bili top i bez korištenja (pravog) speedrunninga u igri ali takvih je bila šačica na svjetu pogotovo u q/qw di su speedrunovi bili bolesni rape tool...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 00:08   #5706
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
bože koja depresija je Diablo... otkako su ubacili ove proklete Demonic Essence drop rate je otišao u kurac... mislim da za sad odustajem od D3... kad se drop rate "popravi" neka netko javi tu...
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 00:35   #5707
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Diablo na MP9 ima 900m lifea haahahahahaaa..
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 01:45   #5708
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Diablo na MP9 ima 900m lifea haahahahahaaa..
Trebam ga opaliti samo 600 puta sa HotA
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 09:20   #5709
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ma jučer igrao Coop sa nekim Rusima. Nas troje, ubili ga za 5min. Fora je. Jučer se dogodila neka glupost, bilo nas 5 u Coopu. Haahaa..

Svašta sam vidio ali još nisam vidio WDa sa 80k lifea i ima bar 5k lifea per sec.. regenerira se jako brzo. Najbrutalniji WD koji sam vidio..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dean225. 22.02.2013. u 09:27.
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 10:06   #5710
BladeRy
Premium
Moj komp
 
BladeRy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,981
Lud neki WD, ajde vidi history i linkaj lika, da bacimo oko na build.

I koja bi bila komedija da vas sad uhvati Blizz i opali banove radi exploita, znamo da su idioti....
__________________




"If I had a gun with 2 bullets, and I was in a room with Hitler, BinLaden and Casey Hudson, I would shoot Casey twice." - me

BladeRy je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2013., 23:17   #5711
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Ima netko ideju kolko bi mogao ovaj ammy vrijediti? 10, 20mil?

Sličnih na AH ima samo mara's kaleidoscope, oni su cijene oko 20mil...

__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2013., 00:22   #5712
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Vrlo vjerojatno ne vrijedi niti 500k s obzirom da nema ništa critical chance-a, a to je uvjet da netko uopće pogleda amulet (minimalno 7-8%).

PS: Mada nemoj uzeti zdravo za gotovo, možda sam u krivu, no čisto sumnjam s obzirom kak stvari stoje.
Bartuc je offline   Reply With Quote