Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2011., 14:45   #1
hrcko19
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 3
Nvidia 9400GT se pregrijava

Ovako, problem je nastao prije 3 mjeseca, kad mi se odjednom racunalo pocelo smrzavati i nestajalo slike, skuzio sam da je u pregrijavanju grafe, te je mjenjanje termo paste pomoglo...medjutim prije nekih tjedan dana ponovno je pocelo, s tim da sada ni mjenjanje paste nepomaze...u idle je temp 75-85C, sto je puno previse...e sad, problem je u tome, sto se odokativnim pregledom ventilator na njoj vrti, dok kontroliranjem temperatura i brzine vrtnje ventilatora bilo kojim alatom, ocita temperatura grafe, dok se ventilator neocitava, primjerice, u everestu, pokaze njenu temperaturu, ali pod hladnjaci pokazuje samo cooler CPU-a, ima li itko ideju u cemu bi mogao biti problem?ili mogu slobodno graficku baciti?
hrcko19 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 14:59   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Nabavi neki 120mm vent i zakelji na hladnjak grafe umjesto postojećeg.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2011., 15:02   #3
hrcko19
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 3
to mi je u planu...tj ne toliki, vec orginalni za nju koji ide, naci 36mm jer mi je netko rekao da je moguce da je otisao cip na ventu uz pomoc kojeg se upravlja njegovom brzinom ili tako nesto...ali sam svj isao upitati jel ima jos koji razlog tome?hvala na brzom odgovoru
hrcko19 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 15:10   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
U ventu nema nikakvog čipa. Čip je na grafi. I nije 36 nego 40mm vent. Uglavnom, isključi taj ventić (popularno zvan zujalica) i na isti konektor na grafi spoji veći vent (npr. 80 ili 92mm). Ukoliko taj konektor ne odgovara većem ventu, spoji ga direktno na slobodni molex. I ne mora biti na 12V (žuta+crna) već je dovoljno 5 (crvena+crna) ili 7V (crvena+žuta).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2011., 20:23   #5
hrcko19
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 3
ok, ali ako smijem pitati, kako da ga prisarafim ako neulazi u unutrasnjost hladnjaka??i da, ipak nije 9400GT, tj je, ali je asusova (ASUS EN9400GT GeForce 9400GT)...kad sam ga mjerio, bio je 36mm, al moguce da sam krivo izmjerio..
hrcko19 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na