Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2011., 10:38   #1
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Corruptanje HDD-a - Packard Bell dot S2

Imam pitanjce, tj 'čudnu' situaciju.

Promijenio sam na netbooku - Packard Bell dot S2 hdd prije mjesec i pol dana.
Stari hdd je bio pun bad sectora i pol smart-a je bilo žuto i crveno.
Stavljen je unutra novi hitachi od 640gb (kupljen kao prijenosni hdd), instalirana 7ica gore, te je mališa radio do prije 5 dana bez ikakvih problema, smart je bio bez grešaka. Samo odjednom, nakon paljenja jedno jutro, boota u windowse, pa se sve smrzne, pa nakon 10 minuta odmrzne, pa se može kliknuti na 1 stvar maximalno, pa opet freeze, i tako. Windowsi odmah po boot-u javljaju da je disk loš i da ga treba zamijeniti što prije. U biosu je kontroler na ahci modu.

Kada stavim u ide mod, ne mogu bootat u windowse, jer dobijem bsod i reboota se odmah. Pokušao sam u ide modu pokrenuti win setup i reinstalirati windowse, ali win setup javlja da je bad disk i da na njega ne mogu instalirati windowse.

U repair modu windowsa, mogu najnormalnije doći do command prompta, gdje chkdsk nađe samo 3 bezvezna file-a corruptana, to fix-a i to je to, bez bad sectora i ikakvih drugih grešaka.

Sada sam izvadio disk van iz laptopa, spojio ga natrag u ext case, i radi se low level format, pa ću napravit deep error scan da vidim što će onda pokazati.

Ono što me zanima, jer očito je da nije do diska, budući da je bio 100% ispravan kad sam ga izvadio iz ext case-a i ugradio u mališu, je, što može uzrokovati to corruptanje već drugog hdd-a za redom?
Pošto je i prvi krenuo sa reallocated sector count problemom...

Dakle, netbook je u pitanju, ne mogu mijenjati kablove, niti išta slično, tako je kako je. Nije vrag da je matična gecrk pa da ona radi neki error?
Ispadao nije, udaran nije, radni okoliš mu je stalak u kamionu(ultraudobni, novi tegljač), za gledanje filmova navečer kad vlasnik ne vozi.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na