Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.12.2011., 22:40   #1
Bjukenon
Premium
Moj komp
 
Bjukenon's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Računalo random ne boota

Dakle, kolega ima problem sa računalom, pa me zamolio da stavim post ovdje kako bi možda našli problem.
Konfiguracija:

Procesor: s775 Q6600
Matična: Asrock G41-M-VS2.
Memorija: DDR2 2xAE 1 GB DDR2-800 CL5 .
Grafička: Gigabyte 8600 GT, u međuvremenu riknula, zamijenjena sa Gigabyte GTS250 1
GB.
Napajanje: Fortron BS 550 W, Fortron 400 W(nov)

Dakle, situacija je slijedeća:
Računalo je došlo na servis, sa dijagnozom kvara matične, čovjek kupio Asrock G41 matičnu i tražio da mu kolega stavi nju i istestira.

Sve je bilo dobro, normalno se upalio kompjutor, radio pod opterećenjem, odvrtio Prime, Furmark i tko zna što sve ne i tako danima bez greške radio.
No, kad je kolega ugasio komp, probao ga ponovno pokrenuti, ništa.
Mrtav, pokrene na kratko sve ventove i onda umre.

Napajanje je bilo 550 watno, testirano testerom, ispravno, zatim stavljen novi fortron, 400 Wata, sa njim ista priča. Upali se ok 50 puta, a 51-i neće.

Memorije ispravne, prošle memtest, sve komponente rade ispravno na drugoj matičnoj ali i na drugoj (Asrock G31-M-S R2.0, nova) se opet random neće upaliti.

Kad se upali, može raditi pod opterećenjem danima. Također monitor bio spojen i na integrirane grafičke od obje matične i i ista stvar. Probani razni monitori i opet isto.

Eto, ako itko ima kakvu ideju, podijelite je sa mnom, kolega je već lud a ja ne mogu i nemam vremena to testirati.

Pozdrav

Zadnje izmijenjeno od: Bjukenon. 07.12.2011. u 10:38. Razlog: Dodane informacije
Bjukenon je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2011., 21:59   #2
esad
Registered User
 
esad's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: sisak
Postovi: 174
Sve si testirao pa valjda zato nema dodatnih komentara, stvarno čudna situacija. Jedino je ostalo fektati nekog električara da testira napon na mreži naročito ako se na istoj liniji nalaze neki veći potrošaći koji se povremeno aktiviraju poput zamrzivača. Dakle problem može biti loša kućma elektro instalacija.
esad je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2011., 22:23   #3
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Kakva je situacija s biosom? Možda da flashate zadnju verziju na ploču. Procesor nije OC-an?
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 07:29   #4
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Jesi li provjerio gumb za paljenje racunala, meni je svojedobno znao zastekati na kontaktu a simptom je bio isti.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2011., 09:24   #5
Bjukenon
Premium
Moj komp
 
Bjukenon's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 49
Provjeren je i taj gumb, zaboravio napomenut da je kolega i to gledao, ali on nije problem.

Procesor radi na defaultu, BIOS nismo fleshali, palo mi na pamet, al opet, nisam siguran da je to izvor problema, ipak su dvije različite ploče u pitanju...Naravno, ukoliko kolega smije to napraviti, probat ćemo i to (problem je u tom što kolega radi u servisu pa nisam siguran da li je moguće da to odradi).

Također, što se napona tiče, ne vjerujem da ćemo moći aranžirati mjerenj napona u servisu, osim ako kolega nema sam mogućnosti za to. Opet, ne vjerujem da je do nestabilnosti napona...

Hvala na pomoći, ako nekome bilo što padne na pamet, slobodno recite, ja idem kolegi referirat vaše prijedloge.
Bjukenon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na