Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2008., 15:49   #61
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Jel može netko odgovoriti na moje pitanje...? tnx!
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2008., 17:31   #62
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Citiraj:
Autor Catalyst Group Pregled postova
Jel može netko odgovoriti na moje pitanje...? tnx!

ja ti mogu reci moja iskustva sa spva matricom i da je stvarno odlicna ne znam sada kakva je razlika izmedu nje i ips jer ips u zivo nisam vidio nikad ali mislim da reza od 1920x1200 odlicna stvar kao i taj monitor a razlike izmedu te dvije matrice su minimalne racunaj da tu dobijes 2'' vise i vecu rezu pa sad na tebi je odluka cijenovno su tu negdje....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2008., 20:07   #63
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
SPVA ne zaostaje od IPS-a baš nešto posebno, dapače, dell ima neku kao nekakvu mješavinu ljubičasto/smeđe boje...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 16:38   #64
konj
Premium
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Split
Postovi: 344
Ne ovisi slika samo o matrici nego i o backlightu i elektronici. Dell ima problema s elektronikom vec dugo.
__________________
Swine graphic card!!!
Sto si pametniji na internetu to si gluplji u stvarnosti?
konj je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 17:08   #65
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
hm, mislim da cu uzeti onda komp sada i posuditi neki rabljeni monitor... i onda za mjesec dana lenovo...

ako je fakat kako velite... fora je u tome da mi je monitor bitan zbog obrade fotki snimljenih SLR aparatom... tu ne želim vršiti kompromis...

ali ako je fakat ovaj lenovo na razini della 20", onda dileme nema....

svaki daljni savjet je još uvijek dobro došao...
von Schultz je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 12:15   #66
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ne može ti nitko reć unaprijed kakav je u stvarnosti, pošto ga još nitko nema, no po specifikacijama bi morao biti dobar.
Bolji od TN monitora to je zasigurno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 13:49   #67
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor SrKi Pregled postova
gle, dosadan si. pokusavas nesto dokazati, i onda pocinjes sam sebu uskakati u usta.

s ovom recenicom tvrdis da visoka reza odreduje visinu cijene monitora, a onda seres kako ima preveliku rezoluciju, a cijena je ok. dakle, ako netko hoce tople i realne boje, lijep prikaze crne i bijele boje, gledati na monitor iz bilo kojeg kuta, a hoce i nizu rezoluciju, zasto ne bi kupio ovaj monitor i smanjio je?
ovakvim agresivnim i primitivnim ispadom ne pridonosiš raspravi već samo stvaraš temelje za postove koje će moderatori morati kasnije brisati...back to topic..nisam nigdje napisao da monitor ima previsoku rezoluciju već da bi igranje na takvoj rezoluciji zahtjevao kupovinu vrlo jake grafičke kartice (a nema puno ljudi u HR koji si to mogu priuštiti)....visinu cijene monitora ne određuje samo reza već i tip panela/matrice, veličina panela itd itd....i S-IPS i PVA matrice imaju svoje mane i prednosti a napisati da su razlike između dvije matrice male - može samo netko tko nikad nije gledao u obe matrice postavljene jednu do druge...i opet ću ponoviti svoje skromno mišljenje - smanjivanje nativne reze nema smisla jer definitvno dolazi do degradiranja kvalitete slike (da i kod igrica, tu prvenstveno mislim na simulacije letenja)....tko misli da na 22" pva monitoru sa smanjenom rezom ima jednako dobru sliku kao na 20" 4:3 s-IPS - taj je zaslužio da zagrize udicu....
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 14:48   #68
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor gnomisa Pregled postova
ovakvim agresivnim i primitivnim ispadom ne pridonosiš raspravi već samo stvaraš temelje za postove koje će moderatori morati kasnije brisati...back to topic..nisam nigdje napisao da monitor ima previsoku rezoluciju već da bi igranje na takvoj rezoluciji zahtjevao kupovinu vrlo jake grafičke kartice (a nema puno ljudi u HR koji si to mogu priuštiti)....visinu cijene monitora ne određuje samo reza već i tip panela/matrice, veličina panela itd itd....i S-IPS i PVA matrice imaju svoje mane i prednosti a napisati da su razlike između dvije matrice male - može samo netko tko nikad nije gledao u obe matrice postavljene jednu do druge...i opet ću ponoviti svoje skromno mišljenje - smanjivanje nativne reze nema smisla jer definitvno dolazi do degradiranja kvalitete slike (da i kod igrica, tu prvenstveno mislim na simulacije letenja)....tko misli da na 22" pva monitoru sa smanjenom rezom ima jednako dobru sliku kao na 20" 4:3 s-IPS - taj je zaslužio da zagrize udicu....
Moram potpisati gnomisu. Iz svog iskustva mogu reći da svakako ima razlike između S-PVA i S-IPS, moj prošli monitor je imao S-PVA, ovi sada S-IPS. Obje su super matrice, daleko od TNa, no S-IPS je ipak više nego malo bolja matrica(ne baš ni puno) . Radio sam još na par S-IPSova i S-PVA monitora i na svakom je S-IPSu slika bila kvalitetnija, pravilniji prikaz boja, gamme... Što se tiče smanjivanja reze u igrama, vele isto je kao na nativnoj ili se nevidi. E sad .... nativna rezolucija je nativna rezolucija na LCDu i nema logike da se to nevidi. Ja se neigram puno i sada kada i nabacim neku noviju igru na 7900GT @ 1280x1024 zato što mi šteka na nativnoj, razliku vidim bez problema. Normalno da se može igrati, no kvaliteta je degradirana.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2008., 22:05   #69
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
istina je da dozivis degradaciju kvalitete u igrama svakako ali pitanje je dali ces dozivjet veci gubitak kvalitete da se igras na nativnoj rezi ili da smanjis rezu na manju pa da ju igras sa vecim detaljima?! e to je pitanje koje dosta komplicirano.... i mislim da se trenutno dogada paradoks sa monitorima ljudi si mogu priustiti monitor od 22'' ili 24 sa rezom 1900x1200 ali jel si mogu priustiti 8800GTX ili dvije 8800GT da upogone taj monitor na nativinoj rezoluciji??? mozda neke igre traze i dvije GTX-ice u SLI.u mislim da su ti monitori jedino dobri za posten rad na njima ili za gledanje HD.ova. za igranje i nase standarde malo su preskupi popratni sadrzaji da to izgleda bar nekako.....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 02:15   #70
von Schultz
Premium
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 494
Mislim da ću na kraju ipak upiknuti Della 20" sa sips.om...

No, još jedno pitanje - da li mislite da ću imati neku degradaciju kvalitete slike ako ću gledati HD materijal na 20" dellu, tipa blu ray ili to nema veze?
von Schultz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.01.2008., 08:42   #71
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Koristim puno LCD-e monitora od 19"-22"... i wide i 4:3.....
Uz rad i igram i mogu reci da ne primjecujem nikakvu degradaciju o kojoj non-stop pricate. Igre pogonim uz pomoc 8800 GTS te kolega uz 1950 PRO te smo probali dosta reza uz max postavke. Skoro su sve igre radile dobro te su i na ne-nativnim rezama super izgledale. Rad u win i sl. je nesto drugo i tu treba biti nativna reza al za igre i ne bas. Naravno, ako stroj moze vrtiti u nativnoj, jos bolje, al i jedna manja reza ne izgleda uopce ruzno ili degradirajuce...

Inace, upravo dobivam novu posiljku od 100 LCD-a 19" i 20" Wide pa cu i na tim probati

Pozz
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 12:32   #72
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Možeš staviti i uber postavke na ne-nativnoj rezi (http://en.wikipedia.org/wiki/Native_resolution) i opet je slika degradirana jer monitor ne prikazuje sliku kakvu bi prikazivao na nativnoj. Sad koliko se to vidi ili smeta nekome ovisi i o igri, vjerovatno monitoru a i o tome kako tko gleda na to. Ja razliku vidim na bilo kojoj igri, no dali mi smeta...ne...zašto? zato jer nemam grafu koja će mi terati nove igre na 1600x1200 pa sam prisiljen na smanjivanje reze kako bi dobio igrivost. To je kao da ja sad imam neku 8800 karticu i instaliram igru i velim da na 20" 4:3 monitoru ona sa max postavkama izgleda isto i na 1600x1200, 1280x1024 ili 1024 x 768....Mislim da ovo nije ni vrijedno rasprave jer bi se moglo razglabat u nedogled.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:11   #73
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Možeš staviti i uber postavke na ne-nativnoj rezi (http://en.wikipedia.org/wiki/Native_resolution) i opet je slika degradirana jer monitor ne prikazuje sliku kakvu bi prikazivao na nativnoj. Sad koliko se to vidi ili smeta nekome ovisi i o igri, vjerovatno monitoru a i o tome kako tko gleda na to. Ja razliku vidim na bilo kojoj igri, no dali mi smeta...ne...zašto? zato jer nemam grafu koja će mi terati nove igre na 1600x1200 pa sam prisiljen na smanjivanje reze kako bi dobio igrivost. To je kao da ja sad imam neku 8800 karticu i instaliram igru i velim da na 20" 4:3 monitoru ona sa max postavkama izgleda isto i na 1600x1200, 1280x1024 ili 1024 x 768....Mislim da ovo nije ni vrijedno rasprave jer bi se moglo razglabat u nedogled.
Sinko, mozda si ti picajzla pa ti sve smeta
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:22   #74
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor virty Pregled postova
Sinko, mozda si ti picajzla pa ti sve smeta
Ajde čemu takvi glupi postovi?....De prvo popuni profil pa me onda zovi sinko. Ne smeta meni niš, picajzla jesam no isto tako sam i sretan sa onim za što si zaradim, samo ne zavaravam sam sebe.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:51   #75
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
Ajde čemu takvi glupi postovi?....De prvo popuni profil pa me onda zovi sinko. Ne smeta meni niš, picajzla jesam no isto tako sam i sretan sa onim za što si zaradim, samo ne zavaravam sam sebe.
Ima bit da si malo zivcan, zar ne vidis smile?
Inace imam 30 godina te puno godina rada s računalima i svim sl. u toj domeni...
Eto, zadnji moj post u ovom topicu da se ne uvridis...
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2008., 13:54   #76
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Arrow