Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.03.2011., 04:07   #1
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Baterije sa eBaya i reparacija baterije

Ima netko kakva iskustva sa zamjenskim baterijama sa eBaya?

Kupio bi bateriju za HP-a, nova orginalna je preskupa (nešto ispod 500 kuna - malo manje možda od trećine vrijednosti laptopa). Ove na eBayu su već od 30-ak dolara. Zanima me isplate li se te baterije ako je netko kupovao za neki stariji laptop.

Drugo pitanje je vezano uz reparaciju baterije. Imam doma dvije, obje crkle nakon prilično kratkog vremena i sad imaju iste simptome. Naišao sam ovdje na nekog lika sa istim simptomima koji ju je otvorio i uočio da je na jednom mjestu otišao jedan od ovih elemenata: thermistor/NTC/thermocouple (ne razumijem se baš u elektroniku pa ne znam točne prijevode na hrvatski), a da su ćelije više-manje u vrlo dobrom stanju.

Postoji li neki servis koji se bavi reparacijom baterija?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 06:33   #2
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Kupio sam bateriju za starog Acera preko ebaya iz Hong Konga. Tražili su da im pošaljem Part no. da nebi bilo zabune. Sve zajedno me koštalo cca 35$ i za sada (mjesec dana) radi bez problema.
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.03.2011., 06:53   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Mnogi su se opekli na baterije s ebaya jer imaju debelo manji kapacitet od nazivnog i ne traju dugo. Uglavnom, bačen novac.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 07:16   #4
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
mislim da ti je manji rizik otic kod nekoga ko prodaje baterije i da ti ju reparira. ja sam to napravil na dvije baterije za uredjaje s kojima radim, dakle nisu standardne, mjenjal sam to prije godinu dana negdje, mozda i vise, mislim da je bilo oko 250-300kn s tim da sam uzel vise AH da dulje drze... radi jos uvijek ko da je nova.
Nosil sam to u neki ducan na poljanicama u dubravi, al nemrem se sjetit kak se zove. ima i jedan u đorđićevoj u zagrebu. uglavnom, odfuraj bateriju u slicni ducan i nek ti vele koliko bi to kostalo pa ces znat kaj ti se najvise isplati. pitanje te nista ne kosta
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 14:42   #5
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Od baterije s eBaya znači ništa. mujica, znaš li možda kako se zovu ti servisi? Google me ne voli danas.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 14:47   #6
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
ako se ne varam, preko puta autobusnog kolodvora u zagrebu (kod ine) ima jedna radnja koja se bavi popravkom i prodajom baterija
domis je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2011., 21:54   #7
vrac
Premium
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 43
bila ti je i jedna radnja kod trežnjevačkog placa (dali je još uvijek nisam siguran), ja bi isto trebao bateriju za svoju toshibu pa pogledam ako još radi javim..
vrac je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 21:09   #8
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Ima tko kakve friške informacije iz prve ruke možda ?
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 21:13   #9
Shogun5310
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Kod konzum u njemacku
Postovi: 261
ja imam za della bateriju sa ebaya i radi isto kao i OEM baterija
frend isto kupio isto mu sljaka 2-3 sata bez problema
Shogun5310 je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 22:07   #10
laytime
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 111
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ima tko kakve friške informacije iz prve ruke možda ?
Imam ja. Kupio, baterija došla, radila pol dana i više na radi. Dobio sam pola love natrag i naučio nešto novo. Baterija i ebay ne idu u istu rečenicu zajedno. Moj savjet je bolje ne. Ili kupi nešto s jamstvom kod nas ili budi spreman da izgubiš vrijeme, lovu i živce.
(ovo se odnosi na kineze i njihove baterije po 30-40 usd)
laytime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2011., 22:56   #11
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Uletit ću s malim OT, da ne otvaram novu temu

http://www.dealextreme.com/p/trustfi...y-2-pack-12397

Da li dvije baterije dođu $7.64 ili jedna dođe $7.64, a shippaju se isključivo u paketu od dvije?

Jer sam danas kupio iste baterije u chipoteci

http://www.chipoteka.hr/trazilica/trustfire

Prodavač mi kaže "dođu 100kn", ja kažem ok, uzmem paketić s dvije baterije u celofanu (kao na slici s dealextreme) i krenem prema kasi, a na kasi mi lik kaže 200kn. Pitam kako, a on odgovori da jedna dođe 100kn, znači dvije - 200kn. Kažem ok, platim i odem. Da li me zamuljao za 100kn?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2011., 23:08   #12
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Ima netko kakva iskustva sa zamjenskim baterijama sa eBaya?

Kupio bi bateriju za HP-a, nova orginalna je preskupa (nešto ispod 500 kuna - malo manje možda od trećine vrijednosti laptopa). Ove na eBayu su već od 30-ak dolara. Zanima me isplate li se te baterije ako je netko kupovao za neki stariji laptop.

Drugo pitanje je vezano uz reparaciju baterije. Imam doma dvije, obje crkle nakon prilično kratkog vremena i sad imaju iste simptome. Naišao sam ovdje na nekog lika sa istim simptomima koji ju je otvorio i uočio da je na jednom mjestu otišao jedan od ovih elemenata: thermistor/NTC/thermocouple (ne razumijem se baš u elektroniku pa ne znam točne prijevode na hrvatski), a da su ćelije više-manje u vrlo dobrom stanju.

Postoji li neki servis koji se bavi reparacijom baterija?
Budi oprezan kad je u pitanju otvaranje li-po baterija. Ako ih oštetiš - eksplodirat će, i to vrlo burno.

Način dischargea li-po/li-ion baterije je takav da relativno lako odu u deep discharge, ako si neoprezan. U tom slučaju, kad litium baterija ode ispod 3.0v, sve do 1.0V, punjač je neće htjeti punit već u najboljem slučaju izbacit error "low voltage". U tom slučaju je možda možeš spasiti (NA VLASTITU ODGOVORNOST) tako što bi je punio kao ni-mh bateriju na što manje A, znači 0.1A sve do 3.0V. Kad baterija dođe do 3.0V više je ne puniš kao ni-mh, već je staviš u mod za li-po/li-ion, preporučeno mod za balansiranje ako ima više čelija (a u pravilu ima) i dalje je puniš normalno.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote