Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.02.2011., 08:59   #211
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
***

Citiraj:
Autor Computer_Modder
Zasto ne igrice na ext disk? Kabel je dikektno spojen s maticne u disk, samo je disk u vanjskom kucistu. Na taj nacin mi je sam disk puno tiši, što mi je bitno za HTPC.
Nisam znao da su diskovi tiši u eksternim kućištima.

Citiraj:
Autor Computer_Modder
Posto su mi kolege to rekli, a tvrde da znaju više od pola hrvatske u vezi informatičke tehnologije, vjerovao sam im
Možda su preskočili predavanje o diskovima
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!


Zadnje izmijenjeno od: domy_os. 17.04.2011. u 14:39.
borny je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 10:16   #212
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
*** Posto su mi kolege to rekli, a tvrde da znaju više od pola hrvatske u vezi informatičke tehnologije, vjerovao sam im i odlucio vas priupitati za savjet.
Znaju više od pola hrvatskog IT-a? Zato jer su na FER-u? Daj ne budi smiješan. Kad izađu s faksa počinju učiti od nule.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Disk mislim koristiti za cesto prebacivanje sa particije na particiju na samom disku (hint: obradeni i neobradeni video materijal). Da li će green taj posao obavljati u nekom pristojnom vremenu (radi se o kopiranju 20-25gb videa, na blacku pise u Windowsima da je kopiranje cca. 30MB/s).
Onda idi na dva manja greena od 1 TB (jedan za obrađeni, drugi za neobrađeni materijal), bit će bitno brži od blacka od 2 TB. Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Za backup imam druge diskove koji mi stoje u ormaru u antistatickoj vrecici.
I za neobradeni video materijal: stotine kazeta sortiranih isto tako u istom ormaru ;D
Onda dobro.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: igorba. 15.02.2011. u 14:12.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.02.2011., 10:27   #213
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,159
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Znaju više od pola hrvatskog IT-a? Zato jer su na FER-u? Daj ne budi smiješan. Kad izađu s faksa počinju učiti od nule.
[SARCASM]
mda...dok se faks zavrsi popijes svu pamet svijeta, samo budala bi pocela od nule nakon faksa
[/SARCASM]

Citiraj:
Onda idi na dva manja greena od 1 TB (jedan za obrađeni, drugi za neobrađeni materijal), bit će bitno brži od blacka od 2 TB. Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju.
ovo je definitivno najbolja solucija buduci da ti je RAT nebitan za video materijal.

@CM
sad, dal budes ti uzel ultra mega f***** brzi black ili jadan i spori green, to odluci sam sa sobom
i da, u vezi diskova na ovom forumu slusaj Iggy-a i dh41400
domis je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 11:21   #214
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Nisam znao da su diskovi tiši u eksternim kućištima.

Možda su preskočili predavanje o diskovima
Vjeruj mi, disk je puno tisi u eksternom kucistu.
Kuciste računala je na stolu i disk se stalno čuo (kuciste je dosta teško, a lim debel), nisu se cule vibracije nego je 3.5" utor odmah kod 5.25" utora i sve se culo. Kad je disk u eksternom kucistu koje je na samom kučistu računala, disk je puno tiši, a topliji je par stupnjeva što me ne dira.

Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Znaju više od pola hrvatskog IT-a? Zato jer su na FER-u? Daj ne budi smiješan. Kad izađu s faksa počinju učiti od nule.

Onda idi na dva manja greena od 1 TB (jedan za obrađeni, drugi za neobrađeni materijal), bit će bitno brži od blacka od 2 TB. Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju.
Ja samo citiram što su mi rekli. Imam još par kolega koje rade u HPu pa mogu i njih priupitati za savjet ako je potrebno.

Možda si u pravu što se 2 greena tice, no, nemam mjesta. A i rađe bi u tom slucaju ciljao na 2×2TB, pa nek se nađe...

Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju? Da li mu je to samo dodatan posao koji će, uz vidljivo manju brzinu nego da kopira na drugi disk, normalno obaviti ili se pritom disk "malo po malo" ubija?


Citiraj:
Autor domis Pregled postova
sad, dal budes ti uzel ultra mega f***** brzi black ili jadan i spori green, to odluci sam sa sobom
i da, u vezi diskova na ovom forumu slusaj Iggy-a i dh41400
Hvala na savjetu.
Kažeš jadan i spori green?
Nebih rekao da je 2TB disk jadan, cachea ima 64mb, a i nije pretjerano spor koliko vidim.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 12:04   #215
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Posto vidim da me ignorirate i da cu morati savjete potraziti na drugim mjestima/ustanovama, lijepo cu vas zamoliti da mi da te savjet koji disk kupiti.
Ostali komentari me ne zanimaju, da napisem sa drugim accom pitanje, dobio bi suvisle odgovore, no ocito mene nitko ne prihvaca ovdje stoga prije nego sto kolege (nda, trece) pitaju za isti savjet na istom forumu, ja vas tražim da kažete što da kupim.
Odlazim u njemačku večeras te sutra kupujem disk, stoga bih želio znati da li će black odn. green biti promašaj ukoliko kupim.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 12:38   #216
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Ja samo citiram što su mi rekli. Imam još par kolega koje rade u HPu pa mogu i njih priupitati za savjet ako je potrebno.
Imaš par dobrih ljudi u HP storage dijelu pa njih pitaj.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Možda si u pravu što se 2 greena tice, no, nemam mjesta. A i rađe bi u tom slucaju ciljao na 2×2TB, pa nek se nađe...
Sama veličina nije toliko bitna u odnosu na tip posla koji rade, zato sam rekao dva.
Citiraj:
Autor Computer_Modder Pregled postova
Najgora stvar za disk je kopiranje s particije na particiju? Da li mu je to samo dodatan posao koji će, uz vidljivo manju brzinu nego da kopira na drugi disk, normalno obaviti ili se pritom disk "malo po malo" ubija?
Da, kopiranje s particije na particiju je najgori tip posla jer se iz tipično sekvencijalnog rada prebacuju u iznimno random rad (čita - piši po drugim, "dalekim" cilindrima. Raditi će ga relativno normalno, teško da će mu se radi toga duplo smanjiti radni vijek.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 12:49   #217
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
@Computer_Modder

Nije mi jasno oko cega dizes toliku paniku, te postavljas pitanja koja su odgovorena vec x puta... Ako kupujes storage disk uzmi WD Green ili Samsung F4 EG - simple as that, naravno mozes ti uzeti i Blackya ali on jednostavno nije napravljen za storage ("bucan je", grije se i sl.).. Posto sam i sam prije tjedan dana posta vlasnik Samsunga F4 2Tb, mogu ti ga toplo preporuciti, disk je jako tih (prakticki i ne mozes cuti dali radi), ne proizvodi nikakve zamjetne vibracije i dosta je hladan. Brzina mu je zadovoljavajuca i izbor je pao na njega upravo radi velikog broja negativnog feedbacka (DOA, dead nakon 1 tjedna i sl.) od strane korisnika sto se tice WD Green 2Tb Odluka je tvoja..
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2011., 13:27   #218
Computer_Modder
Premium
Moj komp
 
Computer_Modder's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 607
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Imaš par dobrih ljudi u HP storage dijelu pa njih pitaj.

Sama veličina nije toliko bitna u odnosu na tip posla koji rade, zato sam rekao dva.
Nemam ljude iz HP storage dijela, nego djelatnika prodaje i "kucnog" servisera računala.

Mislio sam reci da ga nemam kamo spojiti.


Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
@Computer_Modder
Nije mi jasno oko cega dizes toliku paniku, te postavljas pitanja koja su odgovorena vec x puta... Ako kupujes storage disk uzmi WD Green ili Samsung F4 EG - simple as that, naravno mozes ti uzeti i Blackya ali on jednostavno nije napravljen za storage ("bucan je", grije se i sl.).. Posto sam i sam prije tjedan dana posta vlasnik Samsunga F4 2Tb, mogu ti ga toplo preporuciti, disk je jako tih (prakticki i ne mozes cuti dali radi), ne proizvodi nikakve zamjetne vibracije i dosta je hladan. Brzina mu je zadovoljavajuca i izbor je pao na njega upravo radi velikog broja negativnog feedbacka (DOA, dead nakon 1 tjedna i sl.) od strane korisnika sto se tice WD Green 2Tb Odluka je tvoja..
Procitat cu još to za mrtve zelene, na neki nacin me to "plaši". Naime, backup nemontiran videa nemam u planu raditi jer sve imam na trakama, ali kad sam izgubio stotine sati da prebacim s kazeta na komp, nebih zelio da mi sve nestane. A montirane videe spržim na DVD, tako da ni za to nemam u planu raditi backup.
Uglavnom, da, disk bi bio za storage i backupe, nebi na njemu bile igrice, OS ili slicno, a da li ce mi se video od 25gb kopirati pola sata ili 45 minuta mi i nije pretjerano važno.
Pogledat cu i za taj Samsung F4 2TB, pa mozda ipak njega uzmem jer ne zelim riskirati s gubitkom podataka ako zelenko 2TB ima problema s time.
Computer_Modder je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.201