Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2009., 08:54   #61
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ajde fala bogu doslo je vrijeme da i ovo postane prihvatljivo velikoj vecini. Jako pohvalno za hrv trgovce i dell sto daju monitor za kikiriki pare, ako se sjetimo 2007WFP je kosto oko 3200kn ili vise...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 09:36   #62
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
nije baš kikiriki. u americi taj monitor košta $220 tj. 1250 kn.
pingmachine je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2009., 09:51   #63
gnomisa
Registered User
Moj komp
 
gnomisa's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,556
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
nije baš kikiriki. u americi taj monitor košta $220 tj. 1250 kn.
Točno. Bez brige, nisu se naši trgovci odrekli masne zarade.
gnomisa je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 09:51   #64
Pippincro
Premium
Moj komp
 
Pippincro's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 616
Moram priznati da ovo izgleda prilicno nevjerojatno.
Jel to znaci da ce se polako prestati preporucivati fancy samsung tn modeli za 1.5-2k kao bolji value od pva/ips ?
Pippincro je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 10:19   #65
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Moram priznati da ovo izgleda prilicno nevjerojatno.
Jel to znaci da ce se polako prestati preporucivati fancy samsung tn modeli za 1.5-2k kao bolji value od pva/ips ?
Hmmm. Naravno da bude.

Ja bih trebao nabaviti sutra taj monitor ako ne bude problema sa manjkom istog. Onda ako želite ide review, detaljan koliko može iz mog aspekta biti
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 10:45   #66
vicarious
50g / 1.7 oz
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Split
Postovi: 40
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Hmmm. Naravno da bude.

Ja bih trebao nabaviti sutra taj monitor ako ne bude problema sa manjkom istog. Onda ako želite ide review, detaljan koliko može iz mog aspekta biti

Naravno da zelimo, cak stovise, review iscekujemo Tako - slikice, dojmovi, sve sto bi pomoglo...
vicarious je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 13:49   #67
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Hocu review ! recite kakav je u igrama, gledanju filmova, boje itd, ! ovo mi se jako svidja atm !
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 14:04   #68
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor Pippincro Pregled postova
Moram priznati da ovo izgleda prilicno nevjerojatno.
Jel to znaci da ce se polako prestati preporucivati fancy samsung tn modeli za 1.5-2k kao bolji value od pva/ips ?
to ce biti lijepo kad se pocnu dogadat takve stvari
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 14:10   #69
pingmachine
machine that goes ping!
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 478
evo vam thread od 42 stranice, pa se veselite http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1387587
pingmachine je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 15:11   #70
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
zapravo, nelogično je da se ne-tn paneli po prihvatljivim cijenama pojavljuju tek sada kad se uzmu u obzir cijene lcd televizora koje su relativno niske već duže vremena ( za tri soma se dobije sasvim solidan lg 82cm sa pva matricom)
Bilo kako bilo drago mi je da se bliži kraj eri tn monitora. Po meni su oni već odavno trebali nestat sa tržišta u reputarnicu povjesti, puno prije nego crt.
Što se tiče usporedbe crt-a 959 trinitrona i lcd-a treba imat na umu da svaki 959 kaj je još u funkciji radi već minimalno 4-5godina i njihovo stanje od primjerka do primjerka zna se razlikovat poprilično. Konkretno na ovom kaj ga ja koristim (proizveden u siječnju 2003) fokus i oštrina slike su bili počeli pokazivat znakove umora, međutim malo kalibriranja u izborniku monitora stanje su popravili derastično tako da je buljit u njega sad opet čista milina i još ne razmišljam o lcd-u ma kakvu matricu imao
darkijas je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2009., 16:25   #71
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Nemojte vi polagati velike nade da će TN odjenom nestati s tržišta, pogotovo ne u ovom masovno produkcijskom dobu i drastičnim poboljšanjima TN matrica.

Novi val 16:9 LCD-a mahom koristi TN modele (Samsung, LG, Acer, Benq itd), pogotovo što 90% kupaca radije gleda na cijenu nego na sliku (koja je kod novih TN-ova sasvim dobra za "prosječnog" korisnika), te je moguće dobiti 23" FullHD monitor za 1100-1300kn, i to sa DVI i HDMI ulazima

Također, iako je matrica bitna, nije ona sve.
Tj, dobra/odlična matrica neće spasiti monitor koji ima loše komponente, backlight, ergonomiju/postolje itd...

Najavljivati neku veliku revoluciju samo zato što se samo jedan (1) model monitora s tom matricom pojavio ne znači ništa.

Sa IPS-om je problem što ga proizvodi samo Hitachi, dok TN proizvode skoro svi, a xVA Samsung, Sharp, Sony, AU Optronics i još poneko.

Naravno, to predstavlja problem sa masovnu proizvodnju jer nema konkurencije u tom polju, pa cijene znaju biti visoke, uostalom dosta novih "grafičkih" monitora koristi S-PVA matrice, te na vidjelo izlazi činjenica kako nije toliko bitno je li S-PVA ili IPS nego kakva je elektronika, premaz, backlight, kontrola kvalitete, i naravno kalibracija.

No, da ne duljim previše - sigurno je taj Dell bolji od TN bratije, no naravno i skuplji (2 puta), no treba obratiti pozornost i na druge faktore kod tog modela, a ne samo na vrstu matrice, jer ako ima većih problema s bandingom, izbijanjem osvijetljenja i(li) lošom crnom, ne vidim nikakav razlog za kupnju takvog monitora nauštrb nekog TN-a (za duplo manje novaca), jer ako nekome treba kvaliteta slike, moraju i drugi parametri monitora biti kvalitetni, a ne samo tip matrice.

To jest - da se ne radi samo o klasičnom "TN-ovcu" kod kojeg je samo zamjenjen tip panela.
Nemojte previše nade polagati na web iskustva i "recenzije" jer po tome dosta Samsung TN modela su više nego solidni, a u stvarnosti su naprosto smješni i kvaliteta im oscilira strašno u usporedbi s nekim kvalitetnijim modelima.

Tako, da vam ne preporučam da idete "grlom u jagode" prije nego što provjerite kakav je monitor (prvenstveno u živo) i kakva je konzistentnost od modela do modela.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 19:17   #72
lovor
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor pingmachine Pregled postova
evo vam thread od 42 stranice, pa se veselite http://www.hardforum.com/showthread.php?t=1387587
je li netko malo čituckao navedeno, pa da mi kaže summary?
funkcionira li kod nas zamjena monitora ako nisi zadovoljan navedenim?
koliko sam malo vidio uniformnost ekrana im je česta boljka

Zadnje izmijenjeno od: lovor. 19.03.2009. u 19:30.
lovor je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 22:19   #73
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Ajde, ajde nemojte se svađati sad da ne bi uletio lokot

LCD-i se ne mogu uspoređivati s CRTom (po 1000x put), jer ako netko sad uspoređivati vidljivi kut.. nema te matrice koja ima bolji kut od CRT-a (ili plazme).

Osobno gledajući TV-e u dućanu, nikad ne bih uzeo LCD jer s usporedbi s plazmom, vidljivi kut je "loš", a za TV je to bitno.

No da ne idem u OT, bilo bi lijepo kad bi netko od vas zainteresiranih stvarno uzeo taj monitor i javio dojmove (i napisao kratku recenziju sa par slika - recimo kuta gledanja, crne boje, izbijanja backlighta itd..), a ne da se prepirete ovdje na temi, a da ga nitko nije vidio uživo, a kamo li da ga posjeduje.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 23:27   #74
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
I ako itko ima ikakvog iskustva rada sa dva widescreena neka mi slobodno javi na msn pm ili nešto treće, ukoliko modovi misle da je spam za stavit to tu...
Aj riskirat cu jer ne mislim da je spam, samo da bacim dojam o radu na 2 widescreena, jedan je Dell

Uglavnom, dok mi je desktop bio krepan, 3-4 dana sam sljakao/igrao/surfao na laptopu. I na njega sam spojio 30" Dell i radilo je super, znaci 17" na laptopu wide, 1440x900 + 30" dell wide 2560x1600.. Sve radi divno i krasno. Na veci stavis ono sto radis, a na manjem drzis toolbar, file browser, winamp, IM klijenta, itd. Meni je bilo super paralelno imat Word i browser iz kojeg prevodim tekst dok sam npr. pisao seminarski rad nekakav. Probao sam i kroz 2 mjeseca na 2x19" 4:3 monitorima, nije puno drugacije... Manje mjesta, al' kad se organiziras povrsinu, dodje na isto. Jos je veca guba ako imas 2xWS monitore koji imaju pivot. Onda raspalis oba i imas full size dva A4 papira bez problema, i jos mjesta za winamp ).
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2009., 23:37   #75
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Aj riskirat cu jer ne mislim da je spam, samo da bacim dojam o radu na 2 widescreena, jedan je Dell

Uglavnom, dok mi je desktop bio krepan, 3-4 dana sam sljakao/igrao/surfao na laptopu. I na njega sam spojio 30" Dell i radilo je super, znaci 17" na laptopu wide, 1440x900 + 30" dell wide 2560x1600.. Sve radi divno i krasno. Na veci stavis ono sto radis, a na manjem drzis toolbar, file browser, winamp, IM klijenta, itd. Meni je bilo super paralelno imat Word i browser iz kojeg prevodim tekst dok sam npr. pisao seminarski rad nekakav. Probao sam i kroz 2 mjeseca na 2x19" 4:3 monitorima, nije puno drugacije... Manje mjesta, al' kad se organiziras povrsinu, dodje na isto. Jos je veca guba ako imas 2xWS monitore koji imaju pivot. Onda raspalis oba i imas full size dva A4 papira bez problema, i jos mjesta za winamp ).
Hmm, hvala.

Iako je moj problem malo drugačije prirode. 2WS od 22" mi se čine nekako neprirodno široka.

Tako da razmišljam... zadržati jedan crt 19" i 22 sastrane... to me mučilo prije 4 mjeseca i sad opet. -.-
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote