Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2008., 19:32   #1
metalshegy
Registered User
Moj komp
 
metalshegy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: aaa
Postovi: 10
Zeleni, rozi ekran

Imam problem:
Nekoliko mi se puta nakon ukljucivanja racunala i podizanja windowsa, prije pojavljivanja desktopa, pojavio zeleni ekran. Drugi put mi se prilikom igranja jedne igrice pojavio rozi ekran, zvuk se i dalje cuo i stiskajuci lijevo tipku misa cuo sam kako se lik u igri krece, znaci sve je radilo osim ekrana koji je postao roze boje. Porbao sam stisnuti ctrl,alt del, alt+F4 no nista se nije desavalo osim sto je na trenutak prestao zvuk iz igre (kad sam stisnuo ctrl,alt,del), nakon sto sam stisnuo tipku na misu opet se zvuk cuo. Znaci nista nije blokiralo. Pretpostavljam da je problem u monitoru, sumnjam da je u grafickoj kartici jer imam novo racunalo, a na starom mi se neki put znao pojaivit crni ekran. Molim vas pomozite mi ako znate
metalshegy je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2008., 19:43   #2
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
99% da ti je monitor u banani, imao sam jednog lg crt-a i dva puta sam ga nosio na garanciju zgog takvih slicnih stvari, prikaz ostane bez jedne boje i onda se nish ne mijesa dobro, pa dobijes zeleno ili roza ili plavo...
ugl, najbolje bi ti bilo da od nekog posudis neki mon i da isprobate
bluefluid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.11.2008., 19:45   #3
raf
šlap
Moj komp
 
raf's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb, centar
Postovi: 939
provjeri da ti se kabel nije malo istekao iz monitora ili iz PCa
raf je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2008., 19:59   #4
metalshegy
Registered User
Moj komp
 
metalshegy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: aaa
Postovi: 10
ok, ponovo sam ustekao kabel tako da ako je bio problem u tome vise ne bi trebao biti, ako mi se to bude jos desavalo posudit posudit cu necij monitor. ali problem je sto se to skroz rijetko desava pa nikad neznam kad se moze desit a ne mogu posudit na vise od 2 dana monitor
metalshegy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 21:25   #5
metalshegy
Registered User
Moj komp
 
metalshegy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: aaa
Postovi: 10
evo ponovo mi se pojavio rozi ekran, uspio sam na "slijepo" izaci iz igre i onda je postao crni. zatim sam stisnuo "menu" na monitoru pa se pojavio meni, onda sam ga upalio i ugasio ali meni se nakon toga vise neije pojavljivao pritiskom na tipku. Provjero kabele da li su dobro ustekani (bili su) i onda sam cuo onaj "beep" kao kad mi se pali komp. I nakon toga mi se svakih 30-ak sekundi cuo taj beep. ima li to kakave veze?
metalshegy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2008., 22:09   #6
zoki003
Registered User
Moj komp
 
zoki003's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 21
Vjerovatno je u pitanju kabel od monitira probaj ga zamijeniti ako mozes,znaci negdje u ulazu u monitor probaj ga micati kad ti pocrveni vidjet ces da li daje kakve znakove.
zoki003 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 07:38   #7
metalshegy
Registered User
Moj komp
 
metalshegy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: aaa
Postovi: 10
Citiraj:
Autor zoki003 Pregled postova
Vjerovatno je u pitanju kabel od monitira probaj ga zamijeniti ako mozes,znaci negdje u ulazu u monitor probaj ga micati kad ti pocrveni vidjet ces da li daje kakve znakove.
kako mislis da pocrveni? a probao sam micat kad mi se to deesilo ali nista. probat cu ga zamijenit. ako imate jos kakvih ideja kazite
metalshegy je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2008., 09:19   #8
Misek_Chipsy
Someone :D
Moj komp
 
Misek_Chipsy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: kk
Postovi: 332
a u par slucajeva sam vidio takve stvari i bio sj... RGB kabel.... posudi od frenda,daj njemu ovaj da proba i to je to....ako ne..isto napravite s monitorima ako nije, papa graficka.
__________________
Svi uređaji rade na bijeli dim...kada dim izađe,uređaj više ne radi!
Misek_Chipsy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na