Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2024., 18:15   #11701
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
danski dućan https://hifi-freaks.dk/
ima dosta dobre cijene za audiolab, pa ako jos netko treba/čapa nek provjeri...

ja sam ubo 9000cdt za 870 eura sa dostavom,kod nas su oko 1300 eura,a najniže šta sam vidio je bilo 1200eura.
imaju 6000a za cca 500eura (demo unit) ili novi za oko 800 eura,što je dosta jefitnije nego kod nas.

ako nekom može pomoći

Kako funkcionira dostava u Hrvatsku?
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 18:20   #11702
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552
Bolje da nisi stavljao link. Sad bum slinil a još trebam auto otplatiti. Tak da ništa još 10 mj.
__________________
Mali Čile SAD Češka Peru
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 18:50   #11703
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova

pa one serije Yamahe piano craft su na glasu kao kvalitetne mislim da i Teac ima tako nešto mini format a kvalitetno...i ja često gledam po "kleineanzeige" i cijene tehnike u 60% slučajeva su bar 30-50% jerftinije nego kod nas.

Frend već dugo ima jednu Yammy Pianocraft. To jako lijepo zvuči! Čak i običan FM tuner na tome zvuči odlično.

Jedan drugi frend ima Yamahu koja izgleda slično kao Pianocraft ali je narančasta i ima dock za iPhone 4. Toliko je stara I stalno svira svaki dan.

Obje duraju, obje se odlično čuju, obje dobro izgledaju i obje su 100% funkcionalne.

Preporuka.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2024., 22:30   #11704
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Franzek Pregled postova
Kako funkcionira dostava u Hrvatsku?
Košta cca 66 eura, pošalju vj kurirom i osigurano. Naručio sam crni CDT, dobit ce ga na lager kroz 3-4 tjedna pa će mi poslat. Silver odmah imaju,al mi se ne uklapa pošto imam kompletnu 8000seriju u crnoj boji.

Javim iskustva kad se realizira.

Citiraj:
Autor spiderhr Pregled postova
Bolje da nisi stavljao link. Sad bum slinil a još trebam auto otplatiti. Tak da ništa još 10 mj.
A htio sam pomoć, omnia je isto bolesno jeftina ako netko traži all in one.
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 05:50   #11705
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
pa one serije Yamahe piano craft su na glasu kao kvalitetne mislim da i Teac ima tako nešto mini format a kvalitetno...i ja često gledam po "kleineanzeige" i cijene tehnike u 60% slučajeva su bar 30-50% jerftinije nego kod nas.

ja imam i mini Resiver yamaha RX 10 baš taj sa linka od njega sam ga kupio prije cca 5/6 godina i kako to fino radi...baš fino, snage ima ne pokazuje znakove starenja (nisam otvarao da vidim kondiće), radio fino prima stancie i reko bi da će još 40 godina moć...

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Frend već dugo ima jednu Yammy Pianocraft. To jako lijepo zvuči! Čak i običan FM tuner na tome zvuči odlično.

Jedan drugi frend ima Yamahu koja izgleda slično kao Pianocraft ali je narančasta i ima dock za iPhone 4. Toliko je stara I stalno svira svaki dan.

Obje duraju, obje se odlično čuju, obje dobro izgledaju i obje su 100% funkcionalne.

Preporuka.

Bum cekiral Nekak mi se vise svidaju zbog gabarita a i "wife approval" faktor je veci nego kod klasicnih uredaja
P.S. - Jamo osvjezen ali nazalost - eto jucer opet isto sranje. Ne dogada se vise tak cesto ali banana. Preko analogije imam dojam da se ne dogada - bar nisam uhvatio dosad ali zvuci dosta losije. Tak da nekaj budem morao sad nabavit.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 06:09   #11706
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Vjerojatno si napisao, al' si isto puno toga napisao pa mi je promaklo Sto je sa Jamom?

Ako budes mijenjao zvucnike, preporuka je ici na aktivne. I onda lijepo imas izvor zvuka, DAC, kabele i zvucnike. Izvor zvuka i DAC moze biti u jednom pa je jos jednostavnije i elegantnije.

Istina, gubis mogucnost beskonacnog petljanja i mijenjanja pojedinacnih komponenti. Ako ti je to gust. Meni nije. Veci mi je gust da me maloprije iznenadi Gilmourova gitara iz desnog zvucnika iako sam Atom Hear Mother cuo valjda miljun puta. Al' ajd ovo je neka early studio verzija
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 11:04   #11707
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Vjerojatno si napisao, al' si isto puno toga napisao pa mi je promaklo Sto je sa Jamom?

Ako budes mijenjao zvucnike, preporuka je ici na aktivne. I onda lijepo imas izvor zvuka, DAC, kabele i zvucnike. Izvor zvuka i DAC moze biti u jednom pa je jos jednostavnije i elegantnije.

Istina, gubis mogucnost beskonacnog petljanja i mijenjanja pojedinacnih komponenti. Ako ti je to gust. Meni nije. Veci mi je gust da me maloprije iznenadi Gilmourova gitara iz desnog zvucnika iako sam Atom Hear Mother cuo valjda miljun puta. Al' ajd ovo je neka early studio verzija

Ovo:

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=318957

Izmjenio kodnice, obnovio lem na digitalnoj putanji ali opet isto sranje. Ma zasad me najvise nekako privlaci PM6007 jer ima sve sto mi treba i nasao sam rabljeni u dobrom stanju za 340 Eura. Alternativno mislim da bih radije opet nesto malo i kompaktno uzeo kao sto je gore spomenuta Yamaha ali jedino sto nalazim je MCR-550 za 100 Eura koja nema digitalni input ili MCR-270D/370D kao nov uredaj. Marantz mogu testirat 30 dana pa mislim da cu tu startat. Ako ce mi pasat ostavim ga , ako ne vratim. Al onda bih definitivno isao ili na Yamahu ili Audiolab. We shall se
Razmisljao sam i o aktivnim zvucnicima ali me strah da ce zvucat gore nego Oberoni...a nit znam sto bi bilo u toj klasi zvuka...a zvuk Oberona za Blues i Rock ne da pase nego je pun pogodak, nebih ih mijenjao osim ako nebih bio siguran da mogu identican zvuk dobiti. Zvuk gitare je tako fino naglasen ali nikad previse naglasen, neznam kako bih to opisao.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 11:12   #11708
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
Košta cca 66 eura, pošalju vj kurirom i osigurano. Naručio sam crni CDT, dobit ce ga na lager kroz 3-4 tjedna pa će mi poslat. Silver odmah imaju,al mi se ne uklapa pošto imam kompletnu 8000seriju u crnoj boji.

Javim iskustva kad se realizira.



A htio sam pomoć, omnia je isto bolesno jeftina ako netko traži all in one.
Kontaktirao sam ih i evo odgovora...:

Hi,

we don't ship to Croatia.


I sada budi pametan...
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 12:36   #11709
GrimReaperKC
wannabe expert
Moj komp
 
GrimReaperKC's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 155
Citiraj:
Autor Franzek Pregled postova
Kontaktirao sam ih i evo odgovora...:

Hi,

we don't ship to Croatia.


I sada budi pametan...
ja sam platio sve je uredno prošlo, a na popisu drzava za dostavu imaju Hrvatsku

ako mislis uzet uzmi, pa ces vidit dal ce poslat ili ne, worst case napravit ce ti povrat novca
GrimReaperKC je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 13:37   #11710
Franzek
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 96
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
ja sam platio sve je uredno prošlo, a na popisu drzava za dostavu imaju Hrvatsku

ako mislis uzet uzmi, pa ces vidit dal ce poslat ili ne, worst case napravit ce ti povrat novca
Istina, moram malo istražiti pa ću vidjeti što uzeti.
Jedan detalj na prvu nisam siguran, da li oni zvučnike prodaju u paru ili po komadu?
Franzek je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 14:25   #11711
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
brisati
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2024., 14:55   #11712
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor GrimReaperKC Pregled postova
ja sam platio sve je uredno prošlo, a na popisu drzava za dostavu imaju Hrvatsku

ako mislis uzet uzmi, pa ces vidit dal ce poslat ili ne, worst case napravit ce ti povrat novca

belgija šalje (DHL malo spor al ide)
njemačka šalje (trgovina - GLS u 3 dana, privat malo duže )
engleska - većinom da


ali kad je e-bay onda odma piše da ne šalju HR, čak i ako dodatno pitaš
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 12:40   #11713
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Update - stigao Marantz (PM6007). Recimo da sak kuzim zasto je digitalni input totalno nebitan. Cijeli sustav tek sad dolazi do izrazaja - dakle tko god ovo cita i misli kemijat sa kinezima i kaj ja znam kaj - zaboravite na to. Za relativno male novce se moze nabaviti rabljeno pojacalo koje se itakako moze nositi sa svime u nizem segmentu i u mom slucaju se ispostavlja kao definitivno bolja kupnja. Ovo sad tolko bolje zvuci da sam 2 put provjeravao dal je sub ukljucen (Oberon 1 zvuce puuuno vece nego sto jesu) jer nisam mogao vjerovat kolko dinamicnije Oberoni odjednom zvuce. Zvuk je vise neutralan u odnosu na WIIM AMP (cak i na Jamo) ali ga je vise. Puuuuuno vise. Cijeli spektar dolazi puno vise izrazaja. Testiram trenutno WIIM Pro spojen na coax i RCA (CD Input) na Marantzu iskreno razlika je u zvuku sad mnogo manja nego je to bilo kod Jamo Recievera. Ostavit cu ga zasad kako je da sve sjedne na svoje mjesto ali pocetni utisak je vrlo pozitivan. Bumo vidli dal bude i iduci tjedan tako kad malo vise vrsti glazbe pustim kroz njega
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2024., 18:10   #11714
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 552