Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.10.2023., 17:44   #9301
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
Kupio prije nesto manje od 2 godine xiaomi robot usisavac preko mall.hr.

Sad je krepalo.

Mall.hr je naveo da je jamstvo 1g, xiaomi trgovina govori da su jamstva na usisavace 2g. Mozda imaju drugacije dobavljace, nemam pojma.

Ima li kakve sanse da se to sredi u nekom jamstvu (te neke eu direktive u koje se ne razumijem), ili je papala maca?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
perich je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 18:29   #9302
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Moras platit vještaka koji će utvrditi jeli kvar nastao zbog tvorničke greske ili nepravilnog rukovanja,

EDIT:Ako se utvrdi da je tvornička greska vještaka ti refundira trgovac

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 04.10.2023. u 19:12.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 18:47   #9303
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor perich Pregled postova
Kupio prije nesto manje od 2 godine xiaomi robot usisavac preko mall.hr.

Sad je krepalo.

Mall.hr je naveo da je jamstvo 1g, xiaomi trgovina govori da su jamstva na usisavace 2g. Mozda imaju drugacije dobavljace, nemam pojma.

Ima li kakve sanse da se to sredi u nekom jamstvu (te neke eu direktive u koje se ne razumijem), ili je papala maca?

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Jamstvo ti je valjano i moraš imati 24. mj. Jamstva jer Zakon o obaveznim odnosima tereti trgovca 24. mjeseca tako da Jamstvo i dalje imaš.

Također ne smiješ imati nikakve dodatne troškove kod reklamacije tako da oni moraju organizirati prikup i vratiti ti popravljeni uređaj o svom trošku.

Lijepo se pozovi na Zakon a ako se budu pravili grbavi reci da ćeš prijaviti inspekciji. Inače inspekcija vrlo brzo to riješi. A kazne su paprene.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 18:53   #9304
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Jamstvo ti je valjano i moraš imati 24. mj. Jamstva jer Zakon o obaveznim odnosima tereti trgovca 24. mjeseca tako da Jamstvo i dalje imaš.
Tereti ga pod određenim uvjetima, ajd barem pročitaj taj zakon na koji se pozivaš.
OuttaControl je u pravu.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 20:15   #9305
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Također ne smiješ imati nikakve dodatne troškove kod reklamacije tako da oni moraju organizirati prikup i vratiti ti popravljeni uređaj o svom trošku.
Boldano popravi "Ne moraju"
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 20:36   #9306
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Boldano popravi "Ne moraju"
Moraju.

Prema Zakonu o obveznim odnosima potrošač unutar 24mj od sklapanja ugovora ne smije imati dodatnih troškova vezano za otklanjanje nedostatka na proizvodu.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:04   #9307
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Ti si kao kupac po zakonu o obveznim odnosima dužan staviti proizvod prodavatelju na raspolaganje. Prilično sam siguran da iz toga ne proizlazi da on mora doć do tebe doma po usisivač ili što već
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:09   #9308
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Prilično sam siguran da iz toga ne proizlazi da on mora doć do tebe doma po usisivač ili što već
Tako je, ta rečenica samo kaže da ne moraš ti snositi troškove nekih rezervnih dijelova i sl., ali neki ne znaju čitati zakon pa sve shvaćaju doslovno.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:20   #9309
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ti si kao kupac po zakonu o obveznim odnosima dužan staviti proizvod prodavatelju na raspolaganje. Prilično sam siguran da iz toga ne proizlazi da on mora doć do tebe doma po usisivač ili što već
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Tako je, ta rečenica samo kaže da ne moraš ti snositi troškove nekih rezervnih dijelova i sl., ali neki ne znaju čitati zakon pa sve shvaćaju doslovno.
ZOO članak 427. stavak (1),



Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:27   #9310
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Pa da, i što ti nije jasno?

"Prenijeti do mjesta gdje se popravlja" znači da ne moraš ti nositi u tamo neki servis (koji se može nalaziti i na Madagaskaru) nego to treba obavit trgovac koji ti je prodao artikl.
Nigdje ne piše da su dužni doći doma po to, iako neki nude i takvu uslugu (pick-up and return) ali to je više bonus, a ne zakonska obveza.

Po meni je ok da kupac šalje o svom trošku trgovcu, a trgovac vraća njemu o svom trošku, 50:50.
A sad, ako netko baš misli da ne treba ništa snositi, to je opet njegovo mišljenje.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:35   #9311
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
ZOO članak 427. stavak (1),

Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


Lol. To ne znači da Pero iz svog dućana mora doć do tebe doma po tvoj pokvareni mlinac za kavu nego to da ti Pero ne može reć da si mu dužan 50 eura zato što on mora slat mlinac za kavu u specijalni servis koji se nalazi npr. na Islandu
Stvarno
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:47   #9312
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Pa da, i što ti nije jasno?

"Prenijeti do mjesta gdje se popravlja" znači da ne moraš ti nositi u tamo neki servis (koji se može nalaziti i na Madagaskaru) nego to treba obavit trgovac koji ti je prodao artikl.
Nigdje ne piše da su dužni doći doma po to, iako neki nude i takvu uslugu (pick-up and return) ali to je više bonus, a ne zakonska obveza.
Upravo piše u Zakonu.

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Po meni je ok da kupac šalje o svom trošku trgovcu, a trgovac vraća njemu o svom trošku, 50:50.
A sad, ako netko baš misli da ne treba ništa snositi, to je opet njegovo mišljenje.
Koga briga šta je tebi OK? Može to biti OK i po svetom Petru ali zakon kaže drugačije.

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Lol. To ne znači da Pero iz svog dućana mora doć do tebe doma po tvoj pokvareni mlinac za kavu nego to da ti Pero ne može reć da si mu dužan 50 eura zato što on mora slat mlinac za kavu u specijalni servis koji se nalazi npr. na Islandu
Stvarno
Neće Pero iz dućana nigdje ići nego će trgovac napraviti prikup od kupca za neispravnu stvar.

Zakon je jasan ali nije moj problem što ga vas dvojica tumačite na svoj način.

Pomogao sam kolegi s upitom i to je to od mene.

Živili.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 21:50   #9313
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Neće Pero iz dućana nigdje ići nego će trgovac napraviti prikup od kupca za neispravnu stvar.


:
Posto je rijec o mall.hr, koji je webshop, vjerojatno i hoce.

No trgovac nije duzan snositi trosak prijevoza od KUPCA do TRGOVINE, a duzan je snositi trosak od TRGOVINE do SERVISA.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 22:07   #9314
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Neće Pero iz dućana nigdje ići nego će trgovac napraviti prikup od kupca za neispravnu stvar.

Zakon je jasan ali nije moj problem što ga vas dvojica tumačite na svoj način.

Pomogao sam kolegi s upitom i to je to od mene.

Živili.


Mislim, čak bi ti trebalo biti jasno, samo trebaš pogledati ovaj drugi dio, kojeg si sam c/p:


(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


Za koje vrijeme? Jasno, za vrijeme kojeg proizvod bude na popravku. Jasno je da prodavatelj i onaj koji vrši popravak obično nisu ista osoba, zato i ovaj članak zakona.
Ali po tvojoj logici, to vrijeme se odnosi na period od kad javiš Peri da ti usisivač ne radi pa do onda kad ti Pero dođe doma po to
Nije sramota bit u krivu, ali ne moraš baš inzistirati na tome bez razloga. Po tvojoj logici mogu odselit u Argentinu pa tražit od dućana da "obavi prikup". Lol.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 22:11   #9315
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Pomogao sam kolegi s upitom i to je to od mene.
Nisi mu ništa pomogao jer svaka rečenica od riječi do riječi ti je u najmanju ruku nebuloza koja nema veze sa zakonom, tako da bolje se ostavi pomaganja

Kad bi trgovac bio obvezan obavljati prikupe onda bi to jasno i pisalo u zakonu, a i pisalo bi u kojem roku je dužan obaviti prikup.
To uopće nije obveza trgovca i ne širi dezinformacije po forumu.
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 22:38   #9316
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Mislim, čak bi ti trebalo biti jasno, samo trebaš pogledati ovaj drugi dio, kojeg si sam c/p:


(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.


Za koje vrijeme? Jasno, za vrijeme kojeg proizvod bude na popravku. Jasno je da prodavatelj i onaj koji vrši popravak obično nisu ista osoba, zato i ovaj članak zakona.
Ali po tvojoj logici, to vrijeme se odnosi na period od kad javiš Peri da ti usisivač ne radi pa do onda kad ti Pero dođe doma po to
Nije sramota bit u krivu, ali ne moraš baš inzistirati na tome bez razloga. Po tvojoj logici mogu odselit u Argentinu pa tražit od dućana da "obavi prikup". Lol.


Toliko si gluposti nadrobio da zbilja nema smisla dalje s tobom raspravljati.



Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Nisi mu ništa pomogao jer svaka rečenica od riječi do riječi ti je u najmanju ruku nebuloza koja nema veze sa zakonom, tako da bolje se ostavi pomaganja

Kad bi trgovac bio obvezan obavljati prikupe onda bi to jasno i pisalo u zakonu, a i pisalo bi u kojem roku je dužan obaviti prikup.
To uopće nije obveza trgovca i ne širi dezinformacije po forumu.
Oprosti ne znam kako je kod vas u Nepalu ali kod nas u EU je Zakon jasan.

S osobom koja je napisala:

Citiraj:
Autor nepalac Pregled postova
Po meni je ok da kupac šalje o svom trošku trgovcu, a trgovac vraća njemu o svom trošku, 50:50.
Nema smisla dalje raspravljati jer ovo je smiješno što si nadrobio. Izjava ti je u rangu tko bi trebao platiti cugu na prvom dejtu.

I zbilja je ovo od mene zadnje. A vas dvojica slobodno pošaljite upit na inspekciju da vidite kako oni tumače.

Živili.

__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 22:50   #9317
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Oprosti ne znam kako je kod vas u Nepalu ali kod nas u EU je Zakon jasan.
U HR vrijede HR zakoni, a tebi svakako nije jasan ni HR ni EU zakon.

Citiraj:
Nema smisla dalje raspravljati jer ovo je smiješno što si nadrobio. Izjava ti je u rangu tko bi trebao platiti cugu na prvom dejtu.
Zato je tvoja izjava da trgovac mora kombijem okolo skupljat crknute predmete dok ti ležiš zavaljen u fotelju u rangu najveće budalaštine godine
Stvarno ne znam zašto svi nose pokvarene artikle po trgovinama kad jednostavno mogu pozvat trgovca i tražit da mu se nacrta pred kućom u što kraćem roku.
Mislim da čak imaš pravo i na naknadu što si potrošio par minuta telefona kad si zvao trgovca, ipak zakon kaže da ne smiješ imati troškova.

Citiraj:
A vas dvojica slobodno pošaljite upit na inspekciju da vidite kako oni tumače.
Ne pada mi na pamet ljude ispitivat takve gluposti, znam čitat Zakon
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 00:54   #9318
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Izjava ti je u rangu tko bi trebao platiti cugu na prvom dejtu.

Muško
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 06:23   #9319
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
ZOO članak 427. stavak (1),



Troškovi i rizik

Članak 427.

(1) Prodavatelj, odnosno proizvođač dužan je o svom trošku prenijeti stvar do mjesta gdje se treba popraviti, odnosno zamijeniti te popravljenu, odnosno zamijenjenu stvar vratiti kupcu.

(2) Za to vrijeme prodavatelj, odnosno proizvođač snosi rizik za propast ili oštećenje stvari.

dosta često prodavatelj odnosno trgovina nema servis u istoj zgradi
odnosno prodavatelj to odnosi kasnije u ovlašteni servis
znači da kupac jedino mora dopeljati to u trgovinu, ili poslati
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2023., 12:49   #9320
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Moraju.

Prema Zakonu o obveznim odnosima potrošač unutar 24mj od sklapanja ugovora ne smije imati dodatnih troškova vezano za otklanjanje nedostatka na proizvodu.

Ček...ti se ideš raspravljat s osobom koja ima trgovinu, koji je uvijek fer i korektan, i njega ubjeđivat da ne zna zakon i da ono što kaže nije točno?

Uz to, sam si sebe uvjerio u nešto što nije točno, a kolege su ti lijepo navele (na kulturan način dok ti nisi počeo trkeljat) na što se taj toj quotani dio iz zakona odnosi.

Pa da ti još i ja potvrdim - nisi u pravu.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 12:06   #9321
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
jel to ducani imaju neku novu foru da hebu ljude u zdrav mozak.


pred 15ak dana narucio starcima qe50q80b na bazzar-u. DPD otezao sa dostavom preko tjedan dana. TV dosao sa izrezbarenom i vodom nakvasenom ambalazom. starci vratili. drugog nema. ok, povrat para. cekali preko tjedan dana.


neki dan narucim sa centar tehnike sebi TCL c635 sad kad su na popustu. nakon 3 dana dolazi meil da se ispricavaju i da doticnog ipak nema na stanju . vidjet cu sad kolko ce njima trebat za povrat.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 12:09   #9322
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
sve opisano je svakodnevnica u webshopovima, mall itd

zato ja izbjegavam plaćanje unaprijed, odaberem plaćanje pri preuzimanju ako je to moguće, onda nemam zezanciju
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 12:41   #9323
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
pa evo ja do sada nisam jos imao ovakve slucajeve, bar se ne sjecam.

poz
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 08:17   #9324
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
A jebiga, u ovom prvom slučaju je vjerojatno prijevoznik kiksao jer je negdje smočio kutiju + povećan broj posla zbog black gaydaya i sličnih pizdarija.

A ovo drugo... webshop.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 09:18   #9325
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor geronimo_2 Pregled postova
jel to ducani imaju neku novu foru da hebu ljude u zdrav mozak.


pred 15ak dana narucio starcima qe50q80b na bazzar-u. DPD otezao sa dostavom preko tjedan dana. TV dosao sa izrezbarenom i vodom nakvasenom ambalazom. starci vratili. drugog nema. ok, povrat para. cekali preko tjedan dana.


neki dan narucim sa centar tehnike sebi TCL c635 sad kad su na popustu. nakon 3 dana dolazi meil da se ispricavaju i da doticnog ipak nema na stanju . vidjet cu sad kolko ce njima trebat za povrat.

ne vode računa o stanju...tak i ja čekao 5 dana naručeno da bi na kraju (na moj dodatni upit 5. dan ) HG šrot priznao da to nemaju ni ne znaju kad će biti...
al stajalo je tako da imaju dugo...


Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
sve opisano je svakodnevnica u webshopovima, mall itd

zato ja izbjegavam plaćanje unaprijed, odaberem plaćanje pri preuzimanju ako je to moguće, onda nemam zezanciju
bez obzira na plaćanje lova se vrati na račun . u spomenutom slučaju drugi dan je uplaćen iznos bio vraćen.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 13:25   #9326
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
vrati se, samo nekad se čeka i 20 dana, mall recimo
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 15:13   #9327
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
poz.


vracam novi TCL 55" c645 nazad u centar tehnike. napravio uredno raskid ugovora i poslao svu dokumentaciju.
dobio odg da kad dobiju TV natrag, troclana komisija pregledava i pocinje potencjalno odbijanje temeljem na "stetu".
e sad, kolko ce oni meni to odbiti od cijene na ostecen celofan/najlon od daljinskog i 2 nozice TVa koje eto moras otpakirati da bi isprobao vrazji TV ?
nisam cak ni foliju sa ekrana i okvira skidao bas iz razloga ak budem morao vracati.



jel ima neka dostavna sluzba sa kojom mi "obicni" ljudi mozemo osigurati posiljku jer eto kod GLS-a to nemogu, a mene strah malo to slat bez da nebi oni razvalili paket pa bude kuku lele.



ducan ne zele srediti dostavu prema njima iako sam spreman to platiti, a kao privatna osoba kod GLS-a nemrem dobit osiguranje.
intereuropu mi je receno da izbjegavam, od samog ducana, iako je oni koriste za prema meni i sad sta napraviti?


nije mi jasno da sam pred nekakvuh 10ak g, kad je bilo puno teze vracati stvari i trgovima je defaultna bila "nemoze", puno lakse to odradivao neg danas ? vratio sam vec 2 TV-a bez da su mi lipu skinuli osim naravno dostavu, sto je razumljivo.





edit:

ovo je njihov odgovor koji me brine:
"budući da je prema Vašem opisu TV otvaran i korišten, isti ne može biti poslan drugome kupcu te se isti prodaje kao izložbeni primjerak u našim trgovinama (ukoliko je sve uredu sa njime); sukladno navedenome niti povrat sredstava nije u punoj cijeni uređaja. "

Zadnje izmijenjeno od: geronimo_2. 27.11.2023. u 16:01.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 17:00   #9328
Neo2001
Premium
 
Neo2001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: zg
Postovi: 110
hm, ovo: sukladno navedenome niti povrat sredstava nije u punoj cijeni uređaja. " što nije da je u HR barem to dovedeno u red, što nemaš kao kupac, pogotovo preko webshopa, mogućnost povratka artikla u roku 8 dana!?
Neo2001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 17:15   #9329
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Zakon je uvijek iznad njihovih uvjeta. Ako se dobro sjecam, to nije navedeno kao opcija u zakonu, vec puni povrat novca, minus eventualno transport, neka me netko ispravi. S vremena na vrijeme se nadje neki shop koji pokusava tako sto progurat APP metodom..
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 17:16   #9330
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
@Neo,
sluzbeno imas 14 ne 8.

nekad davno je bilo 7 dana. covjek bi rekao da smo od onda otisli na bolje odnosno da se to sve iskristaliziralo i da netreba po tome udarat ko maksim, al eto uvjek me nest iznenadi.

il je opet u igri APP. neznam. znam samo da pokusavam bit max korektan i samo ocekujem da se druga strana drzi pravila isto ko sto i ja cinim.
nesto mi je tip natuknuo kad sam razgovarao snijme "potipsali ste/kliknuli uvjete...".

dal su oni tam nadrobili nesto svoje nemam pojma nit cu provjeravat jer AFAIK oni moraju igrat onak kak im vlast kaze a ne izmisljat svoja pravila oko povrata/garancija. bar mi common sense tak kaze.
al common sense mi je govoril i da imamo na podrucju EU 2g garancije na sve pa sipak tak da...


bilo bi jako dobro i zanimljivo da se mediji malo pozabave ovom tematikom...


BTW paket24 ima opciju osiguranja paketa tak da bum preko njih to obavil.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na