Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2023., 20:57   #11731
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,316
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
To im je boljka oduvijek...







Eto Neo tvrdi jedno, a ti si super zadovoljan...Opet na početku



Moram se negdje dokopati S23 i isprobat. One izložene kod operatera ne uzimam u obzir...
Niti u dućanima ne gledaj. Sve vrti demo.
A kada si zadnji put imao iphone da vrti lijeno?
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 21:04   #11732
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
To im je boljka oduvijek...



Eto Neo tvrdi jedno, a ti si super zadovoljan...Opet na početku

Moram se negdje dokopati S23 i isprobat. One izložene kod operatera ne uzimam u obzir...
Ne bih se previše opterećivao time na tvom mjestu. Animacije uvijek možeš isključiti, mob će ti biti još brži + nema više microstuttera.

A čak i da ga ne možeš zaobići, u jako maloj se mjeri pojavljuje. Da li se zbog toga isplati zaobići najbolji mob trenutno na tržištu? Mislim da ne.
Činjenica je da je ovo trenutno najbolji allrounder, mob je odličan u svim kategorijama. Uzmeš ga i ne misliš se jel moglo bolje ovo, je moglo bolje ono + dobro drži cijenu kad ga budeš prodavao kasnije. Nešto kao Golf, samo je ovo Mercedes
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 21:06   #11733
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,981
Developer options, animacije na off. To je prvo što napravim na mobu
Kad nešto stisnem na ekranu onda hoću da se to prikaže asap, ne interesiraju me lgtb efekti i mučenje gpu-a za pizdariju
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 21:12   #11734
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
To im je boljka oduvijek...



Eto Neo tvrdi jedno, a ti si super zadovoljan...Opet na početku

Moram se negdje dokopati S23 i isprobat. One izložene kod operatera ne uzimam u obzir...
Evo sad kad je Neo spomenuo, morao sam provjeriti... Jedino gdje na mom mobu ima neki microstutter jest kad napravim double-tap na ekran pa se sat sa Always-on displaya pomakne i tu vidim malenu trzavicu u animaciji.
Ali, zanimljivo, trzavica je primjetna samo prvi put kad nakon nekog vremena otključam mob, već drugi put i svaki nakon toga - animacija je bez greške. Ovo nisam primjetio prije ovog zadnjeg updatea.
Vjerojatno treba ispeglati nešto u softwareu, nebi me čudilo da se i to riješi u idućem updateu. Osim toga, stvarno ne vidim nikakve stuttere što god i koliko god brzo pokretao.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Sn4k3. 27.02.2023. u 21:21.
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 21:24   #11735
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Ja ubio animacije u dev postavkama i trza mi samo glava.
delavi je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 21:51   #11736
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Nakon godina korištenja ( i nade da ce sljedeći flagship biti bolji ) skoro svih Samsung flagship telefona, razočaran prvenstvo s baterijom i Exynosom prešao sam na Huawei. Model je bio P30 Pro i kupio sam ga čim je došao kod nas. Zadnji model sa Google-om. To je u to vrijeme bio vrhunski uređaj i najbolje što sam do tada koristio. I dan danas ga imam u ladici u cakum pakum stanju ( not for sale 😀 ).

Paralelno kad sam kupio P30 Pro kao službeni telefon koristio sam i dalje Samsung i mijenjali bi mi ga svakih godinu dana kad bi izašao novi flagship ( uvijek je bila riječ o "osnovnom" modelu, ne Plus ili Ultra ).

Zadnje što sam koristio je bio Galaxy S22.
Telefon je blago rečeno - užasan. Baterija kriminalna, bio bih sretan kad bih izvukao 3:30h SOT-a. Prosjek je bio 3h. Procesor spor i trom npr. ides upload-at dva videa paralelno na whatsapp i Instagram story koje si upravo snimio i telefon trza do te mjere da je neupotrebljiv. Par puta mjesečno kad me netko zove samo bi zablokirao da se ne mogu javiti, screen freeze i onda se ugasi kompletno. Apsolutno ništa nije pomoglo, od zamjene SIMa do reseta na tvornicke postavke. Navodno je krivac software za to sve jer su se i drugi žalili na to. Uglavnom imao je i dobre strane, npr odličan ekran sa 120Hz.

E sad, nastavno na onu priče od gore, u moje ruke došao je S23.

Za početak, samo jedna riječ, WOW.

Odmah sam primijetio da je procesor raketa. Doslovno. Čitao sam sve vaše postove. Apsolutno ne vidim nikakvo trzuckanje koliko god se trudio da nađem te glitcheve. Odavno nisam imao fluidniji rad na mobitelu ( mimo iPhonea što je svijet za sebe ). Čak nisam gasio animacije, nisam mu ugasio RAM plus, nisam ograničio bateriju i rezolucija je na maks. Ne vidim smisao biti rob stvari. Ako već telefon ima flagship karakteristike onda to i koristim a neću to ugasiti i "vratiti" se na nešto lošije. Nisam ni radio prebacivanje podataka preko Smart Switcha nego sam ga ručno poštela.

Dolazimo do baterije, opet WOW. Evo dok ovo pišem imam 33% sa SOTom preko 6h. Nisam tako dobru bateriju imao od P30 Pro. Skinut sa punjača ( wireless uvijek, ništa kabel ) ujutro u 5h, kombinacija 4G+ ( 5G moja tarifa nema ) do cca 14h i nakon toga Wifi i opet 4G+.

Kamera, ekran, zvučnici vrhunski.

Kapa dolje za S23. Bravo Samsung. Doslovno je osjećaj kao da je između S22 i S23 "preskočeno par generacija".

I za kraj, official Galaxy S23 Rugged Gadget Case je top.

Toliko od mene za sada.

Q.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 22:14   #11737
locks
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vukovar
Postovi: 3,290
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ne bih se previše opterećivao time na tvom mjestu. Animacije uvijek možeš isključiti, mob će ti biti još brži + nema više microstuttera.

A čak i da ga ne možeš zaobići, u jako maloj se mjeri pojavljuje. Da li se zbog toga isplati zaobići najbolji mob trenutno na tržištu? Mislim da ne.
Činjenica je da je ovo trenutno najbolji allrounder, mob je odličan u svim kategorijama. Uzmeš ga i ne misliš se jel moglo bolje ovo, je moglo bolje ono + dobro drži cijenu kad ga budeš prodavao kasnije. Nešto kao Golf, samo je ovo Mercedes
Fino si to opisao, ali Golf mi nije mjerilo ničega doslovno

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Evo sad kad je Neo spomenuo, morao sam provjeriti... Jedino gdje na mom mobu ima neki microstutter jest kad napravim double-tap na ekran pa se sat sa Always-on displaya pomakne i tu vidim malenu trzavicu u animaciji.
Ali, zanimljivo, trzavica je primjetna samo prvi put kad nakon nekog vremena otključam mob, već drugi put i svaki nakon toga - animacija je bez greške. Ovo nisam primjetio prije ovog zadnjeg updatea.
Vjerojatno treba ispeglati nešto u softwareu, nebi me čudilo da se i to riješi u idućem updateu. Osim toga, stvarno ne vidim nikakve stuttere što god i koliko god brzo pokretao.
Vjerujem da Samsung puno radi na tome, jer to im je boljka godinama. UI je pretežak i pretrpan i nije za očekivati fluidnost stock androida. Nadam se da će to kroz softver riješiti, jer SD 8 gen 2+ UFS 4.0 mora delati...

Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Nakon godina korištenja ( i nade da ce sljedeći flagship biti bolji ) skoro svih Samsung flagship telefona, razočaran prvenstvo s baterijom i Exynosom prešao sam na Huawei. Model je bio P30 Pro i kupio sam ga čim je došao kod nas. Zadnji model sa Google-om. To je u to vrijeme bio vrhunski uređaj i najbolje što sam do tada koristio. I dan danas ga imam u ladici u cakum pakum stanju ( not for sale 😀 ).

Paralelno kad sam kupio P30 Pro kao službeni telefon koristio sam i dalje Samsung i mijenjali bi mi ga svakih godinu dana kad bi izašao novi flagship ( uvijek je bila riječ o "osnovnom" modelu, ne Plus ili Ultra ).

Zadnje što sam koristio je bio Galaxy S22.
Telefon je blago rečeno - užasan. Baterija kriminalna, bio bih sretan kad bih izvukao 3:30h SOT-a. Prosjek je bio 3h. Procesor spor i trom npr. ides upload-at dva videa paralelno na whatsapp i Instagram story koje si upravo snimio i telefon trza do te mjere da je neupotrebljiv. Par puta mjesečno kad me netko zove samo bi zablokirao da se ne mogu javiti, screen freeze i onda se ugasi kompletno. Apsolutno ništa nije pomoglo, od zamjene SIMa do reseta na tvornicke postavke. Navodno je krivac software za to sve jer su se i drugi žalili na to. Uglavnom imao je i dobre strane, npr odličan ekran sa 120Hz.

E sad, nastavno na onu priče od gore, u moje ruke došao je S23.

Za početak, samo jedna riječ, WOW.

Odmah sam primijetio da je procesor raketa. Doslovno. Čitao sam sve vaše postove. Apsolutno ne vidim nikakvo trzuckanje koliko god se trudio da nađem te glitcheve. Odavno nisam imao fluidniji rad na mobitelu ( mimo iPhonea što je svijet za sebe ). Čak nisam gasio animacije, nisam mu ugasio RAM plus, nisam ograničio bateriju i rezolucija je na maks. Ne vidim smisao biti rob stvari. Ako već telefon ima flagship karakteristike onda to i koristim a neću to ugasiti i "vratiti" se na nešto lošije. Nisam ni radio prebacivanje podataka preko Smart Switcha nego sam ga ručno poštela.

Dolazimo do baterije, opet WOW. Evo dok ovo pišem imam 33% sa SOTom preko 6h. Nisam tako dobru bateriju imao od P30 Pro. Skinut sa punjača ( wireless uvijek, ništa kabel ) ujutro u 5h, kombinacija 4G+ ( 5G moja tarifa nema ) do cca 14h i nakon toga Wifi i opet 4G+.

Kamera, ekran, zvučnici vrhunski.

Kapa dolje za S23. Bravo Samsung. Doslovno je osjećaj kao da je između S22 i S23 "preskočeno par generacija".

I za kraj, official Galaxy S23 Rugged Gadget Case je top.

Toliko od mene za sada.

Q.
Samsung se jako popravio, vidi se po svemu. Apple ih natjerao i hvala bogu da su bar ove godine odustali od Exynosa. Konačno dobra baterija bez pregrijavanja
locks je online   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 22:23   #11738
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor delavi Pregled postova
Ja ubio animacije u dev postavkama i trza mi samo glava.
Ne čudi me
Ne volim gasiti animacije, nema mi smisla u današnje vrijeme. Zadnji put kad sam to koristio nebi li "ubrzao" mob je valjda Android Froyo bio u điru

Citiraj:
Autor QuidZz Pregled postova
Nakon godina korištenja ( i nade da ce sljedeći flagship biti bolji ) skoro svih Samsung flagship telefona, razočaran prvenstvo s baterijom i Exynosom prešao sam na Huawei. Model je bio P30 Pro i kupio sam ga čim je došao kod nas. Zadnji model sa Google-om. To je u to vrijeme bio vrhunski uređaj i najbolje što sam do tada koristio. I dan danas ga imam u ladici u cakum pakum stanju ( not for sale 😀 ).

Paralelno kad sam kupio P30 Pro kao službeni telefon koristio sam i dalje Samsung i mijenjali bi mi ga svakih godinu dana kad bi izašao novi flagship ( uvijek je bila riječ o "osnovnom" modelu, ne Plus ili Ultra ).

Zadnje što sam koristio je bio Galaxy S22.
Telefon je blago rečeno - užasan. Baterija kriminalna, bio bih sretan kad bih izvukao 3:30h SOT-a. Prosjek je bio 3h. Procesor spor i trom npr. ides upload-at dva videa paralelno na whatsapp i Instagram story koje si upravo snimio i telefon trza do te mjere da je neupotrebljiv. Par puta mjesečno kad me netko zove samo bi zablokirao da se ne mogu javiti, screen freeze i onda se ugasi kompletno. Apsolutno ništa nije pomoglo, od zamjene SIMa do reseta na tvornicke postavke. Navodno je krivac software za to sve jer su se i drugi žalili na to. Uglavnom imao je i dobre strane, npr odličan ekran sa 120Hz.

E sad, nastavno na onu priče od gore, u moje ruke došao je S23.

Za početak, samo jedna riječ, WOW.

Odmah sam primijetio da je procesor raketa. Doslovno. Čitao sam sve vaše postove. Apsolutno ne vidim nikakvo trzuckanje koliko god se trudio da nađem te glitcheve. Odavno nisam imao fluidniji rad na mobitelu ( mimo iPhonea što je svijet za sebe ). Čak nisam gasio animacije, nisam mu ugasio RAM plus, nisam ograničio bateriju i rezolucija je na maks. Ne vidim smisao biti rob stvari. Ako već telefon ima flagship karakteristike onda to i koristim a neću to ugasiti i "vratiti" se na nešto lošije. Nisam ni radio prebacivanje podataka preko Smart Switcha nego sam ga ručno poštela.

Dolazimo do baterije, opet WOW. Evo dok ovo pišem imam 33% sa SOTom preko 6h. Nisam tako dobru bateriju imao od P30 Pro. Skinut sa punjača ( wireless uvijek, ništa kabel ) ujutro u 5h, kombinacija 4G+ ( 5G moja tarifa nema ) do cca 14h i nakon toga Wifi i opet 4G+.

Kamera, ekran, zvučnici vrhunski.

Kapa dolje za S23. Bravo Samsung. Doslovno je osjećaj kao da je između S22 i S23 "preskočeno par generacija".

I za kraj, official Galaxy S23 Rugged Gadget Case je top.

Toliko od mene za sada.

Q.
P30 Pro je zvijerka od mobitela i dan danas kamoli onda kad je izašao. Da ima samo 90Hz ekran bio bi bolji od sve jednog današnjeg upper mid-range modela...

S23 serija je veliki skok u odnosu na S22 (+ sve prije), i ovo što mi nalazimo 1 u 100 animacija da ima neku mikro trzavicu koja je primjetna čitavih 0.1 sekundu - je ništa drugo nego traženje dlake u jajetu
IMO, ovo je definitivno najbolje iskustvo ikad od Samsunga, em po performansama, em po bateriji, em po kamerama, em po zvuku, em po haptic feedbacku... nastavi niz
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2023., 22:30   #11739
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Da, zvuk me ugodno iznenadio. Nadam se da ste uključili Dolby Atmos.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 00:16   #11740
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Svijet je otišao u kurac....
Ivo strojnica i Neo nose zamzung mobitele, a ja više (trenutno) ne
Vidi se da nisam prisutan na forumu godinama

Ajde ti Ivo, ti si se uvijek izmotavao, hejt ovo ono, al kupiš, kao za probu, ili firma da, ali Neo, ajme
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 01:23   #11741
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Svijet je otišao u kurac....
Ivo strojnica i Neo nose zamzung mobitele, a ja više (trenutno) ne
Vidi se da nisam prisutan na forumu godinama

Ajde ti Ivo, ti si se uvijek izmotavao, hejt ovo ono, al kupiš, kao za probu, ili firma da, ali Neo, ajme
Gadim se sam sebi. Samsung mi je ko Apple, ali jbga, otkad su zgazili Huawei, trenutno nema boljeg izbora od S23U :/