Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.07.2016., 11:34   #3301
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Build 14393 je RTM build.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2016., 14:49   #3302
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
Čim to početak posta počinje ovakvom rečenicom znam da nema smisla pričati i trošiti vrijeme na takve kao ti, kad spuštaš diskusiju na personalnu razinu.
Prelagano je ovo



Moje osobno iskustvo govori suprotnu stvar. Istina, koliko ja znam Defender je pustio dva komada na jedan od kompova koji sam sređivao ali to je još bilo za vrijeme osmice, kad je Defender, iskreno, još uvijek bio prilično rupičast oko najnovijih virusa.
Naravno, to je MOJE iskustvo koje može biti anegdota. Ajmo pustiti neovisnim recenzijama da pričaju o malo većem uzorku.

Bitna stvar:

Na antimalware fronti kaska no zato i navijam za Malwarebytes i stavljam ga po defaultu na sve kompove.



Daj mi citat tog visoko rangiranog dužnosnika. Kritični propusti normalno da se patchiraju na podržanim verzijama Windowsa, to nikad nije bilo niti upitno. Pa nije to Android
Referirao sam se na ovakve i ovakve stvari.



Zato jer se to prije desetke nikad prije nije dogodilo. Daj me nemoj
Naravno, ovo je na MS-ovu štetu iako na volumen računala, kao i na kombinacije hardvera i softvera na kojima se vrte, nije neuobičajeno da se dogode takve stvari.



Zakaj bi ga ugasili? Zato jer je to neka uber-hax opcija, kao gašenje Superfetcha ili Indexing Service-a koje mali od Pere gasi da kompjuktor pokaže desktop 3 sekunde prije ali zato 10 sekundi sporije pali Operu?



A to je problem Microsofta? Ili je, da te citiram, u tom slučaju:
.

Code:
 - gase SmartScreen - ako koristi Internet explorer korisnik ima puno vecih problema
Aha, zato jer SmartScreen radi jedino uz browser? Nope!

Zapravo, da ti olakšam traženje:


Taj feature postoji već 4 godine, od izlaska Win8, što mi dodatno govori o tvojoj upućenosti u samu sigurnost.

Zakaj? Istina, sve prije IE desetke nije baš bilo najbolje iskustvo ikad, IE11 je prvi koji je relativno bio u korak sa ostalim browserima, iako je to u današnje vrijeme već



Ma neeee,

od kud

taj Mario92

(Microsoftov shill, kunem se!)

vuče sve te

pizdarije i gluposti

o krekovima?



******************************************************************************************************



Mislim da BitDefender nema svoju verziju Secure Boot-a.



Jedna dobra stvar koju ljudi gase iz neznanja. Imaš neke linkove u mojem gornjem rantu



To smo ti i ja i dio foruma. Zaslužujemo pivu (koju ne bi bilo loše popiti i ovako, čak i kad više ne trebaš u prigled mojeg EL ĐI GE četvorke
Većina ovdje vjerojatno ima neki oblik nelegalnog software-a, i to na tehničkom forumu. Average Joe je kaj se toga tiče puno gori.
Da ne pričam o Cnet i Download.com stranicama koje čak i uz besplatan software bundla-ju malware na kojem taj spomenuti Average Joe samo klika next next next (ako pogodi pravi next ili download i ne klikne na reklamu) finish.



Ne štiti 100%. Kao niti jedan drugi AV. Ali da je loš - nije. Ovo za nedopuštanje exe-u da modificira bilo kakav file mi je malo nejasno, kak to funkcionira?



Mah, nadovezao sam se na prijašnji post:



Naglasak na besplatan. Plaćeni AV-i su druga stvar i nude kompletniju zaštitu. U tom slučaju se slažem da je BitDefender bolji od Defendera. Hell, ima i besplatnih rješenja koje su bolje od Defendera, nitko to niti ne tvrdi. Ali da je u rangu sa besplatnim rješenjima i da nije loše - nije.

***********************************************************************************************************

Istrošil sam godišnju zalihu pisanja po forumu
Skroz sam zaboravio na tebe i tvoje prosipanje mudrosti, znaci ukratko ne pratim MS sigurnosna rijesenja jer su sva zajedno beskorisna, za gole Windowse jedino sigurnosno rijesenje je izgasena masina.
Digni si virtualac sa Windows 10 i svim sigurnosnim funkcijama i locky ce ga razvaliti ko beba zvecku, a da ne pricam o novoj verziji koja koristi Macro naredbe gdje ce bar 50% korisnika aktivirati makro komandu jer Defender ga nece upozoriti.

Sto se tice brzine Windowsa 10, jedini razlog zasto su brzi jer nisu do sada akumulirali dovoljno updatova, kao recimo sedmica koja se muci sa updatovima. Jednostavno kad se nakupi previse updatova sve se uspori, jer sa 4GB rama masina rosta po updatovima prvih 10 minuta nakon sto se upali kompjuter, a sa 2GB moze i citav dan. Opet retardacija sa strane Microsofta i ti isti Windowsi 10 za koju godinu ce biti takvo usporeno smece da to nece biti istine.

Duznosnik je izjavio ovo, znaci on ne zna koji je to kriticni propust, ali mi mu moramo vjerovati na rijec:
http://www.fudzilla.com/news/39575-m...bout-windows-7

Znam da ti je Windows 10 prvi OS pa si jako uzbuden i citas svaki release note, ali secure boot ne radi na windowsu 7.
http://www.theregister.co.uk/2016/05...sus_windows_7/

MS Defender i ovih par placenih oglasa sta si stavio je irelavantno, cinjenica je da on prepoznaje 90% sampla virusa, ali da mu treba i po tjedan dana da ih uvrste, naravno nakon sto iskopiraju rezultate od drugih AV kuca.
Sve preko 8 sati za 0day virus je previse, idealno je <2 sata i push update. S vremena na vrijeme pratim neke viruse koliko brzo ih AV identificiraju i nisam nikad vidio da je Defender u 2 dana identificirao virus i blokirao ga, nego se cesto dogodi da virus/malware prode i on naknadno javlja da je inficiran i ne moze ga ocistiti.

A glede skupljanja podataka:
Francuzi se ocisto ne bi slozili sa tvojim Insider informacijama da Microsoft skuplja malo informacija:


- Microsoft is collecting data on "Windows app and Windows Store usage data," along with monitoring apps its user's download and time spent on each app, which according to the CNIL, is irrelevant and "excessive" data collection.
- After Windows 10 installation, Microsoft also activates a user's advertising ID by default, which enables Windows apps as well as other third-party apps to monitor user browsing history and to offer targeted ads "without obtaining users' consent."
- Windows 10 does not give you any option to block cookies.
- And as I mentioned above, Microsoft is transferring its users' personal data to the United States under the "Safe Harbor" agreement.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 11:19   #3303
ODO
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Split
Postovi: 573
Obzirom da je "upgrade spam" pri kraju, upgrade sa 7 na 10, da ili ne?
ODO je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 11:42   #3304
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Sto se tice brzine Windowsa 10, jedini razlog zasto su brzi jer nisu do sada akumulirali dovoljno updatova, kao recimo sedmica koja se muci sa updatovima. Jednostavno kad se nakupi previse updatova sve se uspori, jer sa 4GB rama masina rosta po updatovima prvih 10 minuta nakon sto se upali kompjuter, a sa 2GB moze i citav dan. Opet retardacija sa strane Microsofta i ti isti Windowsi 10 za koju godinu ce biti takvo usporeno smece da to nece biti istine.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 12:07   #3305
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,087
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
. -cut -
Ne



Sent from my XT1068 using Tapatalk
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 12:27   #3306
potemkin.hr
Akutna lijenčina
Moj komp
 
potemkin.hr's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Fiume
Postovi: 1,804
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Skroz sam zaboravio na tebe i tvoje prosipanje mudrosti, znaci ukratko ne pratim MS sigurnosna rijesenja jer su sva zajedno beskorisna, za gole Windowse jedino sigurnosno rijesenje je izgasena masina.
Digni si virtualac sa Windows 10 i svim sigurnosnim funkcijama i locky ce ga razvaliti ko beba zvecku, a da ne pricam o novoj verziji koja koristi Macro naredbe gdje ce bar 50% korisnika aktivirati makro komandu jer Defender ga nece upozoriti.

Ne znam baš, ne samo da mi je na testnoj mašini Defender prepoznao Locky varijantu, nego je čak i Chrome blokirao download inficiranog .docm fajla, nije Defender baš toliko beskoristan. Jasno da je bolje imati bolji AV, ali može se provući i sa Defenderom ako nisi naivna budala koja sve otvara.

Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Sto se tice brzine Windowsa 10, jedini razlog zasto su brzi jer nisu do sada akumulirali dovoljno updatova, kao recimo sedmica koja se muci sa updatovima. Jednostavno kad se nakupi previse updatova sve se uspori, jer sa 4GB rama masina rosta po updatovima prvih 10 minuta nakon sto se upali kompjuter, a sa 2GB moze i citav dan. Opet retardacija sa strane Microsofta i ti isti Windowsi 10 za koju godinu ce biti takvo usporeno smece da to nece biti istine.

Pa da, 120+ updateova dosad je pizdin dim
__________________

potemkin.hr je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2016., 13:49   #3307
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova

Ne znam baš, ne samo da mi je na testnoj mašini Defender prepoznao Locky varijantu, nego je čak i Chrome blokirao download inficiranog .docm fajla, nije Defender baš toliko beskoristan. Jasno da je bolje imati bolji AV, ali može se provući i sa Defenderom ako nisi naivna budala koja sve otvara.
To je bio komentar na 0day performanse, kao sto je vidljivo na linku nakon 4 tjedna cak i oni prepoznaju vecinu virusa.
https://www.av-test.org/en/antivirus...er-4.8-161447/

U svakom slucaju ekipa u Kasperskom se budi u znoju po noci na sam spomen Windows Defendera.

Citiraj:
Autor potemkin.hr Pregled postova


Pa da, 120+ updateova dosad je pizdin dim
Imas pravo kad bolje razmislim u W10 su ih razlomili na major builde, prije bi to zvali service packovi, tako da se vrlo vjerojatno nece pojaviti problem kao na Windows 7.

O ovome sam pricao na Windows 7:
http://superuser.com/questions/96207...ng-for-updates
http://superuser.com/questions/82103...usage-wuauserv
https://social.technet.microsoft.com...um=w7itproperf
http://www.bleepingcomputer.com/foru...indows-update/
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 24.07.2016. u 13:58.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2016., 13:34   #3308
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Dečki, postao sam ovo u Nvidia troubleshooting temu, ali čak je možda ovdje prikladnije:

Citiraj:
Dečki, može mala pomoć? Sorry ako je već bilo, ali uopće ne znam u koju temu bih ugurao.

Stavio sam na jedan disk Windows 10 da se malo upoznam sa DX12, i sada imam problem.

Skinem naravno zadnje drivere od Nvidie sa njihove stranice (win10 64bit) i u prvom koraku kada provejrava kompatibilnost mi izbaci grešku u javi:

"The nvidia driver is not compatible with this version of windows.

Maknuo sam defalutne drivere od win za grafičku - nije pomoglo.

Pročitao sam na nedu da je neki lik instalirao prvo GeForce Experience, i onda mu ta aplikacija instalira driver pa sam to probao i opet mi je izbacio da nisu kompatibilni.

Vjerujem da je banalan problem. Ima li itko ideju kako to riješiti? Unaprijed hvala!
Hvala još jednom!
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 13:15   #3309
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Jutros palim PC kad ono plavi ekran sa informacijom za free upgrade na win10 predzadnji dan , ja odgodim i sredim važnije stvari na drugi disk da imam više prostora na C: malo preskaniram i napravim defragment ali sad nigdje ne vidim kako dobiti ponovo ponudu sa tom opcijom win upgrade da nakon 30 dana mogu vratiti na win7 , restart ne pali
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 13:33   #3310
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Jos par dana i sa novim updatom nema vise gasenja Cortane.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 13:59   #3311
nathan.fake
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: n/a
Postovi: 1,258



Cortana nije dostupna u HR.

-->
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Jos par dana i sa novim updatom nema vise gasenja Cortane.
Ogroman problem za nas Hrvate.




Cortana nije dostupna u HR.

nathan.fake je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2016., 14:03   #3312
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
&n