Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2014., 00:29   #421
Cico96
........
Moj komp
 
Cico96's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 149
Ja sam im poslao racun u wordu, na email
Ma samo napises "saljem potvrdu racuna o paketu "tvoj broj paketa". S poštovanjem tvoje ime i prezime" taj racun s ebaya ubacis isto. I onaj PCP broj upisi isto
E al posto je to sa ebaya i to je prilicno rabljena stvarja neznam kako to ide i dal bi se trebalo uopce carinit....

Btw ja sam im poslao prosli tjedan u pet taj email i u pon je islo na carinsku obradu i jos uvijek cekam, malo su spori hah
Cico96 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2014., 00:30   #422
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
Ok,hvala
Veki-os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2014., 15:32   #423
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Pozdrav svima

jeli tko još, osim mene, upao u zamku zvanu "Import charges" na ebayu?
Zvao sam carinu i oni nemaju pojma o tome :/
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 15:39   #424
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Objasni malo bolje o cemu pricas. Tko trazi da platis import charges i koliko?
rendula je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 16:29   #425
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Pozdrav, evo imam problema sa carinom. Situacija je sljedeća. Naručen je paket koji je plaćen 29$ uz popust, tj. uz "reward" koji je umanjio taj račun sa 33 na 29. I sad dođe sa carine pismo da se mora platiti 60kn carine za to, a iznos su oni svojom slobodnom procjenom odredili. U razgovoru s njima je objašnjeno da je plaćeno 29$, ali oni ne žele da im šaljem račun nego inzistiraju da se plati taj iznos od 60kn, jer na paketu piše 33 dolara valjda. Još se kao prijete da budem sretan jer se nije zaračunala poštarina. Sad je opcija platiti to, ili da se paket šalje ponovno na carinjenje, ili da ga vrate pošiljatelju. Jel ima tko savjet kome se može žalit oko toga? Jer recimo kad mobitel kupim onda hoće račun i zaboli ih za ono što piše na kutiji, a sad ne žele vidjeti uopće račun nego uzmu cijenu sa kutije. Blago rečeno cirkus...
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 18:09   #426
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Objasni malo bolje o cemu pricas. Tko trazi da platis import charges i koliko?
https://www.dropbox.com/s/4p4dbtfxrtrowu6/ebay%202.JPG

Item je $250.

Za import charges u računu stoji:

Import charges
No additional import charges at delivery



Pričao sam sa gospođom na carini, ne zna što je to, i naravno, carinu će računat na cijeli iznos.

edit: na ebyu sam našao ovo:

"What are import charges?"
Buyers pay import charges (including tax and customs fees) when purchasing items from another country. Import charges are generally based on the item's price, shipping weight, dimensions, country of origin, and taxes, duties, and fees of the destination country.




Insejn


__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 14.05.2014. u 19:21.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 19:46   #427
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Pusti ti sto neki tamo napise u opisu svog ebay artikla. Zna se kad i koliko se placaju "import charges", naravno da zenu iz carine boli briga sto ti neki seller napise na racun da se ne placaju.
rendula je online   Reply With Quote
Staro 14.05.2014., 20:07   #428
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Nije to seller napisao, nego ebay himself
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 01:52   #429
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Kakav ebay. To je seller stavio. Sta je po tome i ebay odredio koliko je shipping?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 01:57   #430
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
To ti je ako ide preko dostavne službe koja obavlja i uslugu špedicije tako da ti na adresu dođe predmet bez natezanja sa carinom.

Recimo DHL i slični rade na taj način di oni prijave iznos predmeta carini i plate davanja ukoliko je tako dogovoreno.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.05.2014., 02:02   #431
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Pozdrav, evo imam problema sa carinom. Situacija je sljedeća. Naručen je paket koji je plaćen 29$ uz popust, tj. uz "reward" koji je umanjio taj račun sa 33 na 29. I sad dođe sa carine pismo da se mora platiti 60kn carine za to, a iznos su oni svojom slobodnom procjenom odredili. U razgovoru s njima je objašnjeno da je plaćeno 29$, ali oni ne žele da im šaljem račun nego inzistiraju da se plati taj iznos od 60kn, jer na paketu piše 33 dolara valjda. Još se kao prijete da budem sretan jer se nije zaračunala poštarina. Sad je opcija platiti to, ili da se paket šalje ponovno na carinjenje, ili da ga vrate pošiljatelju. Jel ima tko savjet kome se može žalit oko toga? Jer recimo kad mobitel kupim onda hoće račun i zaboli ih za ono što piše na kutiji, a sad ne žele vidjeti uopće račun nego uzmu cijenu sa kutije. Blago rečeno cirkus...
Ukratko, plati.

Udugo.
Kolika ti je razlika u carini u ta 4 dolara? Mizerna, zasto se uopce zamaras? Tehnicki ti si u pravu i oni moraju carinit po racunu, ali, ako inzistiras na tome, pravna bitka moze potrajat. Nije nesto preskupa, ali minimalno 100kn dodatnih ce te kostat pa pobija razlog tvoje zalbe. Osim ako ne zelis nekome nesto dokazat Na kraju ces dobit, ali je pitanje nakon koliko godina i sigurno ces bit u minusu sveukupno, tako da koja je svrha
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 03:25   #432
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
To ti je ako ide preko dostavne službe koja obavlja i uslugu špedicije tako da ti na adresu dođe predmet bez natezanja sa carinom.

Recimo DHL i slični rade na taj način di oni prijave iznos predmeta carini i plate davanja ukoliko je tako dogovoreno.
To i piše da je, nego ovi u carini prvi put čuju za to i govori mi ženska da će lupit carinu 15% i pdv 25% na ukupan iznos.
Aj vidit ćemo šta će bit od toga. Kontaktirao sam i ebay
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 09:05   #433
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,629
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ukratko, plati.

Udugo.
Kolika ti je razlika u carini u ta 4 dolara? Mizerna, zasto se uopce zamaras? Tehnicki ti si u pravu i oni moraju carinit po racunu, ali, ako inzistiras na tome, pravna bitka moze potrajat. Nije nesto preskupa, ali minimalno 100kn dodatnih ce te kostat pa pobija razlog tvoje zalbe. Osim ako ne zelis nekome nesto dokazat Na kraju ces dobit, ali je pitanje nakon koliko godina i sigurno ces bit u minusu sveukupno, tako da koja je svrha
Pa stvar je u tome što su do sad stvari za 29$ prolazile bez carine, zato je tako i naručeno. Do sad sam imao stvarno puno takvih narudžbi i nikad problema do ove jer na kutiji piše neki drugi iznos. Debilno je da mogu radit što im se prdne i da se nema kome požalit na takve stvari
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 11:41   #434
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
To i piše da je, nego ovi u carini prvi put čuju za to i govori mi ženska da će lupit carinu 15% i pdv 25% na ukupan iznos.
Aj vidit ćemo šta će bit od toga. Kontaktirao sam i ebay
Carinu nimalo ne interesira što si kome platio, netko mora odraditi posao (špedicija) no sumnjam da ima netko "ugovor" s Ebayom ili sellerom.
Ovi nameti pri kupnji su potpuno idiotski - niti netko može uvijek znati točnu cifru niti se to naplaćuje u startu.

Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Pa stvar je u tome što su do sad stvari za 29$ prolazile bez carine, zato je tako i naručeno. Do sad sam imao stvarno puno takvih narudžbi i nikad problema do ove jer na kutiji piše neki drugi iznos. Debilno je da mogu radit što im se prdne i da se nema kome požalit na takve stvari
Carina ima nekoliko načina određivanja cijene robe. Ovdje i jest sumnjivo - na kutiji piše jedno, na računu drugo, onda imaju pravo ići na procjenu ako žele.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 11:49   #435
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Ukratko, plati.

Udugo.
Kolika ti je razlika u carini u ta 4 dolara? Mizerna, zasto se uopce zamaras? Tehnicki ti si u pravu i oni moraju carinit po racunu, ali, ako inzistiras na tome, pravna bitka moze potrajat. Nije nesto preskupa, ali minimalno 100kn dodatnih ce te kostat pa pobija razlog tvoje zalbe. Osim ako ne zelis nekome nesto dokazat Na kraju ces dobit, ali je pitanje nakon koliko godina i sigurno ces bit u minusu sveukupno, tako da koja je svrha

Ne lupetaj gluposti da carina mora naplatiti po računu.Znači ja dođem na carinu sa Golfom 7 i na računu piše 100€ i oni moraju po tome naplatiti inače češ ih ti tužiti i dobiti pravnu bitku.Aj malo mozak upalite prije postanja.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 11:52   #436
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Carinu nimalo ne interesira što si kome platio, netko mora odraditi posao (špedicija) no sumnjam da ima netko "ugovor" s Ebayom ili sellerom.
Ovi nameti pri kupnji su potpuno idiotski - niti netko može uvijek znati točnu cifru niti se to naplaćuje u startu.
http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html





Buyer charges

In the listing, the buyer sees:
  • Estimated shipping charges
  • Estimated import charges.
During checkout, the buyer sees the final charges, including:
  • The item price
  • The shipping charges
  • The import charges
The shipping charges include any US shipping charges that you specify, as well as applicable international shipping, handling, and other fees.
The import charges include applicable customs duties, taxes, brokerage, and other fees.
In addition to the final charges, the buyer sees the amount paid to the seller and the amount paid to the global shipping provider. You receive the item price and the domestic shipping and handling amount that you specified directly from your buyer.
You can review the buyer's charges on the Order details page.
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 11:57   #437
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ne lupetaj gluposti da carina mora naplatiti po računu.Znači ja dođem na carinu sa Golfom 7 i na računu piše 100€ i oni moraju po tome naplatiti inače češ ih ti tužiti i dobiti pravnu bitku.Aj malo mozak upalite prije postanja.
Valjaš gluposti. Račun je samo jedan izvor verifikacije vrijednosti.
Uuuups, sorry, krivo sam vidio...
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
Buyer charges

In the listing, the buyer sees:
...
Vidio sam to i potpuno mi je besmisleno ako roba dolazi na tvoju adresu, a ne špediteru ovdje.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: Old Iggy. 15.05.2014. u 12:15.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 12:00   #438
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ne znam, čekam odgovor od ebaya i pojašnjenje
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 14:28   #439
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor murina Pregled postova
To i piše da je, nego ovi u carini prvi put čuju za to i govori mi ženska da će lupit carinu 15% i pdv 25% na ukupan iznos.
Aj vidit ćemo šta će bit od toga. Kontaktirao sam i ebay
Pa da, to ce i napravit. Osim ako ti nemas ugovor s njima da ce oni za taj iznos podmirit sve carinske troskove koliki god budu, pa onda oni kockaju s tim da su tebi naplatili dovoljno da carinski troskovi budu manji od tih 70 i koliko dolara. Ali cisto sumnjam da ti imas s njima takav ugovor, i ovo je po meni samo jos jedan od nacina na koji te buyer hoce zaveslat. Stavi malu cijenu proizvoda, pa ubaci u shipping ovakve troskove.
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Pa stvar je u tome što su do sad stvari za 29$ prolazile bez carine, zato je tako i naručeno. Do sad sam imao stvarno puno takvih narudžbi i nikad problema do ove jer na kutiji piše neki drugi iznos. Debilno je da mogu radit što im se prdne i da se nema kome požalit na takve stvari
A da, to ispada onda ispod 22 eura. Plati pa se zali, ali imat ces tu sve skupa oko 100kn taksenih maraka ako ides do upravnog suda. Za pocetak uzmi racun i izjavu sellera i prijepis paypala i ispis kartice koliko je paypal uzeo i odnesi tamo vidi hoce li prihvatit.
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Ne lupetaj gluposti da carina mora naplatiti po računu.Znači ja dođem na carinu sa Golfom 7 i na računu piše 100€ i oni moraju po tome naplatiti inače češ ih ti tužiti i dobiti pravnu bitku.Aj malo mozak upalite prije postanja.
Svako malo uleti netko ko savjetuje drugom da mozak upali, i onda napise "golf 7 za 100e"...
Citat s razumjevanjem ne bi bilo tesko da se ukljuci mozak da. Racun je valjano sredstvo i na svakom sudu ce tuzba proc. Normalno, tuzba o kojoj ja tu pricam gdje je razlika 4$. Ovakve gluposti koje ti pises nema opce smisla komentirat posto ti i takvi valjda zive u nekom izmisljenom svijetu pa je sve crno i bijelo, pa ako je racun valjani dokaz kod razlike od 4$, onda je valjda i valjani dokaz da si uzeo golfa za 100e......
To su ti forumski mozgovici....
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 15:36   #440
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Još jedna zanimljivost

Jučer je import charge bio $73 https://www.dropbox.com/s/o2o9pm7sj8lhshd/ebay%201b.jpg
danas je $91 https://www.dropbox.com/s/nm8892ublljfji0/ebay%203.JPG

Situacija je da sam dobio na aukciji i čeka se plaćanje. U kontaktu sam sa prodavačem, on tako šalje pošiljke van sad-a i do sad nije imao nikakvih pritužbi. Po svemu što sam pročitao, to je neka špediterska firma. Kakva je praksa sa našim špediterskim firmama? Dali oni riješe svu carinsku papirologiju, i stranci isporuče paket, zajedno sa računom za svoje usluge?


edit:

sa ebay help (nije odgovor meni ali svejedno):

After reading some help pages and forums, what I understood about the import charges is that they are kind of shipping fee for the 3-rd party courier handling the shipping, in other words another shipping fee, from my point of view. Is this right?

No. They are the charges that the third party (Pitney Bowes) assumes the package would incurr upon importation... in your case the VAT, etc. They are simply being collected up front so you don't have to deal with it later. (This is one of the "features" of the Global Shipping Program. The seller only receives the portion of your payment that includes the item price and US shipping fee. The shipping fee and importation charges for your country portion of the payment goes to Pitney Bowes via the program.)


What I am trying to understand about the import charges is if they actually cover the actual import charges for my country or I still will need to pay VAT, import charges etc at the customs while receiving the item?

You should not be charged additional fees (VAT, etc.). The point of the pre-charge is so that you do not have to deal with those fees later.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 15.05.2014. u 17:17.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 16:28   #441
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Sve ti naprave, ali ti uzmu oko 125 kuna i traze od tebe EOIR broj za svoje usluge plus davanja.Ako je prodavac iz Kine salje putem 4PX ili putem Flynesto ( neznam tocan naziv ) ti nemas nikakvih troskova osim mozebitnog PDV i carine.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2014., 19:31   #442
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
ti nemas nikakvih troskova osim mozebitnog PDV i carine.
Pa mislim da je i bit u tome da oni ovim troskom govore da pokrivaju pdv i carinu .
Ja eto nisam upoznat s tim osim ako nemate posebni ugovor, ne vidi se cijeli tvoj listing niti od koga kupujes, jos ako je aukcija, to mi izgleda ko valjani scam, zato im i prodje aukcija... Al eto, po odgovoru ebaya "ne bi trebao" imat vise naknada Sad ako bude, cekat ce te dokazivanje i natjerivanje tko je sto i kako...
A mozda i sve prodje kako je napisano Ali eto, ja sam skeptik.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 00:00   #443
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
@RAUL, VAT je PDV

Aukcija je uredna i cijena je realna. Kupujem od lika koji je Top seller, ima 358 transakcija i feedback 99,3%. Ebay mi još nije službeno odgovorio, onaj citat je iz njihovog help-a.
Pitao sam lika može li se promijeniti već zaključena trgovina, da stavi običan shipping i riješi me problema. Cijena bi bila $320, platio bi na to carinu koliko već ispadne i bok


Update:

Lijepa naša je u sistemu već mjesec ipo dana
http://announcements.ebay.com/2014/0...pping-program/

Odgovor od ebaya:

Citiraj:
When contacting us, you expressed that you were confused on why you were being charged fees in addition to the cost of your item during checkout. I apologize that there is confusion surrounding this issue and would be more than happy to clarify these charges.

After reviewing your transaction it looks like your seller is opted into the new Global Shipping Program. This is good news for you and the seller.

The new Global Shipping program is the most reliable way for sellers to get items to their international buyers. It allows all the cost of purchasing internationally to be presented upfront with no additional charges being requested from the post office upon delivery. This means that the appropriate duties and customs fees are paid before the item is shipped. The program also guarantees that the item will be tracked every step of the way to ensure it gets to its final destination.

For a more in depth break down of how fees are applied when a seller uses this program, please see the link below in the eBay help pages.

http://pages.ebay.com/help/sell/shipping-globally.html#buyer-charges

If you have any other additional questions, please, contact us by phone. To do this simply go to eBay.com and click on the customer support tab at the top right of the screen. Next you will click the contact us button to the right, and need to specify your concern to be routed to the proper department. You will eventually get a pin number and a phone number to call us.

We thank you for all of your eBay business and hope that these steps have been helpful in making your eBay processes more efficient. We truly value you as an important part of the eBay community and wish you the best with your future eBay transactions.

Sincerely,

Loni F.
eBay Global Shipping Specialist
Vjerujem da će ovo proći bez greške i sviđa mi se opcija. Carina je najveća tlaka i roba tamo najduže stoji.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: murina. 17.05.2014. u 00:38.
murina je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 16:36   #444
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Meni ovo sve smrdi. doduse i ja sam narucio iz kanade nesto pa cemo vidit. javim u svakom slucaju kad mi doje. Ukoliko naplate carinu ili pdv zalit cu se ebayu pa cemo vidit kolko to vredi tocno.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 01:45   #445
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
To vec daje extra tezinu. Nikad prije cuo za to, sad mi jasno zasto, tek je tu mjesec dana. Ajde javi kako je proslo.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 18.05.2014., 13:15   #446
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Ako ne prođe, tužit ebay, ne pada mi ništa drugo na pamet. Nije ni to loše

Javit ću kako je prošlo
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2014., 02:20   #447
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Update:

Austrijance u Becu na zracnoj luci nije previse zanimalo tko sto ima/nema za prijaviti.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 10:43   #448
natal
Registered User
Moj komp
 
natal's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Virovitica
Postovi: 129
Carina i problemi sa dotičnom

Ekipa evo da se javim. Stigo mi paket iz kanade. Vrednost posiljke je bila oko 200 US. Postarina bila 70 za 5.5kg plus import charge je bio 50. Uglavnom cini mi se da ovo radi jer inace kad god iz US i Kanade nest narucim uvik mi ide pdv minimalno na to i to pdv na cijelokupnu vrednost posiljke sa postarinom. Ovo je super. Cisto eto da ne budete skeptici.

Donili su mi paket na vrata. Zvali me na mobitel da se dogovorimo di cemo se naci ako nisam kuci. Nije posta nego neka firma druga donila.

Zadnje izmijenjeno od: natal. 24.05.2014. u 10:49.
natal je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2014., 10:45   #449
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Znam da je negdje bilo nedavno pa da pitam. Jel trebam koga zvat, ako da, koga ili da cekam jos ? jer ja ne zivim u svetoj nedjelji


Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 25.05.2014., 17:06   #450
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor natal Pregled postova
Ekipa evo da se javim. Stigo mi paket iz kanade. Vrednost posiljke je bila oko 200 US. Postarina bila 70 za 5.5kg plus import charge je bio 50. Uglavnom cini mi se da ovo radi jer inace kad god iz US i Kanade nest narucim uvik mi ide pdv minimalno na to i to pdv na cijelokupnu vrednost posiljke sa postarinom. Ovo je super. Cisto eto da ne budete skeptici.

Donili su mi paket na vrata. Zvali me na mobitel da se dogovorimo di cemo se naci ako nisam kuci. Nije posta nego neka firma druga donila.
Koja je firma? Očekujem paket ovaj tjedan, a ne znam odakle im moj broj da me nazovu u vezi dostave, jer znam da neću bit u stanu
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na