Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.02.2019., 12:15   #1681
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ako želiš meh. tipkovnicu samo sa HR layoutom, bez ostalih điđa miđa, mislim da takva ne postoji kod nas, bez obzira je li mali ili veliki enter.
O kojim điđama pišeš?
Želim backlit mehaničku s Full HR layoutom
Čovjek je napisao da je našao neke s malim enterom, ali nije napisao koje.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 12:20   #1682
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Pa full HR layout je svaka tipkovnica koja ima HR layout, ne?
Ako želiš da ti uz slovo Ž ne pišu one UK/USA gluposti (điđe-miđe), nećeš je naći, koliko ja znam.
Ako ima, i mene zanima, neka kolega napiše koje su.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.02.2019., 15:51   #1683
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pa full HR layout je svaka tipkovnica koja ima HR layout, ne?
Ako želiš da ti uz slovo Ž ne pišu one UK/USA gluposti (điđe-miđe), nećeš je naći, koliko ja znam.
Ako ima, i mene zanima, neka kolega napiše koje su.
Pa ne, mislio sam na ovo drugo.
Ovo o čemu ti pričaš je "prilagođena HR", a ja mislim na onu koja nema US znakove pored HR.
Shvatio sam da je čovjek to negdje vidio za kupiti
trex je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 16:26   #1684
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
I ja sam tako shvatio, ali kažem da nisam siguran da to postoji
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 20:38   #1685
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Trenutno ne postoji tipkovnica koja ima isključivo HR layout a da ima osvjetljenje. Bilo je Roccatovih kod nas s originalno napravljenim HR layoutom, izgleda da su u Roccatu izračunali da im je onda ipak pokriveno tržište zemalja bivše Juge što i nije zanemariva brojka. Jedini je problem bio što prodaja izgleda nije bila kao što su očekivali.
Da bi se netko dokopao čistog HR layouta, preporuka je da uzme tipkovnicu s Cherry MX switchevima, dokupi netaknute tipke (blank keycaps) i odnese tipkovnicu na lasersko graviranje.
Bilo je po trgovinama ponekad nekog uvoza iz Slovenije gdje su bile tipke laserski gravirane, nekad s čistim SLO/HR layoutom, nekad kombinacija s UK/US, ja sam naletio na Logitechovu G710 u Linksu, jedan jedini komad, koji je imao laserski gravirane SLO/HR znakove uz UK layout u vrijeme dok kod nas nije bio niti poznat pojam i što to uopće predstavlja lasersko graviranje.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 28.02.2019., 21:08   #1686
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 22:31   #1687
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Jel moze netko napisati koju rijec vise o Das Keyboard konkretno Q4?

Strasno me privlaci bez obzira na napumpanu cijenu.

Inace nemam pojma o mehanickim tipkovnicama. Zadnju sam imao na 386ici tada

Poslano sa mog SM-N950F koristeći Tapatalk
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2019., 23:02   #1688
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Jel moze netko napisati koju rijec vise o Das Keyboard konkretno Q4?
Imam ja 5Q nekih 2 mjeseca ako ti to moze pomoci kod feedbacka/odabira ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 06:17   #1689
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Imam ja 5Q nekih 2 mjeseca ako ti to moze pomoci kod feedbacka/odabira ?
Zanima me na prvoj liniji dali ima opravdanja za tu visoku cijenu?
Za upola manje novaca se moze kupiti isto hvaljena tipkovnica.
Koji je tvoj dojam nakon 2 mj. koristenja i sta te je zapravo potaklo da ju i kupis na samom startu?
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 10:06   #1690
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Gledaj, tipkovnica ko tipkovnica ne može vrijediti tu lovu, nikada. Ali 200$ nije tako velika cifra ako dobiješ to što oni kažu. Ja sam Logitech platio preko 1000kn. Das Keyboard je ipak kralj mehaničkih tipkovnica.

Ali slovi kao jedna od najboljih tipkovnica na tržištu, ako ne i najbolja.

Samo pazi, ako ne znaš ništa o mehaničkim, provjeri si koje switcheve želiš/koji ti odgovaraju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.03.2019., 10:38   #1691
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Zanima me na prvoj liniji dali ima opravdanja za tu visoku cijenu?
Za upola manje novaca se moze kupiti isto hvaljena tipkovnica.
Koji je tvoj dojam nakon 2 mj. koristenja i sta te je zapravo potaklo da ju i kupis na samom startu?
- Sto se tice cijene mislim da neopravdava tu cijenu (nijedna ne samo DasKeyboard )

- Svidjaju mi se switchevi, nije uopce glasna kolko sam mislio da ce biti i to je prednost, premda svaka mehanicka bez obzira na switcheve ce ti biti glasnija od membranskih tako da pazi na to ako nisi probao mehanicku prije da ti ne bude preglasno .

- Sto me potaklo, paaaa htio sam za promjenu malo se maknuti sa Logitech UltraXa ali nisam mogao naci neku mehanicku sa tankim/niskim tipkama da svjetli i HR layout (veliki enter i lijevo mali shift).
U bit ja sam htio Roccat Vulcan 120 jer ta ima nize tipke ali kad je stigla u HR (nakon 2.5 mjeseca cekanja) stigla je "kriva" sa malim enterom (premda su mi rekli da su narucili sa velikim i ja platio unaprijed). Kad sam vidio da to nije taj layout onda sam zamracio i kupio prvu na koju sam naletio (sa HR layoutom) a da je mogu vidjeti uzivo prije kupnje .

- Q Software se jos doradjuje i svako malo izadje nova verzija za dasKeyboard ali neke stvari jos nisu ispolirane kako treba, veliki "Q" nob i dalje moze sluziti samo za volume i stiskanje tog moze samo pozvati Q app dok ekipa po forumu uredno trazi da se moze preprogrmairati da bude "mute" ili nesto drugo.


- Ista stvar je i sa light profilima, fali mi "ripple" effekt kod kucanja tj active mode jer trenutno u softwareu (za 5Q) imam samo passive mode. Htio bi da mogu pobojati svaku tipku kako zelim kad je stisnem i da nakon par sekundi feade nazad u generalnu boju - znaci efekat tipkanja , to jos nema. Za sad jos nisu to isprogrmairali na 5Q, mislim da neke jefitnije kao 4Q to cak imaju tako da ne kuzim sto su zakomplicirali kod 5Q da to nemogu aktivirati (navodno ce biti jer ekipa to trazi po forumu ali nemao neki ETA).

- sto se tice appova i kodiranja ako is programer 5Q je odlicna stvar jer mozes svoje aplikacije isprogramirati i svaki mjesec u Applets marketu se pojavljuju nove aplikacije tako da po tom pitanju napreduje dosta.

- sto se tice osvjetljenja tipki jako je dobro i nema light leakova/spilla, cak i na HR gravurama nije primjetno neko znacajno odstupanje u intenzitetu sto je dobro jer gravirnje HR slova nije centrirano nego uvijek negdje sastrane na tipki posto je UK layout centriran (kao i na svim nasim graviranim tipkovnicama ali neke zbog vrste switcheva imaju slabo osvjetljena HR slova, 5Q je dobar po tom pitanju).

- kuciste tipkovnice je masivno i od metala dolej i gore tako da je super teska i ne klizi nikud na sto god da je stavis, pravi premium feel na dodir i podizanje

- na 5Q nazalost nema prolaznih USBova i kabel je fixan tako da to su mogli ipak stavit s obzirom na cijenu

- palm rest koji dolazi sa 5Q je jako dobar feeling jer je gumiran (ne klize) ali kolko vidim po forumu jako je lose kvalitete i nakon nekog vremena guma nabubri/odljepi se na mjestima od plastike (nedopustivo za te pare ali priznavali su ljudima garanciju za to pa su mozda popravili u zadnjim verzijama). Ja korisitm gel palm rest tako da meni taj njihov sto ide u kitu netreba tj. ne koristim ga pa nemogu potvrdit jesu promjenili dobavljaca/poboljsali kvalitetu po tom pitanju.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 12:58   #1692
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Bilo je Roccatovih kod nas s originalno napravljenim HR layoutom, izgleda da su u Roccatu izračunali da im je onda ipak pokriveno tržište zemalja bivše Juge što i nije zanemariva brojka. .
Jel znaš možda o kojem modelu se radilo?
Da probam tražiti rabljenu ako netko prodaje, i to je opcija...
trex je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 20:27   #1693
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Evo tipkam na Das Keyboard 4Q.
Treba se izgleda naviknuti na ovakvu vrstu tipkovnice, sve mi nesto neobicno
Ali ugodno je moram priznati.

Da tipkovnica vrijedi tih 200 eura - ne vrijedi.
Ljepo to izgleda ali puno je to novaca. Povrh toga, imao sam problema sa rasvjetom tipki koja nije radila doklegod nisam novi firmware stavio a i do tada sam se navodio ljubavi dok je ta sugava aplikacija prepoznala tastaturu.

Dobada mi se tezina tipkovnice, ima skoro 2 kile rekao bih. Ono ravnalo ispod za nagib je sranje ali zbog XXL podloge ispod bolje mi je da je tako nego da ima 2 ostra ruba pa da uzuljaju podlogu.

A vidjet cemo, prvi joj je dan kod mene, dat cu joj priliku svakako.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 07.03.2019., 23:28   #1694
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor trex Pregled postova
Jel znaš možda o kojem modelu se radilo?
Da probam tražiti rabljenu ako netko prodaje, i to je opcija...
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=2023693
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 08:33   #1695
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
- Q Software se jos doradjuje i svako malo izadje nova verzija za dasKeyboard ali neke stvari jos nisu ispolirane kako treba, veliki "Q" nob i dalje moze sluziti samo za volume i stiskanje tog moze samo pozvati Q app dok ekipa po forumu uredno trazi da se moze preprogrmairati da bude "mute" ili nesto drugo.
Q software je sranje sa kojim ja ne mogu da izadjem na kraj. Nakon svakog restarta pizdi da ne moze pronaci tastaturu nabijem ga.
Nakon onda sto istekam USB hub kabel (4Q ima usb gore i samim time 2 usb-a se moraju ustekat u komp) nekad proradi, nekad nece, nekad bi probio monitor sa sakom koliko me nazivcira.
Jedanputa sam uspio nastimati rasvjetu kako zelim, sada vise nemogu promjeniti jer Q sranje ne vidi tipkovnicu. Sranje.
Samo zbog tog sranja od programa razmisljam da saljem sve nazad iako mi se tipkovnica dopada.


Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
- Ista stvar je i sa light profilima, fali mi "ripple" effekt kod kucanja tj active mode jer trenutno u softwareu (za 5Q) imam samo passive mode. Htio bi da mogu pobojati svaku tipku kako zelim kad je stisnem i da nakon par sekundi feade nazad u generalnu boju - znaci efekat tipkanja , to jos nema. Za sad jos nisu to isprogrmairali na 5Q, mislim da neke jefitnije kao 4Q to cak imaju tako da ne kuzim sto su zakomplicirali kod 5Q da to nemogu aktivirati (navodno ce biti jer ekipa to trazi po forumu ali nemao neki ETA).
Neznam bas da je 4Q jeftinija, cijena 4Q i 5Q je bila ista (200eur). Ja sam 4Q uzeo zbog izgleda, osobno mi je ljepsa. Volume nob se kod mene ne moze stiskati, nema tastera ispod, ali reagira brzo tako da mi mute ni ne treba jer se moze jako brzo utisati.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
- sto se tice osvjetljenja tipki jako je dobro i nema light leakova/spilla, cak i na HR gravurama nije primjetno neko znacajno odstupanje u intenzitetu sto je dobro jer gravirnje HR slova nije centrirano nego uvijek negdje sastrane na tipki posto je UK layout centriran (kao i na svim nasim graviranim tipkovnicama ali neke zbog vrste switcheva imaju slabo osvjetljena HR slova, 5Q je dobar po tom pitanju).
Imam DE layout i dobro sve izgleda do one 3 led diode gore desno, num lock, caps lock i ona koju nitko ne koristi. Te 3 mi plafon osvjetljavaju. Srecom se ne primjeti da su presvijetle dok se ne gleda direktno odozgora u njih a to ne rati nitko.

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
- kuciste tipkovnice je masivno i od metala dolej i gore tako da je super teska i ne klizi nikud na sto god da je stavis, pravi premium feel na dodir i podizanje
To se i meni dopada jako. Cekam kad ce me ona moja nazivcirati dovoljno da isprobamo kako se Q4 ponasa u obiteljskom nasilju
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 10:58   #1696
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Q software........... Sranje.
Samo zbog tog sranja od programa razmisljam da saljem sve nazad iako mi se tipkovnica dopada.
Vidis to je cudno, vidio sam ljude na forumu da ih to zeza ali meni nikad u 3 mjeseca, kad sam je prvi put instaliro prije 3+ mjeseca odmah sam napravio sve firmare updateove i Q software updateove i to je to nije mi se nikad dogodilo da ne nalazi tipkovnicu nakon shutdowna ili restarta. Od onda sma raido jos 2 Q soft updatea kako su izlazile nove verzije.

Citiraj:
Autor Vjeko Pregled postova
Neznam bas da je 4Q jeftinija, cijena 4Q i 5Q je bila ista (200eur).
Znam ja. Pogledaj cijenu kod nas, 5Q je oko 2000 kn a 4Q je oko 1500 kn .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 17:00   #1697
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
2000 kn jbt mogu cetri meh.. uzet za te pare
Ibm.m/f za te pare skoro ono bar ima neku povijest

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 17:08   #1698
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
platis te novce a onda jos kaze software "Keyboard disconnected"...
Da je otrese netko od zid.
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 17:49   #1699
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Svjesni ste činjenice da Das Keyboard serija 5 ima kopiju Logitechovih Romer switcheva? To spominjem jer Logitech G910 košta oko 1.200 kn. I sam Logitechov softver je gotovo savršen.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 17:54   #1700
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Svjesni ste činjenice da Das Keyboard serija 5 ima kopiju Logitechovih Romer switcheva? To spominjem jer Logitech G910 košta oko 1.200 kn. I sam Logitechov softver je gotovo savršen.
Mozes na Logitechov software aktivirati aplikacije i programirati svoje aplikacije ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 17:56   #1701
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Mozes na Logitechov software aktivirati aplikacije i programirati svoje aplikacije ?
Ne na način na koji možeš na Das Keyboardovom softveru ali te to zadovoljstvo košta dodatnih 800 kn ako usporediš s Logitech G910.
Baci pogled na https://www.project-aurora.com/ pa vidi što se sve može sa softverom složit...
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 17:57   #1702
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Da li 2000kn tipkovnica digne skill u igrama abnormalno? Koje je opravdanje za tu investiciju?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:02   #1703
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Da li 2000kn tipkovnica digne skill u igrama abnormalno? Koje je opravdanje za tu investiciju?
Nemoj sad tako, pogledaj Lewisov PC pa će ti biti jasno. Onih 800 kn je važno samo nama, običnim smrtnicima.
Sinac je online   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:13   #1704
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Da li 2000kn tipkovnica digne skill u igrama abnormalno? Koje je opravdanje za tu investiciju?
Zasto bi itko trebao dati "opravdanje" tebi (ili bilo kome drugom) na sta trosi svoj novac ?

Ili jos bolje (ili gluplje ?), otkud ideja da svaka tipkovnica mora sluziti za Igranje igara ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:20   #1705
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Zasto bi itko trebao dati "opravdanje" tebi (ili bilo kome drugom) na sta trosi svoj novac ?

Ili jos bolje (ili gluplje ?), otkud ideja da svaka tipkovnica mora sluziti za Igranje igara ?
Lol, sto si se nasao prozvanim, samo pitam prednost takve tipkulje, ili da idem radje googlat?

Ja imam svoje mišljenje o takvim ekstremima, ali cu ga zadrzat za sebe.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:32   #1706
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,196
Naravno da je luksuz bez kojeg se u vecini slucajeva itekako moze, sto vise dodatnih featura tipkovnica ima cijena ide gore, opet u najmanju ruku dvojbena isplativost. Pa eto, svatko moze sam procijeniti
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:36   #1707
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 573
ima li ovdje zainteresiranih za IBM moldel M?
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 18:37   #1708
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Lol, sto si se nasao prozvanim, samo pitam prednost takve tipkulje, ili da idem radje googlat?

Ja imam svoje mišljenje o takvim ekstremima, ali cu ga zadrzat za sebe.
Nisam se nasao prozvanim nego kolko vidim dosta cest tako nastupas "s visoka" u vecini rasprava/tema, uopce nisi lijepo i zainteresirano pitao zbog cega je ta tipkovnica drugacija posebna nekogo si krenuo "đonom" i sprdnjom oko igara na tipkovnici kao jel cijena dize skill u igrama itd... itd...

Da te stvarno znaimalo pogledao bi recimo koji vide o Q5:
https://www.youtube.com/watch?v=sjk-Ins1odM

Znaci nisu u pitanju profili za igre i slicno nego aplikacije/programing koji mozes korisiti i dodadavati a community je vise manje open source pa se redovno pojavljuju i zanimljive aplikacije/gadgeti cak i ako te ne zanima dodavanje/progrmairnaj esvojih appleta.


Sinac - gledao sam i G910 ali mi nepasu tipkovnice koje imaju ista ispred CTRL-sift tipki na lijevoj strani posot mi CTRL+ALT+Shift sluze za navigaciju i shortcute pa mi lijevo nepashu macro tipke . Imam G510 eno je stoji u ormaru 5-6 godina iz tog razloga sto ni nakon dva mjeseca nisam uspio da se naviknem da mi te tipke ne smetaju pa su mi te lijevo tipke bile isto isprogrmairane da gliem CTRL i Shift jer sam konstanto "zapinjao" u njih .

Ja bi i dalje najradije Roccat Vulcan 100/120 ali nije mi se dalo zezati sa narudzbom izvana jer niko mi nije znao potvrdit oce biti UK, De ili USA layou posto svi stavljaju mixane slike na svoje strnaice pa bude na istom proizvodu slika sa malim i velikim enterom . Nasao sma firmu koja gravira tipke u ZG i nije ni skupo ali nisam vise imao vremena cekati ponovo narudzbu pa sam za sad se zadovoljan sa DK 5Q dok slijedeci put opet ne zagrizem i krenem u potragu za Vulcanom .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 09.03.2019. u 19:34.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 19:17   #1709
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Da li 2000kn tipkovnica digne skill u igrama abnormalno? Koje je opravdanje za tu investiciju?
Ne samo skill nego se i fps popravio
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2019., 20:15   #1710
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sinac - gledao sam i G910 ali mi nepasu tipkovnice koje imaju ista ispred CTRL-sift tipki na lijevoj strani posot mi CTRL+ALT+Shift sluze za navigaciju i shortcute pa mi lijevo nepashu macro tipke . Imam G510 eno je stoji u ormaru 5-6 godina iz tog razloga sto ni nakon dva mjeseca nisam uspio da se naviknem da mi te tipke ne smetaju pa su mi te lijevo tipke bile isto isprogrmairane da gliem CTRL i Shift jer sam konstanto "zapinjao" u njih .

Ja bi i dalje najradije Roccat Vulcan 100/120 ali nije mi se dalo zezati sa narudzbom izvana jer niko mi nije znao potvrdit oce biti UK, De ili USA layou posto svi stavljaju mixane slike na svoje strnaice pa bude na istom proizvodu slika sa malim i velikim enterom . Nasao sma firmu koja gravira tipke u ZG i nije ni skupo ali nisam vise imao vremena cekati ponovo narudzbu pa sam za sad se zadovoljan sa DK 5Q dok slijedeci put opet ne zagrizem i krenem u potragu za Vulcanom .
Vjeruj mi da čekam da se pojavi tipkovnica na kojoj korisnik može sam složiti svoj layout. Pri tome mislim i na raspored tipki na sa samoj tipkovnici kao i na poziciju tipki koja ne bi bila vezana standardnim konektorima, recimo tako da si korisnik može odmaknuti krajnju lijevu kolonu tipki gdje su CTRL, shift, TAB...
Sinac je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na