Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 27.04.2011., 10:32   #61
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Da i onda DI pomaže M$ da ovdje lupa x puta veće cijene nego doma u USA, umjesto da kad imaš dokaz o plaćenom sw (u EULA ne piše da ne smiješ koristit u Hr) da je stvar ok i čista.
Druga je stvar šta DI u svemu tome ima interesa kroz račun > PDV > državna kasa.
Nikky je offline  
Staro 27.04.2011., 11:13   #62
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Da i onda DI pomaže M$ da ovdje lupa x puta veće cijene nego doma u USA, umjesto da kad imaš dokaz o plaćenom sw (u EULA ne piše da ne smiješ koristit u Hr) da je stvar ok i čista.
Druga je stvar šta DI u svemu tome ima interesa kroz račun > PDV > državna kasa.
Naravno, samim time stvar nije ni jednostavna ni banalna. Naravno, uz autorska prava vlasnika SW-a.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 27.04.2011., 11:18   #63
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Nije direktno vezano za temu, Iggy jel znaš kad je M$ promjenio EULA od kupuješ u vlasništvo u pravo korištenja ?
Ja znam, samo te "testiram"
Nikky je offline  
Staro 27.04.2011., 11:24   #64
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nije direktno vezano za temu, Iggy jel znaš kad je M$ promjenio EULA od kupuješ u vlasništvo u pravo korištenja ?
Ja znam, samo te "testiram"
Nemam pojma, ima već tome, ne bavim ti se ja MS-om, srećom.
Mene samo dopadne "usput" kad MS postane cifrom ozbiljan dio priče pa se počne paziti u detalje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 27.04.2011., 11:34   #65
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Promjenili od kad su izgubili spor sa čuvenim Bart Lagerweij > Bart's Preinstalled Environment (BartPE), nije im pasalo kad je čovjek napravio dobar proizvod koji je još i free.
Nikky je offline  
Staro 27.04.2011., 12:10   #66
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Promjenili od kad su izgubili spor sa čuvenim Bart Lagerweij > Bart's Preinstalled Environment (BartPE), nije im pasalo kad je čovjek napravio dobar proizvod koji je još i free.
Ne znam baš, ja sam na prve realne probleme s tim naletio još početkom 90-ih, radi nekih specifičnih OS/2 instalacija.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 27.04.2011., 16:58   #67
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To što prema pravilima upotrebe te licence možda nema prava korištenja van domicilnog tržišta, tj. tržišta na kojem je kupljeno.
Konkretno, MS ima drastično različite modele licenciranja za pojedine države, cijene i prava korištenja. Nije isto jesi li kod nas, u SAD ili, recimo kao ekstreman primjer, Južnoj Africi.
Točno to.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline  
Staro 27.04.2011., 20:20   #68
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Ma sve je to puvanje u diple M$ monopoliste, baš bi trebalo usporedit USA - DE - CRO EULA.
Nikky je offline  
Staro 27.04.2011., 20:39   #69
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ma sve je to puvanje u diple M$ monopoliste, baš bi trebalo usporedit USA - DE - CRO EULA.
Mislim da ti nema nekih bitnih razlika. A i uvijek možeš izbjeći MS.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 27.04.2011., 21:25   #70
knocker
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Kaštela
Postovi: 295
samo me zanima kakva je situacija ako imas poklon od tete iz amerike koja ti posalje photoshop s računom, ne smijes ga koristit jer je iz amerike ? ili ?
knocker je offline  
Staro 27.04.2011., 21:45   #71
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To što prema pravilima upotrebe te licence možda nema prava korištenja van domicilnog tržišta, tj. tržišta na kojem je kupljeno.
Konkretno, MS ima drastično različite modele licenciranja za pojedine države, cijene i prava korištenja. Nije isto jesi li kod nas, u SAD ili, recimo kao ekstreman primjer, Južnoj Africi.

tako je.

posebni uvjeti prodaje i posebne cijene MS softvera su određene za svako pojedino tržište i može se kupiti isključivo putem lokalnih (gold/premium/bogtepita) licenciranih MS partnera...

negdje sam naletio na podatak da se xp prodavao (a možda se još uvijek prodaje) u kini za nekakvu siću (reda veličine 1-10$, nisam siguran), ali to nije utjecalo na smanjenje piratskih verzija među kineskom populacijom.
mymoon je offline  
Staro 27.04.2011., 22:48   #72
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
tako je.

posebni uvjeti prodaje i posebne cijene MS softvera su određene za svako pojedino tržište i može se kupiti isključivo putem lokalnih (gold/premium/bogtepita) licenciranih MS partnera...

negdje sam naletio na podatak da se xp prodavao (a možda se još uvijek prodaje) u kini za nekakvu siću (reda veličine 1-10$, nisam siguran), ali to nije utjecalo na smanjenje piratskih verzija među kineskom populacijom.
Ne samo u Kini. Ima takvih zemalja (zato sam i naveo JAR), k tome se rade specijalne iznimke i u ozbiljnijim sferama.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 28.04.2011., 11:18   #73
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor knocker Pregled postova
samo me zanima kakva je situacija ako imas poklon od tete iz amerike koja ti posalje photoshop s računom, ne smijes ga koristit jer je iz amerike ? ili ?
A što je tek sa poslovnim ljudima koji lete svuda po svijetu, moraju li za svaku državu u kojoj se nađu kupiti posebnu licencu za Windowse koje imaju instalirane na svom poslovnom laptopu?