Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.02.2012., 11:34   #991
mrva_zg
Premium
Moj komp
 
mrva_zg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 891
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Najjeftiniji USB 3.0 kontroler košta ~100kn. SATA 3 ima smisla ako ima SATA 3 SSD.
Zašto? Da na benchu može stavit screenshot kako ima brzi disk.
Probo ssd na sata2 i sata3 i ja osobno nisam neku razliku primjetio.

Možda imam malo čudan pogled, ali mišljenja su ko i šupak, svako ga ima i različita su.

Ja osobno ne bi dao tih 400kn za tu razliku jer ju u svakodnevnom radu neče primjetit ni iskoristit.
mrva_zg je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2012., 11:37   #992
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Pa dobro, trenutno mi ne treba ni usb 3 ni sata 3.
Eventualno kasnije kad se opet zamijene neke komponente .
Dobro nije da me lova svrbi, ako se ne isplati pojedinačno onda čekam bolje proceve pa će ići sve zajedno. (iako sam u jednom trenutku pomislio preći na intel, ali letimičan pogled na cjenik me vratio brzo na zemlju )
Thx svima

edit: mislim da je V+100 sata2
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2012., 01:36   #993
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor Enter Sandman Pregled postova
Znači po nekoj logici jedino se isplati uzeti ovu skuplju varijantu na duže staze, 2g+, Gigabyte GA-970A-UD3.
Moram priznati da sam malo u nedoumici , a sviđa mi se ova ud3
Preporuka za doticnu . Ja sam je jos "ulovio" na akciji u Linksu za 719,00.
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2012., 10:32   #994
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
-Ekipa trebala bi mi pomoc sta se tice maticne ploce do sad sam godinu dana imao Asrockovu 880G Extreme 3 koju sam uzeo isto tako na preporuku iz ovog theda i sad bi trenutacnu maticnu prodao i uzeo nesta malo novije.Znaci opet trazim nesto ko i ovu sta sam imao da nije preskupa(ova je bila 770kn) a da nudi najbolji omjer ulozeno dobiveno
Hvala!
(trenutni procesor mi je Phenom II X3 720 Be)
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2012., 10:40   #995
elzel
Premium
Moj komp
 
elzel's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zlatar Bistrica
Postovi: 748
Gigabyte 970A-UD3 ili 990XA-UD3. Prva nudi najbolji omjer uloženo/dobiveno, am3+ i 8+2 regulaciju napona.
elzel je offline   Reply With Quote
Staro 11.02.2012., 16:56   #996
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
@Arsenal-fan
880G Extreme3 je odlična ploča. S novom matičnom ne budeš dobio ništa novo, osim eventualne podrške za SLI. Dal ti to treba? Ako imaš viška novca koji želiš investirati u nadogradnju kompa, napiši u predviđenoj temi od kojih komponenata ti se sastoji komp, s kolko novca raspolažeš, za što se koristi komp i dobit ćeš prijedlog/e.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 12.02.2012., 22:03   #997
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
@Arsenal-fan
880G Extreme3 je odlična ploča. S novom matičnom ne budeš dobio ništa novo, osim eventualne podrške za SLI. Dal ti to treba? Ako imaš viška novca koji želiš investirati u nadogradnju kompa, napiši u predviđenoj temi od kojih komponenata ti se sastoji komp, s kolko novca raspolažeš, za što se koristi komp i dobit ćeš prijedlog/e.
-ma znam da je dobra maticna ali doso sam u priliku ju dobro prodat i malo nadoplatiti i uzeti nesta novije , no u meduvremenu(danas) sam isao stavljati novi bios 2.10 preko usb-a i sve je dobro proslo pisalo mi da resetiram komp ja resetirao i nakon toga se vise ne diže bios.Tako da mi sad u svakom slucaju treba nova maticna...
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 11:09   #998
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ako nisi, napraviti clear cmos. Nadam se da nisi stavio bios od krive ploče. Trebao si napraviti update biosa preko windowsa (najjednostavnije i najbrže). Dal je ploča pod garancijom? Ako je - reklamacija. Ako nije, tebi treba netko s programatorom, da programira čip od bios-a. Čip je upiknut u podnožje, zaokružio sam ga na ovoj slici. Uostalom, osoba koja ima programatora i bavi se time, trebala bi sama znati locirati bios čip, ako ne zna - bježi.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2012., 13:59   #999
Arsenal-fan
Mallosi
Moj komp
 
Arsenal-fan's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 336
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ako nisi, napraviti clear cmos. Nadam se da nisi stavio bios od krive ploče. Trebao si napraviti update biosa preko windowsa (najjednostavnije i najbrže). Dal je ploča pod garancijom? Ako je - reklamacija. Ako nije, tebi treba netko s programatorom, da programira čip od bios-a. Čip je upiknut u podnožje, zaokružio sam ga na ovoj slici. Uostalom, osoba koja ima programatora i bavi se time, trebala bi sama znati locirati bios čip, ako ne zna - bježi.
-ima garanciju ,napravio sam i clear cmos i izvadio bateriju sa maticne.Bios je bio bas za tu maticnu verzija 2.10 tako da mislim da nije krivi,na prosloj maticnoj Asus se bios upgrejdo preko windowsa i normalno je primila maticna novi bios,ova asrokica mislim da se nije mogla preko windowsa pa sam stavio bios preko usb-a,instalacija je prosla uspjesno i onda me trazilo da restartam komp i nakon toga se vise nije dizao bios...
Arsenal-fan je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 12:34   #1000
dove_g
Premium
 
dove_g's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Usa
Postovi: 104
Matična sa brzim BIOS boot-om

Pozdrav,
koju matičnu odabrati za AM3, da podržava fast boot ili kako se već to zove.
Dakle današnji BIOS, barem većina matičnih ploča starijih a i novih, ima vrijeme dizanja BIOS-a 10-15 sekundi (prepoznavanja i detekcije hardvera). Pošto se OS diže sa SSD diska za isto/slično vrijeme (nekad i manje), šteta je ne ubrzati cijeli susvat bržim BIOS-om.

Znam da postoje neke ploče sa BIOS-om što se dižu za 1-3 sekunde. Ali pritom ne mislim na te što se dodatno instalira aplikacija u opertivanom sustavu, koji prilikom shutdowna ruši sustav i nanov ga diže i sprema ga u memoriju te čeka klik pa da odma boot-a, instant boot ili kako god se zvalo. Eto nadam se dam jasniji i ne mislim na taj sustav, mislim da ga ima Asrock.

Hvala na prijedlozima što uzeti od ploče sa brzim iliti bržim BIOS-om.
dove_g je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 15.02.2012., 12:40   #1001
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Stavljaj si komp u hibernaciju i gotovo, ako već želiš brže podizanje
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2012., 13:30   #