Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.02.2007., 23:24   #1
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Kupovina i prodaja preko Ebaya - Upute o Carinjenju

znam da je tema već bila ali me zanima da li je moguće nešto naručit u hr? i kako? i koliko bi ispalo?
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2007., 02:18   #2
Bruno_Rv
Premium
Moj komp
 
Bruno_Rv's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Rovinj
Postovi: 7,928
1.Regas se na Ebay. Moras imat kreditnu karticu da bi mogao kupovati. Regas kreditnu na Paypal i preko njega kupujes. To je servis koji omogucava kupovinu preko neta a da ne utipkavas stalno broj tvoje kartice. Postoji i drukciji nacin placanja kao sto je Western Union, Bank transfer ali stvar je prodavaca da li odobrava takvu naplatu. Kreditne kartice su: Mastercard,Visa,American Express i Diners. Kreditne kartice NISU Maestro i Visa electron.
2. Gledas malo reputaciju prodavaca,ali obavezno gledaj koji ljudi su mu dali reputaciju. Postoje ljudi koji imaju 235436472573527 prijatelja koji kupuju zvake,gumbice za kosulje,ziherice itd i onda nakrcaju covjeka pozitivnom reputacijom i onda te syebe kad kupis nesto vrijedno od njega.
3. Pogledaj da li prodavac salje u Hr i pogledaj da li ti se isplati dostava. Zna biti od 7-8 dolara pa sve do 70-80 i vise,ovisno sta kupujes. Nekad zna pisati da ne salje,ali po dogovoru covje zna poslati.
4. Kupovina ti ide po principu ko nudi vise osim ako odmah ponudis svotu koju on trazi. Onda u vecini slucajeva prodavac odmah prodaje bez daljnje aukcije.
5. To je to. Kupis jednom nesto ,poslije toga ide sve bez problema. Samo pazi sto kupujes. Osjetljiviju elektroniku nije bas preporucljivo kupovati. Ipak je dostava izdaleka. Ne mora znaciti da ce nesto biti,ali meni je dosao jedan defektan fotoaparat koji sam dugo trazio i sva sreca da je covjek 100% trustable pa je osigurao fotic i izvukao novac od dostavne sluzbe i meni vratio moj novac.
Prije sam dosta kupovao (imao sam frenda u Italiji koji je placao za mene) ali vise ne kupujem,nisam odavno.
I jos nesto. Na paypal ne mozes dobivati novac ,paje malo teze vratiti ti novac ako nesto vracas jer ne radi. Mora ici preko banke itd itd...

Nadam se da sam ti pomogao.

Zadnje izmijenjeno od: Bruno_Rv. 21.02.2007. u 03:59.
Bruno_Rv je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.02.2007., 10:23   #3
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
1.Regas se na Ebay. Moras imat kreditnu karticu da bi mogao kupovati. Regas kreditnu na Paypal i preko njega kupujes. To je servis koji omogucava kupovinu preko neta a da ne utipkavas stalno broj tvoje kartice. Postoji i drukciji nacin placanja kao sto je Western Union, Bank transfer ali stvar je prodavaca da li odobrava takvu naplatu. Kreditne kartice su: Mastercard,Visa,American Express i Diners. Kreditne kartice NISU Maestro i Visa electron.
2. Gledas malo reputaciju prodavaca,ali obavezno gledaj koji ljudi su mu dali reputaciju. Postoje ljudi koji imaju 235436472573527 prijatelja koji kupuju zvake,gumbice za kosulje,ziherice itd i onda nakrcaju covjeka pozitivnom reputacijom i onda te syebe kad kupis nesto vrijedno od njega.
3. Pogledaj da li prodavac salje u Hr i pogledaj da li ti se isplati dostava. Zna biti od 7-8 dolara pa sve do 70-80 i vise,ovisno sta kupujes. Nekad zna pisati da ne salje,ali po dogovoru covje zna poslati.
4. Kupovina ti ide po principu ko nudi vise osim ako odmah ponudis svotu koju on trazi. Onda u vecini slucajeva prodavac odmah prodaje bez daljnje aukcije.
5. To je to. Kupis jednom nesto ,poslije toga ide sve bez problema. Samo pazi sto kupujes. Osjetljiviju elektroniku nije bas preporucljivo kupovati. Ipak je dostava izdaleka. Ne mora znaciti da ce nesto biti,ali meni je dosao jedan defektan fotoaparat koji sam dugo trazio i sva sreca da je covjek 100% trustable pa je osigurao fotic i izvukao novac od dostavne sluzbe i meni vratio moj novac.
Prije sam dosta kupovao (imao sam frenda u Italiji koji je placao za mene) ali vise ne kupujem,nisam odavno.
I jos nesto. Na paypal ne mozes dobivati novac ,paje malo teze vratiti ti novac ako nesto vracas jer ne radi. Mora ici preko banke itd itd...

Nadam se da sam ti pomogao.
thx na opsežnom odgovoru!: goood :
SetH je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 11:29   #4
prismix
Registered User
 
prismix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
kupnja preko ebaya

ljudi,molim vas,jel mi moze neko detaljno objasnit kako teče kupnja preko ebaya,kaj se trebam registrirat i na paypalu i na ebayu ,ako da šta dalje napravit,molim vas zelim kupit neku vaznu stvar preko ebaya pa vas molim da mi to detaljno objasnite.Hvala unaprijed
prismix je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 11:56   #5
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
ja ću ti pomoć oko onoga što znam jer sam planirao nešto kupit preko ebay-a.....
Kao prvo trebaš imat 18 godina, trebaš imat svoju karticu (tipa mastercard ili visa) i registrirat se na paypal.....i na ebayu i na paypalu upišeš sve iste podatke kao što su ti na kartici (to mislim u vezi imena, adrese i toga), znači da ti svugdje buduisti podaci a ne miješaš.....to šta kupješ ako košta zajedno sa poštarinom više od 300 kn na to ide i pdv pa pazi na to.....nadam se da sam barem malo pomogo, budu konkretniji šta ti točno nije jasno
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 12:34   #6
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor prismix Pregled postova
ljudi,molim vas,jel mi moze neko detaljno objasnit kako teče kupnja preko ebaya,kaj se trebam registrirat i na paypalu i na ebayu ,ako da šta dalje napravit,molim vas zelim kupit neku vaznu stvar preko ebaya pa vas molim da mi to detaljno objasnite.Hvala unaprijed
Ebay ni na koji nacin nije intrinsicno vezan uz Paypal. Mnogi ga kupci preferiraju, no postoje mnogi drugi (tezi) nacini uplate. Ako hoces placati Paypalom, treba ti kreditna kartica.

Za sve ostale procedure, RTFM, sve je jako lijepo i jos vise od toga objasnjeno na Ebayovom helpu. Sto se tice carinjenja, Skegrove tecevine i slicno - kako ti se potrefi. Ja sam znao dobivati kutijetine od DHL-a/FedEx-a koje su vrijedile vise od 300kn i nikad nista. OTOH, zamolis lika da napise "originalna replika Fleksovog vibratora" na kutiju sto salje i napise cifru od par $ i obicno takvo sto prolazi bez previse peripetija...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 12:37   #7
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Ne mora imat paypal ni kreditnu pošto neki trgovci prihvaćaju i western union.Ali svakako je paypal pametniji oblik transfera.Inače ima negdje tu vodič za kupovinu a ne da se stalno piše jedno te isto.Svaki mjesec dođe netko s istim pitanjem.

EDIT:evo uspio sam pronaći vodič.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 14:26   #8
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,395
Citiraj:
Autor Z-man Pregled postova
Kao prvo trebaš imat 18 godina....
Ne, a kao veliki znalac objasni mi kako moj sin od 16,5 godina kupuje na e-bay-u?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 14:47   #9
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
..ja htio bezuspješno za 40 eura kupiti X-fi Platinum jučer..tipu bila hića..al reko mi ich bin nicht lood,da ti to šaljem za Kroatien..toliko o kupovanju preko e-baya..

..a kupio bi pola stvari..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 14:55   #10
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma tesko je naci nesto sto ce netko i poslati, ja trazio bateriju za mob koju ne mogu kod nas pronaci. ima ih ko govana, nisu ni skupe ali ne daj boze da bi netko za kroatien poslao. na kraju sam normalno to morao rjesiti s likom koji je bas isao za njemacku pa je kupio u prvom mob shopu na koji je naletio i kraj price.
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2008., 14:59   #11
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ma tesko je naci nesto sto ce netko i poslati, ja trazio bateriju za mob koju ne mogu kod nas pronaci. ima ih ko govana, nisu ni skupe ali ne daj boze da bi netko za kroatien poslao. na kraju sam normalno to morao rjesiti s likom koji je bas isao za njemacku pa je kupio u prvom mob shopu na koji je naletio i kraj price.

..točno to..a najviše ljudi je upravo sa prostora balkana zainteresirano..i ništa..odhebu te samo lagano....a capnem za 40 eura X-fi najjači..užas..da me izađe 20 eura još versand-kosten..opet sam prošao ko grom....al nema šanse itko iz švabije da to šalje..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 15:29   #12
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Eo, cisto da se zna da ima i onih koji su kupovali i coolere, i tenesice i satove...i to uspjesno .Svima koji kupuju preporucam da dobro razmotre prodavace od kojih kupuju, i da pokusavaju kupovat samo iz SAD-a, jer oni su najbolji prodavaci, sto se mene tice

Pozz
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 15:39   #13
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ma tesko je naci nesto sto ce netko i poslati, ja trazio bateriju za mob koju ne mogu kod nas pronaci. ima ih ko govana, nisu ni skupe ali ne daj boze da bi netko za kroatien poslao. na kraju sam normalno to morao rjesiti s likom koji je bas isao za njemacku pa je kupio u prvom mob shopu na koji je naletio i kraj price.
Švabe su vrlo zaguljeni i s njima mi se uopće neda trgovati.
Puno puta navedu "europe" , ne šalju van DE/AUT.

Najboljim su mi se dosad pokazali Amerikanci koji stvarno promptno odgovore na upit i lijepo isporuče svu računicu vezanu za dostavu te šalju u HR bez problema.

Amerikanci ili šalju u samo SAD, ili Worldwide.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 15:42   #14
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
mogu sa postojećim username/password uletiti na bilo koji e-bay? i USA..ili samo .de domena..za švabe

idem baš probati..na USA..možda ima koji X-fi Music za 50 dolara
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 18:05   #15
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
mogu sa postojećim username/password uletiti na bilo koji e-bay? i USA..ili samo .de domena..za švabe

idem baš probati..na USA..možda ima koji X-fi Music za 50 dolara
mozes na bilo koji, ali isto tako ako u onaj www.ebay.com podesis search (advanced search- items available to- croatia) izlistaju ti se i stvari s drugih ebaya i u searchu bude preracunata cijena u istu valutu
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 18:12   #16
prismix
Registered User
 
prismix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
a jel mogu ja kupit prek ebaya tak da mi to prodavač dostavi npr.rođakinji u Ameriku zato jer ju tam imam?I kaj ak tak mogu napravit,jel moram onda napravit account na paypalu i na ebayu tak da napišem podatke vezane uz tu moju rođakinju u Americi npr.njezino ime,da živi u Amreici itd. ili mogu napravit svoj acc na ebayu i paypalu tak da ispunim svoje podatke(gdje živim,da sam iz Hrvatske itd.) pa da mi prodavač onda to pošalje mojoj rođakinji u Ameriku??
prismix je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 19:36   #17
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Ša zašto nebi mogao,koliko se ja sjećam ti njemu pišeš adresu na koju šalje.Iako ako je već imaš(rođakinju),zar ti nije jednostavnije da ti ona plati tamo u Americi pa da joj ti daš pare kad se sretnete nego da se jebaješ s paypalom?
žile je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2008., 22:14   #18
prismix
Registered User
 
prismix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
znam,al taj od kog zelim kupit ne zivi u Americi neg je puno jeftinije da šalje u Ameriku neg u Hrvatsku
prismix je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 00:15   #19
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Mene zanima dio oko poštarine. Ako recimo kupim od nekog lika sa www.ebay.com majicu koja et košta 50$, koliko mene košta otprilike poštarina do Sl. Broda, te dal se naplaćuje kakva carina il pdv na to. Ako ima to negdje detaljno objašnjeno, molio bi link na to. Thx
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 00:37   #20
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Mene zanima dio oko poštarine. Ako recimo kupim od nekog lika sa www.ebay.com majicu koja et košta 50$, koliko mene košta otprilike poštarina do Sl. Broda, te dal se naplaćuje kakva carina il pdv na to. Ako ima to negdje detaljno objašnjeno, molio bi link na to. Thx
~20$.Za carinu nebi trebalo biti.To najvjerojatnije neće nio otvorit,pogotovo ako ne bude istaknute cijene.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 11:07   #21
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 723
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
Mene zanima dio oko poštarine. Ako recimo kupim od nekog lika sa www.ebay.com majicu koja et košta 50$, koliko mene košta otprilike poštarina do Sl. Broda, te dal se naplaćuje kakva carina il pdv na to. Ako ima to negdje detaljno objašnjeno, molio bi link na to. Thx

Prvo pogledaj dali se traženi artikl šalje worldwide ili barem u Europu, pogledaš niže na stranici i imaš automatski izraćun troškova (prebaciš na Croatia, update) a ako nema šalji mail prodavaću, odgovor dobiješ za cca 24 sata.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 11:44   #22
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,795
Znači ako kupujem nešto u vrijednosti et primjera 50$, poštariina dođe recimo 20$, što je ukupno 70$ (uff koja matematika), s time da carine i toga nema.... ..a jel na kutiju prodavač treba napisati recimo gift il tako nešto???
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 12:02   #23
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
mogu sa postojećim username/password uletiti na bilo koji e-bay? i USA..ili samo .de domena..za švabe

idem baš probati..na USA..možda ima koji X-fi Music za 50 dolara
taj sam problem ja imao, nirko ne želi slat za Hrvatsku i onda kad netko hoće poštarina je ogromna
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 12:51   #24
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
a jel na kutiju prodavač treba napisati recimo gift il tako nešto???
Meni je pisalo kad mi je stigao paket da je dar.Možeš to tražit od prodavača,uz to da naravno ne istakne cijenu.
žile je offline   Reply With Quote
Staro 25.03.2008., 13:29   #25
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
nekoliko pojasnjenja:

1. ebay nije 1 prodavaonica vec trznica koja povezuje prodavace
2. postarina za Hrvatsku nije fiksna i ovisi od prodavaca do prodavaca te ovisi o artiklu i načinu slanja (neki ce staviti normalnu, a drugi ce oderati na postarini (pritom mozda staviti manju cijenu artikla)
3. Carinska osnovica je item + shipping
4. Vecina prodavaca stavlja da se radi o giftu i pritom i stave manju vrijednost (u svakom slucaju ne skodi ih zamoliti prilikom placanja da to naprave)
5. Neki prodavaci odbijaju staviti da se radi o gitfu i odbijaju staviti manju vrijednost i to vec i u oglasu naglase. (najcesce business selleri) - (od pravnih osoba pošiljke u pravilu idu na carinu - za ovo nisam 100% siguran)
6. Carina ovisi o sreći
7. Alternativne adrese za slanje moraju biti dodane kod ebaya / paypala
8. Neki prodavaci ( u pravilu ameri) traze confirmed paypal address u slucaju placanja Paypalom- to je jedino moguce za Britance i Amerikance, ostali ne mogu dobiti confirmed paypal address


Uz malo mozga i bez pretjerane lakomosti, na ebayu se moze naci svasta po pristojnim cijenama i kupnja moze biti vrlo ugodno iskustvo

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 25.03.2008. u 13:44.
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2008., 23:18   #26
luis_suarez
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: makarska
Postovi: 2
Thumbs down

e ljudi,dal mi moze neko tocno reci sve pojedinosti,jer sam potpuni amater...unaprijed hvala,i ako vam nije tesko odg na ovaj mail : vitomir_pasalic@net.hr
luis_suarez je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 02:21   #27
Spoljarik
Premium
 
Spoljarik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Somewhere...
Postovi: 260
Meni nije jasno sta vi govorite o carini, kupio sam prek ebaya preko 100 stvari uglavnom CPU-eve i ram keksiće koje prodam i nikad me nisu ocarinili ili tak nes, sam vidim da su otvorili da vide kae, a uvijek pise vrijednost 50 funti ili sl.
Spoljarik je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 07:18   #28
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor Spoljarik Pregled postova
Meni nije jasno sta vi govorite o carini, kupio sam prek ebaya preko 100 stvari uglavnom CPU-eve i ram keksiće koje prodam i nikad me nisu ocarinili ili tak nes, sam vidim da su otvorili da vide kae, a uvijek pise vrijednost 50 funti ili sl.
Ja sam do sada imao 26 kupovina na e-baju,
Kupovao robu vrijednosti od 10-300 dolara, a jedino su mi otvorili paketić sa parfemom na carini, sva druga roba je došla orginalno zapakirana.
Ocarinjeno nije bilo ništa. Neznam gdje sam pročitao, ili čuo, ali vrijednost robe do 30Eur se ne carini, tako da prodavačima kažem da napišu vrijednost na paketu od 20ak dolara.

Imao sam i jedno loše iskustvo, gdje je čoek poslao potpuno krivu robu, ali čim sam ga kontaktirao je vratio novce na paypal i reko da zadržim robu.
U slučaju da nije vratio novce, napravio bih reklamaciju na paypalu, te bi te novce dobio nazad.
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 07:25   #29
Warcraft1980
Premium
Moj komp
 
Warcraft1980's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zadar
Postovi: 845
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
nekoliko pojasnjenja:


7
8. Neki prodavaci ( u pravilu ameri) traze confirmed paypal address u slucaju placanja Paypalom- to je jedino moguce za Britance i Amerikance, ostali ne mogu dobiti confirmed paypal address
zašto meni piše na paypalu ovako:

status: Croatian-verified?
I kad kupim od takvih koji traže potvrđenu adresu nemam problema
__________________
Feky the boxer

Wii entertainment

KLIKNI
Warcraft1980 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2008., 11:48   #30
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Citiraj:
Autor Spoljarik Pregled postova
Meni nije jasno sta vi govorite o carini, kupio sam prek ebaya preko 100 stvari uglavnom CPU-eve i ram keksiće koje prodam i nikad me nisu ocarinili ili tak nes, sam vidim da su otvorili da vide kae, a uvijek pise vrijednost 50 funti ili sl.
Lijepo ti rekoh o cemu ovisi carina.
To sto te nisu ocarinili suti i budi sretan. Ne znaci da je to pravilo.
Mnoge su ocarinili i za sitnice a nekima je carina (pdv, troskovi...) bila i veca od artikla...

Citiraj:
Autor Warcraft1980 Pregled postova
zašto meni piše na paypalu ovako:

status: Croatian-verified?
I kad kupim od takvih koji traže potvrđenu adresu nemam problema
pogledaj sto ti pise kada ti na mail stigne potvrda o plaćanju
Jel ti pise unconfirmed address?
Verified znaci da si prosao proces verifikacije sredstva plaćanja, a confirmed address je druga stvar.

To sto ti je netko poslao usprkos unconfirmed adressu je stvar i dobra volja prodavaca.

Zadnje izmijenjeno od: Munjara. 03.04.2008. u 12:01.
Munjara je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na