Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.05.2016., 15:01   #421
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Prekoustra idem za Austriju, imam malo posla u blizini Graza. Zanima me da li netko ovdje slucajno zivi u Austriji ? Ili barem zna gdje se uzivo moze pogledati HTC 10? Pa istoga isprobati i eventualno kupiti ?
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 15:08   #422
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975



Ako zanemarimo gluposti s početka, ono bitno je od cca. sredine pa dalje, točnije kamera je opet sranje...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2016., 16:10   #423
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova



Ako zanemarimo gluposti s početka, ono bitno je od cca. sredine pa dalje, točnije kamera je opet sranje...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Gledao 2-3 min pa prekinuo.. Sad si me natjerao da pogledam cijeli

Na temelju jedne fotke popljuvao kameru.. Nije se niti referencirao dal je zadnji update instaliran..
Nekako, nije mi bas vjerodostojan...
Neke stavke, tipa poor viewing angles stoje.. Ali ostalo je nekako pre subjektivno mozda..

Također, ovisno na njegove prijasnje videe, oduzimam mu svako zrno objektivnosti
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 16:16   #424
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Pa sad da je kamera losa, ekipa uredno prijavljuje da su poboljsanja znatna sa 1.30, posto taj update donio poboljsanja, a na tom nece ostat, neg ce se kamera i dalje glancat kroz nadolazece updatee..

Tak da, treba vremena..

I m9 je imao velikih problema u startu, nalon nekog vremena je bio vidljiv drastican pomak na bolje u svim segmentima..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 16:19   #425
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pa sad da je kamera losa, ekipa uredno prijavljuje da su poboljsanja znatna sa 1.30, posto taj update donio poboljsanja, a na tom nece ostat, neg ce se kamera i dalje glancat kroz nadolazece updatee..

Tak da, treba vremena..

I m9 je imao velikih problema u startu, nalon nekog vremena je bio vidljiv drastican pomak na bolje u svim segmentima..
Neke stvari se neke popraviti, vidljivost na suncu meni osobno je najupitnija..
A price tag... je krajnje smijesan.. treba strpljivo pricekat, recimo poslije ljeta...
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 16:39   #426
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Izisao je novi update, 1.53, camera update..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 16:42   #427
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Tak da, treba vremena..
Čuj, dat skoro 6k kn za mob i bit mišljenja kako će stalno novi updatei popravit kameru a ne to imat out of the box mi je tragikomično.
Znali su koji su problemi sa kamerom prije službenog izlaska i do tad su MORALI sve probleme riješit do službenog izlaska, sve nakon toga je gaf te minus.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 16:55   #428
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Ako se ne varam, svi problemi jesu riješeni prije službenog izlaska (neki dan je službeno izašao na tržište). Što se mene tiče, ukoliko budem mijenjao S6 ove godine, uzimam HTC 10.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 17:58   #429
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Na zadnjem updateu (1.5.nesto) ekipa masovno hvali kameru. Na macrumors forumu ima jedan lik koji kupi valjda svaki flagship mobitel, od lg-a, opo-a, samsunga pa na dalje. Na 1.3 je pohvalio kameru da je vise nego solidna, na 1.5 kaze da je sad vec fantasticna.

Lik je inace realan i objektivan, a kako sam sve mobitele kupuje i koristi sve i svasta, njemu uvijek najvise vjerujem po pitanju 'recenzija'. Nije recezent, ali uvijek donese neko svoje misljenje o mobitelu.

No s druge strane, nije bas odusevljen ekranom, a meni je to vec problem, dok me za kameru doslovno briga
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 18:12   #430
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova



Ako zanemarimo gluposti s početka, ono bitno je od cca. sredine pa dalje, točnije kamera je opet sranje...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
kako iritantan video i sa hrpom gluposti. svaka budala danas moze uploadati gluposti online.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.05.2016., 18:14   #431
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Kapica Pregled postova
Neke stvari se neke popraviti, vidljivost na suncu meni osobno je najupitnija..
A price tag... je krajnje smijesan.. treba strpljivo pricekat, recimo poslije ljeta...
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Čuj, dat skoro 6k kn za mob i bit mišljenja kako će stalno novi updatei popravit kameru a ne to imat out of the box mi je tragikomično.
Znali su koji su problemi sa kamerom prije službenog izlaska i do tad su MORALI sve probleme riješit do službenog izlaska, sve nakon toga je gaf te minus.
To kaj su morali. I samsung treba kameru sredit na s7, al vidim da se ne dize prasina oko toga..

Slazem se da bi out of box trebalo radit. Poznavajuci HTC, bit ce rjeseno..
Ne sumnjam u njih..
Ispunit ce ocekivanja mnogih, naravno, ljestvicu su si sami visoko podigli, sad bumo vidli..

Cijena nikad nije bila jaca strana htca, pa i prosle godine izlaskom m9, bilo je blizu 6tkn..

Mislim da je S7 uz G5 dobil jos jednog ljutog konkurenta, koji se opasno brusi..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 21:23   #432
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova



Ako zanemarimo gluposti s početka, ono bitno je od cca. sredine pa dalje, točnije kamera je opet sranje...

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Mrzim kada su vidljivi kutevi na mobitelu losi Ako nista drugo izgleda super jeftino. Ali da je on tu nadrobio svega, jest.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 21:33   #433
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,320
Recenzija je smeće, pogledao sam malo njegove Apple proizvode recenzije i sve mi je bilo jasno
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2016., 22:56   #434
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,674
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 00:03   #435
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Izisao je novi update, 1.53, camera update..
Ima li gdje kakav test ili slike sa novog updatea ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 00:15   #436
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Ima li gdje kakav test ili slike sa novog updatea ?
Nisam još naišao..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 06:16   #437
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nisam sam pametan nakon ovoga recimo...
https://www.youtube.com/watch?v=V-hspiDxyoI

samsung ima ocajnu stabilizaciju, totalno neprirodno izgleda zbog toga video,

htc puno prirodnije boje, no i meksu sliku, audio mi se ne svidja ni sa jednog, mozda ipak HTC, jer je nekako kao da je sniman posebnim mikrofonom, dok je S7 definitivno glasniji, no i puno vise pozadinskog smeca u snimci...


EDIT:

evo nasao sam usporedbu sa najnovijim softwareom

http://phandroid.com/2016/05/10/htc-...sample-photos/

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 11.05.2016. u 06:44.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 08:46   #438
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Video mi na HTCu izgleda ispran, pogotovo onaj dio u šumi, kao da je leća masna.

Vezano za audio, uvijek si postavim pitanje koji mob bolje snima zvuk na 10ak metara od mikrofona. Noise cancelation zna nekada usr* cijelu stvar pa onda dobiješ (pre)tihu snimku gdje ne čuješ ptice niti dijete koji trči po parku, a on je recimo predmet snimke. Pretih audio može biti problem ako mob ne može softverski dovoljno pojačati zvuk pa završiš sa pretihom snimkom. Pa spajaj vanjske zvučnike ili tv/komp... Tu imam par primjera videa gdje dobro dodje veća osjetljivost mikrofona (na kraju albuma) https://goo.gl/photos/gZPezHXtEfYVmqs16. Npr stari N5 ne bi mogao to snimiti jer je imao noise cancelation u banani.

Zvukove vjetra nije baš lako softverski izolirati na mobu bez da uključiš jači noise cancelation, a hardverski afaik još ne rade zaštićene mikrofone na mobovima.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 08:48   #439
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Navodni low sunlight visibility ko da nije bio downer za display, sad i polarizirane naočale
Mega epic fuckin fail

Nije dealbreaker za većinu.. Ali navodno i LG G5 ima isti problem, izgleda da isti panel..

Sjećam se da je Samsung na predstavljanju S7 serije hvalio se da se ekran vidi dobro preko polariziranih naočala...
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 09:33   #440
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Citiraj:
Autor Kapica Pregled postova
Navodni low sunlight visibility ko da nije bio downer za display, sad i polarizirane naočale
Mega epic fuckin fail
A ovo je baš fail. Fubar Frend je imao N5 čiji ekran u ladscapeu nije bio vidljiv kroz naočale. Cijelo ljeto se borio s tim, navigacija u autu, fotkanje po danu... Poludio i prodao mob. S druge strane, moj N5 nije imao taj problem - testirano s istim naočalama. Hardverske razlike u ekranima valjda...

Ali crni ekran u portraitu je hardcore. Netko tamo u HTCu bi trebao dobiti po ušima
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 09:46   #441
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Kapica Pregled postova
Navodni low sunlight visibility ko da nije bio downer za display, sad i polarizirane naočale
Mega epic fuckin fail

Nije dealbreaker za većinu.. Ali navodno i LG G5 ima isti problem, izgleda da isti panel..

Sjećam se da je Samsung na predstavljanju S7 serije hvalio se da se ekran vidi dobro preko polariziranih naočala...
iPhone, lg, htc -> u portrait modeu ih ne vidis kroz polarizirane naocale.
Samsung -> ista stvar, samo ako je mobitel u landscape modeu.

Opcenito, mislim da ekipa previse cjepidlaci. Ne samo u slucaju HTC-a, vec opcenito. Mobiteli su toliko napredovali da sad i dlaka u jajetu smeta. Ovo sa polariziranim naocalama je od kad ja znam za smartphonove, jer svako ljeto bih se borio s time.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 10:12   #442
Kapica
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 108
Xiaomi Mi4i koji trenutno koristim je isto banana u landscape-u za polarizirane naocale... Ubija u pojam al ajde.. da se nekako... nisam cesto u landscape-u ali sam cesto s naocalama..
Ali portrait mode je zesci problem... ovo mi je osobno dealbreaker vjerojatno

Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Opcenito, mislim da ekipa previse cjepidlaci. Ne samo u slucaju HTC-a, vec opcenito.
S obzirom na cijene uređaja, nebi rekao da je cjepidlaćenje..

Druga stvar je kad uzmes Kineza u pola cijene, pa radis kompromise..

Zadnje izmijenjeno od: Kapica. 11.05.2016. u 10:45.
Kapica je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 11:00   #443
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Kapica Pregled postova
Navodni low sunlight visibility ko da nije bio downer za display, sad i polarizirane naočale
Mega epic fuckin fail

Nije dealbreaker za većinu.. Ali navodno i LG G5 ima isti problem, izgleda da isti panel..

Sjećam se da je Samsung na predstavljanju S7 serije hvalio se da se ekran vidi dobro preko polariziranih naočala...
Totalni fail.
Nisam ovo znao. Mislim, wtf? Jel oni žele da se taj mob ne prodaje? Za kameru bi većina možda i zažmirila, ali danas kada većina ljudi ima sunčane naočale po suncu, napraviti ovako nešto je jednostavno presuda mobitelu.
Za mene otpada definitivno. Bravo HTC.
I onaj camera update, ne znam jel se uopće može nazvati update. Meni izgleda ko da su samo digli saturation, neke su slike čak i lošije nego prošle (white balance).
Također ona video usporedba sa S7, S7 hvata više detalja i ima bolju stabilizaciju (poanta stabilizacije je upravo to, da slika bude stabilna, bez obzira šta izgleda "neprirodno").
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 11:50   #444
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Kad zivis dobar dio godine u naocalama, sto zbog podneblja, sto zbog potrebe (hobiji, posao), ovakvi detalji su dealbreakeri samo takvi. Tko ne zivi u naocalama ne mora mariti za to, jasno.

E sad, lako sto rijedje koristim mob u landscapeu, HTC ima problem u portraitu! 95% vremena ne bi mogao koristiti takav mob na suncu. Dovoljno da jedan dan izadjes na spicu s naocalama i mos se j* i ti i preskupi telefon

Meni je taj detalj bitan pa se za svoje mobove unaprijed raspitam kakav je ekran. Dosad nisam fulao sa SGS2, N5 i N6P.

Za kameru i brzinu unutarnje memorije me zaboli uho, to neka se trolovi nadmecu i pusu. Ovaj problem ozbiljno dirigira svakodnevno koristenje moba.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 11:54   #445
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
^^ pa upravo to. Mi ovdje nosimo cvike i kad je oblačno, kamoli po suncu

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 14:26   #446
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Sto da ja onda kazem kad mi bocne sajbe na Audiju potamne i dobiju crne fleke kad gledam kroz njih sa polariziranim naocalama?
Jel to znaci da A6 ne valja :lol:

Sto se tice audio snimke, netko je komentirao Nexusa i LG,
Ja sam ih imao i prodao jer im je audio ocajan bio, upravo ta zvucna izolacija je unistavala pola snimke, sto treba i ne treba. Kako je netko komentirao, snimam svoju curicu i onda kao da slusam los tv prijenos sa prekidima u zvuku, i kao da je ispod vode snimano.
No koliko sam cuo, htc snima odlicno, bio je tu video od onog profica nekog koji je bas komentirao audio.
I snimao potok, ptice i to, i bas je lijepo snimljeno.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 14:59   #447
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,975
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Sto da ja onda kazem kad mi bocne sajbe na Audiju potamne i dobiju crne fleke kad gledam kroz njih sa polariziranim naocalama?
Jel to znaci da A6 ne valja :lol:
Daj se uozbilji, ekran se ne vidi ako ga gledas sa suncanim naocalama i to je neoprostivo. Nije to neki mali iritantni problem, vec ozbiljni blocker koji će mnogima, kao i meni, presuditi oko kupnje 10tke.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 15:07   #448
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa jel to jedini mob s tim??!! Nije!
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 15:10   #449
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Imam lumiu 550, u landscape modu ne vidim nis prek polariziranih naocala..

Dal onda ne valja... Krenula je hajka na htc 10..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2016., 15:12   #450
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,770
Crni ekran u >portrait< modu, geez
Bitno da kamera suxa big time, a crni ekran je okej.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na